Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] "mrugające" światła przednie podczas samoistnego podwyższenia wolnych obrotów.


78sivy
10-09-2011, 06:52
Witam. Problem z moim mondeo wygląda następująco. Co jakiś czas wzrastają wolne obroty z 800 na około 950 i w tym samym czasie gdy dodam gazu zauważyłem że przednie światła mrugają (na moment świecą jaśniej taki błysk). Każde dodanie gazu daje taki efekt. Kiedy obroty są w normie 800 obr/min wszystko jest ok, zero mrugania i ładowanie na stałym poziomie 14,2 V.

mucha
21-09-2011, 22:34
wymien zegary i bedzie dzialac jak nalezy

78sivy
29-09-2011, 18:11
A możesz wytłumaczyć dlaczego zegary?

raptowny1
30-09-2011, 19:15
sprawdzałeś jak ładuje alternator, ładowanie powinno być 14,6V (poczytaj forum odnośnie alternatora) jeśli nie miernik w dłoń i wykonaj pomiary, możesz zrobić również test zegarów, gdzieś na forum jest opisane jak wykonać test i która pozycja wskazuje wartość ładowania baterii,

ps. wpisz sobie w szukajce test zegarów a także temat odnośnie ładowania alternatora, falowanie obrotów i mrugające światła może powodować że alternator za słabo ładuje, a że w mk3 nie ma jako takiego regulatora napięcia, i komp odpowiada za utrzymanie odpowiednich wartości ładowania baterii, może próbować zwiększać ładowanie przez podnoszenie obrotów, z tego może wynikać lekkie falowanie obrotów

78sivy
30-09-2011, 19:41
ładowanie sprawdzałem nawet pisałem wcześniej. Miernik podłączony do akumulatora silnik zapalony 1 pomiar: wszystkie odbiorniki wyłączone nap. 14,2V 2 pomiar: włączone światła, dmuchawa na full plus ogrzewanie szyb 14,2V. Następnie ten sam test na zegarach 1 pomiar 13,8V 2 pomiar 13,8V. Jak widać jest różnica między wskazaniami miernika a zegarami ale może to być spowodowane tym że miernik jest podpięty bezpośrednio do akumulatora.