Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Jak aktywować zmieniarkę CD


StanleyMechanik
15-05-2014, 12:54
Witam....
Postanowiłem ostatnio dołożyć do mojego mondka zmieniarkę CD. Na podstawie forum oraz katalogów części elektronicznych wyłuskałem informacje gdzie znajduje się okablowanie. Wiec jest to lewa strona przedziału bagażnika, gdzie znajdziemy złączkę ( foto ). Wiadomo również, że zmieniarka samoczynnie pokarze się na CONVERS, jako opcja do wyboru. I tu zaczyna sie problem podobno trzeba ją odbezpieczyć aktywować za pomocą IDS-a w serwisie aby mogła działać. Ponieważ w obecnym czasie widać ja można wejść, pojawia sie komunikat o szukaniu płyt w urządzeniu ale mimo pełnego wkładu do zmieniarki nic nie widać. Pytanie... czy można to zrobić w jakiś inny sposób niż serwis. Z góry dziękuje za podpowiedz

kordyl
15-05-2014, 13:27
Pewnie można ELM'em... Jest na forum kilka osób, które na tym się znają, ale ciężko Ci kogoś polecić, bo nie wiadomo skąd jesteś.

StanleyMechanik
15-05-2014, 13:36
Z Gdańska.... i tu dziękuje słuszna uwaga uzupełnię... Elm-a posiadam program tez ale nie widzę tak takowej opcji.... lub jak zwykle oczy zarośnięte...wiec jak cos koledze przyjdzie na myśl chetnie posłucham...

Maniak
15-05-2014, 18:56
nie przejdzie elmem, mój mondeo ma zmieniarkę oryginalnie i jak podmieniłem zmieniarkę to ona nie działała. Domyślam się że trzeba przypisać ją IDSem.

StanleyMechanik
15-05-2014, 19:09
możesz ściślej... ja to sie stało że u ciebie działa!!!

Maniak
15-05-2014, 19:33
oryginalna zmieniarka która wyszła z fabryki razem z autem działa, a jak podmieniłem zmieniarkę to ona nie działała.Wiem że w mk3 trzeba było je kodować do auta. Możesz spróbować elmconfigiem włączyć opcję zmieniarki. Musisz odczytać konfigurację ccc zmienić na ze zmieniarką i wgrać do bcm i ipc.

StanleyMechanik
16-05-2014, 06:48
włączyć opcję zmieniarki.
Wiem że to może nie uprzejme z mojej strony, ale.... w elm configu nie ma opcji zmieniarka do zaznaczenia a jak jest proszę o screen gdzie dokładnie wręcz palcem co bym wiedział, że nie śnie.... Pisze tak bo patrzyłem kilka razy na każde okienko i ni h...a nie moge znaleść. dlatego proszę o poradę. Z góry dziękuje za info

StanleyMechanik
10-06-2014, 21:15
A więc oficjalnie i na 100% w mondeo mk4 każda zmiana lub dołożenie zmieniarki cd musi się zakończyć programowaniem modułu przez IDS lu inne ustrojstwo co ma taka opcje inaczej zmieniarka nie będzie działać....

...a co do mojej nie wykrywa płytek wiec chyba kupiłem nie sprawną. przeszukuje wszystkie kieszenie od zmieniarki ale nie wykrywa żadnej płyty... zastanawiam sie czy może to być spowodowane brakiem kabelka pomiędzy zmieniarka a instalacją czy czasem tak nie ma żadnego krosu...

metmusic
12-01-2019, 13:54
W wątku https://talkford.com/community/topic...in-cd-changer/ padła informacja, że dopisanie VIN możliwe jest za pomocą FORScan. Tak tez zacząłem postępować ale utknąłem. W procedurach serwisowych nie ma dopisania VIN, a prawdopodobnie możliwości zmiany kilku bloków pamięci. Czy ktoś cos wie na ten temat?

tedi_k
12-01-2019, 14:34
... Czy ktoś cos wie na ten temat?

Gołym okiem widać, że to VIN w zapisie szesnastkowym.
Ostani znak (2 cyfry) w każdej linii to suma kontrolna linii.
Czyli zapisujesz swój VIN szesnastkowo i kolejne znaki (po 2 cyfry hex) wpisujesz a na ostatni znak w linii wpisujesz 00. Jest dokładnie 17 znaków znaczących, więc nie da się pomylić.
Zapisujesz As Biuld i masz zmieniarkę dopisaną. Oczywiście FORScan przy zapisie będzie marudził, że sumy nie są prawidłowe, ale "uciszysz" go stosowną akceptacją, że nie masz z tym problemu...
IDSem to samo to naciśnięcie jednego guzika.

metmusic
12-01-2019, 15:05
Zgadza się. Ze tez nie zorientowałem się ;)
Dziękuję.

DamianUK
07-03-2019, 08:10
Gołym okiem widać, że to VIN w zapisie szesnastkowym.
Ostani znak (2 cyfry) w każdej linii to suma kontrolna linii.
Czyli zapisujesz swój VIN szesnastkowo i kolejne znaki (po 2 cyfry hex) wpisujesz a na ostatni znak w linii wpisujesz 00. Jest dokładnie 17 znaków znaczących, więc nie da się pomylić.
Zapisujesz As Biuld i masz zmieniarkę dopisaną. Oczywiście FORScan przy zapisie będzie marudził, że sumy nie są prawidłowe, ale "uciszysz" go stosowną akceptacją, że nie masz z tym problemu...
IDSem to samo to naciśnięcie jednego guzika.

Witam,

Czy ktoś mógłby przedstawić to na obrazku jak by wyglądało po edycji?

Nie mogę tego ogarnąć? :570::570:

arturek
07-03-2019, 12:26
Witam

szesnastkowy => dziesiętny => znak
57 => 87 = W
46 => 70 = F
30 => 48 = 0
47 => 71 = G
58 => 88 = X

dalej już chyba dasz radę

W Windows jest Tablica Znaków => tam sprawdzamy jakiej cyfrze odpowiada jaki znak,
Kalkulator 16 => 10, do znalezienia w internecie

http://i67.tinypic.com/e1etmu.jpg

pozdrawiam
Arturek

mareasb
19-03-2023, 12:47
Ta wtyczka do zmieniarki była w każdym kombi? W tym schowku bagażnika po lewej jej nie widzę- z tyłu za wygłuszeniem?

miagagos
24-10-2023, 14:39
Witajcie.

Chciałbym zamontowac u siebie takie coś: https://allegro.pl/oferta/emulator-zmieniarki-zestaw-bluetooth-slot-sd-aux-do-ford-mikrofon-14428663425

Podpowiedzcie Panowie:
1) gdzie to wtyknąć?
2) czy bedzie działał zestaw głośnomówiący?
3) czy muszę coś programować a jeśli tak to co i czym?

Z góry dziękuję za info.

Xavierro
11-11-2023, 18:55
Jakby ktoś chciał mam taką zmieniarke na sprzedaż razem z wiązką i mocowaniem.