Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Zakłócenia w radiu przy podłączonej ładowarce.


wojciech.k
03-11-2014, 08:58
Witam, czy komuś udało się zaradzić problemowi zakłóceń radia po podłączeniu ładowarki do telefonu? Jest to bardzo irytujące. Podłączenie ładowarki równa się słuchaniu muzyki tylko przez AUX. Posiadam Fordowskie 6000CD.

solidit
03-11-2014, 15:41
Witam

Ja miałem u siebie taki problem, do czasu aż podłączyłem do gniazda zapalniczki transmiter fm i dziwnym zbiegiem okoliczności poszedł bezpiecznik :)
Po wymianie bezpiecznika problemu brak. Żaden koszt a warto spróbować.

piratus
03-11-2014, 16:18
To wina ładowarki, one są impulsowe widocznie ma kiepskie filtry i sieje po instalacji i dookoła siebie. Ja miałem podobny przypadek z ładowarka od kamerki G1W - rejestratora jazdy. Siała niemiłosiernie ani CB ani radia FM nie dało się słuchać. Kupiłem inną i zero zakłóceń. Podczas jazdy czasami mam trzy różne podpięte i nie zakłócają.

Uziu
03-11-2014, 16:36
moja od nawigacji tez troszke sieje , w miescie jeszcze radio ciagnie ale po za miastem juz szum wiec to musi byc wina ladowarki.

wojciech.k
05-11-2014, 18:31
Ładowarka oryginalna Nokii, podobnie z ładowarką Samsunga. Jaka ładowarka jest dobra? W grę wchodzi tylko taka z portami usb. O który bezpiecznik chodzi kolego solidit. Te same ładowarki chodzą dobrze w mondeo mk4.

radek9103
05-11-2014, 18:36
Może problem z samym gniazdem ładowarki?? Wystarczy przeczyścić styki , może pomoże....

wojciech.k
05-11-2014, 20:17
Nie wygląda na zaśniedziałe.

wojciech.k
11-11-2014, 17:18
Sprawdziłem parę ładowarek:
Nokia DC-20 dual-USB - szumy
Samsung ACADU10CBE - microUSB - szumy
M-LIFE dual USB 3,1A M-LIFE ML0557 - szumy
MOTOROLA P513 microUSB - cisza

Motorola pożyczona do sprawdzenia od kolegi, jednak zależy mi na ładowarce, która ma dwa wejścia usb i z minimum 2A. Która ładowarka może być dobra?

Jagus24
11-11-2014, 23:13
Witam.

Mam podobny problem z radiem ale mój problem jest dość dziwny może i wasz też jeśli nie wiecie to warto sprawdzić a może razem coś damy z tym zrobić.

Radio w Mondku mam oryginalne, CB podłączam wszystko działa, różnego rodzaju ładowarki do telefonu podłączam i też radio działa bez zarzutu ale gdy podłączam kabel zasilający do kamerki (rejestratora jazdy) to radio szwankuje, i tu uważam że mój problem jest dziwny ponieważ radio szwankuje jak kabel jest podłączony do gniazda zapalniczki i jak cała ładowarka jest wyciągnięta z zapalniczki ale jest wsadzony kabel do kamerki.

Jak by ktoś nie zrozumiał to wyjaśnię jeszcze raz. Kabel wsadzam do kamerki, kamerka może być wyłączona lub włączona i radio szwankuje. Też szwankuje jak ładowarka jest wsadzona w gniazdo zapalniczki i podłączona do kamerki i jak jest ładowarka wyciągnięta z gniazda zapalniczki to radio też szwankuje. wymieniałem ładowarkę do tej kamerki dalej szwankuje ale kamerka na tych samych dwóch ładowarkach działa bez zarzutu w Kia, Mercedes, Fiat, Toyota. Może to być wina radia ponieważ wszystkie te auta co przed chwilą wymieniłem mają radia dokładane Sony, Pionier, a nawet Chińska firma krzak itd

Jeśli nie zanudziłem i wszystko jest jasne to proszę o jakąś odpowiedz co i jak jeśli uda wam się ten problem naprawić.

Pozdrawiam

wojciech.k
23-12-2015, 18:43
Mija rok, a ja dalej nie mogę rozwiązać tego irytującego problemu z ładowarką zakłócającą radio. Do tego jeżeli podłączę telefon pod ładowarkę i AUX, to przy przyśpieszaniu głośniki wydają wkurzający piszczący dźwięk. Nie wierzę, że wszystkie ładowarki, które kupiłem są beznadziejne bo brałem same oryginały lub lepszych firm. W innych samochodach, których jeździłem wszystko jest w porządku, wszystkie ładowarki, które mam działają perfekcyjnie, ale nie w Focusie. Czy muszę pod ten przewód gniazda podpiąć jakiś filtr przeciwzakłóceniowy? Podłączenie ładowarki oznacza wyłączanie radia bo nie da się słuchać tych odgłosów, a nie wyobrażam sobie jazdy w nieznane mi strony bez GPS i muzyki.

djremo
24-12-2015, 11:20
Trzeba się zaopatrzyć w ładowarkę ze stabilizatorem napięcia. Ciężko kupić gotowe więc trzeba samemu dołożyć lub zlecić komuś. Wujek gugel podpowie co i jak.

Ewentualnie spróbować oryginalne ładowarki htc lub Motoroli

Tapniete z LG G4

wojciech.k
24-12-2015, 12:29
Tylko dlaczego wszystkie ładowarki, które mam chodzą doskonale w innych samochodach, a w Focusie jest masakra, piski, zakłócenia, jęki jakby zaraz miało rozsadzić gniazdo. Czy instalacja w Focusach jest taka beznadziejna?

djremo
24-12-2015, 16:52
W mondeo jest to samo. Miałem tak w mk3 i teraz w mk4 to samo. Z cb nie mam problemu ale radio samochodowe zaczyna gorzej odbierać

Tapniete z LG G4

wojciech.k
24-12-2015, 21:49
Czy model ładowarki HTC CC C700 będzie ok? Tym razem kupię ładowarkę z oficjalnego sklepu.

djremo
25-12-2015, 09:16
Ja mam cc c-200 i jest ok. Warto mieć też markowy kabel usb

Tapniete z LG G4

robdol
25-12-2015, 19:00
to jest loteria
mam najprostszą ladowarkę ze sklepu GSM i radio szumi
mam ładowarkę na giętkim pałąku z Netto i nie szumi
org. samsumng car też zakłóca radio

tomi002
28-12-2015, 18:55
Ładowarki samochodowe i zakłócenia to loteria. Trzeba potestować i trafić w końcu na taką która nie zakłóca.
Kiedyś kupiłem ładowarkę Forever. Strasznie zakłócała. Sprowadzili jakieś chińskie G i wciskali ludziom. Tak wygląda:
http://images77.fotosik.pl/189/86b236e55b9085cam.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/86b236e55b9085ca)

Teraz kupiłem w markecie ładowarkę EXC MOBILE Perfect i ta już nie zakłóca więc można ją potestować
http://images78.fotosik.pl/189/03bc32a23f69028fm.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/03bc32a23f69028f)

robdol
28-12-2015, 19:05
potwierdzam że ta na pierwszym zdjęciu to g...no nieprzecietne ,niedość że zakłóca radio to jescze samoczynnie po jakimś czasie wyskakuje z gniazda

tomi002
28-12-2015, 23:20
Ten EXC MOBILE Perfect siedzi dobrze w gnieździe zapalniczki. Nie wyskakuje. Kupowałem w ciemno w markecie. Powiedzieli mi, że w razie czego oddać jej już nie mogę. Ale nie żałuję. Nie zakłóca i nie wyskakuje z gniazda.
Jak ktoś chce potestować ładowarki to najlepiej kupić w necie bo wtedy można takie, które zakłócają zwrócić sprzedawcy. Oczywiście jak są zapakowane tak, że nie zniszczy się przy otwieraniu opakowania. Ta Perfect jest akurat pakowana tak, że można ją wyjąć bez zniszczenia pudełka. Z resztą kosztuje koło 30 zł

wojciech.k
29-12-2015, 09:24
Zamówiłem HTC C700, dzisiaj już doszła. Jeżeli ona będzie zakłócać to ja nie wiem jak do tego podchodzić.

kwiatek_83
18-02-2016, 13:14
Witam,
Czy problem z zakłócaniem został rozwiązany? Ja też od ponad roku kupuje różne ładowarki i w moim mondeo MK4 tez wszystkie zakłócają radio FM i jak poprzednik napisał mam podobne objawy po podpięciu ładowarki i aux (piski w głośnikach). Dziwi mnie bo większość ładowarek, które kupiłem świetnie sprawuje sie w innych autach (moi znajomi maja już zapas do końca życia). Może coś skopane jest w instalacji samochodu lub jakiś bezpiecznik należy wymienić. Proszę o radę.
Pozdrawiam

tomi002
19-02-2016, 21:34
Może to być jakiś problem z instalacją radiową / antenową w różnych autach. W tym w Fordzie. Ale poprawnie zrobiona ładowarka nie powinna zakłócać radia nigdzie. Jak gdzieś zakłóca to znaczy, że to jest G, a producent (a częściej dystrybutor bo teraz większość i tak z Chin) nie sprawdził tego lub ma to gdzieś i wciska klientom szajs.
Jedyny sposób jeśli chodzi o ładowarki do gniazd zapalniczek to metoda prób i błędów.
Ludzie też się montują sobie jakieś przetwornice na 5 V.
U mnie ta ładowarka, którą opisałem wcześniej nie zakłóca. Co nie znaczy, że jest 100%, ze tak będzie w każdym aucie. Nie sprawdzałem jej gdzieś indziej.

stawikcbr
05-04-2017, 17:30
Witam,
ja też mam problem z szumami na radiu, mam kilka ładowarek i 4 gniazda w aucie, obojętnie gdzie się podłączy szumy występują mniej lub wiecej,zastanawia mnie jednak taka rzecz że jak mam włączony videorejestrator w lusterku a radio wykręce i się trzyma 5 cm od kratek od nawiewu środkowego to wtedy szumów nie ma???A gdy tylko wsadzi się je z powrotem to szumy są.Mam za gniazdami podłączony filtr przeciwzakłóceniowy 5A i miałem wzmacniacz antenowy za radiem ,nic nie pomaga.
Uchwyt do telefonu mam magnetyczny i jest przyklejony z lewej strony radia na przednim panelu - po podłączeniu również zakłóca ale gdy wezme telefon i polożę na siedzeniu obok to już nie??
Jedyną rzecz którą planuję zrobić to wymienić stopkę anteny i sam bat antenowy na orginał ponieważ mam podróbkę i stawiam na to w moim przypadku .
Tu się nasuwa moje pytanie :czy aby na pewno wszystkiemu są winne te chińskie ładowarki??

Kemmyt
10-05-2017, 15:44
Witam. Zakupiłem taką ładowarkę - EXC MOBILE Perfect - i niestety radio dalej szumi. W mieście mniej, poza miastem mocno. Posiadam Focusa kombi 1.6, 115 kM z 2005 roku.

fordfocus2
10-05-2017, 16:58
a wezcie nawincie petle z tego kabla od ładowarki na ładowarke ponoć to pomaga

Kemmyt
12-05-2017, 12:05
Ostatnio zakupiłem taką oto ładowarkę HTC CC-C600. I nie szumi radio!!! Trochę jakby lekko siedzi w gnieździe zapalniczki ale nie wypada z niej. Kosztuje 29,99 zł i jest w RtvEuroAgd. Posiadam Focusa kombi 1.6, 115 kM z 2005 roku. :razz:

Krzy_Ku
13-05-2017, 20:51
Może radio ma jakiś problem z masą. Ew instalacja antenowa do przejrzenia

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

langolier
20-06-2017, 18:25
Podłączam sie i odświeżam: mam oryginalne radio 6000CD i dwie oryginalne ładowarki Samsunga (w tym jedną FastCharge) i jedną no name i przy wszystkich po włożeniu ładowarki do gniazdka nawet bez obciążenia pogarsza się odbiór radia FM - radio "szumi".
Próbowałem z gniazdkiem zarówno tym w konsoli, jak i takim w podłokietniku.

Jutro sprawdzę samą ładowarkę bez kabla USB.

mariusz_1983
25-06-2017, 19:19
Dla wszystkich którzy zastanawiają się o co chodzi z piskiem w głośnikach przy używaniu wejścia AUX w schowku w radiu 6000CD po podłączeniu ładowarki do urządzenia odtwarzającego.

Jak odwzorować problem:
0. Odpalamy samochód
1. Podłączamy np. smartfona do aux-in w schowku
2. Odpalamy muzyczke na telefonie (najlepiej coś spokojnego - łatwiej bedzie usłyszeć problem, można ściszyć na telefonie na chwilkę)
3. Ustawiamy radio 6000CD na tryb AUX i muzyczka leci w porządku (tu akurat ustawmy głośniej - zakłócenie będzie słyszalne momentalnie)
4. Podłączamy ładowarkę z zapalniczki samochodowej do telefonu - w tym momencie pojawi się w głośnikach dodatkowy pisk na wysokiej częstotliwości, który o dziwo jest uzalezniony od wysokosci obrotów naszego silnika!
5. Wkładaj / wyciagaj kabel usb z ładowarki żeby wychwycić jak zakłócenia się pojawiają i znikają. Nawet nie trzeba wsadzać kabla w całości, wystarczy zetknąć z masą zapalniczki (bez wpiętej ładowarki).

Podniesienie obrotów powoduje podwyższenie częstotliwości tego dźwięku.
Testowane na 10 róznych ładowarkach - bez zmiany.
Testowane na 5 róznych kablach - bez zmiany.
Testowane na 4 telefonach - bez zmiany.

Podejrzewałem jakąś pętlę masy (taki odpowiednik pętli uziemienia z domowych sprzętów audio), ale zakłócenie byłoby wówczas statyczne, jednostajne, a nie że zmienia się przy zmianie obrotów (oczywiście mogę się mylić w tej kwestii, niewiele wiem o budowie samochodu). Mimo to może przerwanie masy na przewodzie sygnałowym telefon-aux rozwiązałoby problem i tylko i wyłącznie w tym miejscu szukałbym rozwiązania, nie przy zapalniczce czy innego doprowadzenia zasilania.


Co na to instrukcja Ford 6000CD?
Gniazdo zewnętrznych źródeł dźwięku (AUX-IN)
Wskazówka: Aby maksymalnie wykorzystać możliwości odbioru ze źródła
zewnętrznego, ustaw wysoki poziom głośności na urządzeniu. Zredukuje to
zakłócenia ze strony audio podczas ładowania urządzenia za pomocą gniazda
zasilania w pojeździe.

Wynika z tego, że jest to normalne skoro piszą dokładnie taki sam przypadek w instrukcji.
Fakt, ustawienie głośności na maxa na telefonie maskuje ten pisk przy głośnej muzyce. Jednak pod koniec kawałka czy spokojniejszych momentach męczy to niemiłosiernie.

Witam wszystkich na forum, czytam od 2 miesięcy, bardzo dużo pomocnej wiedzy.
Pozdrawiam

hindus
22-07-2017, 20:56
Uwaga, udało mi się rozwiązać problem z szumami w radiu po podłączeniu ładowarki.

Model który nie zakłóca radia CD6000 to Sony AN420, taki: https://www.sonymobile.com/pl/products/accessories/car-quick-charger-an420/

Nowa do kupienia za ok. 100 zł, mi się udało dorwać na aukcji internetowej za 55 zł.

antynick
01-09-2017, 22:21
Kabel rozciągający się przez pół auta (od gniazda zapalniczki aż do kamerki zapewne pod lusterkiem) działa jak antena i sieje szumami. Nie wiem czy istnieją ekranowane kable usb, ale takowy by pomógł. Co do samej ładowarki, potrzebny schemat, czy posiada jakiś filtr od strony 12V. Zapewne zwykły kondensator elektrolityczny i dwa małe ceramiczne powinny odfiltrować szumy. Co do ich wartości to nie wiem jakie powinny być. W zależności od pobieranego prądu. Niestety oscyloskopu nie posiadam i nie sprawdze.

langolier
01-09-2017, 22:36
Kabel rozciągający się przez pół auta (od gniazda zapalniczki aż do kamerki zapewne pod lusterkiem) działa jak antena i sieje szumami. Nie wiem czy istnieją ekranowane kable usb, ale takowy by pomógł. Co do samej ładowarki, potrzebny schemat, czy posiada jakiś filtr od strony 12V. Zapewne zwykły kondensator elektrolityczny i dwa małe ceramiczne powinny odfiltrować szumy. Co do ich wartości to nie wiem jakie powinny być. W zależności od pobieranego prądu. Niestety oscyloskopu nie posiadam i nie sprawdze.Kolego, problem jest taki, że ładowarka bez kabla (taka tylko z gniadem USB) po wsadzeniu w gniazdko obok hamulca ręcznego, zaczyna zakłócać. Bez żadnego obciążenia, tylko na "biegu jałowym".
Ja zakupiłem SonyEricsson, taką, że prawie cała wchodzi w otwór gniazdka i ta sieje znacząco mniej, właściwie niezauważalnie. Kabelek USB do niej ma jeszcze taki pierścień (filtr ?).
Niestety fabryczne FastCharge Samunga sieją najbardziej - mam 3 oryginały i słabszych stacji nie daje się słuchać....

tomi002
02-09-2017, 23:18
Nie wiem czy istnieją ekranowane kable usb, ale takowy by pomógł. Ekran nie pomaga. Robiłem próby gdzie cały kabel usb był w ekranie i ładowarka zakłócała nadal.
Zapewne zwykły kondensator elektrolityczny i dwa małe ceramiczne powinny odfiltrować szumy.Dodanie kondensatorów nie likwiduje zakłóceń.

Po prostu instalacja radiowa w mk2 widać jest zje...
Ta sama ładowarka zakłóca w mk2, a w mk1 nie zakłóca.
Jedyne wyjście to metodą prób i błędów szukanie ładowarki, która nie będzie zakłócała radia.
Myślałem, że taką kupiłem jednak gdy sygnał radiowy za miastem jest słaby to zakłócenia od ładowarki nadal słychać w radiu.
A oryginalna ładowarka od Garmina nie zakłóca tego radia. Więc można.

Seven4u
08-09-2017, 16:19
Witam. Mam taki sam problem jak wy koledzy z tą różnicą iż sieje mi radio Blaupunkt FX przy włączonych światłach do jazdy dziennej LED. Kupiłem dedykowane światła na Ali... Problem po załączeniu - oczywiście radia nie idzie w ogóle słuchać. Wymieniłem chiński sterownik od świateł LED na polskiej produkcji ( w opisie polskiego sterownika jest napisane " nie zakłóca działania radia oraz CB!) Efekt ten sam - radio niemiłosiernie szumi. Następnie wymieniłem wszystkie kable oraz diody LED. Niestety problem pozostał.
Czy dołożenie do radia samochodowego wzmacniacza antenowego coś pomoże?? Męcze się już z tym problemem pół roku...

tomi002
28-08-2018, 21:19
Czy może ktoś używa ładowarkę Aukey CC-01 48W/9.6A 4-Porty USB i może potwierdzić, że nie zakłóca radia w Focusie mk2?
Lub, że zakłóca radio.
Zastanawiam się czy ją zakupić.
Opisaną tu na elektrodzie
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3458623.html

tomi002
27-09-2018, 18:11
Sam sobie odpowiem. Ładowarka przyszła.
Oczywiście ma CE. Znaczy producent sobie nadał CE ale wątpię aby przeszła testy na kompatybilność elektromagnetyczna EMC jak większość chińskich ładowarek . Ładowarka oczywiście zakłóca radio. Ale robi to w sposób minimalny. Gdy w radiu jest cisza lub rozmowa i zrobi się radio trochę głośniej słychać po podłączeniu ładowarki pewne szumy. Ale jest to dość ciche.
W trasie gdy sygnał radia jest dość słaby nie testowana.

maksim84
19-05-2019, 14:05
Witam, ten sam problem w Focusie (radio Sony) od razu po podłączeniu ładowarki trzeba było wyłączyć radio. U mnie pomogła ładowarka AccuQuick 3.0 (na dwa porty USB), kupiona w Komputronik, 80 zł. trochę drogo za ładowarkę, ale zero szumów, więc warto. Radziłbym poprosić sprzedawcę o wypróbowanie tej ładowarki czy nie robi zakłóceń, bo podejrzewam, że w każdym Focusie będzie inaczej. Ładowarka zapakowana w pudełko nie trzeba nic rozcinać, więc sprzedawca powinien się zgodzić.

HGO
12-11-2019, 16:07
Posiada ktoś Aukey CC-S1? Dzisiaj zakupiłem, ponieważ moja ładowarka, powoduje zakłócenia zarówno w radiu jak i przy słuchaniu muzyki przez AUX z telefonu.
Ładowarka którą posiadam to iOttie Rapid VOLT MAX Dual USB (5A/25W)

HGO
12-11-2019, 18:27
Prawdopodobnie problem rozwiązany. Ładowarka nie jest niczemu winna tylko kabel!
Telefon do ładowania został podpięty pod ładowarkę no name o mniejszej mocy ładowania tym samym kablem. Trzaski. Zmieniłem kabel na kabel firmy https://pl.aliexpress.com/item/32968349811.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.26e15c0fUH1 Aa2
i na obu ładowarkach czyściutko.

Kamykkamil16
13-11-2019, 03:02
Witam
Problem przerobiłem w Connect podczas podłączenia ładowarki tlub jakiegoś urządzenia, radio Zezaczęło gubić fale trzeszczeć itd.
Problem rozwiązałem kupujących filtr anteny filtr montuje się przed radiem na zasilaniem bardzo prosty sposób koszt około 30 zł lutownica w ręce i po sprawie problem zniknął.
jak ktoś by potrzebował zdjęcia jak to urządzenie wygląda no to w dniu jutrzejszym mogę takie coś wykonać i podrzucić na forum.

langolier
13-11-2019, 19:44
Prawdopodobnie problem rozwiązany. Ładowarka nie jest niczemu winna tylko kabel!
Telefon do ładowania został podpięty pod ładowarkę no name o mniejszej mocy ładowania tym samym kablem. Trzaski. Zmieniłem kabel na kabel firmy https://pl.aliexpress.com/item/32968349811.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.26e15c0fUH1 Aa2
i na obu ładowarkach czyściutko.ja mam oryginalną ładowarkę Samsunga, taką z portem USB we wtyczce wtykanej w gniazdko (kabel USB na microUSB wtyka się do tej wtyczki). I sieje nawet bez podłączonego jakiegokokwiek kabla.... [emoji848]

Kamykkamil16
14-11-2019, 04:45
Witam
Nie jest to ważne jakiej firmy masz ładowarkę,zapamiętajcie jedną na całe życie ładowarka nawet nie podłączona do telefonu pobiera prąd bo mniej w środku jest tak zwany urządzenie które musi zmniejszyć napięcie są układy scalone mikroprocesory i tak dalej i to wszystko jak jest włączona do sieci nieważne jakiej czy to będzie 230 V czy12/24 pobiera energię co za tym idzie wytwarza zakłócenia głosowej i to głównie ściąga .
radia niskiej i średniej klasy mają dzięki podzespoły które wytwarzają dużo ciepła nadmiernej ,przez co nie ma miejsca tych urządzeniach na dodatkowe ciepło wytwarzane przez filtr zakłóceniowy i tak dalej.
Podsyłam wam link przez tego urządzenia starcy przeciąć przed kostką która wchodzido radia kabel plusowy ten po stacyjce nie pod pamięć podtrzymania oraz masę filtr aktywuje się dopiero po zapłonie i problem rozwiązany.
https://allegro.pl/oferta/filtr-samochodowy-przeciwzakloceniowy-f3a-abasco-8447547465?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_akcesoria_sa mochodowe&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=CjwKCAiA8K7uBRBBEiwACOm4d6OOwlNyN2K7nP1-iXa7IM12wiAFLtIsDgWo6_x2C_TTpk6-fGbbFhoCyIkQAvD_BwE
I nie ma sensu wydawania i potrzebny kasyna nowe radia itd itp no ale kto biednemu zabroni bogato żyć
Myślę że nie ma co dalej wałkować tego tematu.
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy z drobną przeróbką

Kamykkamil16
01-12-2019, 08:51
Witam
Proszę o wpis jak ktoś wykona mój patent, aby inni koledzy się przekonali

HGO
02-12-2019, 13:58
Witam
Proszę o wpis jak ktoś wykona mój patent, aby inni koledzy się przekonali

Filtr mam już kupiony. Dzisiaj wymontowałem radio i taki widok ukazał się moim oczom. Które wiązka, kabelki?

https://photos.app.goo.gl/MrHmEUTacfvUo6EPA

Antej
02-12-2019, 14:10
Ehhhhh....

https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176981

trochę samodzielności

HGO
02-12-2019, 14:57
Ehhhhh....

https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176981

trochę samodzielności

No fajnie, że podesłałeś link, ale Denso tam nie ma, chyba że instalacja od Denso jest taka sama jak Ford 6000 CD

Antej
02-12-2019, 15:02
chyba że sprawdzisz sam zamiast namnażać problemy

Google też pomaga jak nie chcesz iść do auta

HGO
02-12-2019, 19:07
sprawdzisz sam zamiast namnażać problemy

Google też pomaga jak nie chcesz iść do auta

Jak widzisz, po załączonym foto, które sam wykonałem sprawdzałem..

langolier
02-12-2019, 23:22
Ja mam Focusa od nowosci, od 2009 roku i na pewno na początku nie bylo problemów z zakłóceniami odbioru radia a ładowarki impulsowe były już na 100%. Wg mnie coś się z wiekiem auta degraduje w radio lub jego instalacji. Filtr więc, jeśli działa, to po prostu kompensuje tą degradację...

HGO
02-01-2020, 17:24
Witam
Proszę o wpis jak ktoś wykona mój patent, aby inni koledzy się przekonali

Na wstępie podziękowania dla Ciebie za chęć pomocy za przesłane materiały potrzebne do zamontowania filtra.
W końcu znalazłem chwilę czasu żeby założyć ten filtr i niestety wnioski są takie że nie pomógł, może te trzaski są ciut rzadsze i cichsze, ale jednak są i nie rozwiązał problemu...
Dodam jeszcze że mam rejestrator Navitel R600, podłączony ciągle pod gniazdo zapalniczki i nie ma problemu z zakłóceniami, zakłócenia pojawiają się przy ładowaniu telefonu..
Może problem jest tutaj?
https://ford.7zap.com/pl/car/43/code.4s,1.19852,2.5145,4.10074,6.47294,7.24135,9.3 2934,10.31868,12.37222,13.22864,15.30758,17.27583/0/1659/16053/?vin=wf05xxgcd54s43897

langolier
02-01-2020, 18:18
Na wstępie podziękowania dla Ciebie za chęć pomocy za przesłane materiały potrzebne do zamontowania filtra.
W końcu znalazłem chwilę czasu żeby założyć ten filtr i niestety wnioski są takie że nie pomógł, może te trzaski są ciut rzadsze i cichsze, ale jednak są i nie rozwiązał problemu...
Dodam jeszcze że mam rejestrator Navitel R600, podłączony ciągle pod gniazdo zapalniczki i nie ma problemu z zakłóceniami, zakłócenia pojawiają się przy ładowaniu telefonu..
Może problem jest tutaj?
https://ford.7zap.com/pl/car/43/code.4s,1.19852,2.5145,4.10074,6.47294,7.24135,9.3 2934,10.31868,12.37222,13.22864,15.30758,17.27583/0/1659/16053/?vin=wf05xxgcd54s43897jaką wtyczkę od ładowania ma ten rejestrator ? microUSB ?
możesz dać zdjęcie jego ładowarki (tej bez zakłóceń) z widoczną dobrze tabliczką znamionową ?
u mnie zakłócenia są już po wetknięciu ładowarki w gniazdo, bez podłączania do niej czegokolwiek....

te załączony link do obrazów ekementów... czy to specjalne (tzn. niefabryczne, kupowane osobno) elementy do likwidacji zakłóceń ? wyglądają jak odcinki kabla, po prostu.... zastanawia mnie jedynie ten mały element pomiędzy tymi 3 odcinkami.... niestety nie sposób nawet odczytać jego numeru.....

yaris1
02-01-2020, 18:36
Kolego Kamykkamil16 a co z samochodami nie posiadającymi ACC? W których info o odpaleniu silnika idzie po CAN. Jaki ma sens podłączanie filtra pod ACC? skoro zakłócenia są na B+ stałym, czasami ludzie mówią że to tylko podtrzymanie pamięci a to bzdura. ACC tylko inicjuje uruchomienie i nic więcej Główne zasilanie to B+ i idzie tak jak gniazdo zapalniczki bezpośrednio z akumulatora.

HGO
02-01-2020, 18:37
jaką wtyczkę od ładowania ma ten rejestrator ? microUSB ?
możesz dać zdjęcie jego ładowarki (tej bez zakłóceń) z widoczną dobrze tabliczką znamionową ?
u mnie zakłócenia są już po wetknięciu ładowarki w gniazdo, bez podłączania do niej czegokolwiek....

te załączony link do obrazów ekementów... czy to specjalne (tzn. niefabryczne, kupowane osobno) elementy do likwidacji zakłóceń ? wyglądają jak odcinki kabla, po prostu.... zastanawia mnie jedynie ten mały element pomiędzy tymi 3 odcinkami.... niestety nie sposób nawet odczytać jego numeru.....

Rejestrator ma wtyczkę mini USB
https://images.tinypic.pl/i/00995/4aw8s2x61bwb_t.jpg (https://tinypic.pl/4aw8s2x61bwb)
https://pics.tinypic.pl/i/00995/4mnwxy01he82_t.jpg (https://tinypic.pl/4mnwxy01he82)

Ładowarka do telefonu, która ma zakłocenia
https://images.tinypic.pl/i/00995/5g4eabzaauiw_t.jpg (https://tinypic.pl/5g4eabzaauiw)
https://images.tinypic.pl/i/00995/2tf0xjcxo5vq_t.jpg (https://tinypic.pl/2tf0xjcxo5vq)

TECHNICZNE
Napięcie wejściowe [V]
12 - 24
Napięcie wyjściowe [V]
5
Amperaż (prąd wyjściowy)
5A

To są fabryczne elementy pojazdu.

langolier
02-01-2020, 18:44
To są fabryczne elementy pojazdu.

No ale co to jest to o czym napisałem poprzednio ?

HGO
02-01-2020, 18:49
No ale co to jest to o czym napisałem poprzednio ?

Zaczep mocujący?

tomi002
02-01-2020, 21:28
W końcu znalazłem chwilę czasu żeby założyć ten filtr i niestety wnioski są takie że nie pomógł, może te trzaski są ciut rzadsze i cichsze, ale jednak są i nie rozwiązał problemu...Trzeba było czytać wszystkie uwagi dotyczące zakłóceń zamiast wydawać kasę na bezsensowne filtry.
Napiszę dużymi literami. ZAKŁÓCENIA NIE IDĄ PO ZASILANIU TYLKO PO PAŚMIE RADIOWYM.
Dlatego jakiekolwiek filtry na zasilaniu to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Instalacja radiowa w MK2 zbiera zakłócenia z eteru. Nie z zasilania.

Teoretycznie kabel do anteny na dachu jest ekranowany. Ale jest to do dokładnego sprawdzenia. Inżynierom forda nie należy wierzyć.
I radio cd 6000 i Sony zbiera zakłócenia.
Nie sprawdzane na jakimś innym radiu niefordowskim.

FocusMKone
23-06-2020, 17:45
Trzeba było czytać wszystkie uwagi dotyczące zakłóceń zamiast wydawać kasę na bezsensowne filtry.
Napiszę dużymi literami. ZAKŁÓCENIA NIE IDĄ PO ZASILANIU TYLKO PO PAŚMIE RADIOWYM.
Dlatego jakiekolwiek filtry na zasilaniu to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Instalacja radiowa w MK2 zbiera zakłócenia z eteru. Nie z zasilania.

Teoretycznie kabel do anteny na dachu jest ekranowany. Ale jest to do dokładnego sprawdzenia. Inżynierom forda nie należy wierzyć.
I radio cd 6000 i Sony zbiera zakłócenia.
Nie sprawdzane na jakimś innym radiu niefordowskim.

Witam,
Sprawdziłem w czym problem u mnie, że powstają zakłócenia radia. Podłączony mam wideorejestrator do którego kabel poprowadzony jest w podszyciu dachu. Odłączając kabel od kamerki (przy kamerce, nie w gnieździe zapalniczki) zakłócenia ustają, podłączam kabel radio wariuje.
Moje pytanie. Czy da się jakoś odizolować/zekranowac kabel zasilający wideorejestrator tak aby nie wpływało na antenę radia?

langolier
23-06-2020, 19:27
Wg mnie instalacja antenowa w dobrym stanie, zwłaszcza ekranem, powinna sobie poradzić z takimi zakłóceniami.
Powszechność problemu oraz to, że nie pamiętam by występował w nowym aucie (mam swoje od nowości) wskazuje raczej na błąd konstrukcyjny, który postępuje z czasem. Cośtam się degraduje i efekt jest jak jest.

hindus
24-06-2020, 10:04
Czy da się jakoś odizolować/zekranowac kabel zasilający wideorejestrator tak aby nie wpływało na antenę radia?
Moim zdaniem łatwiej, taniej i szybciej po prostu kupić właściwą ładowarkę

januszek67
24-06-2020, 11:42
Witam wszystkich.
Chcę się podzielić moim doświadczeniem z ładowarką, może komuś to się przyda. Mam ładowarkę starą (co najmniej 5 ljat) kupioną w jakimś markecie za 1-2zł z prostym kablem i jest wszystko ok. Chciałem być bardziej nowoczesny i kupiłem dwa tygodnie temu ładowarkę bardziej nowoczesną z wyjściem na usb i kablem typu spirala. I tu zaczął się problem. Po podłączeniu tel. do kabla, radia nie da się słuchać, w zależności od rozciągania kabla, radio wydaje dziwne dźwięki i fale radiowe uciekają. Tak więc mój Focusik znowu został przy starej ładowarce.
Myślę że każdy wie o co chodzi z kablem spiralnym.

Antej
24-06-2020, 12:06
Myślę że każdy wie o co chodzi z kablem spiralnym.
utnij kabel i też będzie siało
to nie kabel sieje tylko elektronika w ładowarkach