Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2010, 09:31   #1
tgorka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Postów: 20
Domyślnie Dziwna praca silnika po wymianie poduszek

Witajcie. Mam problem 1.8 TDCI. Okazało sie że mam o wymiany poduszke pod silnikiem bo przy zapalaniu i gaszeniu silnika sluchac bylo stukniecie (wystarczylo złapać ręką slnik i stuku nie bylo slychac) wymieniono mi poduszke i sie zaczelo..

silnik zaczał jakos dziwnie drzec nie tyle na wolnych obrotach bo tu jest ok co podczas przyspieszania czuc drzenie , a w zasadzie jakies takie spiecie tego silnika czuc to nawet na siedzeniach. Poniewaz zakład mam zaufany a ja nie chcialem dac za wygrana wymienilsmy wszystkie poduszki, podniesli jeszcze raz silnik podpasowywali no i efekt jest taki..

zimny silnik (rano) - drzy jak sie rozgrzeje jest lepiej ale nadal czuc .
Nie sa to jakies wielkie drgania ale nie bylo tego przed wymiana poduszek a w zasadzie poduszki stojac przed autem ta po lewej stronie no i mi to bardzo przeszkadza.
Moze juz popadam w paranoje ale mam wrazanie jakby wyech tez glosniej chodził i ogolnie silnik przy przyspieszaniu

Myslicie ze to sie ulozy ? moze temperatura powietrza? Ja juz nie mam pomysłu co z tym zrobic

tgorka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 11:40   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika po wymianie poduszek

1.8 TDCI dosc mocno drga i czuc to nawet we wnetrzu auta. nie jest to typowe drganie, bardziej jakby wybracje.
Swoja droga pewnie sie ulozy. Dobrym pomyslem jest poluzowanie srub poduszek o 1-2 obroty i przejechanie sie, zeby silnik sam sie ulozyl (potem oczywiscie trzeba skrecic)
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 19:49   #3
hastom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika po wymianie poduszek

Witam!
Mam tak samo. Wymieniłem dwie poduszki: poduszkę która trzyma skrzynię biegów od góry i poduszkę tylną skrzyni biegów. Powodem wymiany było naderwanie jednej z nich i kończenie się drugiej. Wcześniej nie zwracałem uwagi na drgania podczas przyspieszania bo pewnie ich nie było. Teraz niestety są i nie ukrywam że jest to denerwujące. Dodam że moja foka jest po wymianie dwumasy i kompletnego sprzęgła wiec stawiam na te poduszki. Czy się ułożą? Hmm... , może i tak. Ale kiedy ???!
hastom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 15:51   #4
danq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2010
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika po wymianie poduszek

witam, mam dokładnie to samo, po wymianie poduszek odczuwalne są wibracje w kabinie i na kierownicy których wcześniej nie było. Wibracje/drżenie występuje zarówno na biegu jałowym jak i podczas jazdy. Jak myślicie to się ułoży czy mechanik coś mi sknocił?
danq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2010, 20:57   #5
michal99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: wiel
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika po wymianie poduszek

Cytat:
Napisał danq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam, mam dokładnie to samo, po wymianie poduszek odczuwalne są wibracje w kabinie i na kierownicy których wcześniej nie było. Wibracje/drżenie występuje zarówno na biegu jałowym jak i podczas jazdy. Jak myślicie to się ułoży czy mechanik coś mi sknocił?
Witam! Najwyrazniej mnie rowniez dopadly drgania po wymianie poduszek. W srode przerzucilem dolna - pod silnikiem, drgania minimalnie sie pojawily - ale glownie podczas przyspieszania. W zwiazku z tym, ze idac dalej stwierdzilem ze pewnie poduszka nad skrzynia rowniez jest zuzyta dzisiaj odebralem druga. Poduszki - zamowilem z firmy FEBI - mozna przyjac ze wyzsza polka zamiennikow - i moze to wlasnie jest powodem drgan. Po wymianie drugiej poduszki nastapil znaczacy wzrost drgan. Calosc prac wykonalem sam. W przypadku poduszki nad skrzynia jest mozliwosc regulacji polozenia - wyciete sa kwadraty co daje taka mozliwosc. Teraz jak na to patrze - to zdaje sie ze stara poduszka byla calkiem dobra a ja zamiast polepszyc to pogorszylem tylko komfort w samochodzie. Rada dla tych co robia przymiarki do wymiany - moze warto zerknac na oryginal - szczegolnie nad skrzynia. Jak teraz wyglada sprawa u Was, czy silnik sie ulozyl i drgania ustapily? Michal

Ostatnio edytowane przez michal99 ; 27-11-2010 o 21:01
michal99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2010, 17:46   #6
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika po wymianie poduszek

A wymienione poduszki to oryginalne czy też jakieś zamienniki ?. Jeśli podróby to mozliwe że guma zastosowana do ich produkcji jest twardsza i mniej pochłania drgania więc przenoszą się na nadwozie.
Pozdrawiam 1floyd
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2010, 21:58   #7
michal99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: wiel
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika po wymianie poduszek

Cytat:
Napisał 1floyd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wymienione poduszki to oryginalne czy też jakieś zamienniki ?. Jeśli podróby to mozliwe że guma zastosowana do ich produkcji jest twardsza i mniej pochłania drgania więc przenoszą się na nadwozie.
Pozdrawiam 1floyd
Witam ponownie. Przy okazji prac nad rozrzadem zabralem sie ponownie na poduszki. Wszystkie zostaly poluzowane - lacznie z dolna. Samochod zostal zapalony. Wrzucilem jedynke pozniej wsteczny (kilka razy na przemian) z proba ruszenia. Nastepnie dokrecilem jako pierwsza podszuke nad skrzynia biegow pozniej spodnia a na koncu hydro obok rozrzadu. Musze przyznac ze po wykonaniu w/w czynnosci mozna przyjac ze wszystko wrocilo do normy. Nie przenoszone sa juz drgania na karoserie pojazdu jak i na pedal sprzegla. W srodku zrobilo sie ciszej, nie ma charakterystycznego huczenia. Polecam wykonanie tych czynnosci - jesli macie podobne problemy u siebie po wymianie. Wymienilem wszystkie poduszki oprocz jednej (kolyski obok rozrzadu). Pozdrawiam. Michal
michal99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2011, 09:36   #8
KaSzki
ford::beginner
 
Imię: ST
Zarejestrowany: 03-08-2011
Skąd: Lubin
Model: Focus
Silnik: 1,6 16v benzynka
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika po wymianie poduszek

Witam ,

Auto na biegu jałowym/luzie/ drżało więc zakupiłem poduszkę /lizak/ do skrzyni biegów i tę co jest pod filtrem powietrza.

Po wymianie drgania ustały całkowicie niepokoi mnie jednak to, jakoby silnik podczas jazdy głośniej pracował. swoiste bulgotanie podczas przyśpieszania. Auto przyśpiesza normalnie ale jest to irytujące bo przypomina to troszkę pracę diesla.

Macie jakieś pomysły co może być powodem ? pozdrawiam
KaSzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2011, 10:22   #9
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika po wymianie poduszek

Poluzuj poduszki, przejedz sie i dokrec.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.