Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Śmierdzi z nawiewów


wloczykijek
08-05-2016, 10:33
Witam wszystkich
Przyszło ciepło, i w aucie śmierdzi z nawiewów. Jak załączę klimatyzację to smród ustępuje, śmierdzi tylko na zwykłym nawiewie. Dodam, że filtr jest regularnie wymieniany, i autko ozonowane. Wie ktoś co można z tym zrobić?

miery
08-05-2016, 10:42
Zeszłego lata miałem podobnie. Mimo ozonowania trochę smierdziało.
Użyłem K2 Klima Doktor we wszystkie otwory nawiewu, pod filtr kabiny i parownik klimatyzacji poprzez otwór na rezystor dmuchawy.
Jedno opakowanie na 2-3 razy wystarczyło.

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

weuek
09-05-2016, 10:52
A napisz jeszcze jak dokładnie korzystasz z klimatyzacji. Bo jak wyłączasz silnik na włączonej i wilgoć zostaje w środku, to nic dziwnego, że po jakimś czasie zaczyna śmierdzieć.

Luttek
09-05-2016, 11:12
Mnie kiedyś sfajczyła się w wentylatorze nawiewu "łapka" trzymająca szczotkę. Niby wiedziałem że trzeba je wymienić ale przegapiłem ten moment. Zaczęło trochę zalatywać a nagle zaśmierdziało tak że nie dało się wysiedzieć i wentylator przestał dmuchać. "Łapka" tarła już o komutator i się stopiła.
Śmierdziało przy samym nawiewie, przy klimie też ale mniej.

weuek
09-05-2016, 11:54
Ale zgaduję, że to jest klasyk pt. "stara szmata", czyli geneza smrodu to wilgoć.

Drugi powszechny błąd to: upał, wsiadam, ustawiam 16*C, kratki na ryj i jadę.

;-)

skylla1
09-05-2016, 12:10
Jesli ozonowanie nie pomaga to trzeba zrobić odgrzybianie chemiczne pianką wstrzykiwaną przez komorę filtra do parownika. Każdy zakład specjalizujący się w klimatyzacjach to zrobi.

wloczykijek
09-05-2016, 13:56
A napisz jeszcze jak dokładnie korzystasz z klimatyzacji. Bo jak wyłączasz silnik na włączonej i wilgoć zostaje w środku, to nic dziwnego, że po jakimś czasie zaczyna śmierdzieć.

Zawsze wyłączam klimatyzację przed zgaszeniem silnika :)

skylla1
09-05-2016, 17:00
To ma jakiś sens przy klimie ręcznej, ale też cudów nie czyni i odgrzybiać trzeba. Automatyczna jest włączana cały czas i z reguły wymaga rzadszego odgrzybiania.

weuek
09-05-2016, 18:33
Automatyczna jest włączana cały czas i z reguły wymaga rzadszego odgrzybiania.
Jak to "cały czas"? Bo moja nie jest - chyba, że o czyms nie wiem.

skylla1
09-05-2016, 19:12
Większość użytkowników ma cały czas włączony przycisk AC, a komputer sam sobie decyduje, kiedy jej użyć. Jest to zresztą zalecany sposób korzystania z klimatyzacji automatycznej.