Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Oryginalne radio - nie działa CD


Szymon:-)
07-10-2014, 14:16
Witajcie,
mam problem z moim radiem.
Jest to fabryczne radio fordowskie z CD (głośność na gałkę).
Problem polega na tym, że jak wkładam płytę to po jakimś czasie radio wysuwa ją i wyświetla napis "CHECK CD". Dzieję się tak z każdą płytą, "połyka", myśli, i wysuwa.
Chciałem się zapytać co może być tego przyczyną. Dodam, że są to płyty oryginalne, nie mp3 i z każdą jest to samo.
Proszę o pomoc.

tomfoc2
07-10-2014, 15:28
Na początek trzeba zacząć od oczyszczenia lasera,można spróbować płytą czyszczącą ale najlepiej jest rozebrać radio i dokładnie laser przetrzeć czystym alkoholem. Jak nie pomoże to poobserwować czy mechanicznego uszkodzenia nie ma. W najgorszym przypadku padło coś w elektronice.

CO_TO
07-10-2014, 16:18
Ja kiedyś w radyjku Pionniera po włożeniu cd miałem napis ERROR. Ze dwa trzy razy trzeba było wkładać płytę żeby zaskoczyło. Pomogła właśnie płyta czyszcząca. Jest jeszcze spray "Kontakt Ipa Plus" do czyszczenia elektroniki.

Szymon:-)
08-10-2014, 19:43
Niestety ale z płytą czyszczącą dzieje się to samo, czyli ładuje a później wysuwa płytę. Próbowałem z 5 razy i nic.
Spróbuje może jeszcze sprężonym powietrzem ale szczerzę mówiąc wątpię żeby to była kwestia brudu. Coś czuję, że nie obejdzie się bez wyciągnięcia radia.
A tak chciałem mieć oryginalne CD...