Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Kodowanie kluczyka


appacz
20-02-2006, 09:44
w jaki sposób zakodować kluczyk?? mam instrukcję tylko po niemiecku. dzięki za pomoc...

grzesio77
20-02-2006, 12:46
zobacz tutaj ja miałem ostatnio prpoblem z centralnym i podano mi ten adres tam jest napisane o kodowaniu kluczyków sprawdź http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=6896

[ Dodano: 2006-02-20, 13:55 ]
z tym że to jesto kodowaniu kluczyka do scorpio moze w fordach jest to standard. jak nie będziesz miał innych propozycji można zawsze spróbować

appacz
20-02-2006, 13:24
Ok jest kilka informacji, ale w sumie to może sprecyzuje bardziej... chodziło mi o synchronizację pilota w kluczyku z centralnym zamkiem... niemiecka instrukcja mówi, iż należy w pierwszym etapie włożyć kluczyk w zamek od strony kierowcy, przekręcić trzy razy w lewą stronę, po czym zapali się dioda w drzwiach na około 10 sekund. Następnie skierować kluczyk w kierunku lusterka wewnętrznego i nacisnąć i przytrzymać drugi przycisk (taki z kluczykiem). W czasie kiedy on jest naciśnięty, trzykrotnie nacisnąć pierwszy przycisk, po czy puścić drugi… diody zaczynają migać (w drzwiach i kluczyku – niby kluczyk się synchronizuje)…. I co dalej?

drozdi
03-07-2006, 11:34
witam, w galaxie mojego ojca takze nie dziala centralny z pilota, jednak proba jego zakodowania za pomoca podanej sekwencji nie daje rezultatu, po trzykrotnym przekreceniu kluczyka w lewo nic sie nie dzieje, dioda w drzwiach nie zaswieca sie , czy to wskazuje na uszkodzenie sterownika centalnego zamka?? gdzie sie on ewentualni znajduje? mam plyte ze schematami ford tis, ale chyba minie troche czasu zanim rozkoduje jak sie sprawnie nia poslugiwac;] pozdrawiam

Flinkston
29-10-2006, 20:56
Witam,
mam ten sam problem, przekrecam kluczyk 3 razy i kontrolka się nie zapala. Co to może być?? Prosze o pomoc. Kluczyk mam z dwoma guzikami, kontrolka w kluczyku się swieci jak naciskam a CZ się nie rusza. W jaki spób mozna go zaprogramować na nowo bo ten sposób u mnie też nie działa. dzioeki za pomoc.

fazi 74
09-02-2007, 10:39
panowie ! u mnie to działa! próbowałem dzis rano.Wykonałem całą procedurę z 3 krotnym kęceniem kluczykiem w lewo i udało się.zamek centralny miałem niesprawny, elektryk twierdził że padła centrala i mozna ta naprawic tylko w ASO forda za bajońskie pieniądze a okazuje się że nie.Mam galaxy 2.3 z 98 roku i do tej pory centralny działał tylo przy kręceniu kluczykiem w zamku.
życze poodzenia .

Rocker
29-04-2007, 17:32
Witam, dodam coś od siebie - może się przyda. Tydzień temu, nie mam pojęcia dlaczego przestał mi działać pilot w kluczyku (przestał zamykać i otwierać auto), więc przez ostatni tydzień samochód zamykałem i otwierałem kluczykiem. Pomyślałem że bateria w pilocie się wyczerpała, ale zmierzyłem jej napięcie i było ok. (w pilocie są dwie płaskie okrągłe bateryjki po 3V każda). Spróbowałem więc zakodować pilota wg. powyższej instrukcji i ku mojemu zdziwieniu wszystko poszło gładko, dokładnie tak jak w opisie Appacza. No i gitara, wszystko działa prawidłowo :fcp2 . Zastanawia mnie tylko jak układ pilot-centralka mógł tak sam z siebie, bez dania racji się "rozkodować" , rozsynchronizować czy jak to tam nazwać.

Pozdrawiam.

urbi007
02-05-2007, 14:30
Witajcie od wczoraj jestem właścicielem Alhambry z 2000 roku Właśnie użyłem tej instrukcji do zakodowania wszystko poszło gładko, sygnały diodowe tak jak opisane. Po zakończeniu niestety nadal kluczyk nie otwiera drzwi. Z zamka uzbraja się alarm bo kierunkowskazy migają a z kluczyka ni hu hu.

FotoAudio
27-05-2007, 20:55
Mam ten sam problem w Galxy 2.3 z 199r. Byłem w ASO, ale tam prze 1.5 godziny nic nie zrobili. Na koniec stwierdzili, że nie ma połącznie z kompem w aucie i nic sięnie da zrobić. Spróbuje sam z instrukcją i zobaczy co z tego wyjdzie.

arTii
28-05-2007, 11:53
Zastanawia mnie tylko jak układ pilot-centralka mógł tak sam z siebie, bez dania racji się "rozkodować" , rozsynchronizować czy jak to tam nazwać.

Ponieważ Ty/dziecko bawiliście się pilotem bez zasięgu samochodu...

PepecK
28-05-2007, 12:22
Zastanawia mnie tylko jak układ pilot-centralka mógł tak sam z siebie, bez dania racji się "rozkodować" , rozsynchronizować czy jak to tam nazwać.

Ponieważ Ty/dziecko bawiliście się pilotem bez zasięgu samochodu...
pomyślałem - ryzyk-fizyk przetestuję ten motyw na sobie - pobawiłem się pilotem bez zasięgu przez kilka minut - przeniosłem sie w zasięg i ... działa.

arTii
28-05-2007, 12:29
pomyślałem - ryzyk-fizyk przetestuję ten motyw na sobie - pobawiłem się pilotem bez zasięgu przez kilka minut - przeniosłem sie w zasięg i ... działa.
Owszem, czasami tak jest.
Ale jak ja kupiłem auto, to dostałem 2 kluczyki.
1 - właściciel używał normalnie
2 - leżał w domu i dziecko się nim bawiło
i ten pierwszy działał normalnie, a drugi niestety nie.
procedura kodowania zadziałała i teraz obydwa działają

opeter18
14-06-2007, 18:42
witam mój ojciec posiada galaxy 1,9 tdi i wczoraj skorzystaliśmy z podpowiedzi appacza jednak nic to nie dało więc spróbowaliśmy przekręcając kluczyk w zamku trzymać naciśnięty przycisk z kluczykiem no i się udało wielkie dzięki za podpowiedz :fcp26 ojciec jest wam wdzięczny bo wogóle nie miał pojęcia co zrobić

[ Dodano: 2007-06-14, 19:43 ]
dodam że reszta czynności według rady appacza

drozdi
21-06-2007, 17:39
witam, a ja porusze znowu temat gdyz centralny u mojego ojca nadal nie dziala na pilota, procedure programowania przeprowadzalismy kilka razy, jak nie kilkanascie i nic nie daje, mam pytanie czy po trzykrotnym przekreceniu kluczyka w lewo zapala Wam sie dioda w drzwiach tak jak wg instrukcji apacza???? dzisiaj pobawilem sie troche, rozgrzebalem czujniki i sterownik, przewody z czujnikow do sterownika sa ok, na czujniku jest masa, zasilanie i trzeci przewod sygnalowy, troche mnie dziwi obecnosc na przewodzie sygnalowym 10,5 V w stanei spoczynku, po zainicjowaniu nadawania napiecie to spada o ok 1V, napiecie to jest wystawiane przez sterownik bo po odpieciu czujnika nadal jest a gdy odepne strownik to na przewodzie sygnalowym nie ma napiecia, czyli ono nie przechodzi na przewod sygnalowy przez czujnik.rowniez dziwi mnie fakt ze wg programu TIS przewod sygnalowy z czjnika przedneigo idzie na pin 26 kostki polaczeniowej sterownikA (modul A77) i to w praktyce sie zgadza, natomiast wg TIS przewod sygnalowy z czyjnika tylnego ma isc na pin 27 kostki polaczeniowej sterownika (zlacze C230) , a w praktyce pin ten w steroiwniku nie jest z zadnymi elementami polaczony, poprostu wisi w powietrzu, a na przewodzie sygnalowym tylnego czujnika jest 10,5 V czyli przewod ten jest z czyms polaczaony, nie jest to rownolegle pol;aczenie przedneigo i tylnego czujnika gdyz nie pa przejscia miedzy kablami, jutro posiedze dluzej i wybadam do ktorego pinu sterownika idzie przewod sygnalowy z tylnego czujnika,, troche za duzo wych wywodow, moze zamieszalem, ale staram sie to uruchmic, moze jest na forum elektronik ktory wie cos wiecej na ten temat??? ;'];] pozdrawiem i z gory dzieki za wszelkie info, dodam ze po przekreceniu kluczyka w lewo i jego dluzszym przytrzymaniu szyby sie opuszczaja , a po przekreceniu w prawo zamkaja, czyli wygladaloby na to ze sygnal idzie do sterownika, , centralny z kluczyka tez dziala ok,

tom seaman
25-06-2007, 22:30
Witam,
niedawno kupiłem Galaxa i mam dwa kluczyki,jeden z nich jest ze zdalnym sterowaniem cz i drugi z latareczką (przewiduję że oba originalne),dodatkowo dwa piloty dodatkowego alarmu podobno fy"space" ,też podpięty pod central, więc zdalnie mogę zamknąć zamki jak originalnym kluczykiem (wtedy się uzbraja fabryczny alarm i miga dioda w drzwiach) lub pilotem dorabianego alarmu (wtedy miga dioda pod radiem- dorabiana i nie miga ta w drzwiach..) czy dobrze rozumiem że te dwa systemy zdalne+alarm są odrębne ale oba obsługują spółnie cz?czy dla mnie lepiej zamykać originalnym kluczykiem i dodatkowo dorobionym alarmem i wtedy sie uzbroją dwa systemy? Poprzedni właściciel zamykal jak mu się chciało i nie wytłumaczył mi czy to ma głębszy sens...dodatkowo przez całe 8lat prawdopodobnie nikt nie uzywal klucza fizycznie bo na początku nawet nie mogłem go włożyć do zamka, potraktowałem zamek WD40 po czym z oporami wejdzie(teraz już wchodzi latwo) ale nie mogę przekręcić wlewo/wprawo...dotyczy obu stron, tylnia klapa to już całkiem zardzewiałe..nawet klucza nie włoże..czy jest możliwość samemu to rozebrać i zamek wyczyścić,nasmarować i złożyć lub procedura zaskomplikowana i tylko ASO lub fy zajmująca się zamkami(są takie co naprawiają nawet uszkodzenia po włamkach..)czy ktoś to już sam robił?Czy wolno tam wogóle psikać tym WD40 by coś "nie zamoczyć"Dzięki za każdą odpowiedż.

figer
01-07-2007, 15:42
Czy wolno tam wogóle psikać tym WD40 by coś "nie zamoczyć"Dzięki za każdą odpowiedż.
Mam ten sam problem - od pasazera i bagaznika wogole nie moge wsadzic kluczyka.
Znajomy z ASO Forda powiedzial mi, zebym tam nalal na full np WD40, bo tam jest stalowa kulka, ktora po dluzszym czasie nieuzywania zastaje sie.

Niestety smar a'la WD40 nie dal rady. Planuje nawalic tam jakiegos konkretnego odrdzewiacza, tylko znajde cos co nie rusza lakieru.

arTii
01-07-2007, 18:50
nalal na full np WD40
WD40 nie nadaje się do żadnych zamków! Po odparowaniu frakcji ciekłej pozostaje coś, co pododuje zawieszanie się zapadek w zamkach :(
Przerabiałem to na własnej skórze. po zalaniu na zimę zamków WD40 w lecie już nie dało się otworzyć (przez ten czas rzadko używałem kluczyka bo był centralny zamek)
Musiałem wymyć cały zamek i smarować go odpowiednimi preparatami.
Z doświadczenia czym można smarować:
- specjalny smar do urządzeń precyzyjnych (zamków)
- preparat do potencjometrów :)
- Valvoline High Pressure Lube - to jest całkiem niezłe, ale występuje w dużych puszkach :)

hail
03-07-2007, 14:01
Witam także mam problem z tym kluczykiem... Robiłem wg opisu powyższego i nic, podobnie jak wg opisu z linku do instrukcji Galaxego. Zmieniłem baterie na nowe kilku prób kończyło się fiaskiem. Po 3x kluczyku w lewo się dioda pali później klasycznie wg schematu i nic. Tylko raz się zapalała w kluczyku na grubo" dioda ale samochód nic nie wydał" światła poza tym a co za tym idzie dalej otwieranie tylko na kluczyk standardowo. Już chyba poprzedni właściciel nie miał też bo baterie o dziwo powinny jeszcze działać w jakimś małym stopniu. Brak synchronizacji jest na końcu diody w aucie nie migają itp Czy tylko centralka czy ew jakieś bezpiecznik może być za to odpowiedzialny? A tak z ciekawości czy cała operacja musi być zakończona przed zgaśnięciem w drzwiach diody :fcp9 Pozdr i dzięki za info

jachoo147
19-07-2007, 23:00
Witam!!!
Dzieki Wam, a konkternie opisowi Apaczza zaoszczedzilem 150 pln, ktore to miala niby kosztowac synchronizacja kluczyka z centralnym zamkiem w ASO Ford Gonera w Łodzi (swoja droga nie polecam tego ASO - kupa cwaniaczkow i chamów)
Postapilem zgodnie z instrukja z tym ze na koncu nacisnalem jeszcze raz przycisk z kluczykiem... (nie wiem czy potrzebnie czy nie) ale wszystko sie udalo !!! :) Jeszcze raz dzieki!!!!!!

Ballah
31-07-2007, 14:04
A ja mam kluczyki tylko z pastylką immobilizera, beż żadnych przycisków. Galaxy w wersji podstawowej. Otwieranie pilotem musiałem dorobić kupując centralkę alarmową. Jeden kluczyk odpala auto, drugi nie - lampka w drzwiach świeci ciągle. Jak doprogramować niedziałający kluczyk ?

appacz
06-08-2007, 13:08
Kluczyk powinien synchronizować się zgodnie z moim opisem powyżej. Metodę tą sprawdzałem i działa (jeśli tylko nic nie jest padnięte w centralce)... Cieszę się że mogłem pomóc kilku osobom...

A no i cała operacja powinna odbyć się kiedy dioda w drzwiach świeci... po naciśnięciu przycisku powinny dwie diody migać...

tomanek79
22-03-2008, 09:07
Witam. Dzis skorzystalem z podpowiedzi appacza jednak nic to nie dało więc spróbowalem przekręcając kluczyk w zamku trzymać naciśnięty przycisk z kluczykiem no i się udało.Wielkie dzięki za podpowiedz. A juz mi jeden szpec powiedzial ze serwis, a tu taki prezen na swięta

ctx
23-03-2008, 07:52
ja kodowalem w sposob nastepujacy:
1.otworzylem drzwi z kluczyka
2.otworzylem je, wsiadlem do auta(drzwi caly czas otwarte)
3.klucz w stacyjke, przekrecilem(zapalone diody)
4.naciskam zamknij-otworz-zamknij(albo otworz-zamknij-otworz :fcp4 , nie paamietam juz)(wszystko to przy otwartych drzwiach robimy)
5. wyciagamy kluczyk, zamykamy drzwi i zamykamy zamek z pilota.
Powinno smigac :fcp1

kracy
23-03-2008, 20:25
Mam dokladną instrukcje kodowania kluczyka z centralnym zamkiem do forda galaxy 28 v6. Uchyl drzwi potem je zamknij, wloż kluczyk do zamka przekreć 3x w lewo, zapali sie dioda w drzwiach w tym momencie wyciagnij klucz z zamka i skieruj go w kierunku lusterka wewnetrznego i wcisnij przycisk z kluczykiem, jednoczesnie nacisnij drugi przycisk 3x. Dioda w drzwiach zacznie migac w tym momencie nacisnij guzik z kluczem, powinien dzialac.
Jedym guzikiem otwieramy drugim zamykamy
Pozdrawiam

kracy
23-03-2008, 20:27
:fcp1 :573: :fcp29 :fcp23

kracy
29-03-2008, 13:45
kracy, jecze jedno jerzeli dioda w drzwiach sie nie zapali po przekrenceniu 3x w lewo prubowac 4 lub 5 x kodowac 2 klucze jednoczesnie napiszcie czy sie udalo :fcp23

pozdrawiam

groku
22-04-2008, 14:26
Witam wszystkich.
Śledziłem ten temat, bo jak pewnie sie domyślacie nie działa mi otwieranie samochodu z pilota.

Robiłem wszystkie możliwości jaki opisaliście.
Mogę otwierać samochód z kluczyka otwieraać szyby z niego, zamykać, kierunkowskazy przy zamykaniu i otweiraniu migają.
Kiedy przekręce kluczyk 3x w lewo (a czasami to trzeba więcej razy) zapala się dioda w dzwiach kierowcy.Następnie trzymając przycisk z kluczykiem naciskam 3x ten drugi. Pilot zaczyna migać, lecz dioda w drzwiach pali się nadal i po 10 sekundach gaśnie. Kierowałem pilota na lusterko, na deskę, na inne elementy wewnątrz i nic.

Gdzie znajduje się sterownik centralnego zamka? Może zimny lut czy coś.

groku
24-04-2008, 14:57
Czy jakieś pomysły ?

kiel73
29-04-2008, 19:24
Witam. Mam taki sam problem. Dioda w kluczyku miga a w drzwiach pali się przez 10 s i potem gaśnie. Bez rezultatu. Pozdrawiam

bruce110
28-05-2008, 05:58
Witam. Mam taki sam problem. Dioda w kluczyku miga a w drzwiach pali się przez 10 s i potem gaśnie. Bez rezultatu. PozdrawiamWitam mam takie same problemy jak kiel73 może ktoś je już przechodził i coś podpowie pozdrawiam.

poll
28-05-2008, 06:26
Proszę bardzo http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=poll2 była pewnie wymiana baterii ?

koliber66
29-05-2008, 12:51
Mam Galaxy z 2002 i ten sam problem z kluczek tyle że wkładkę od strony kierowcy mam wymienioną i do niej nowe klucze. Centralny działa z klucza zapasowego ale gdy próbowałem zsynchronizować kluczyk niedziałający wszystko niby działa tak jak w opisie(oświeca się dioda na 10 sekund - oczywiście jak kręcę kluczami z nowej wkładki - myślę że nie ma to znaczenia) następnie nie do końca zrozumiałe dla mnie jest skierowanie kluczyka w kierunku lusterka wewn (mam rozumieć przy otwartych drzwiach wyjmuję kluczyk i procedurę klawiszową uruchamiam z kluczem trzymanym w okolicy lusterka wewn?). Robiłem tak i mimo że wskaźniki (diody) działały tak jak w opisie to nic. Może inna procedura jest dla nowszych modeli? Bardzo proszę o pomoc.

kor1011
30-05-2008, 21:35
[attachment=1:2bhgq10v]Kodowanie kluczyka.JPG[/attachment:2bhgq10v]
[attachment=0:2bhgq10v]Kodowanie kluczyka ciąg dalszy.JPG[/attachment:2bhgq10v]

darko66
02-06-2008, 21:50
Mam sharana 97 TDI
I własnie też udało mi sie zaprogramować kluczyk z zamkiem... :) Zrobiłem tak.:
trzy krotnie przekręciłem kluczyk w lewą stronę w odstępach 1 sekundowych i na sekundę przytrzymując, dioda zaswieciła się:) wyjąłem kluczyk i skierowałem go w stronę wewnętrznego lusterka na przedniej szybie następnie nacisnąłem i trzymałem wcisnięty przycisk z kluczykiem . Następnie trzy razy nacisnąłem drugi przycisk i pusciłem ten pierwszy , jeszcze przez sekundę trzymałem drugi i wszystko zadziałało... Super.... Jestem zadowolony...

bruce110
06-06-2008, 06:01
Witam po wykonaniu czynności związanych z programowaniem kluczyka dioda w nim miga pięć razy a drzwiach nie to chyba uszkodzenie centralki proszę o radę i zarazem mam pytanie czy mój kluczyk będzie współpracował z inną centralką wymontowaną z rozbitka pozdrawiam

mariopablo
12-07-2008, 19:26
Witam po wykonaniu czynności związanych z programowaniem kluczyka dioda w nim miga pięć razy a drzwiach nie to chyba uszkodzenie centralki proszę o radę i zarazem mam pytanie czy mój kluczyk będzie współpracował z inną centralką wymontowaną z rozbitka pozdrawiam
Ja mam to samo, nic nie działa, próbowałem już wszystkich sposobów.
Mam galaxy dopiero od 2 tygodni.

darko66
13-07-2008, 08:55
Ostatnio zamontowałem dodatkową centralkę z dwoma pilotami. centralka kosztowała 80 zł na allegro , a podłączenie tylko 50 bo robił to kolega. Wspaniale działa i nie trzeba kluczyka kierować dokładnie w punkt.
Teraz z odległości kilkunastu metrów mogę otwierać i mam potwierdzenie kierunkowskazami...
polecam takie rozwiązanie, choć w punkcie montazu takich centralek chcieli 500 zł... a jest to 20 min pracy dla fachowca..
pozdrawiam

n owicjusz
25-09-2008, 17:41
witam po zmianie bateri nie dziala kluczyk.nie zapala sie dioda w drzwiach Prosze o pomoc.Dzieki.

D245
25-09-2008, 18:44
:fcp15

n owicjusz
25-09-2008, 19:39
po zmianie bateri w kluczu z pilotem(ktory dzialal)nie chodzi pilot ,postepowalem zgodnie z instrukcjami z forum nie zaskoczyl
zauwazylem ze nie zapala sie dioda w drzwiach tylko caly czas mryga.
Jesli ktos wie jak uruchomic pilota czekam na SKYPIE nike jarraj1

olgales
07-10-2008, 20:03
witam serdecznie

próbowałam wszelkich sposobów tutaj znalezionych - i nic. Dioda w ogóle nie mruga, nie pali się - nic, nie daje znaku zycia.
Zanim zaczęłam próby z pilotem widziałąm, że ta dioda czasami mrugała - przy otwieraniu drzwi z kluczyka, albo przy zamykaniu - już dokładnie nie pamiętam. W każdym razie teraz w ogóle nie daje znaku życia. Nie mruga ani przy otwieraniu ani przy zamykaniu.
Macie jakieś sugestie?
dziękuję i pozdrawiam

subratri
07-10-2008, 20:17
witam!

a u mnie jest taqk, ze po zaprogramowaniu kluczyka tenze dziala przez dzien moze dwa a czasami pol dnia a potem gubi kod. juz umylem kluczyk w srodku "elektrocleanerem" wydmuchalem itd...
juz nie wiem co robic...
czy to awarja pilota czy moze da sie to jakos oszukac??
nie zeby mi ta sprawa sen z oczu spedzala bo kluczykiem potrafie otwierac i calkiem niezle sobie radze :fcp23 :fcp23 ale nie lubie jak cos mam a to cos nie dziala... nawet bardzo nie lubie :565:

jak ktos ma jakis pomysl to bardzo bede wdzieczny

stomat
07-10-2008, 21:51
A może kod gubi druga strona czyli sterownik zamka ? Może jego należałoby przejrzeć.

keplin
09-10-2008, 18:37
witam poczytalem wszystkie posty na tym temacie ale nie znalazlem nic co by odpowiadalo mojemu problemowi ,mam dwa kluczyki jeden ze sterowaniem drugi bez ten bez odpala auto a ten ze sterowanie mpotrafi tylko wylaczyc alarm i otwarzyc (zamknąc central )ale nie uruchomi auta prosze o pomoc w serwisie powiedzieli m ize trzeba zakodowac kluczyk a to kosztuje 2 stówy qrcze troche drogo jak na razie jezdze z dwoma kluczykami jednym otwieram drugim odpalam:)prosze o pomoc !!!!!

Hades
10-10-2008, 13:08
A ja podłączę się do tematu,bo u mnie wszystko działa tylko nie zamyka z kluczyka ani nie otwiera.Przeprowadzałem kodowanie jak opisywaliście lecz ta dioda w drzwiach nie miga po przekręceniu kluczyka 3 razy w lewo,natomiast w kluczyku miga poprawnie.Gdzie szukać?co zrobić jeszcze może ktoś mi pomoże oprócz serwisu :567: :567:

Pacific tdi
13-10-2008, 22:05
Nie ma takiej opcji żeby nie działało. Jeśli masz sprawną centralkę i instalację to musi hulać. Ale centralka musi być skodowana pod pilota. Temat centralnego tym aucie rozpracowałem na maksa. Pisz na gg jakby co. 6998444

marotorun
16-10-2008, 21:19
witam.a u mmnie wyszla calkiem lipa.dzialalo mi otwieranie i zamykanie z kluczyka tyle ze nie za kazdym razem(dziwne)no i sprobowalem opcji kodowania kluczyka i ....teraz juz w ogole nie dziala mi klucz.dodam ze po przekreceniu klucza trzykrotnie nic w kontrolce w dzwiach sie nie dzieje(mryga jak przy zamknietych dzwiach) a w kluczu widze ze proces kodowania przebiega normalnie.nie synchronizuja sie wzajemnie.co robic?probowale z million razy i nic.drzwi nie reaguja.help