Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2008-2012] Jak rozpoznać oryginalny kluczyk stacyjki


Pawel
24-09-2016, 17:29
Witam
Przy zakupie samochodu od właściciela dostałem jeden kluczyk. Drugi kluczyk miał być dostarczony następnego dnia i go dostarczył .Kluczyk nowy z paskiem z numerem tyle że ten nowy kluczyk nie działa ,działa tylko stary podniszczony .Moje pytanie .Czy numer na pasku jest ujęty gdzieś w papierach ? Może w numerze VIN ? chociaż numer na moim nie działającym kluczyku ni jak się ma do numeru VIN .Może kluczyk jest od innego samochodu ? czy ktoś wie jak to sprawdzić .Bateria była jeszcze dobra 3,0V założyłem nową i nic
Proszę o pomoc

radek70
24-09-2016, 17:35
Ale ten nowy kluczyk nie odpala silnika, czy nie otwiera centralnego zamka z pilota?

EW1
24-09-2016, 17:40
Po numerze VIN tylko serwis może sprawdzić czy kluczyk o tym numerze jest przypisany do tego pojazdu Czy ten kluczyk otwiera zamki i odblokowuje stacyjkę ???
Opcje mogą być różne ... ten który masz dostarczony jest oryginalny ale z jakiegoś powodu nie działa lub ktoś już przeprogramował kluczyki i nie dopisał oryginału

Pawel
24-09-2016, 17:51
Witam
Nie otwiera centralnego zamka .Moja wina nie sprawdziłem czy pasuje do stacyjki i do zamka drzwi .Zaraz to sprawdzę

SRS
24-09-2016, 17:54
.Kluczyk nowy z paskiem z numerem tyle że ten nowy kluczyk nie działa Jeżeli możesz przekręcić nowy kluczyk w stacyjce czy innym zamku twojego auta , to Immo w kluczyku rozprogramowało się , pozostaje od nowa je zaprogramować.

Pawel
24-09-2016, 18:00
Sprawdzone sam kluczyk zamyka, otwiera drzwi ,odpala silnik .Ale nie wiem czy to ważne drugi ten sprawny miałem w kieszeni .

radek70
24-09-2016, 18:02
W takim razie wystarczy zaprogramować piloty wg. instrukcji obsługi, którą warto sobie pobrać ze strony Forda.
Cytat:
PROGRAMOWANIE PILOTA
ZDALNEGO STEROWANIA
Dla Twojego pojazdu można zaprogramować
maksymalnie osiem nadajników zdalnego
sterowania (łącznie z tymi, które były
dostarczone z pojazdem). Podczas procedury
programowania nadajniki zdalnego sterowania
muszą pozostawać wewnątrz pojazdu. Zapnij
pasy bezpieczeństwa przednich siedzeń i
zamknij wszystkie drzwi, aby sprzeczne
brzęczyki sygnalizacyjne nie rozbrzmiewały
podczas programowania.
Programowanie nowego pilota
zdalnego sterowania
1. Aby zaprogramować nowe nadajniki
zdalnego sterowania, obróć kluczyk
zapłonowy w położenie II cztery razy w
ciągu sześciu sekund.
2. Ustaw kluczyk zapłonowy w położeniu 0.
Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość
zaprogramowania nadajników zdalnego
sterowania w ciągu 10 sekund.
3. Naciśnij dowolny przycisk na nowym
nadajniku zdalnego sterowania.
Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny.
4. Powtórz ten ostatni krok ze wszystkimi
nadajnikami zdalnego sterowania, włącznie
z oryginalnym. Nie wyjmuj kluczyka z
włącznika zapłonu podczas naciskania
przycisku na tym nadajniku zdalnego
sterowania.
5. Ponownie włącz zapłon (kluczyk w
położeniu II) lub odczekaj 10 sekund nie
programując kolejnego nadajnika zdalnego
sterowania, aby wyjść z trybu
programowania kluczyków. Do otwierania
i zamykania pojazdu możesz teraz użyć
tylko nadajników zdalnego sterowania,
które właśnie zaprogramowałeś.

Pawel
24-09-2016, 18:14
radek 70 Mam to w instrukcji ale THX ale co dalej po 8-miu kluczykach ? samochód zmienić na nowszy bo limit kluczyków się wyczerpał ? Bo ja nie wiem ile już kluczyków było programowanych ? Kupiłem 5-co latka Po namyśle podejrzewam że kod na pasku kluczyka to kod do dorobienia klucza tego zwykłego tzn ręcznego

fordfocus2
24-09-2016, 18:18
stara dobra zasada zmien patsa w kluczykach [przeprogramuj] bo nie wiadomo czy nie ma 3 kluczyka? u poprzedniego własciciela

Pawel
24-09-2016, 18:27
fordfocus2 masz rację tak trzeba będzie zrobić .Ale pytanie pozostaje kto wie co po 8-iu kluczykach

radek70
24-09-2016, 18:35
radek 70 samochód zmienić na nowszy bo limit kluczyków się wyczerpał ? Pokrętna logika instrukcji... Jaki limit kluczyków? Każde programowanie pilota zdalnego sterowania, przypisuje klucz/kluczyki na nowo, czy jest ich 8, czy 1. Można to robić w nieskończoność. W tym używanym kluczyku wyczerpała się kiedyś bateria, dopisano go na nowo, tylko stary pozostał w domu bez programowania i jest niezgodny. Jeżeli obydwa klucze otwierają zamek i odpalają silnik, to znaczy że mają zgodne IMMO i są od tego auta. Wystarczy zaprogramować piloty na nowo...

ziomek3
26-09-2016, 14:41
fordfocus2 masz rację tak trzeba będzie zrobić .Ale pytanie pozostaje kto wie co po 8-iu kluczykach

Ale co po 8 kluczykach? Nie rozumiem twojego pytania

Pawel
12-11-2016, 01:25
Witam
Dwa kluczyki na nowo zaprogramowane wszystko ok
Co po 8 -u kluczykach ? to sprawa wygląda tak .Do jednego samochodu można mieć jednocześnie 8 kluczyków potrzebne to jest w firmach
Dzięki wszystkim za pomoc
Myślę że temat można zamknąć