Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Nowy radioodtwarzac 2din + wzmacniacz + głośniki


loopic
04-06-2014, 16:30
Witam,
zwracam się z prośbą o pomoc przy wymianie sprzętu audio w moim Fordzie Mondeo MK IV.
Na wstępie może zaznaczę, że interesują się stereo ale w warunkach domowych. Natomiast jestem laikiem jeśli chodzi o car audio. Dlatego proszę o wyrozumiałość, jeśli czegoś nie będę rozumiał lub napiszę bzdurę.

Ale do rzeczy.
Chciałbym trochę podrasować mój system w samochodzie.
Proszę o pomoc w wyborze:

1. Radioodtwarzacza. Wymagania: z panelem dotykowym, obsługa usb lub sd card (najlepiej wbudowane z przodu), odczyt plików flac, możliwość wyświetlania okładek albumów. Dobrze byłoby gdyby ładnie wkomponowało się w pulpit (srebrny). Priorytet to dobra jakosć dźwięku, jeśli będzie do tego nawigacja i zestaw głośnomówiący to będzie plus. Budżet na ten element - do 1.500 zł - 2.000 zł

2. Wzmacniacz. Tutaj już jestem kompletnie zielony. Proszę mi wyjaśnić, czy jest konieczny oddzielny wzmacniacz i jakie to ma znaczenie dla poprawy dźwięku. Ewentualnie jaki model i w jakiej cenie poprawi znacznie dźwięk.

3. Głośniki. Jak wyżej. Proszę o wyjaśnienie, które głośniki muszę wymienić, żeby była znacząca poprawa jakości dźwięku. Zaznaczę, że nie zależy mi na głośnym słuchaniu, ale na poprawie jakości dźwięku. Ile muszę co najmniej wydać, żeby zaczęło to grać. Jakieś propozycje?

Dodam, że zamierzam wygłuszyć drzwi. Wszystko będzie zlecone profesjonalnej firmie. Natomiast chciałbym do nich pojechać już z zakupionym zestawem, co by nie przepłacą.

Z góry dziękuje za pomoc i sugestie.
Pozdrawiam

pankrakus
05-06-2014, 12:01
[...]
1. Radioodtwarzacza.
[...]
Budżet na ten element - do 1.500 zł - 2.000 zł
[...]

W tej cenie to chyba tylko "chińszczyzna"

Prosty przykład => CD + SD ma np. Clarion NX502 ALE cena zaczyna się powyżej 2000zł

pozdrawaim
pankrakus