Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2010, 21:54   #1
lonx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2010
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo mk2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie prośba o ocenę mondeo 1.8 TD

Witam,

Planuje zakup mondeo 1.8 TD. Czy mogli byście coś powiedzieć o tym aucie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

Pozdr.

lonx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 22:16   #2
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: prośba o ocenę mondeo 1.8 TD

Wyposażony nawet ,nawet, na pewno cos się działo z tyłem, zderzak wyrażnie kiepsko spasowany, przebieg raczej nie ten, poza tym jak wszystko w porządku to pojeżdzisz, miałem takiego samego.
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 08:55   #3
darek1980n
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: tarnowskie góry
Model: mondeo
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 36
Question Odp: prośba o ocenę mondeo 1.8 TD

mam mondeo 1.8 td 1998 rok i powiem ze te auto z ogłoszenia co pan znalazł to za drogie znajdzie pan taniej,prosze szukać na otomoto,allegro,autotrader i znajdzie pan tańsze i juz zarejestrowane w polsce
darek1980n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 09:58   #4
benny86
ford::advanced
 
Avatar benny86
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żory
Model: Aveo
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2009
Postów: 322
Domyślnie Odp: prośba o ocenę mondeo 1.8 TD

Jasne że się znajdzie taniej, ale czy taniej znaczy lepiej? Wedle uznania i stawianych priorytetów..
__________________
Prawo silniejszego jest najsilniejszym bezprawiem
Marie von Ebner-Eschenbach
benny86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 20:20   #5
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: prośba o ocenę mondeo 1.8 TD

ladny srebrny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. jak moj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. jesli chodzi o blache - lewy przedni blotnik jak dla mnie robiony (patrz przy styku z szyba i slupkiem) i jak kolega wczesniej zauwazyl - tylny zderzak robiony. Ale spokojnie, akurat zderzaki w mondeo pekaja na zawolanie i sama wymiana zderzaka o niczym nie swiadczy. Bardziej bym sie blotnikowi przyjzal. W sumie jaki problem okolo 9 srub i mozna go odkrecic i zobaczyc czy cos sie dzialo - jak nic, to sie przykreca i sladu nima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Wyposarzenie ladne. No i szczerze...duze rodzinne wygodne!!! auto za taka cene w malo awaryjnym dieslu (jesli dbany) to polecam!
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 23:05   #6
lonx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2010
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo mk2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: prośba o ocenę mondeo 1.8 TD

Dzięki za odpowiedzi.
Skoro nie wygląda jak padaka to możliwe że sie przejade go obejżeć dokładniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla mnie zajważniejsze jest żeby silnik był w dobrym stanie, lekkie niedociągnięcia ze strony blacharki jeszcze przełknę.
Jeśli chodzi o awaryjność to naczytałem się tyle różnych żeczy na temat tego silnika ze głowa mała. Większość wypowiedzi bardzo skrajna. Niektórzy mowią ze silnik dynamiczny i bezawaryjny a niektórzy ze muł i ze wszystko się sypieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Prawda jest taka ze za ta kasę ciężko wyrwać fajnego diesela.

Wnioski jakie do tej pory wyciągnąłem odnośnie tego silnika (z przeczytanych postów) to że to jednak dobry samochód z niezłym silnikiem tylko że trzeba o niego na maxa zadbać przed zimą żeby ładnie odpalał (zrobić obejście przewodów paliwowych).

Gdzieś przeczytałem ze 4 gar się wypala itp. Czy to prawda? czy ktoś z was doświadczył czegoś takiego czy jak zwykle mit jeden z wielu?
Pozdr
lonx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 18:57   #7
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: prośba o ocenę mondeo 1.8 TD

Cytat:
Napisał lonx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedzi.
Skoro nie wygląda jak padaka to możliwe że sie przejade go obejżeć dokładniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla mnie zajważniejsze jest żeby silnik był w dobrym stanie, lekkie niedociągnięcia ze strony blacharki jeszcze przełknę.
Jeśli chodzi o awaryjność to naczytałem się tyle różnych żeczy na temat tego silnika ze głowa mała. Większość wypowiedzi bardzo skrajna. Niektórzy mowią ze silnik dynamiczny i bezawaryjny a niektórzy ze muł i ze wszystko się sypieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Prawda jest taka ze za ta kasę ciężko wyrwać fajnego diesela.

Wnioski jakie do tej pory wyciągnąłem odnośnie tego silnika (z przeczytanych postów) to że to jednak dobry samochód z niezłym silnikiem tylko że trzeba o niego na maxa zadbać przed zimą żeby ładnie odpalał (zrobić obejście przewodów paliwowych).

Gdzieś przeczytałem ze 4 gar się wypala itp. Czy to prawda? czy ktoś z was doświadczył czegoś takiego czy jak zwykle mit jeden z wielu?
Pozdr

W skrocie - 1.8TD a 1.8TD endura de to dwie rozne rzeczy. I nie wierze zeby ktos pisal skrajnie zle o endurze de jesli o nia standardowo dbal (filtry, olej, w miare normalne paliwo) - moj ma 194k najechane. leje olej w ASO - od zmiany do zmiany (co 15k) nie musze dolewac ani grama oleju. (10w40). Nie zaluje na filtry i nie katuje (ale tez lubie pocisnac). Jak kto dba tak ma...

jesli chodzi o zime - szczrze od zakupu siwec nie wymienialem (czyli od przebiegu 174k, a nie wiem kiedy wczenisej byly wymieniane) mam aku centra futura + 74amperki (wiekszy sie nie miesci fizycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). i tylko raz zima kiedy na dworze bylo -25 na term. czyli przy gruncie ze minus 30 mi nie odpail, czemu? bo paliwo zamarzlo!!! (shell - kumpel na stacji mi powiedzial potem ze zwykly diesiel do -24 trzyma, potem marznie). poza tym jednym incydentem jak bylo ponizej -25 stopni zawsze za pierwszym razem palil!!!.

czy dynamiczny? sam szukam mk3 z2.0 lub v6 na pokladzie. Ale jesli chodzi o miasto to 1.8td nie jest zly (jesli nie masz padnietej turbiny to ladnie ciagnie). w trasie moze zbraknac przy wyprzedzniu wiec trzba rozsadnie decydowac. nie ma miejsca na bledy. 4 gar? niewiem. u mnie sucho i bez dziwnych dzwiekow wiec uwazam ze silniczek brzytwa jak na prawie 200k.

Ostatnio edytowane przez dg. ; 08-04-2010 o 19:03
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.