Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Tylko przy rozruchu Usterka układu wspomagania.


normek
19-04-2017, 07:16
Cześć.

Przeszukałem forum odnośnie w/w usterki jednakże u mnie usterka troszkę inaczej wygląda.

1. Podczas każdego rozruchu zapala się kontrolka oraz komunikat usterka układu wspomagania.
2. wspomaganie działa caly czas, tylko się resetuje tzn. Gdy ustawie podczas poprzedniej jazdy tryb sport resetuje mi się podczas błędu do standardu.
3. Kontrolka i błąd gaśnie po 15-20 sekundach zanim ruszę samochodem.
4. Napięcie akumulatora dzisiaj z rana to 12,5 V po uruchomieniu samochodu alternator ładował z napięciem 14,5v.
5. Kontrolka zaczęła mi się zapalać po tym jak kręciłem kierownicą na wyłączonym silniku (bez sensu ale to mogło jej zaszkodzić)?
6. Kontrolka zapaliła mi się raz po 200 km jazdy na drodze siedlowej (niskie obroty i dużo kręcenia kierownicą).

Jak wyeliminować alternator jako potencjalnego sprawcę? Czy jeżeli daje odpowiednio wysokie napięcie także przy obciążeniu (wszystkie odbiorniki włączone to napięcie 14,3v) to można założyć że jest on sprawny?

Dziękuję i pozdrawiam.

lando
19-04-2017, 07:18
Płyn sprawdź albo wymien

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

normek
22-04-2017, 06:35
Płyn jest. Co da mi wymiana płynu ?

mtl
22-04-2017, 14:14
Napięcie 12,5 V z rana to jest minimalna wartość dla akumulatora, także szykuj się na wymianę. Moim zdaniem bateryjka nie bardzo ma już siłę, żeby zakręcić dieslem o poranku i dlatego otrzymujesz komunikat o usterce wspomagania (czyli klasyczny objaw w fordach oznaczający: brakuje mi energii). W alternatorze może też powoli padać układ regulacji napięcia, stąd ta przygoda na drodze osiedlowej. Wszystkiego się dowiesz gdy podłączysz komputer diagnostyczny.