Zobacz pełną wersję : [Cougar] Dziś stałem się kolejnym szczęśliwym posiadaczem :-&


yarko
30-08-2005, 23:02
Właśnie dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem forda Cougara, srebrny, 12/2000, sprowadzony z Włoch. Od jakiegoś czasu czytam to forum i chociaż nie ma dużo postów to jednak sporo się już stąd dowiedziałem i zdecydowałem się napisać cokolwiek.

Wrażenia z jazdy...... silnik 2.5l dla mnie akurat, z 2.0 to już byłby problem - a tak tuning raczej nie będzie potrzebny :-) No i ten dźwięk V6, lepsze niż audio :-)
Autko szybsze niż większość na drodze i to mi w zasadzie wystarcza..., no i to że każdy się za nim ogląda! Troche próżności nie zaszkodzi :)))))
Rzeczywiście po rozklekotanej Hondzie Civic 1.4 to zupełnie inna jazda... szczególnie pod względem jakości zawieszenia i wyciszenia auta... o przyśpieszeniu nie wspominając.
Gumy drązków stabilizatora do wymiany a poza tym wygląda że ok, tak przynajmniej powiedział mechanik. Oczywiście był wcześniej bity a jakże, lewy bok otarty i tył, ale podłoga nie ruszona, podłużnice ok, klapa tylna po wymianie, więc myślę że autko przeżyje :)

Na zagranicznych forach czytałem że pompa paliwa może nawalać w tych modelach ale u mnie chyba jeszcze ok. Co prawda są bardzo niewielkie wahnięcia mocy przy równomiernej jeździe ale po dłuższym testowaniu stwierdziłem że to chyba klima.

Oczywiście LPG założę bo po mieście 15 litrów to lekka przesada :-/ Myślę że może w kole (może spróbuję przeżyć te częste wizyty w gazowni - zdecydowanie przyda się duży kufer na dalsze wyjazdy). Patent z rejestracją również się przyda ;)

Niestety - książki serwisowej brak. I tu pojawia się pytanie, jaki olej powinienem lać do autka i ile go tam wchodzi? Dodam że przebieg 73 tys.

Czy powinienem od razu zrobić wymianę paska rozrządu?

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy FC :-)

PS. Prośbaaaaaaaaa ! Czy ktoś mógłby mi podesłać linka lub instrukcję do Cugara PO ANGIELSKU? Bo sądzę że po polsku to raczej nie będzie.
Mam oryginalną WŁOSKĄ instrukcję ale ni w ząb włoskiego nie czaję :-/

tommus9
31-08-2005, 10:12
Gratuluje zakupu nowego autka!!! Jak wrzucisz fotki to chetnie obejrze to cacko ;)

Aha tak na marginestie- auta z Włoch to bardzo dobry wybor- ze wzgledu na klimat tam panujacy blacharka jest w znakomitym stanie!!!

Skunio
31-08-2005, 11:05
tak blacharka tak , ale lakier nie !! w wiekszosci jest juz wypalony


pozatym sam sprowadzales czy przez kogos ?! wiemz e z wloch sa baaardzo duze problemy przy rejestracji auta w PL

tommus9
31-08-2005, 11:18
wiemz e z wloch sa baaardzo duze problemy przy rejestracji auta w
Znajomy (handlarz) sciagna ostatni 3 auta z wloch- z rejestracja ZERO problemow- nie zauwazylem tez aby lakier byl "wypalony"...- mimo iz najstarsze auto z tych 3 to astra 95r, a najnowszy z nich to passat b4- lakier i blacharka super!!!!!!!!
POZDR

alfatech
31-08-2005, 14:33
Witam następnego właściciela Kocura;)

jaki olej powinienem lać do autka i ile go tam wchodzi?

jutro napisze bo knigi mam w domu, z tego co pamiętam 5 Litrów z kawałkiem


Czy powinienem od razu zrobić wymianę paska rozrządu?

:D dla jasności - w tym modelu nie ma paska ;) jest łańcuch i z tego co wiem jest mniej więcej tak trwały jak silnik:) więc koszt mniejszy:) trzeba natomiast wymieniać pasek od klimy i jak jest zużyty ,napinacz do niego

instrukcję mam po niemiecku :) którego też nie kumam ale lecę po obrazkach:)

POzdro i miłego "drajwerzenia" CUGAREM (tak mówią Niemcy) :lol:

yarko
31-08-2005, 16:55
Dzięki za odpowiedzi. Olej już wlałem Mobil 5W/50 dokładnie 5,7 litra więc mam nadzieję że ok.
Alfatech mocno mnie pocieszyłeś z tym paskiem... no cóż im mniej będzie rzeczy do zrobienia tym lepiej bo szybciej gaz założę... kasa się zbiera :)))
Po dzisiejszym katowaniu jestem mile zaskoczony osiągami auta (przyśpieszenie jak w samolocie, czyli nic nie słychać i wgniata w fotel :) Co prawda wydaje mi się że skrzynia troche za ciężko chodzi, może brakuje oleju...

Dzisiaj się dowiedziałem że przebieg nie był cofany (73.000) co mnie niezmiernie ucieszyło.
Po prostu przejrzałem dokładnie dokumenty auta i były pieczątki z przeglądów technicznych z wpisanym przebiegiem.
Dodatkowo ucieszył mnie fakt że auto było wyprodukowane w USA (zachował się jakiś brief z badania i transportu przezd oddaniem do użytku), więc już jestem podwójnie happy, bo myślałem że wersje europejskie były produkowane tylko w Niemczech i w Anglii. Widać się myliłem.

Auto kupiłem w Polsce od handlarza (właściwie to jakiś plac/komis ale nie do końca komis bo sami sprowadzają). Jeszcze nie rejestrowałem auta, ale nie podejrzewam żadnych problemów bo to firma a nie handlarz. Poza tym oni najpierw i tak rejestrują te auta na siebie, wystawiają rachunki, więc problemów raczej być nie powinno...
Gość zgodził się na wizytę u mechanika, mechanik nic nie stwierdził poza tym co wiedziałem sam za pomocą testera grubości lakieru (aż tak dobrego oka nie mam hehe).
No i stwierdził te gumy stabilizatora ale to drobiazg. Coś się tam pociło lekko pod miską olejową ale wytarł a po dzisiejszym ostrym katowaniu nie ma tam żadnych wycieków (czyli jak wytarł tak zostało suche)

Co do lakieru, to wypalony nie jest na bank, ale i tak podejrzewam że za 2 lata będzie do roboty bo to Ford przecież. Już widać conieco na brzegach drzwi. Widziałem już takie akcje na Focusie tylko o niebo gorsze :) No ale to jeszcze kawał czasu...

Wreszcie po dwóch niewypałach trafiłem na porządne auto. Przynajmniej takie wydaje się być... mam nadzieje że wszystko będzie ok.

Fotki kota podrzucę jak tylko zreperuję aparat bo z komórki nie będę dawał..... no chyba że zrobię avatar... no właśnie, już pędzę robić :)

Skunio
31-08-2005, 18:44
Gratuluje fajnie trafiles


p.s. co do sprowadzania z wloch to mialem z tym sporo do czynienie w klubue Fiata Coupe i czesto byly problemy

seba84
01-09-2005, 14:22
gartuluje! :D powoli bedzie mozna myslec o jakims spocie cougarkow :) moj bedzie gotow za okolo miesiac juz sie nie moge doczekac :D

yarko
01-09-2005, 20:17
Ja czekałem tydzień ale to był chyba najdłuższy tydzień jaki pamiętam :) a co do spotu to jestem mocno za :)

mario78
01-09-2005, 20:53
mam nadzieje ze czekacie na mnie bo jeszcze nic nie kupilem .cougarow jest coraz wiecej
dzis na allegro 3 nowe wiec czekam na tego mojego (2,5 v6 skora black lub silver)
JAK NA IRONIE WIEKSZOSC JEST ZIELONYCH BORDOWYCH nie moge tego pojac jak tos mial wybór w salonie i nie wybrał tych kolorow (black,silver) no sa gusta i gusciki
czekam czekam i mam nadzieje ze sie spotkamy wszyscy w 1 miejscu tego innym i sobie zycze
pozdro

seba84
01-09-2005, 21:42
kurde ja tez mam zielonego nie jest to zly kolor ale chyba i tak zmienie barwe :lol:

alfatech
02-09-2005, 07:28
jaki olej powinienem lać do autka
sprawdziłem i oryginalnie zalecają 5W30 i taki też mam wlany ,nie wiem czy 5w50 jest lepszy :) nie znam się ale pewnie tak.
Co do kolorków to srebrny jest czaderski takiego szukałem ale nie znalazłem:( ,potem był zielony ale szwab podniósł mi cenę o 500 Euro a ja uniosłem się honorem i go olałem :) (a co niech sobie nie myśli :) )
no a teraz mam blue ;) fajny kolorek tylko strzasznie widać na nim brud.
Czerwony i bordo też mi się podobają :) czarny średnio
Ale generalnie to wszystkie mi się podobają :D :D :D

mam nadzieje ze czekacie na mnie bo jeszcze nic nie kupilem
Mario ten w Łodzi co stoi teraz 32tyś. jest fajny i zadbany (podobno) tylko felg alu nie ma:(
Stał 33 dzwoniłem pytałem się czy pójdzie na zamianę za Tigrulę to koleś kręcił nosem hehe ale pewnei teraz przemyślał :) sprawdź może to ten właśnie Twój?? :)

yarko
02-09-2005, 11:21
.cougarow jest coraz wiecej
dzis na allegro 3 nowe wiec czekam na tego mojego (2,5 v6 skora black lub silver)

Też szukałem na Allegro ale tam nie wszystko jest. Ten gość od którego kupowałem nawet nie wiedział co to Allegro mimo że ma handel. Szukaj na różnych stronach. A z Niemiec nie chcesz sprowadzić? Stamtąd też można w dobrej cenie ściągnąć patrzyłem na autoscout24.pl to jest dużo, zdarzają się i w dobrych cenach i kolorki jakie chcesz... Są firmy które zajmują się ściąganiem takich aut. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale może...
Ostatnio kupiłem Hondę na Allegro i okazał się szrot, no ale pewnie można trafić auto OK...

alfatech
02-09-2005, 12:01
z ofertą z Niemiec to jest różnie :( mnie koleś chciał przerobić na 500 euro ,dosłownie na 3 h przed wyjazdem.
Znowu pod Monachium znalazłem srebrnego z NOWYM silniekiem udokumentowane! ,ful wypas 2,5 ,tuning Wolfa,2 ryry :) czerwono czarne skóry ładne felgi , spojler na klapie itd wygląda ok.
Rozmawiałem tzn kumpel rozmawiał z tym kolesiem ;) i jest to auto handel ale na fakturze wypiszą co chcesz , więc koszty sprowadzenia razem z transportem wyszły by gdzieś 3 -4 tyś zł ,polecam lawetę taniej i mniej roboty (paliwo tylko do jednego auta,nie potrzeba blach za które trza płacić i to nie mało a laweta koszt około 1 zyl/km.
Cena 6900 zjechali z miejsca do 6500 myślę że jeszcze da się urwać a oto link
http://www.autoscout24.pl/home/index/de ... oto=0&zip= (http://www.autoscout24.pl/home/index/detail.asp?ts=4622722&id=y31u3roqg4r&sc=&make=29&model=15647&pricefrom=0&euroto=0&zip=)
i gdyby nie to że to prawie 1000km ode mnie , to pewnie bym pojechał po niego

yarko
02-09-2005, 12:47
Rzeczywiście wygląda nieźle. W środku wypas.

Skunio
03-09-2005, 11:37
a ja mialem kolorek z ktorego bylem zachwycony !!

seba84
03-09-2005, 11:53
no ladny! mi sie wydaje ze do cougarka bardziej pasuja jakies jasne kolory...ja bym chcial srebrny ale mam zielony tak wyszlo

yarko
04-09-2005, 20:24
ech tam srebrny może i zwraca większą uwagę (bo jaśniejszy) ale ja bym się za bardzo nie przejmował.... jakby był zielony czy niebieski to też bym brał, ważne żeby 2.5 V6

seba84
04-09-2005, 22:23
no wlasnie sie waham z ta decyzja czy zmieniac kolor!oj tak motor najwazniejszy no i skory :D

yarko
05-09-2005, 07:43
No a ja mam bez skóry. Też mi sie na początku niezbyt podobało ale jak sie nie ma co sie lubi...

Skunio
05-09-2005, 08:52
a czy ktos z was nie parkuje przy szkole na zajaczka w wawie !?

alfatech
05-09-2005, 08:55
ale jak sie nie ma co sie lubi...
dokładnie :)
można szukać 6 miesięcy i bujać się tym co jest marnując czas na poszukiwania albo brać co jest i cieszyć się z jazdy i z życia:)

seba84
05-09-2005, 13:17
yarko czyli masz wersje "eagle" :wink: kazda nastepna miala juz skory...ale masz racje ja chcialem miec to co wymienilem i mam to w pierwszym cougarze na jakiego trafilem i to przypadkiem :))) aha jeszcze za nic nie chcialbym automata wiec jak zobaczylem motor 2.5 skory i ze jest w manualu bylo "ufffff" :lol:

Wiedzmin
05-09-2005, 15:05
Hej Chłopaki.. Słuchaj Yarko...dobrze,że jesteś z Warszawy bo już myślałem,że tylko w Poznaniu poznali się na Cougarze ;) . Odnośnie zlotu to myśle chłopaki, że można było by coś pomyśleć.. Moim zdaniem jak chcemy zobaczyć jak ludziom opada kopara widząc nie jedno piekne auto a dzieciatki to trzeba pomyśleć... i zebrać się. Pozdrawiam COUGARNIKÓW :D

seba84
05-09-2005, 15:19
ok jak tylko mario78 kupi a ja bede mial gotowego mozemy omowic szczegoly :D

yarko
05-09-2005, 16:27
yarko czyli masz wersje "eagle"

Hmmm dzięki Seba, wiem już co mam przynajmniej :) No i faktycznie przejrzałem instrukcję i nic tam o podgrzewaniu foteli nie ma... ściągnąłem też instrukcję do amerykańskiego Mercury Cougar (to niby to samo) i też nie mogłem znaleźć nic na temat podgrzewania foteli...

Co do Cougarów w Warszawie to faktycznie dużo ich tu nie jeździ. Widziałem jednego srebrnego jakiś czas temu i to tyle... choć pewnie jeszcze jakieś gdzieś by się tu jeszcze znalazły... w Poznaniu pewnie więcej bo tam bliżej ściągnąć z Niemiec.... i taniej..

Zlocik to fajna sprawa, http://www.ukcougar.com/ tutaj można sobie obejrzeć jak to fajnie w Anglii zrobili - no ale tam mają troche więcej Cougarów ;-). Polecam galerię zdjęć - można się nabawić kompleksów - a może Was coś zainspiruje do tunningu :) Lecz moje wydatki chyba chwilowo się skończą na wstawieniu gazu :)

seba84
05-09-2005, 21:41
hmm ja juz tak mocno cougara chyba nie bede przerabial...w tigre wpakowalem ok 6 tys w sam tuning i wygladala zaj[......] gdzies tam dawalem link do jej zdjec jest na glownej stronie tigry team ale mysle ze taka furka jak cougar nie potrzebuje tylu zmian przeciez on sam ma juz piekna sylwetke :D ja narazie ogranicze sie do: wydechu podwojnego ktory juz mam potem mysle o takiej malej lotce na tyl felach 18 no i koniecznie xenony :D juz nie bede raczej bawil sie w tuningowe zderzaki i jakies wloty na masce...pozniej ciezko sprzedac takie auto bo kazdy kojarzy je z "zylowaniem na maxa"...ale poki co to narazie plany :wink:


Post edytowany. Slawko

alfatech
06-09-2005, 06:28
.. ściągnąłem też instrukcję do amerykańskiego Mercury Cougar

a możesz dać link do tej instrukcji? Ja mam tylko po "dojczlandzku"w ząb nie kumam grrr :evil:
Będę dźwięczny baardzo;)
a o zlocie trza pomyśleć ,2 Cougary w kupie to już coś a jak będzi kilka to masakra ;) a tak w ogóle to widzę że mój Kot jest najstarszy :D ,wszyscy mają 2000 hehe stary ale jary (czyt. dużo jara) :D :D :D
Pozdrowionka

yarko
06-09-2005, 15:26
oto instrukcja:

http://www.time4base.com/temp/cougar.pdf

seba84
06-09-2005, 22:04
alfatech nie masz najstarszego :) ja mam przelom 99/00 produkcja w briefie 23 grudnia 99 a 1 rejstracja marzec 2000 i w sumie powinienem wpisac 99 bo u nas liczy sie produkcja a nie pierwsza rejstracja :evil: na pocztaku w ogole tego nie zauwazylem i tak wpisalem :| a zreszta jak auto z 99 roku mozna nazwac starym przygladajac sie autom na naszych drogach??

[ Dodano: 2005-09-06, 23:07 ]
ja za to jak narazie chyba jestem tu najmlodszym wlascicielem duzego kota :) ale Ty alfatech nie masz wpisanego wieku :wink:

alfatech
07-09-2005, 08:37
ale Ty alfatech nie masz wpisanego wieku
hehe bo jestem stara pierdoła :D :D :D i nie ma się czym chwalić
oto instrukcja:
dzięki Yarko:) w tej instrukcji jest więcej info niż w tej co mam po niemiecku.
Zauważyłem że producent zaleca benzynę 87oktanów i przy tej benzynie jest 170KM hmm to chyba przy 95 PB powinno być deko więcej? No chyba że źle kombinuję;)

Panowie może powrzucamy foty naszych Kotów ;)

seba84
07-09-2005, 09:56
87 oktanow?? :shock: to chyba jest roznica jak lejesz pb 98??

yarko
07-09-2005, 19:19
Heh wiecie co mnie to też zdziwiło z tymi oktanami..... taki benzin to sie w Polsce za Gierka tankowało ;-) no ale mniejsza o to... fotki.... za 2,3 tygodnie hm aparat w naprawie ;-) Chyba że z komórki ale to liipna jakość jest nadaje się najwyżej na avatar, no ale wrzucajcie swoje chętnie oblookam

seba84
07-09-2005, 22:16
87 oktanow bo w usa takie maja a tam cougar byl popularny :)

mario78
08-09-2005, 16:50
Dokładnie tak w stanach taka zupe maja ,a ja jeszcze nie mam nic kupionego bo zrobił sie zastuj i nowych ofert brak, wyobrazcie cobie ze ze byl jeden aktualny kilka godzin na zasadzie kto pierwszy ten lepszy 99r za 24 tys jeszcze lekko zrobiony na ladnych 17 itp spoznilem sie bo dzwoniłem 2 wzioł go gosc z wawy moze sie tu pojawi --zapraszamy
ale kit z nim (autem)czuje ze nie dlugo
dzwoniłem do AG Tuning ile kosztuje zmiana koloru a wiec tak
metalic--3tys
pearl 3.5 -4tys
kameleon 6 tys
nie wiem jakie sa koty ale mysle ze pearl
A ten srebny z niemiec WOLFA ładny tylko dlaczego ma nowy silnik ? zadzwonił bym tam ale niemickigo ni umiec
Mam prosbe nie zakladajcie nowych postow w stylu swieci sie kontrolka ,jak zdjac raczke...czy cos tam miech to bedzie pod jednym bo zrobi sie smietnik si

seba84
08-09-2005, 18:21
24 klocki??to byla jakas promocja media marktu czy gosciu jest z organziacji charytatywnej?? :lol:

mario78
08-09-2005, 20:05
CENY SPADAJĄ PANOWIE jak by było mocno z nim nie heya to by raczej go nie wzioł ten z wawy ale poszedł. mam takiego z włoch juz chypa pisałem było ogłoszenie przed wakacjami ale go do dzisiaj nie przywiezli bo urlop czy cos .... byłem z gosciem w kontakcie przez cały czas obiecał ze go przywiezie we wrzesniu i wezmie tigre na zamiane cena uzgodniona a on sie nie odzywa chodz wczoraj go wystawili chyba chca sprobowac sprzedac bez zamiany -jest na gradce srebny(jak sie wkleja linki/?????) ponoc igła tylko przebieg 110 tys ale przynajmniej wiem ze nie cofniety inny jest 70 km ode mnie (ogłoszenie pod tym z włoch zielony) przebieg 52 ale ksiegi brak- nie rozumiem

[ Dodano: 2005-09-08, 21:12 ]
Moim zdaniem jak chcemy zobaczyć jak ludziom opada kopara widząc nie jedno piekne auto a dzieciatki to trzeba pomyśleć... i zebrać się. Pozdrawiam COUGARNIKÓW :D[/quote

dziesiatki to przesadziłes tam w Angli było ich 20 na zlocie ]

yarko
09-09-2005, 07:08
wyobrazcie cobie ze ze byl jeden aktualny kilka godzin na zasadzie kto pierwszy ten lepszy 99r za 24 tys jeszcze lekko zrobiony na ladnych 17 itp spoznilem sie bo dzwoniłem 2 wzioł go gosc z wawy moze sie tu pojawi

Sprawdź jeszcze na http://www.autogielda.com.pl jeśli nie sprawdzałeś, tam widziałem nawet po 18 tys. jakiś czas temu Nie ryzykował bym takiego ale sprawdzić można.
Mój dzisiaj idzie do gazownika, za niedługo napiszę jakie wrażenia...

alfatech
09-09-2005, 07:35
A ten srebny z niemiec WOLFA ładny tylko dlaczego ma nowy silnik ? zadzwonił bym tam ale niemickigo ni umiec
hmm pewnie koleś zajeździł poprzedni :D :D :D jak to zrobił?????? może oleju nie sprawdzał ,są różne przypadki ;)
a tak na poważnie poszukaj kogoś z j.niemieckim i podzwońcie po DDR ;) z tego co wiem na tego po tuningu Wolfa są papiery i udokumentowana zmiana motoru i tak jak pisałem goście napiszą na fakturze co chcesz np 200 ojro i dopiszą tyle części rozwalonych ze nikt sie nie przyczepi (zwłaszcza jak ciągnął byś Kota na lawecie :) )
życzę owocnych poszukiwań i udanego zakupu
pozdro

UWAGA NA TEGO !!! http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62639278 dzwoniłem jakiś czas temu i gość mi mówił że auto jest porysowane i to nie źle! A tu pisze że jest Stan BDB to jest handlarz z Pleszewa ,sprzedaje go już od 2-ch miesięcy ,cena nie jest wygórowana ale podejrzewam że stan tego auta to lipa (gdyby tak nie było sprzedał by już).
Ja przyznam sie że dałem 7 tyś euro- 28 tys zł (zakup w Polsce ale miałem już ojro a miłemu panu nie robiło różnicy :) ) poprzedni właściciel dbał o autko części oryginał motorcrafta ,serwisował -widać było że to jego oczko w głowie) dał mi jeszcze oryginalny bagażnik dachowy ,zimówki, świece ,pasek i napinacz do klimy ,nawigację:) hmm a wystawił 35 tyś:) bidulę tigrulę sprzedałem za 17,3 (rok 97) tak że wiele nie dołożyłem:)
A Wy panowie jakie koszta ponieśliście ???? ;)

yarko
09-09-2005, 11:48
A Wy panowie jakie koszta ponieśliście ???? ;)

Ja dałem 29 tys. Sprzedałem Hondę Civic 3D 97 świeć Panie nad jej duszą, jeździłem nią tylko 3 miesiące (o 3 za długo) straciłem na niej co najmniej 3 tys. Do Cougara nie dostałem żadnych dodatków ale uważam że to była dobra cena za to auto. Poza tym że wcześniej był przytarty z tyłu i z boku auto jest w bardzo dobrym stanie w środku i na zewnątrz, no i ten rocznik prawie 2001 + 70k przebieg po włoskich drogach.
No i już wiem że jestem drugim właścicielem, bo rejestracja była nie zmieniana od pierwszego wpisu, co mnie cieszy niezmiernie...

W porównaniu do Hondy, to zupełnie inna jakość. Pomijając fakt że tamten samochód był zjechany (200 tys.), to czuję się jakbym przesiadł się z roweru na samochód.
Jedyna rzecz która tam była lepsza to zmiana biegów zdecydowanie lżej to chodziło.
Ale za chiny ludowe nie zamieniłbym się z powrotem.

alfatech
09-09-2005, 12:17
Ja dałem 29 tys dobrze kupiłeś

yarko
09-09-2005, 20:47
Ja dałem 29 tys dobrze kupiłeś

Chyba tylko dlatego gość dał taką cenę bo nie wiedział co to allegro i nie mógł za bardzo cen porównać ;-)

alfatech
10-09-2005, 12:14
hehe no i dobrze ,masz przynajmniej teraz autko wypasione za rozsądne pieniądze:)

seba84
10-09-2005, 13:54
no jak za takie auto to mala kasa!!

mario78
11-09-2005, 20:14
YARO do gazownika :twisted: nie rob mu tego przecie :mrgreen: gaz jest szkodliwy juz w 1939 o tym wiedzieli :lol:

alfatech
12-09-2005, 07:58
gaz jest szkodliwy
hehe z tym gazem to jest pochrzaniona sprawa zwłaszcza w fordach zetec i duratec ,gdzie trzeba jeszcze jakieś zafajdane smarowniczki na zawory zakładać bo sie wypalają gniazda czy cóś takiego ;) , chyba szkoda takiego auta ,ja sie rozmyśliłem i nie zakładam :D :D :D

yarko
12-09-2005, 21:49
gaz jest szkodliwy
hehe z tym gazem to jest pochrzaniona sprawa zwłaszcza w fordach zetec i duratec ,gdzie trzeba jeszcze jakieś zafajdane smarowniczki na zawory zakładać bo sie wypalają gniazda czy cóś takiego ;) , chyba szkoda takiego auta ,ja sie rozmyśliłem i nie zakładam :D :D :D

ech..... smarowniczki..... dobrze wiedzieć.......

już mi ten gaz zakładają 4 dni, na razie doszło do tego że coś pochrzanili i poniżej 3 tys. obrotów szarpie i na benzynie i na gazie...... na razie jestem maksymalnie wściekły..... jeszcze te smarowniczki, dobra dzięki powiem im ciekawe ile mi dosmarują kasy dodatkowo :-/

alfatech
13-09-2005, 07:17
jeszcze te smarowniczki, dobra dzięki powiem im ciekawe ile mi dosmarują kasy dodatkowo

Te smarowniczki powinny być zakładane STANDARDOWO do tych silników i goście POWINNI o tym wiedzieć!!!! Jeżeli nie zakładają to pinknie :evil: to świadczy o firmie. Koszt to około 300-400 zyli i trzeba uzupełniać co 10tyś km litr smaru. Trochę sie naczytałem i dowiadywałem o gazowaniu aut i ręce opadają :evil: sami mądrale ,profesjonaliści itd a ja nie pozwolę żeby na moim aucie robili eksperymenty

yarko
13-09-2005, 11:29
Jasne, zadzwoniłem dzisiaj i się pytam na te smarowniczki a oni na to że faktycznie powinny być zakładane bo gaz spala się w wyższej temperaturze czy cos takiego (benzyna 1000 a gaz 1300 stopni).
Czemu nic nie mówili? hmm....... wrrr......:-<

alfatech
13-09-2005, 13:33
:evil: :evil: :evil: nie mówili bo cena by podskoczyła hmm następny argument żeby nie zakładać gazu :( a ile dają gwarancji? U mnie 60 tyś km ,wyobraź sobie że nie masz tych zasyfionych smarowniczek i robisz 50 tyś km coś się psuje a potem łazisz po sądach ,biegłych i tak na okrągło.
Tracisz czas ,siano i nerwy i kurde tak jest ze wszystkim. Wyegzekwowanie swoich praw w tym wypadku graniczy z cudem. Nikt się nie przejmuje że coś się może rozlecieć zakładają i mają to gdzieś-smutne ale prawdziwe. :( Dlatego właśnie nie będę zakładał w tym motorze gazu

yarko
13-09-2005, 14:25
no wiem ale jak nie założę gazu to musiałbym mieć drugi samochód do jeżdżenia a ten chyba tylko od święta, 1300 miesięcznie na benzynę chyba trochę ekstrawagancja :-) a ja lubię dużo jeździć...

pożyjemy zobaczymy, może się nie rozleci :) W każdym razie kazałem im smarowniczki założyć. A gwarancji dają 2 lata jak wszędzie tu... nie wie, ile tysiaków muszę zerknąć na ten kwit ale jeszcze go nie mam bo teraz się z przewodami męczą.

alfatech
13-09-2005, 14:57
ekonomia to argument niestety :(
ja troszkę więcej robię kilometrów i dlatego kupię drugie auto :) zamiast tej instalki

seba84
13-09-2005, 19:34
zobaczymy jak dlugo ja wytrzymam na benzynie :wink:

yarko
13-09-2005, 20:52
No i mam już gaz, troche to trwało, a tak mi upieprzyli to auto przy okazji że to masakra. Jeszcze coś będzie do wyregulowania bo najniższe obroty trochę fiksują ale kazali mi przejechać 1000 km i sie zgłosić to wyregulują i przy okazji mi te smarowidełka zafajdane założą. Mam nadzieję że przez tydzień uszczelek nie wypali.

Przy okazji wymienili mi 3 świece, uszczelkę pod kolektor i przewody tak że wesolutko bo zapłaciłem 4850 zł (+ 500 za smarowniczki w przyszłym tyg. + Alfatech masz piwo za info) Jednym słowem żyć nie umierać.

alfatech
14-09-2005, 08:29
+ Alfatech masz piwo za info)
info za free :D :D :D taka kocia pomoc :D :D :D
ehh te pieniądze ,też tak mi policzyli gdybym chciał zakładać, mam nadzieje że będziesz zadowolony i nie będziesz żałował swojej decyzji z zagazowaniem Kota ;)
pozdrowionka

mario78
14-09-2005, 11:37
no ja tez zycze bezproblemowej ekploatacji

Byłem wczoraj ogladac tego czarnego z allegro co fotki wrzucilem w temacie --zobacz udezonego--( NAUCZCIE MNIE DODAWAC LINKI) handlarz podaje nr 1szej rejestracji auto miało byc 2000r a sie okazało ze rok produkcji jest 1998 czyli ponad rok stało na placu .
W dowodzie miałbym 1999 i na zywo okazało sie ze jest cały do malowania bo na kazdym elemecie ma cos. Choc silnik chodził jak perelka(ahh ten dzwiek v6)
Suma sumarum nie wziąłem go bo po zrobieniu wyszedł by 28 500 a nie mam zadnej gwarancji ze wszystkie duperele sa ok jak czujniki czy chociazby ukł.jezdny bo tego nie sprawdze nie przejechawszy sie wiec szukam dalej

alfatech
14-09-2005, 11:49
ehh tak to jest z tymi handlarzami trzeba było go w ucho pacnąć za pisanie głupot ,jeżeli stał rok na placu to lipa ,połowa uszczelek do wymiany i dużo innych rzeczy :( na moje oko to on już wygladał tak sobie na fotach a cena była za wysoka :( nic to ,znajdziesz swojego Kota:) tego Ci życzę:)
narqa

yarko
14-09-2005, 13:43
Mario kliknij na ten link może coś tam znajdziesz

Tutaj (http://www.autogielda.com.pl/motoryzacja/?dzial=00100130019&szukaj=&szukaj_rok_op=%23&szukaj_rok=&szukaj_przebieg_op=%23&szukaj_przebieg=&szukaj_pojemnosc_op=%23&szukaj_pojemnosc=&szukaj_kolor=&szukaj_cena_op=%23&szukaj_cena=&szukaj_miasto=&szukaj_woj=%23&szukaj_data_op=%23&szukaj_data=---&tbi=on&tbg=on&tbk=on&x=35&y=0)

Ten z Wrocławia stoi już tam drugi miesiąc cena nie jest wygórowana i jeszcze pewnie poszłaby w dół ale nie wiem co i jak z tym autem... [/quote]

mario78
14-09-2005, 18:43
Sledze to giełde rej DW to słozbowka a oni o auta nie dbaja i juz na zd. wyglada zle .
W poniedziałek ma przyjechac ten z włoch (jest na gratce srebny za 29 )dzis rozmawiałem z tym gosciem w czwartek bedzie po opłatach ....wyglada na bardzo zadbanego...

yarko
14-09-2005, 19:06
hmm no to super, koniecznie daj znać

mario78
23-09-2005, 01:41
PANOWIE KUPIŁEM-RANO WSZYSTKO OPISZE BO DZIS JUZ POZNO I TRZEBA ISC SPAC tylko czy ja zasne

Pawel
23-09-2005, 06:00
PANOWIE KUPIŁEM-RANO WSZYSTKO OPISZE BO DZIS JUZ POZNO I TRZEBA ISC SPAC tylko czy ja zasne
Gratulacje i Cieszymy się z Twojego zakupu :)

ps. Rozumiem Twoją euforie i zmeczenie, ale przeedytuj posta ;) (Wielkie litery)

alfatech
23-09-2005, 07:39
noooo Maaaario :) SUPER !!!!!! jak tylko będziesz mógł to wklepuj tu zaraz wszystko hehe i GRATULACJE mam nadzieję że jesteś zadowolony ;)

seba84
23-09-2005, 14:49
to nie jest odpowiednie miejsce na ogloszenia :?
Mario78 pewnie nie moze sie nacieszyc bo nic jeszcze nie napisal tylko ujezdza :D Mario moze sie spotkamy niedlugo i sie pochwalisz cougarkiem bo jestem ogromnie ciekaw a swojego nie moge sie doczekac :lol:

yarko
23-09-2005, 17:21
mario pewnie odsypia noc :))))

seba84
23-09-2005, 18:17
taaaa odsypia pewnie w cougarze :lol: :lol: :lol:

mario78
23-09-2005, 19:13
Dlaczego mam przeedytować post przeciez ma to byc napisane Grubo i wielkimi literami,,,,zeby odzwierciedlic moze odczucia -to był krzyk radosc Slawko-litosci.

witam panowie juz jestem cały dzien jezdziłem, czysciłem ,głaskałem,słuchałem .
co tu dużo pisac
2.5 V6 pełna opcja (bez szyber i bez sterowania radiem w kierownicy)
srebny ,zadany 79 tys udokumętowane servisowany . Daleko nie musiałem jezdzic bo kupiłem w Poznaniu,od zony dilera pewnej firmy (nie forda) nie bity .

Dzis byłem w NORAUTO zeby wymienili mi przepalona zarowke postojówke z przodu-nie dali rady za trudne.,choc wymątowali cały reflektor.
Podczas jazdy lekko mi drży pedał sprzegła -czy wam tez tak?
I były wymieniane klocki lecz nie u forda i została swiecaca kontrolka (tak na marginesie zaj..... te kontrolki nad lusterkiem wstecznym) czy musze jechac do serwisu zeby to zgasło.

Seba kiedy odbierasz twoja maszyne ?juz chyba miesiac mija. Msimy sie spotkac alfatech jest tez Poznania czy z Koła ? a nie długo zorganizujemy zlocik..

seba84
23-09-2005, 19:22
wiedzialem ze srebrny bedzie :) ja mam dolinke bo blacharz przez ponad 2 tyg nie ruszyl fury bo ma tyle roboty :twisted: teraz juz robi i to od jego tempa oraz lakiernika zalezy... :( gartuluje fury!!

mario78
23-09-2005, 19:38
To mój kociak...........

yarko
23-09-2005, 19:46
Gratulacje :) Już czuję że będę musiał zasuwać do Poznania na ten zlot ;-) Ale co tam... ile dałeś za to auto?

Pawel
23-09-2005, 20:34
Dlaczego mam przeedytować post przeciez ma to byc napisane Grubo i wielkimi literami,,,,zeby odzwierciedlic moze odczucia -to był krzyk radosc Slawko-litosci.
OK. Tym razem wybaczam :D ;)
ładna fura, jeszcze raz gratuluje :)

seba84
23-09-2005, 21:22
a te tablice zostawiasz??hexe heheh :lol: szczerze powiem ze nie widzialem tego kota w poznaniu pewnie dlatego ma taki przebieg :D

mario78
24-09-2005, 10:15
Z tymi tablicami to nie wiem jak to jest prawnie czy moge je zostawic wogóle ,a jak tak to czy nie musze płacic klocka za nie ,Moze wiecie jak to jest bo chetnie bym zostawił ta WIEDZME

seba84
24-09-2005, 12:31
z tego co mi sie wydaje to nie bedzie problemu z zostawieniem bo kupiles ja w poznaniu i tablice sa PO :) wiedzme??ciekawe co na to Wiedzmin :lol:

[ Dodano: 2005-09-24, 13:32 ]
i nie powinienes nic placic bo to jest oplata jednorazowa

mario78
25-09-2005, 11:34
Tylko ze ja mieszkam w Przezmierowie ,a to juz inny urząd i pewnie beda problemy

seba84
25-09-2005, 13:46
mysle ze nie ma znaczenia i tak bys mial tablice PO wiec te moga zostac i nie powinno byc problemu :)

SECHUBU
25-09-2005, 18:35
Gratulacje Mario! Coś tak sobie myślę, że ja i "czleszek" tylko jeszcze nie mamy...? :roll:

czleszek
25-09-2005, 20:12
To fakt Sebuchu. :) Ja jeszcze musze z miesiąc poczekać ! Dla mnie zakup cougara = jego cenie + ok 9- 11 tys na takie rzeczy jak gaz 3500 , ac+oc 2500 , felgi wolfa+gumy ok 2 tys , chce jeszcze taki dach: http://www.gk.kornak.com.pl/szyber.htm , tłumik: http://www.kalinski.pl/?akcja=galtlumiki&mag=c . , i na tym bym skończył ale wole to zrobić wszystko naraz aby do AC wystawić samochód z całym docelowym wypasażeniem.

mario78
25-09-2005, 22:28
chce jeszcze taki dach:

moze uda sie tobie kupic z szyber fabrycznym

SECHUBU
26-09-2005, 07:22
aby do AC wystawić samochód z całym docelowym wypasażeniem


Chłopaki ile płacicie za AC i gdzie najlepiej ubezpieczyć Cougara? :)

alfatech
26-09-2005, 08:29
Tylko ze ja mieszkam w Przezmierowie ,a to juz inny urząd i pewnie beda problemy

jeżeli jest to samo woj ,to żaden problem .bez żadnych dopłat będziesz mógł śmigać

alfatech jest tez Poznania czy z Koła ? a nie długo zorganizujemy zlocik..



estem :) z Koła
130 nacht Poznań
180 nacht Warszawa

czleszek
26-09-2005, 20:43
od wartości 35tys zl w alianz AC+OC z max znizkami ok 2,5 tys. OC ok 700 zl .
Byłem dziś w Rybniku ogląac te wiśniowe cudo z ALLEGro , ale nie warto , zdjecie jest tak sprytnie zrobione ze zmyliło by najlepszego znawce! Pomiezylem go czujnikiem i na dachu szpachli jest tyle ze nawet magnes nie łapie! I dookoła odczyty rzędu 450 - 1800 a norma to ok 120 - 150 , wiec ponad 10 razy przekroczona - rzęch okropny a cena z kosmosu! - 34000 zł , nie warto ! Rzęch rzęch i jeszcze raz rzęch! Leciałem 340 km z warszawy aby sie tylko wkur....! ( sorki)

seba84
26-09-2005, 22:20
no tak jest...wiekszosc cougarow byla kiedys sprowadzona rozbitych bo tak sie bardziej oplacalo...

czleszek
26-09-2005, 23:05
Wszysko rozumiem ale ... ladowac na dach ponad 2mm szpachli to nieporozumienie!
Ogladalem tez tego:http://www.trader.pl/details,131,835397542091920051919171.asp ale juz sprzedany byl. Ten za to wygladał dużo lepiej choć tez był ( na szczeście wieszchnio) lakierowany odczyty w granicach max 230 ale przebieg ok 88 tys a poprzecierane skrzydełka na siedzisku kierowcy. Czy oni daja taki słaby materiał?? - Wątpie:) Poważnie zastanoawiam sie nad zmianą zainteresowań. No chyba że coś sie jeszcze pojawi.

SECHUBU
27-09-2005, 07:11
Wszysko rozumiem ale ... ladowac na dach ponad 2mm szpachli to nieporozumienie!
Ogladalem tez tego:http://www.trader.pl/details,131,835397542091920051919171.asp ale juz sprzedany byl. Ten za to wygladał dużo lepiej choć tez był ( na szczeście wieszchnio) lakierowany odczyty w granicach max 230 ale przebieg ok 88 tys a poprzecierane skrzydełka na siedzisku kierowcy. Czy oni daja taki słaby materiał?? - Wątpie:) Poważnie zastanoawiam sie nad zmianą zainteresowań. No chyba że coś sie jeszcze pojawi.



Lechu ten co oglądałeś na trader.pl (http://www.trader.pl/details,131,835397542091920051919171.asp) to mało co po niego nie pojechałem, bo jak dzwoniłem po dwóch dniach, jak ukazało się ogłoszenie to już był sprzedany, ale może to i dobrze. Tak gość pisał w ogłoszeniu, że 100% bezwypadkowy... 8)
Tylko interesuje mnie jedno dlaczego jak dzwoniłem i gość powiedział, że jest sprzedany, to na drugi dzień ukazało się to samo ogłoszenie (i to jeszcze w kilku auto giełdach)...?

czleszek
27-09-2005, 07:40
pewnie na wyrost podal

alfatech
27-09-2005, 07:50
Byłem dziś w Rybniku ogląac te wiśniowe cudo z ALLEGro , ale nie warto , zdjecie jest tak sprytnie zrobione ze zmyliło by najlepszego znawce! Pomiezylem go czujnikiem i na dachu szpachli jest tyle ze nawet magnes nie łapie! I dookoła odczyty rzędu 450 - 1800 a norma to ok 120 - 150 , wiec ponad 10 razy przekroczona - rzęch okropny a cena z kosmosu! - 34000 zł , nie warto ! Rzęch rzęch i jeszcze raz rzęch! Leciałem 340 km z warszawy aby sie tylko wkur....! ( sorki)


Kurde stary współczuję Ci :( naprawdę można się podłamać i wku......ć ,pamiętam jak z Koła pojechałem z przyjacielem do Krosna po Pumę -miała być idealna itd. zrobiliśmy 900 parę kilometrów i wróciliśmy moją Tigrą. Lipa ,lipa,lipa :( trzeba bardzo uważać jak ktoś mówi że stan idealny, dla niego może być idealny a lakier może odpadać ehhh tak to jest niestety. Ale spox szukaj dalej na pewno znajdziesz.
pozdrowionka

mario78
29-09-2005, 10:20
Byłem dziś w Rybniku ogląac te wiśniowe cudo z ALLEGro ,


to cudo aktualne jest juz prawie pol roku

SECHUBU
18-10-2005, 11:40
Oglądając dzisiejszą Auto Giełdę napotkałem kilka ofert Cougarów, które jeszcze kilka miesięcy temu były uszkodzone, niektóre nieźle skasowane, a dzisiaj są na gotowo i to jeszcze zapewnienie, że 100% bezwypadkowy!!! :lol: :lol: :lol:

seba84
18-10-2005, 20:46
a gdzie widziales je uszkodzone??i od kiedy czesci do cougara sa takie dostepne ze je tak naprawiaja bez wzgledu na szkody...ja sie doslownie modlilem o znalezienie no i spadlo jak z nieba wszystko czego potrzbowalem :D

SECHUBU
18-10-2005, 21:12
a gdzie widziales je uszkodzone


Jak gdzie? Oczywiście w necie… ;)

mario78
20-10-2005, 00:11
Oglądając dzisiejszą Auto Giełdę napotkałem kilka ofert Cougarów, które jeszcze kilka miesięcy temu były uszkodzone, niektóre nieźle skasowane, a dzisiaj są na gotowo i to jeszcze zapewnienie, że 100%
kilka w auto giełdzie i akurat skojarzyłes ze kiedys....chyba znów fantazjujesz

SECHUBU
20-10-2005, 11:14
kilka w auto giełdzie i akurat skojarzyłes ze kiedys....chyba znów fantazjujesz

Kolejny użytkownik chce mnie wyprowadzić z równowagi! Mam dobrą i fotograficzną pamięć i znalałem dokładnie trzy ogłoszenia zrobionych na gotowo aut. Na 100% jestem pewien, że to sa one, ale skoro taki mądry jesteś, to które to są pozostaną tylko moją tajemnicą. Przynajmniej wiem, którego czasem nie kupić! :P :P :P

robal
20-10-2005, 11:27
To ja poproszę od ciebie numery w Lotka na sobotę, jak potrafisz na podstawie kiedyś tam widzianych zdjęć i obecnych ogłoszeń ocenić, że to jest to samo auto :D

SECHUBU
20-10-2005, 12:34
To ja poproszę od ciebie numery w Lotka na sobotę, jak potrafisz na podstawie kiedyś tam widzianych zdjęć i obecnych ogłoszeń ocenić, że to jest to samo auto

Przepraszam Was, że Worms pisze nie na temat, ale widocznie nie ma na kim się dzisiaj wyżyć!
Więc wytłumaczę jak dziecku: Otóż, nawet wróżka, lub jasnowidz nie wie jakie będą numery Lotka!

robal
20-10-2005, 12:43
Przepraszam Was, że Worms pisze nie na temat, ale widocznie nie ma na kim się dzisiaj wyżyć!

Nawet się nie fochnę, za te Worms, ale skoro już używasz angielskich zwrotów, to zauważ, że my są jeden, a nie kilku :)

Więc wytłumaczę jak dziecku: Otóż, nawet wróżka, lub jasnowidz nie wie jakie będą numery Lotka!

To teraz skonfrontuj tą swoją wypowiedź z poprzednio palniętą bzdurą na temat uszkodzonych aut i moją ripostą na ten temat.

SECHUBU
20-10-2005, 12:46
To teraz skonfrontuj tą swoją wypowiedź z poprzednio palniętą bzdurą na temat uszkodzonych aut i moją ripostą na ten temat.

Wiedzieć numery lotka, a zapamiętać cos dokładnie nie jest do siebie wogóle adekwatne, więc nie wiem o co Ci chodzi.

Assan
20-10-2005, 21:40
,SECHUBU, Jeszcze jeden głupi tekst i masz na koncie ostrzeżenie :!: :!: :!: Wyprowadzasz mnie z równowagi :!: Nie traktuj ludzi jak śmieci :!:

SECHUBU
20-10-2005, 21:52
,SECHUBU, Jeszcze jeden głupi tekst i masz na koncie ostrzeżenie :!: :!: :!: Wyprowadzasz mnie z równowagi :!: Nie traktuj ludzi jak śmieci :!:

Ostrzeżenie? Kiedyś ktoś mi groził i na drugi dzień wylądował w szpitalu... Może nie zbyt ciekawy przykład, ale mnie też dzisiaj ktoś wyprowadził z równowagi... Człowiek się zmienia, obiecuję się poprawić! 8)

Assan
20-10-2005, 22:39
No i dorobiłeś się pierwszego ostrzeżenia,Twój wybór. Poczytaj regulamin :!: jest dla wszystkich

SECHUBU
21-10-2005, 08:16
No i dorobiłeś się pierwszego ostrzeżenia,Twój wybór. Poczytaj regulamin :!: jest dla wszystkich

Więc Hassan, dał mi pierwsze ostrzeżenie, jestem na czarnej liście :x

misiek
21-10-2005, 08:28
OK będziecie za mną tęsknić

watpie, ale to tylko twoja zasluga

Forum to tylko forum, a rzeczywistość jest zupełnie inna" - niezapominajcie o tym Panowie!
No chyba nie... dla nas forum to forma komunikacji a nie inny, wirtualny swiat.


DOWIDZENIA PAŃSTWU!!!
nara

alfatech
21-10-2005, 10:11
Nawet się nie fochnę, za te Worms, ale skoro już używasz angielskich zwrotów, to zauważ, że my są jeden, a nie kilku


hehe normalnie jak w kabarecie :D :D :D aż się obśmiałem jak norka :D :D :D

ups chyba Sechubu się pogniewał :064:

Krzysiek_81
16-01-2006, 15:34
Witam po raz pierwszy,

Czy któryś z Was mógłby mi przesłać instrukcję do Cougara, najlepiej po angielsku, albo poratować linkiem, bo:

http://www.time4base.com/temp/cougar.pdf

chyba się zdeaktualizował :(

Z góry dziękuję

alfatech
16-01-2006, 16:40
no fakt link nie działa
wyśle Ci jutro bo mi zamula kompa (net radiowy :evil: ) a zaraz wychodzę z pracy.

rzuk
16-01-2006, 17:30
Czy któryś z Was mógłby mi przesłać instrukcję do Cougara, najlepiej po angielsku

Poszło..

A co do Sechubu...Jak Babcie kocham dzieciak :lol: i tak wróci :wink:

Krzysiek_81
17-01-2006, 08:28
Dzięki panowie,

już studiuję nową lekturę, jak znalazł na bezsenne noce dopóki nie przyprowadzę swojego Kota.

:D

ralfik75
06-01-2008, 23:47
Witam wszystkich
Stalem sie szczesliwym posiadaczem niebieskiego kotka miedzy innymi po przeczytaniu waszego (naszego)forum. W zwiazku ztym mam do ws pare pytan:
1. Computer sredniego spalanie pokazuje mi tylko jedno wskazanie tj.12.9/100km . O co chodz?? Jestem w tym zielony:)
2. Mam wrazenie ze autko za duzo wydala pary z wydechu, pomimo niskich tempratur jak dla mnie za dużo, czyzby problem z sonda lambda??
3. Chce kupic zlącze diagnostyczne, ale...takie zeby pasowalo do kotka jak rowniez do peugota 206 bo takim autkiem jezdzi moja zonka, i chcialbym dwa w jednym:) ,a do tego jaki sofcik:)
4. Pozdrawiam wszytkich użytkownikow forum

Krzysiek_81
07-01-2008, 07:29
Witaj,

Zapraszam na http://www.cougarklub.pl/forum/. Użytkownicy Cougarów spotkali się na FCP i założyli oddzielne forum poświęcone tylko temu modelowi, a jedynie nieliczni odpisują tutaj. Powinieneś znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania.

Do zobaczenia na CKP.

alfatech
07-01-2008, 10:35
1. Computer sredniego spalanie pokazuje mi tylko jedno wskazanie tj.12.9/100km . O co chodz?? Jestem w tym zielony:) zrób reset ;) 2. Mam wrazenie ze autko za duzo wydala pary z wydechu, pomimo niskich tempratur jak dla mnie za dużo, czyzby problem z sonda lambda?? u mnie sa nowe lambdy i też para bucha :)3. Chce kupic zlącze diagnostyczne, ale...takie zeby pasowalo do kotka jak rowniez do peugota 206 bo takim autkiem jezdzi moja zonka, i chcialbym dwa w jednym:) ,a do tego jaki sofcik:) najlepiej kup mały scaner na OBDII ,będzie pasował do jednego i drugiego Zapraszam na http://www.cougarklub.pl/forum/. tu dowiesz się więcej :)

ralfik75
07-01-2008, 12:20
Dziekuje za podpowiedzi, zaraz sie przenosze :)

PanWaclaw
15-03-2021, 10:50
Witajcie forumowicze ;)

Znajomy kupił Couguar`a z 2003r 2.0 z LPG
Silnik 2.0 16V - Gaz sekfencja

Niebęde za wiele mówił.

Ale potrzebuje świece, do gazu. <-

Olej, należy wymienić bo mało i czarny jak smoła :diabel2:
Ile go wchodzi? Co polecacie...
Nie wiem jaki był lany ostatnio.

Płyn do wspomagania kierownicy, :570:
tak na oko brakuje z 40ml-50ml do max.

DOT4 - zapewne, ale to chyba zostawię na później.
Jak się ciepło zrobi to klocki tył do roboty. :one:

Płyn do chłodnicy, najlepiej jakiś koncentrat :mrgreen:

Płyn do spryskiwaczy g:galy tu szok bo tego akurat pod dostatkiem g:galy

Dziękuje za rady i pozdrawiam...

KRUKER
01-04-2021, 17:34
Niebęde za wiele mówił.




My nie bedziemy za wiele odpowiadac.


DOT4 - zapewne, ale to chyba zostawię na później.
Jak się ciepło zrobi to klocki tył do roboty.

Płyn do spryskiwaczy tu szok bo tego akurat pod dostatkiem



Dzieki za posta. Pozdrawiam!:one:g:galyg;)

Tureczek
11-05-2021, 14:24
[QUOTE=KRUKER;3332064]My nie bedziemy za wiele odpowiadac.


:one::one::one:

gibaj
11-05-2021, 15:28
Witajcie forumowicze ;)

\


\

Płyn do chłodnicy, najlepiej jakiś koncentrat :mrgreen:

..

a niby czemu?