Zobacz pełną wersję : wymiana oleju w automacie Ford Mondeo 2,5 V6 98 rok


jorgos2
01-02-2007, 20:32
Jak wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów. W warsztacie mechanicznym po odkręceniu śruby spustowej wypłynęło tylko około 4 litrów oleju podczas gdy w skrzyni jest 9,5 litra, więc pytanie jak spuścić pozostałą część oleju. Drugie pytanie to gdzie jest filtr oleju w tej skrzyni i jak się go wymienia. Proszę o odpowiedź - może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wymienić olej i filtr. Pozdrawiam: Jerzy

Basia
01-02-2007, 20:35
ponoć silnik ma być odpalony na biegu jałowym chodzić coś takiego nie dawno czytałem jak to znajdę to odpiszę.
pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-02-01, 21:47 ]
ale w tym przypadku co ja opisałem to sprawdza się poziom oleju w skrzynce.

[ Dodano: 2007-02-01, 21:53 ]
niewiem jak u ciebie, ale w innych skrzynkach nie przewiduje się okresowej wymiany oleju, tylko sprawdzenie co 20 000 km i ewentualnie dolanie oleju.
tak wyczytałem ale może w innych autkach wymienia się olej w skrzynce.

1Bodzio
02-02-2007, 19:50
Podczas wymiany eksploatacyjnej oleju właśnie tyle oleju da się wymienić. Jest to więc wymiana częściowa (tyle oleju jest w misce skrzyni). Reszta oleju znajduje się w konwerterze, sprzęgłach, pompie, kanałach olejowych oraz w chłodnicy oleju.
Nieprawdą jest że w niektórych skrzyniach nie wymienia się oleju. W każdej skrzyni olej należy wymieniać ( częściowo) po określonym przebiegu,innym dla danego typu skrzyni. W Mondeo (skrzynia CD4E) filtr oleju podlega wymianie tylko w procesie naprawczym (skrzynia wyjęta i rozebrana). Częściowa wymiana oleju po ok 90000 - 100000 tys km. Olej, ze względu na wymianę częściową, najlepiej oryginał Forda.
Możliwa jest wymiana ok 90% oleju w procedurze dynamicznej wymiany oleju.
Opis znajdziesz na stronie FST ( Ford Scorpio Team). Co prawda dotyczy on Scorpio, ale sposob z powodzeniem można wykorzystać także w Mondeo.

Basia
02-02-2007, 21:32
czyli nie wymienia się do końca wszystkiego, lecz to jest częściowa wymiana oleju, chcąc wymienić cały olej trzeba wymontować skrzynkę, jak się mylę proszę mnie poprawić.
pozdrawiam.

1Bodzio
03-02-2007, 18:11
Jak napisałem wyżej , możliwa jest wymiana ok 90% oleju podczas zastosowania metody dynamicznej wymiany oleju. Skrzyni nie trzeba przy tym wymontowywać z auta. Wejdź na stronę http://www.automat.pl i tam znajdziesz info na ten temat.

Basia
03-02-2007, 21:40
ok dzięki poczytam trochę o tych automatach :fcp4

pozdrawiam.

Pawel
03-02-2007, 21:58
Basia, moze nie pisz o czymś o czym nie masz pojecia.
Zobacz tyle osób na forum, ale mało kto sie zna na automatach, dlatego nikt nic nie pisze.

po co zasmiecać forum.

Basia
03-02-2007, 22:27
jasne Sławko to prawda nie mam pojęcia o automatach ale wejdę na stronkę którą zadał: 1Bodzio poczytam i będę coś tam już wiedział.
sorki za zaśmiecanie postaram się poprawić :fcp14

Gregus
12-03-2007, 09:21
Jak wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów. W warsztacie mechanicznym po odkręceniu śruby spustowej wypłynęło tylko około 4 litrów oleju podczas gdy w skrzyni jest 9,5 litra, więc pytanie jak spuścić pozostałą część oleju. Drugie pytanie to gdzie jest filtr oleju w tej skrzyni i jak się go wymienia. Proszę o odpowiedź - może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wymienić olej i filtr. Pozdrawiam: Jerzy

Hej. Jeśli można dodać -to filtr znajduje się w misce olejowej ( tak jest w Galaxy), więc trzeba miskę zdjąć i tam jest taki cieniutki, płaski filtr, który dobrze jest też wymienić.