Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2001-2008] Nie włączająca się klimatyzacja po nabiciu.


sh4kr
30-05-2016, 22:26
Cześć!

Mam problem z klimatyzacją w mojej Fieście 1.4 TDCi 2002r. Ogólnie kupiłem auto z niedziałającą klimą, rzekomo do nabicia. Jeździłem rok bez niej. Teraz postanowiłem nabić klimę, wszystko poszło ok, maszyna nie stwierdziła nieszczelności. Po nabiciu uruchomiłem silnik i włączyłem nawiew, a potem guzik A/C, wtedy pierwszy raz odkąd mam auto usłyszałem charakterystyczne pyknięcie spod auta, co oznaczało, że sprężarka się załączyła (wcześniej nic takiego nie miało miejsca), może mi się tylko wydało ale faktycznie poleciało trochę "chłodu" potem zmieniłem bieg nawiewu i klimatyzacja przestała działać - leci cały czas zwykłe powietrze takie jak na zewnątrz. Co może być przyczyną nie działania klimatyzacji?

slawomirro
30-05-2016, 23:02
Tam gdzie Ci klimę dobijali ,tylko to zrobili, czy też wykonali jej przegląd (pytam bo powinni to zrobić)?
Skoro sprężasrka się załączyła i potem sama zaraz wyłączyła, stawiam na jej awarię. Choć równie dobrze może być dowolnie inna część uszkodzona. Dziwne że ktoś nabił klimę i nie sprawdził chociaż czy działa.
btw - sprawdź czy bezpiecznik od klimy jest ok.

jarojak
31-05-2016, 11:58
Cześć!

Co może być przyczyną nie działania klimatyzacji?

Wracaj i niech naprawiają. Przyczyn może być wiele.
Nieszczelnośc
Za dużo/za mało czynnika
Spreżarka
Elektryka
Czujniki
Zapchany osuszacz
Zgięta rurka
Dosłownie wszystko może być.

sh4kr
31-05-2016, 19:21
Tylko że ja to nabicie robiłem u kolegi który dysponuje takową maszynką. Nie mam za bardzo gdzie wracać :p

slawomirro
31-05-2016, 22:35
W Warszawskim ASO za przegląd klimy zapłaciłem tej wiosny całe 150zł. (czynnika nie trzeba było dobijać). Jeśli w ASO, które jak wiadomo ma wysokie ceny, tyle to kosztuje, to w Kielcach i poza ASO sprawdzisz taniej.

impresja
01-06-2016, 08:19
Tylko że ja to nabicie robiłem u kolegi który dysponuje takową maszynką. Nie mam za bardzo gdzie wracać :p

Jeśli nie chcesz wracać do kolegi który Ci to robił to musisz zostać z tym sam :619: kolega "jarojak" napisał Ci przyczyny, ale poszukiwania najlepiej zacząć u tego co nabijał, sprawdzi szczelność. Możesz jeszcze sprawdzić czy nie uciekł cały czynnik, poprzez odkręcenie kapturka na zaworze klimy i wcisnąć kulkę w środku śrubokrętem, jak będzie syczało to znaczy, że czynnik i ciśnienie jest.

sh4kr
01-06-2016, 10:49
Wcisnąłem zaworek i zaczęło syczeć bardzo mocno i głośno przy tym więc wnioskuje że czynnik jest.
Jeszcze jedno w czerwcu 2013 miałem całkowity przegląd klimatyzacji (od a do z) bo jest naklejka koło zaworu.
Słyszałem że można jakoś sprawdzić na krótko sprężarkę, ale nie wiem gdzie szukać konkretnego przekaźnika, tzn wiem gdzie jest skrzynka przekaźników pod maską ale który odpowiada za a/c?

impresja
01-06-2016, 17:25
wiec czynnik jest, to dobrze ;-)
za podłączenie na krótko lepiej się nie bierz jeśli nie wiesz o co chodzi ;-) a nie masz uszkodzonego jakiegoś czujnika temp zewnętrznej? jak masz klimatronik to moze się nie właczyc jeśli np. temperatura ujemna ;-) podjedź lepiej do jakiegoś fachowca niech sprawdzi.

bomek
01-06-2016, 21:57
Nie bede zakladal nowego tematu. Zapytam tutaj.

Kupilem pol roku temu fieste w Anglii i nie dziala klima. Jak klikam A/C to nie spadaja obroty, nie zalacza sie sprezarka anie nie leci zimne powietrze. Pali sie tylko lampka wlacznika. Nie mam klimatronika.

Byc moze nie ma czynnika i sprezarka w ogole sie nie wlacza. Jest taka mozliwosc?

Nie chce placic bez sensu 30 funtow za nabicie zeby okazalo sie ze i tak sie nie wlaczy. Czy w Fiescie 2006 jest tak ze jesli nie ma czynnika to sprezarka w ogole nie zaskakuje? Z gory dzieki

slawomirro
01-06-2016, 22:10
wiec czynnik jest, to dobrze ;-)
za podłączenie na krótko lepiej się nie bierz jeśli nie wiesz o co chodzi ;-) a nie masz uszkodzonego jakiegoś czujnika temp zewnętrznej? jak masz klimatronik to moze się nie właczyc jeśli np. temperatura ujemna ;-) podjedź lepiej do jakiegoś fachowca niech sprawdzi.

Z klimatronikiem jest o tyle prościej, że można wykonać test diagnostyczny wciskajac odpowiednią kombinację klawiszy:
http://www.fordtuning.pl/index.php?topic=35.0

Z ciekawości sam u siebie taki test: https://www.youtube.com/watch?v=aZg8g0p-64I zaraz po zakupie auta.

sh4kr
02-06-2016, 07:27
wiec czynnik jest, to dobrze ;-)
za podłączenie na krótko lepiej się nie bierz jeśli nie wiesz o co chodzi ;-) a nie masz uszkodzonego jakiegoś czujnika temp zewnętrznej? jak masz klimatronik to moze się nie właczyc jeśli np. temperatura ujemna ;-) podjedź lepiej do jakiegoś fachowca niech sprawdzi.

A samemu można jakoś stwierdzić czy czujnik jest uszkodzony? Nie mam klimatronika, tylko zwykłą klimę. Są jakieś objawy? Mam jeszcze jedno podejrzenie, chyba do sprężarki idzie wtyczka z 4 kabelkami, od spodu auta, po prawej stronie. Jak odpiąłem tą wytyczkę to okazało się, że te kable są w opłakanym stanie (przy samej wtyczce), porozrywane, ogólnie nie ciekawie. Muszę to jakoś naprawić, bo może tutaj leży błąd.

sh4kr
04-06-2016, 11:10
Słuchajcie odpiąłem wtyczkę wentylatora i sprężarka/klima ruszyła. Po podpięciu wentylatora nie załącza się :( wyjąłem went i na krótko sprawdziłem czy działa no i normalnie kręci. A to co jest tam przy chłodnicy ta druga wtyczka, chyba jakiś czujnik.moze to powoduje problem? Jak to mogę sprawdzić?

Bump: Dodaje zdjęcie jak to wygląda. Niezbyt ciekawie.

Bump: http://imgur.com/4aNWAUq

sh4kr
04-06-2016, 12:32
Złożyłem znowu wszystko do kupy i sprężarka nie działa (z odpiętym wentylatorem czy podpiętym też nie)...

slawomirro
04-06-2016, 15:51
Sądzę, że ten PDF Ci pomoże, wyciąg z TISu:

http://a9a.pl/ssc/TIS.pdf

sh4kr
05-06-2016, 17:16
Powiedz mi jeszcze który przekaźnik pod maską odpowiada za ac? Są dwa czarne i 2 szare

slawomirro
05-06-2016, 20:52
Powiedz mi jeszcze który przekaźnik pod maską odpowiada za ac? Są dwa czarne i 2 szare

Nie mam zielonego pojęcia.