Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2008-2012] Ryglowanie zamka / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem


Adasko28
19-03-2009, 20:25
Po przeczytaniu instrukcji obslugi jestem pewien na 80% ze nie ma takiej mozliwosci ale lepiej bedzie jak sie na forum jeszcze zapytam. Chodzi o to aby po ruszeniu samochodem centralny zamek automatycznie zablokowal drzwi . Jesli ktos wie jak to urochomic to bede ( przypuszczam ze wielu uzytkownikow forda fiesty rowniez) bardzo wdzieczny. Dzieki za odpowiedzi

arturek
20-03-2009, 14:04
Witam
Czy masz dołożony alarma?
Jeśli masz alarm to jakiej firmy?
W przypadku alarmu Cobra można zaprogramować / uaktywnić tą funkcję, poczytaj:
(ja otwieram Mozillą, bo IE wygłupia się n atej stronie)
http://www.focusklubpolska.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=53
(tabela 3)

pozdrawiam
Arturek
P.S. jeśli chodzi o centralny, fabryczny to są rózne funkcje zależnie od posiadanego modułu GEM:
http://www.republika.pl/fefk/central.jpg

Adasko28
22-03-2009, 15:09
nie mam alarmu, jedynie w kluczyku ( fabryczny)trzy przyciski do sterowania centralnym zamnkniem na drzwi

arturek
22-03-2009, 18:14
Jeślli chodzi o fabryczny centralny to znalazłem opis dla Focusa - możesz sprawdzić czy zadziała u Ciebie:

http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=20804&postdays=0&postorder=asc&start=15

(mój opis na drugiej stronie wątku)

losarturos
22-03-2009, 18:45
A jak sprawdzić, który moduł się ma zamontowany?

arturek
23-03-2009, 12:16
Witam tu niestety nie pomogę bo nie mam dostępu do TISu.
Trzeba by sprawdzić jaki masz numer GEM i na tej podstawie będziemy wiedzieć jaka to wersja.
Znam tylko tą stronę:
http://focus.korona-pl.com/TIS/index.html

Alternatywnie - tel do Ford Polska lub najbliższego dealera.
Jak podasz nr VIN to powinni Ci odpowiedzieć (zapytaj że niby chcesz kupić ale nie wiesz jaką wersję)

automati
23-03-2009, 12:35
Podwójne ryglowanie/ odryglowywanie

Podwójne ryglowanie zamyka wszystkie drzwi w taki sposób, że nie można ich otworzyć zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Podwójne ryglowanie można przeprowadzić tylko wtedy, gdy kluczyk w stacyjce jest w położeniu "0" lub "I" i przednie drzwi są całkowicie zamknięte.

W tym celu przycisk ryglujący pilota zdalnego sterowania należy przycisnąć dwukrotnie w przeciągu 3 sek. lub kluczyk w zamku drzwi najpierw przekręcić w położenie odryglowywania a następnie w przeciągu 3 sek. w położenie ryglowania.

Podwójne zaryglowanie zostanie potwierdzone przez dwukrotne zapalenie się wszystkich kierunkowskazów.

Jeśli kluczyk w stacyjce jest w położeniu "II" lub jedno z tylnych drzwi nie jest całkowicie zamknięte, pojazd zostanie zaryglowany centralnie lecz nie podwójnie.

Jeśli w przeciągu 45 sek. po podwójnym ryglowaniu kluczyk w stacyjce zostanie przekręcony w inne położenie, układ przechodzi z podwójnego ryglowania z powrotem na centralne ryglowanie.

Jeśli po upłynięciu 45 sekund zostanie uruchomiony silnik, podwójne ryglowanie pozostaje aktywne, tak długo jak pojazd nie osiągnie prędkości 7 km/h. Od tej prędkości układ przechodzi z podwójnego ryglowania na centralne ryglowanie.

losarturos
23-03-2009, 14:24
Klucz musi być w stacyjce żeby uruchomić podwójne ryglowanie. Ale ja nie chcę się zamykać w aucie na amen tylko żeby nie dało się otworzyć drzwi po wybiciu szyby i wejść do środka.

langolier
18-02-2015, 14:33
"Trochę" odświeżę:
czy można uruchomić tytułową funkcję we Fieście Mk7 rocznik 2014 ?
A jeśli tak, to czy konieczne jest grzebanie w sofcie samochodu przez podłączenie się interfejsem ?
Dla utrudnienia dodam, że auto ma system bezkluczykowy i ustawienie kluczyka np. w poz. III nie wchodzi w rachubę.....

Bartłosz
12-02-2016, 22:42
Nie widzę tu ani na całym forum konkretnej informacji dlatego pozwolę sobie odświeżyć temat. Chodzi o blokowanie zamków po ruszeniu (powyżej prędkości 10 km/h lub coś koło tego). Nie znalazłem w necie żadnej instrukcji w tym temacie do Fiesty a nie wiem czy metoda z Mondeo mkIII lub na przykład z Focusa się sprawdzi. Miałem Mondeo mkIII i kombinacją otwierania i zamykania zamka przy włączonym zapłonie dało się to zaprogramować - chce to samo zrobić w Fiescie mkVII ale nie chcę czegoś zepsuć :)

weuek
12-02-2016, 22:51
Szkoda nadaremnie zużywać zamki. A te, jak wiadomo, im nowsze, tym bardziej nietrwałe.

Bartłosz
13-02-2016, 09:26
Dzięki za wniesienie do dyskusji istotnych informacji.

Mimo wszystko chciałbym poznać metodę aktywacji antynapadu.

tedi_k
13-02-2016, 10:32
...chciałbym poznać metodę aktywacji antynapadu.

Aktywacja IDSem (jak się umie...). Najbliżej masz do kolegi mayak.

mayak
13-02-2016, 16:08
Dzięki za wniesienie do dyskusji istotnych informacji.

Mimo wszystko chciałbym poznać metodę aktywacji antynapadu.

Trzeba porostu mieć odpowiednie oprogramowanie do konfiguracji danego auta i trochę wprawy aby auto nie uziemic

Bartłosz
13-02-2016, 20:13
Ok czyli metoda zablokuj, odblokuj, zablokuj... itd przy włączonym zapłonie w tym modelu nie działa?

Bump:

langolier
18-02-2016, 15:58
Ok czyli metoda zablokuj, odblokuj, zablokuj... itd przy włączonym zapłonie w tym modelu nie działa?

Bump:

Tak, nie działa :(
Skubańce z Forda cośtam poblokowali , bo podobne z czymśtam to niezgodne było. Jeszcze w Focusie 2009 ustawiłem to, w Fieście 2014 - już nie.

leszcz
18-02-2016, 21:56
Jeszcze w Focusie 2009 ustawiłem to, w Fieście 2014 - już nie.
Ty nie ale kliku z nas umie :) ... mała kombinacja i się udaje . Ale nie elmconfigiem ani nawet sławnym rosyjskim kabelkiem choć się przydaje w połowie tej aktywacji :D a na koniec IDSik


pozdr Tomek

langolier
18-02-2016, 22:00
Ty nie ale kliku z nas umie :) ... mała kombinacja i się udaje . Ale nie elmconfigiem ani nawet sławnym rosyjskim kabelkiem choć się przydaje w połowie tej aktywacji :D a na koniec IDSik


pozdr Tomek
Ja myśle o łatwych metodsch typu manipulacja stacyjka/podnośniki/kluczyk. Nie mówie o ingerencji poprzez soft, ponieważ 1) autko jest na gwarancji 2) tylko dla tego celu nie chce mi się angażować z "kimś kto umie", a innych celów na razie nie widzę..

krzysztofm1989
05-02-2018, 16:10
Witam. Mam pytanie odnośnie automatycznego ryglowania. Podobno można to już zrobić Forscanem i potem włączenie kombinacja z kluczykiem. Mam pytanie na jakiej zasadzie działa ta opcja. Wiem że się Ryglice po ruszeniu ale:
1. W czasie jazdy pasażer może otworzyc klamką?
2. Kiedy i czy w ogóle się otwierają automatycznie? (czy trzeba przyciskiem)

wujekcybul
06-02-2018, 07:08
Dziala po przekroczeniu 30tki jak ktos pociagnie za klamke wewnatrz to sie otwiera. Jak kierowca otworzy to sie wszytskie otwieraja. Automatycznie sie nie otwiera. W poprzednim aucie mialem tak, ze jak wyjalem kluczyk ze stacyjki to sie otwieral tutaj brak takiej mozliwosci.

mathkaczy
06-02-2018, 07:59
Dziala po przekroczeniu 30tki jak ktos pociagnie za klamke wewnatrz to sie otwiera. Jak kierowca otworzy to sie wszytskie otwieraja. Automatycznie sie nie otwiera. W poprzednim aucie mialem tak, ze jak wyjalem kluczyk ze stacyjki to sie otwieral tutaj brak takiej mozliwosci.

okkk twój opis idealnie pasuje do działania przycisku który jest na konsoli radia ;) nie rozumiem wtedy dlaczego nie ma poprostu opcji w fordscanie albo nawet w menu samochodu aby uruchomic ryglowanie po przekroczeniu predkosci

no i w ogóle ... po co komu ryglowanie jak złapiesz za klamkę np z tylu i drzwi i tak sie otworza ? xD

krzysztofm1989
06-02-2018, 09:14
No dokladnie bez sensu jak można otworzyć. W innych autach trzeba 2 razy pociągnąć za klamkę i wtedy otwiera.

boncio
06-02-2018, 18:19
Chcecie zamknąć kogoś bez możliwości wyjścia? Klamka wewnętrzna zawsze ma otwierać drzwi jeśli nie jest aktywna blokada dla dzieci, ręczna czy elektryczna.

mathkaczy
06-02-2018, 18:32
inaczej ryglowanie jest po to zeby na****ny kumpel z tylu nie wyszedl przy 60km/h xD
o ile sytuacja taka miala by miec miejsce
w przeciwnym razie po co ryglowac w ogole ? co to daje, ze pstryknie jakby zablokowalo drzwi ?

krzysztofm1989
06-02-2018, 19:23
W sumie racja boncio. A to jest głównie po to nie żeby nie moc wyjść podczas jazdy tylko żeby nie móc wejść z zewnątrz.

1. a nie wiecie jak jest gdy się zablokuje podczas jazdy-zatrzymam się żeby kogoś wpuścić(nie wyłączam silnika)- ruszam i czy znów zablokuje?

2. jak uruchomić tryb inżynierski w forscan (potrzebne żeby włączyć autoryglowanie)?

boncio
06-02-2018, 20:03
1. Tak, zarygluje ponownie.
2. Rejestracja na forum.

Żeby pijany kumpel nie wsiadł przy 60km/h to jest blokada dla dzieci właśnie. Wiadomo pijany jak dziecko;)
Chodzi o to, żeby od zewnątrz nie dało się otworzyć jak wspomniał krzysztofm1989

krzysztofm1989
06-02-2018, 20:12
Ale nie chodzi mi o wersje rozszerzoną bo taką mam (pobrałem kod z forum ważny 2 miesiące). Tylko wyskakuje mi jak chce włączyć autoryglowanie że to można zrobić w trybie inżynierskim. A np halogeny włączyłem normalnie.
To jak z tym inżynierskim?

wujekcybul
07-02-2018, 07:03
okkk twój opis idealnie pasuje do działania przycisku który jest na konsoli radia ;) nie rozumiem wtedy dlaczego nie ma poprostu opcji w fordscanie albo nawet w menu samochodu aby uruchomic ryglowanie po przekroczeniu predkosci

no i w ogóle ... po co komu ryglowanie jak złapiesz za klamkę np z tylu i drzwi i tak sie otworza ? xD

Poniewaz to ma chronic przed otwarciem z zewnatrz zeby na swiatlach nie ukradli torby z tylu itp.

Bump: Ale nie chodzi mi o wersje rozszerzoną bo taką mam (pobrałem kod z forum ważny 2 miesiące). Tylko wyskakuje mi jak chce włączyć autoryglowanie że to można zrobić w trybie inżynierskim. A np halogeny włączyłem normalnie.
To jak z tym inżynierskim?

Musisz opcje zmienic na gorze. http://forscan.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=1932

krzysztofm1989
07-02-2018, 07:18
Dzięki wujek! A mam jeszcze jedno pytanie ma znaczenie na którym inż? (1 czy 2)

mathkaczy
07-02-2018, 07:45
[QUOTE=wujekcybul;2930181]Poniewaz to ma chronic przed otwarciem z zewnatrz zeby na swiatlach nie ukradli torby z tylu itp.

ok to trochę tłumaczy temat :) nie spotkałem się z taką sytuacją nigdy, a tył mam przyciemniony więc raczej też ktoś musiałby konkretnie wiedzieć że coś tam jest

wujekcybul
10-02-2018, 11:51
Dzięki wujek! A mam jeszcze jedno pytanie ma znaczenie na którym inż? (1 czy 2)

Niczym 2 ma wiecej opcji ale to nie VW tu sie nie da dowolnie przestawiac. Dopiero wyzsze modele maja wiecej opcji w Focusie mozna wiecej a w nowym mondeo nawet interceptor mode jak policja w usa.

leonkoksik
20-02-2018, 20:48
Witam Panowie podepnę się pod temat , czy automatyczne ryglowanie da się ustawić w mondeo mk4 z 2013 roku przez otwórz zamknij czy trzeba do forda jechać.

z góry dzięki za odpowiedź

lukaszooo
20-02-2018, 21:10
Nie da się. Da sie komputerowo, nie wiąże sie to z wizytą w ASO.

totek2
20-02-2018, 21:41
U nas ASO takich rzeczy nie robi...

mayak
20-02-2018, 22:28
Mogę aktywować automatyczne ryglowanie

oslowek
19-04-2018, 09:47
Cześć,
kupiłem fiestę żonie i pierwsze co zawsze robię to aktywacja autoryglowania drzwi po ruszeniu. W poprzedniej mk7 też po lifcie ale starszej (2012) forsscanem poszło bez problemu i uaktywniłem. W tej coś mi nie idzie. Uaktywniłem i w IPC i w BCMii i zapisałem do ECU odpowiednią funkcję, ale bez pozytywnego skutku. Odstawiłem taniec szamana z przyciskiem blokowania i też bez skutku.
Macie pomysł, czy jest jeszcze coś, co nie pozwala uaktywnić tej funkcji forscanem?
I pytanie, bo może tu robię błąd - przyciskologia: 3x po zapłonie, 3x bez zapłonu i raz po zapłonie przyciskiem blokowania drzwi oznacza, że trzeba 3x nacisnąć przycisk czy 3x zablokować drzwi, czyli 6x nacisnąć przycisk? I czy w ogóle ta sekwencja jest niezbędna ponad aktywację forscanem w IPC i BCMii?

slawomirro
19-04-2018, 12:49
Odstawiłem taniec szamana z przyciskiem blokowania i też bez skutku.

Musisz uaktywnić ją w GEM. Następnie dopiero w IPC.

oslowek
20-04-2018, 08:32
Musisz uaktywnić ją w GEM. Następnie dopiero w IPC.

Zarówno w BCMii, jak i w IPC (robiłem każdy z tych modułów osobno z zapisem) zapisało nowe ustawienia. A nie działa. BCMii w fieście mk7 jest backupem, więc zapis najpierw powinien być w IPC raczej.

slawomirro
20-04-2018, 09:30
BCMii w fieście mk7 jest backupem, więc zapis najpierw powinien być w IPC raczej.

GEM czy też BMCii to moduł komfortu.
IPC to zegary/komputer

Jak to u siebie mk6 odblokowywałem ostatnio teo też robiłem w IPC, ale jedynie uaktywniałem możliwość obługi tego w komputerze zegarów. Zegary nie sterują centralnym zamkiem, tylko moduł komfortu.

swampshark
20-04-2018, 12:03
Ja aktywowałem w forscanie tylko w module BCM. Zaznaczyłem opcję z ryglowałem i kliknąłem Zapisz do Main czy Write to Main. Potem guzikologia z zapiętym pasem i zagadało :)

oslowek
20-04-2018, 12:09
Zrobiłem w końcu i działa.

Sytuacja wygląda tak:

Musisz uaktywnić ją w GEM. Następnie dopiero w IPC.

Wydaje się, że nie ma znaczenia w mk7 po FL, czy najpierw uaktywnimy funkcję w IPC i zapiszemy w ECU a potem w BCMii i znów zapiszemy w ECU czy odwrotnie (najpierw w BCMii a potem w IPC). Trzeba to i tu i tu zrobić (FORScan się do tego nadaje w centralnej konfiguracji). Ja zrobiłem najpierw w IPC a potem w BCMii (dodatkowo klikając jeszcze "zapisz do Main") i poszło, więc na pewno ta kolejność jest prawidłowa.

Potem trzeba jednak zrobić taniec szamana, który ma mały myk na samym końcu, który zmylił mnie i nie uaktywniał funkcji w aucie. Sekwencja, która ostatecznie uaktywniła funkcję:
- zamknąć drzwi (nie wiem czy to niezbędne), pasa nie trzeba zapinać;
- włączyć zapłon na "II" (bez silnika) a następnie przyciskiem centralnego blokowania drzwi nacisnąć "zaryglować"; "odryglować"; "zaryglować" - czyli nacisnąć 3x;
- przekręcić kluczyk na "0" i od razu na "I" a następnie przyciskiem centralnego blokowania drzwi nacisnąć "odryglować"; "zaryglować"; "odryglować" - czyli nacisnąć 3x;
- przekręcić kluczyk na "0" i od razu na "II" (zapłon bez silnika) a następnie przyciskiem centralnego blokowania drzwi nacisnąć "zaryglować"; "odryglować" - czyli nacisnąć 2x.

Całą sekwencję wprowadziłem przez ok. 20 sekund - wydaje się, że trzeba się sprężać, aby to wprowadzić dość szybko.

No i wreszcie działa autoryglowanie wszystkich drzwi po przekroczeniu ok. 20km/h. Wyjście z samochodu z pracującym silnikiem przez jakiegokolwiek pasażera, po ruszeniu automatycznie znów blokuje drzwi.

swampshark
20-04-2018, 12:25
a potem w BCMii (dodatkowo klikając jeszcze "zapisz do Main")
Właśnie to było istotne :) Tak jak pisałem wcześniej ja nie tykałem IPC

oslowek
20-04-2018, 12:34
Właśnie to było istotne :) Tak jak pisałem wcześniej ja nie tykałem IPC

Wydaje się, że oboje macie rację, że wystarczy zmienić i zapisać tylko w BCMii wraz z zapisem do Main, który jest w fieście właśnie w IPC i niepotrzebnie wydłużyłem sobie pracę zapisując najpierw ustawienia w IPC, bo potem i tak to tam trafiło :-)
Ale na pewno nie zaszkodziło to w niczym :-)

adams502
29-03-2019, 09:07
Modyfikacja poprzedniego postu ponieważ są w nim błędy dotyczy poliftowej fiesty mk7. Wystarczy zmienić parametr w IPC Central Configuration Main w BCMii nie trzeba tam jest tylko backup. Kolejność:
- zamknąć drzwi, pasa nie trzeba zapinać;
- włączyć zapłon na "II" (bez silnika) a następnie przyciskiem centralnego blokowania drzwi nacisnąć "zaryglować"; "odryglować"; "zaryglować" - czyli nacisnąć 3x;
- przekręcić kluczyk na "0" i od razu na "I" a następnie przyciskiem centralnego blokowania drzwi nacisnąć "odryglować"; "zaryglować"; "odryglować" - czyli nacisnąć 3x;
- przekręcić kluczyk na "0" i od razu na "II" (słychać beep) a następnie ; przyciskiem centralnego blokowania drzwi nacisnąć "zaryglować"(słychać beep); "odryglować"(słychać beep); "zaryglować"(słychać beep) - czyli nacisnąć 3x.
- przekręcić kluczyk na ''0" (słychać beep).
Od tej pory działa auto zamykanie po przekroczeniu 20-25km/h.

https://forum.fordclubpolska.org/attachment.php?attachmentid=102730&stc=1&d=1553850401

mathkaczy
29-03-2019, 17:21
Modyfikacja poprzedniego postu ponieważ są w nim błędy dotyczy poliftowej fiesty mk7. Wystarczy zmienić parametr w IPC Central Configuration Main w BCMii nie trzeba tam jest tylko backup. Kolejność:
- zamknąć drzwi, pasa nie trzeba zapinać;
- włączyć zapłon na "II" (bez silnika) a następnie przyciskiem centralnego blokowania drzwi nacisnąć "zaryglować"; "odryglować"; "zaryglować" - czyli nacisnąć 3x;
- przekręcić kluczyk na "0" i od razu na "I" a następnie przyciskiem centralnego blokowania drzwi nacisnąć "odryglować"; "zaryglować"; "odryglować" - czyli nacisnąć 3x;
- przekręcić kluczyk na "0" i od razu na "II" (słychać beep) a następnie ; przyciskiem centralnego blokowania drzwi nacisnąć "zaryglować"(słychać beep); "odryglować"(słychać beep); "zaryglować"(słychać beep) - czyli nacisnąć 3x.
- przekręcić kluczyk na ''0" (słychać beep).
Od tej pory działa auto zamykanie po przekroczeniu 20-25km/h.

https://forum.fordclubpolska.org/attachment.php?attachmentid=102730&stc=1&d=1553850401


podziała to to też na przedlift ? 2009 rocznik ?

Antej
29-03-2019, 17:58
W Brodnicy kojarzę kogoś z forscanem i kablem, najprościej, sprawdzić.

mathkaczy
29-03-2019, 19:38
W Brodnicy kojarzę kogoś z forscanem i kablem, najprościej, sprawdzić.

kabel i forscana mam xD ja i nie wiem czy nie kojarzysz czasem mnie
trafiłem na temat i jestem ciekaw

zweryfikuję za jakies 2 tyg jak wróce do kraju

Antej
29-03-2019, 19:41
Poszukalem, znalazłem ogloszenie, to nie byłeś Ty.

Rafał A.(antek)
30-03-2023, 22:34
Pytanie, nie rygluje mi drzwi kierowcy (ani auto, ani z konsoli) czy ten model tak ma czy coś zepsute? Może ktoś sprawdzić?

Z zewnątrz centralny zamyka wszystkie drzwi.

slawomirro
30-03-2023, 22:38
Rafał A.(antek)

A siedząc w aucie jesteś wstanie wewnętrzną klamką zaryglować drzwi? We wcześniejszym modelu Fiesty jeśli to działało, to dało się aktywować funkcję zamykania programową po ruszeniu z miejsca.

Rafał A.(antek)
31-03-2023, 13:04
tu nie ma ryglowania klamką, tylko przycisk z konsoli.
Poza tym ryglowanie po ruszeniu działa, zamyka wszystko z wyjątkiem drzwi kierowcy