Zobacz pełną wersję : [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany


Strony : 1 [2] 3 4 5

vpw
19-06-2013, 16:31
Ja zrobiłem wpis na fb ford motor company i odpowiedź była błyskawiczna. Następnego dnia miałem bardzo miły telefon z USA. Tylko przyjemność się skończyła kiedy dowiedzieli się, że jestem z PL. Wtedy dostałem telefon do Ford Polska i tam szybciutko sprowadzili mnie na ziemię. Jedyne co uzyskałem to informację mailową, że jak mi się nie podoba to mogę zrezygnować. No cóż za elokwencja.

Gostek_
19-06-2013, 19:48
A ja miałem wreszcie możliwość przejechać się nową Kugą i to nie na zasadzie po prostej przed salonem bo kolega odebrał służbową z silnikiem 1,6 150KM. Samej dynamiki itp. nie porównam bo ja jeżdżę dieslem a to była benzyna natomiast porównaliśmy sobie oba stojące obok siebie auta. Dla mnie porównanie zdecydowanie na korzyść starego modelu, fajniejsze wykończenie, więcej schowków, inna pozycja za kierownicą itp. Pewnie do siedzenia w tej nowej też bym się przyzwyczaił ale lewy łokieć mi uciekał cały czas :) Nie wiem też jaka jest wersja tej nowej bo znajomy wie tylko tyle, że rata leasingu miała być nie większa niż... Może w wersji Titanium nowa Kuga ma elementy, których mi ewidentnie brakowało w wersji znajomego. Nie rozumiem jednego, o co im odbiło z tymi siedzeniami z tyłu i roletą, w normalnym i najczęściej stosowanym ustawieniu siedzeń jest 20 cm dziury między nimi a roletą, dla mnie wygląda to paskudnie i jakoś nie jest praktyczne. Jak już rozłożymy siedzenia to dziury pewnie nie ma ale za to bagażnik się zmniejsza, bez sensu... Nie testowałem innych aut obecnych na rynku z tego segmentu ale dla mnie jednak i z zewnątrz i wewnątrz ta nowa wygląda gorzej. Może za bardzo lubię swoją ale jakbym miał na takie auto jak nowa Kuga czekać tyle miesięcy to pewnie zarzuciłbym jakiegoś 2-4 latka z trochę wyższej półki i z pewnej ręki.

karole
20-06-2013, 06:53
Z roletą i siedzeniami to prawda, trochę kiszka. Nie mam porównania do starej Kugi, ale w nowej szczelina między roletą a siedzeniami jest 5-6 cm, ale wtedy fotele mają oparcia najbardziej do tyłu i nie da się na nich siedzieć. Po podniesieniu do pionu na "normalną" pozycję aby się siedziało "po ludzku", szczelina zwiększa się na 15-20cm (nie mierzyłem - piszę z głowy). Raz, że wygląda do bani, dwa, że przez boczne okienka widać co jest pod roletą o ile to coś jest przysunięte do foteli. Trochę bez sensu...

magoo
20-06-2013, 09:35
... Może za bardzo lubię swoją ale jakbym miał na takie auto jak nowa Kuga czekać tyle miesięcy to pewnie zarzuciłbym jakiegoś 2-4 latka z trochę wyższej półki i z pewnej ręki.

Zgadzam się w 100%. Ktoś na tym forum wpisał, że dał za nowa Kugę ponad 120k PLN... , a z rabatem za niewiele więcej bo za 130k PLN można mieć nowe XC60 w konfiguracji za cenę katalogową 150k PLN. Trzeba się tylko potargować.

vpw
20-06-2013, 14:16
Zgadzam się w 100%. Ktoś na tym forum wpisał, że dał za nowa Kugę ponad 120k PLN... , a z rabatem za niewiele więcej bo za 130k PLN można mieć nowe XC60 w konfiguracji za cenę katalogową 150k PLN. Trzeba się tylko potargować.

Hmmm. A co można dostać z podobnym wyposażeniem za 100-kę? Bo mnie się nie udało niczego z automatem i 4x4 znaleźć na rynku. Koleos, Rav4, Antara - conajmniej 10-20 tys. droższe. Nowa Kuga jest ciekawą ofertą. Jedyne co jest bezprecedensowe to traktowanie PL jako ostatniego priorytetu. Widzę, co się dzieje na forum forda w UK. Tam jakoś na głowie stają aby wywiązać się ze zobowiązania. Gdyby u nas przekroczenie terminu powodowało obowiązek naprawienia szkody lub udostępnienia ekwiwalentnego pojazdu to by się chwilę sprzedawcy zastanowili wpisując datę na umowie. Dla mnie nie byłoby problemem rezygnacja z tego samochodu gdybym w marcu wiedział, że będę czekał do października. Ale jeśli dowiaduję się po 3 miesiącach kiedy już powinienem szykować się do jazdy nowym samochodem jest po prostu traktowaniem klienta z buta.

Jakoob
20-06-2013, 16:18
Ja zrobiłem wpis na fb ford motor company i odpowiedź była błyskawiczna. Następnego dnia miałem bardzo miły telefon z USA. Tylko przyjemność się skończyła kiedy dowiedzieli się, że jestem z PL. Wtedy dostałem telefon do Ford Polska i tam szybciutko sprowadzili mnie na ziemię. Jedyne co uzyskałem to informację mailową, że jak mi się nie podoba to mogę zrezygnować. No cóż za elokwencja.

Szedłbym dalej tą drogą jak masz ochotę na odrobinę zabawy - opisuj na ich stronie jak Cię traktują w PL i zobacz jaka będzie reakcja.

Gostek_
21-06-2013, 17:52
Bump: Hmmm. A co można dostać z podobnym wyposażeniem za 100-kę? Bo mnie się nie udało niczego z automatem i 4x4 znaleźć na rynku. Koleos, Rav4, Antara - conajmniej 10-20 tys. droższe. Nowa Kuga jest ciekawą ofertą. Jedyne co jest bezprecedensowe to traktowanie PL jako ostatniego priorytetu. Widzę, co się dzieje na forum forda w UK. Tam jakoś na głowie stają aby wywiązać się ze zobowiązania. Gdyby u nas przekroczenie terminu powodowało obowiązek naprawienia szkody lub udostępnienia ekwiwalentnego pojazdu to by się chwilę sprzedawcy zastanowili wpisując datę na umowie. Dla mnie nie byłoby problemem rezygnacja z tego samochodu gdybym w marcu wiedział, że będę czekał do października. Ale jeśli dowiaduję się po 3 miesiącach kiedy już powinienem szykować się do jazdy nowym samochodem jest po prostu traktowaniem klienta z buta.

Wymieniłeś jedno auto sporo droższe -Rav4. Jeśli za coś tak paskudnego chcą tyle kasy to oni dopiero musieli mocno się uderzyć w głowę. Najlepiej kupić ostatnią ravkę, która stylistycznie jest super bo pewnie niedługo będzie drożej chodziła niż ta nowa :) W porównaniu z nią to nie można mówić, że Kugę zepsuli, tam zresztą jest bogata historia modelu. Ktoś w Subaru w pewnym momencie też się uderzył w głowę i już w tym roku wrócili do korzeni... Taki mały off-top.

jankowalski973
21-06-2013, 18:22
pazdziernik nie!!! jak tak mozna, to chyba zart. jak w pazdzierniku to nie oplaca sie bo rocznik straci na wartosci za 3 miesiace

Może dobrym rozwiązaniem było by zerwać teraz z umowę i zamówić samochód pod koniec roku na rocznik 2014 bo na wyprzedaż starego rocznika to chyba nie ma co liczyć. Oczywiście nowa umowa w innym salonie chyba że się ma znajomości. Odbierając auto pod koniec roku i tak trzeba zapłacić zgodnie z umową a jeżeli jest taki popyt to raczej niczego nie dorzucą.

piwkoo
24-06-2013, 21:15
Macie jakieś wieści? :)

Marcin-Prezes
24-06-2013, 22:01
mamy ale nie są one niestety dobre, powiedziałbym raczej marne. Samochody z marcowego zamówienia - i tu niespodzianka hahahaha- prawdopodobnie termin odbioru IV kw roku (ale tu dobre wieści roku 2013 a nie 2014). Po prostu ręce opadają. Jakieś propozycje, konkuzje drodzy Państwo?

Lep
25-06-2013, 04:53
Ja radzę popytać w salonach czy ktoś już nie zrezygnował i nie ma do kupienia Kugi już wyprodukowanej. Mi się udało i dostałem prawię taką jak chciałem na początku i do tego ze sporym rabatem. Nic innego nie możecie zrobić bo nawet jak zrezygnujecie to sprzedadzą ją w ciągu tygodnia komuś innemu bo jest to po prostu bardzo fajny samochód. Nie macie nawet co straszyć rezygnacją umowy bo samochodów nie wyczarują, produkcja omija Polskę szerokim łukiem i tyle.
Nie martwcie się w następnym roku powinno już być łatwiej zamówić.


Swoją drogą muszę przyznać że Nowa Kuga jest świetna. W życiu bym jej nie zamienił na Ravkę czy CRV czy jak ktoś sugerował Volvo (choć ten też jest ładny:D), mam tylko nadzieję że napęd da radę w zimę jeśli tak to auto idealne:D Polecam dokupienie orurowania wygląda po prostu super:D

piwkoo
25-06-2013, 08:41
Lep, tu nie chodzi o to, że mamy ochotę kogoś straszyć zerwaniem umową, po prostu chcemy w końcu swój samochód :)
Nie byłoby w tym czekaniu nic złego, jakbyśmy zostali od samego początku o tym poinformowani. Na początku żeby tylko zamówić to dostaje się bajki, że samochód do odbioru do 3 miesięcy max, a teraz się robi 7 albo nawet i więcej i tu jest pies pogrzebany. Można było przecież znając prawdę inaczej sobie zaplanować wyjazdy wakacyjne, sprzedaż starych aut czy po prostu zmianę marki bo chyba nikt z nas nie kupuje autka na całe życie. Dziś jest ten model, jutro inny.
Raczej zdecydowałem się na CRV, jak dostanę info, że samochód do odbioru w październiku to pa pa i spotkamy się z fordem jak już będzie można go normalnie kupić.

A tak przy okazji, pochwal się fotkami Lep ;) jak te rury wyglądają :)

Lep
25-06-2013, 16:21
Hehe:D Zdjęć jeszcze nie robiłem ale jak będę miał chwile czasu to może w weekend:)
Zgadzam się całkowicie z Tobą, to jest kpina ze strony Forda:/ Zupełny brak poszanowania klienta. Mi tylko chodziło o to że raczej nic nie wskóra się zerwaniem umowy itp bo po prostu za małe płotki jesteśmy (jako Polska). Niestety inne kraje mają pierwszeństwo... Wydawać by się mogło że jak się kupuje samochód za ponad 100 k to nie jest to problem a tu sie można przejechać...

CRVka to dobre auto także pewnie będzie ci się dobrze jeździło i tego Ci życzę:)

Lep
26-06-2013, 18:57
Właśnie przejeżdżałem przez Radom i wstąpiłem do salonu Forda. Okazuje się że mają dwie Kugi do odebrania od ręki. Jeżeli dobrze pamiętam to obie z napędem 4WD, Titanium, biksenony, otwieranie automatyczne bagażnika itp.
Pan powiedział mi że można odebrać od ręki nie ma problemu. Jak komuś zależy to niech sobie zobaczy może akurat mu się spodoba i nie będzie musiał czekać do następnego roku.

drinks
27-06-2013, 19:51
Mnie w nowej Kudze przy okazji składania zamówienia zdziwił mega mały wybór dostępnych kolorów, praktycznie tylko kilka podstawowych i tyle. Zwykłego srebrnego zdaje się nie było, wspólnik chciał normalny czerwony też nie ma w opcji, w końcu padło na czarny i prawde mówiąc jestem zawiedziony: jakos słabiej od poprzedniej Kugi się prezentuje, pewnie bedzie trzeba zamontować orurowanie żeby jakos przód wyglądał....
Kolorystyke porównuje do S-maxa, którym jeździłem poprzednio, tam paleta kolorów była 2x większa...

RafałB
28-06-2013, 08:59
Ważne że jest czarny kolor, po co więcej :D

karole
28-06-2013, 10:42
Zwykłego srebrnego zdaje się nie było

Zależy co to znaczy "zwykły srebrny", bo jest "Moondust Silver (met) 1,950.00 zł". Czerwonego faktycznie nie ma.

bibi717
28-06-2013, 11:18
Może wracają do tradycji. Możesz wybrać każdy kolor byleby był czarny ;)

Wysłane z mojej mydelniczki GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

boncio
28-06-2013, 12:29
Kolorystyke porównuje do S-maxa, którym jeździłem poprzednio, tam paleta kolorów była 2x większa...

Nie przesadzałbym z tym 2x. W Kudze jest do wyboru 9 kolorów (w tym srebrny i szary), a w S-maxie 12, ale sporo podobnych do siebie. Kuge można za to kupić w beżowo-miedzianym kolorze, który jest bardzo ładny.

Marcin-Prezes
29-06-2013, 06:21
Dealerzy już informują oczekujących o terminach odbiorów opóźnionych? marcowe autka będą produkowane dopiero w ostatnich miesiącach roku.

piwkoo
29-06-2013, 10:01
Taką dostałeś informacje? Pewne to, czy nas się pytasz? bo nie zrozumiałem ;)
Do mnie jeszcze info nie dotarło

Marcin-Prezes
29-06-2013, 20:54
postawione pytanie było skierowane do Was, czy już Wam coś mówią. Ja dowiedziałem się że marcowe samochody będą produkowane jak napisałem niestety.

piwkoo
30-06-2013, 09:04
U mnie powiedzieli, że do połowy lipca nie są wstanie nic powiedzieć :) W okolicy 15 lipca ma się wszystko wyjaśnić (teoretycznie ;) )

drinks
30-06-2013, 12:29
Nie przesadzałbym z tym 2x. W Kudze jest do wyboru 9 kolorów (w tym srebrny i szary), a w S-maxie 12,......
W Kudze jest 8 do wyboru, a porównywałem to do palety S-Maxia sprzed 3 lat, gdzie wybór był faktycznie większy, był choćby Morello którym jeździł mój kolezka... Ale oki, przesadziłem z tym 2x :D

Marcin-Prezes
01-07-2013, 08:22
ciekawe skąd taka datę wytrzasnęli 15 lipca :) Oby twoje autko było w szybszym terminie bo ten zakomunikowany mnie to .......

piwkoo
01-07-2013, 09:07
Okres letni więc wróżka pewnie ma wolne, strzelają co rusz to nowe daty, a nóż może się uda ;)

boncio
01-07-2013, 13:38
Jakby ktoś chciał, to w Łodzi stoją 2 Kugi od reki, Trend 98 koła i Titanium 125 koła. Oba doposażone, Titek ma sporo dodatków w tym Key free, ksenony i elektryczną klapę. Jeden srebrny, drugi czarny. Choć znając realia, to sporo z ceny już nie zejdą.

Marcin-Prezes
02-07-2013, 14:25
chyba trzeba się będzie pożegnać z fordem jak tak maja nas w poważaniu wielkim

vpw
02-07-2013, 19:11
Powiem tak: ja złożyłem zamówienie w marcu i nie sądzę abym odebrał samochód przed październikiem. Jeśli diler i ford pl tak mówią to i tak naginają rzeczywistość. Patrząc na to co się dzieje na zachodzie (forum UK) i wizyty znajomych u dilerów w DE to niestety ford się przestrzelił z popytem. Nie umieją rozwiązać problemu a ich CRC niestety jest bardzo nieprzyjazne.

Zabrałem jeszcze raz samochód na jazdę próbną na ostatni weekend i muszę przyznać, że trudno było mi się z nim rozstawać. Pomimo, że miałem manuala a zamówiłem automat, to jazda nim jest przyjemnością. Niedociągnięcia w materiałach, brak schowków (tragedia kompletna) i niedopracowany system komunikacji z telefonem to duże braki, ale zapomina się o nich po przyjemności jazdy na drodze i poza nią. W międzyczasie sprawdziłem jeszcze rav4, koleosa, tiguana i antare. Też fajne tylko cena o 20% wyższa przy podobnym wyposażeniu.

Ja poczekam bo mam czym jeździć i warto ale sądzę, że trzeba jak najwięcej o wyczynach forda pisać na ich profilu i na forum. UK tak robi i czasami "cuda" tzn. szybsze dostawy się zdarzają. W końcu wiele osób rezygnuje i dilerzy też zamówili samochody na wyrost, bo szybko się zorientowali, że jest spory popyt.

Marcin-Prezes
02-07-2013, 21:50
wszystko się zgadza, że przeliczyli się z popytem. Ale co nas jako klienta to obchodzi (jestem człowiekiem i jeśli miesiąc się opóźnia dostawa to nie robi pewno nikt z tego awantury) że nie mogą zgrać dostaw z produkcją. Jeśli mówi się klientowi przy zakupie że za 3 miesiące ma mieć auto to do czegoś to zobowiązuje- a nie robić teraz bagatelka 8 miesięcy. Jeśli klienci będą przechodzi nad tym do porządku dziennego (a mam nadzieje ze tak nie będzie) to ford będzie traktował klientów jak konieczne zło (bo i tak się sprzeda). Trzeba domagać się rekompensat i to nie jakichś ochłapów (damy panu przegląd gratis czy dywaniki gumowe). zasad w biznesie jest jedna - trzeba się szanować i odpowiadać za słowa i czyny

Gostek_
02-07-2013, 23:32
Ja bym rav4 nie sprawdził za sam wygląd, takiego paskudztwa dawno nie widziałem. Co do Kugi to potwierdzam, że jakościowo ten środek w nowej sporo gorszy niestety a porównywałem Titanium do Titanium...

vpw
03-07-2013, 11:23
Ja bym rav4 nie sprawdził za sam wygląd, takiego paskudztwa dawno nie widziałem. Co do Kugi to potwierdzam, że jakościowo ten środek w nowej sporo gorszy niestety a porównywałem Titanium do Titanium...

Ja nie uważam, że rav4 jest gorsza. Jest inna. Miałem prywatnie rav4 poprzedniej generacji i ta aktualna oprócz zewnętrznego wyglądu jest o niebo lepsza od poprzedniej. Jednak samochód im się nie udał jeśli chodzi o sylwetkę.

Co do jakości kugi to dla mnie potworne jest to, że podsufitka wisi jak byłaby zrobiona ze szmaty a lampki na podsufitce uginają się o 5 cm. Plastik na podszybiu odstaje po 3-4 mm a pokrywa schowka przed pasażerem to jest jakaś pomyłka. Plastik grubości 2mm, chyba docierany papierem ściernym od środka. Schowek w podłokietniku o głębokości metra i przekroju płyty CD. Chyba można tam parasol schować ale na pewno nie wrzucić telefon i klucze. Gdzie trzymać kartę miejską, paliwową, na punkty i wizytówki? Jeśli chodzi o ilość miejsc do przetrzymywania rzeczy to chyba trzeba do tego samochodu chodzić z reklamówką i wszystko zabierać. Ilość przegródek w bagażniku też nie powala. Widziałem wersję z dojazdówką i mam nadzieję, że przy zestawie naprawczym, będę miał przynajmniej gdzie żarówki zapasowe wozić.

Tylko, że kuga nadrabia nowoczesnością (chociaż daleko jej do przejrzystości i użyteczności volkswagena) oraz ceną.

boncio
03-07-2013, 14:52
Ja nie uważam, że rav4 jest gorsza. Jest inna. Miałem prywatnie rav4 poprzedniej generacji i ta aktualna oprócz zewnętrznego wyglądu jest o niebo lepsza od poprzedniej. Jednak samochód im się nie udał jeśli chodzi o sylwetkę.

Ja co do sylwetki zewnętrznej Ravki nie mam dużych zastrzeżeń, choć wszystkie Toyoty teraz taki dziwne, ale deska to wygląda jak z siermiężnej terenówki sprzed 10 lat, a nie SUVa. Cały środek jest średni.
A co do Kugi, to schowek w podłokietniku jest na butelkę 1l i w Titanium jest chłodzony (gdy są kratki 2 rzędzie). Na telefon i klucze jest idealne miejsce w uchwytach na kubki jeśli nie ma tam tego co powinno być. Ale fakt fajnych i małych schowków brakuje.

Lep
03-07-2013, 17:39
A ja mam jak najlepsze zdanie o nowej Kudze :D Nie będę się tu rozpisywał o wyglądzie bo to kwestia gustu, mi się bardzo podoba i tyle:P

Jeżeli chodzi o jakość elementów w pierwszym rzędzie siedzeń to mam jak najlepsze zdanie. Wszystko fajnie dopasowane. Podsufitka wcale nie odstaje tak jak ktoś wcześniej napisał.
W drugim rzędzie brakuje lepszego wykończenia drzwi (tu mogły by być lepsze materiały).
Co do schowków: Cóż zawsze mogło by być więcej to racja, tego nigdy za wiele ale ogólnie nie jest źle:)
Muszę bardzo pochwalić fotele które są super naprawdę wygodnie mi się jeździ (wersja Titanium).
Sterowanie głosem działa aczkolwiek przydałby się język polski:)
Jedno co mnie bardzo wkurza to brak fabrycznego miejsca na gaśnicę (podobnie w Mondeo). Właśnie myślę gdzie przybićgwoździa i ją zamontować:) Jak znacie jakieś patenty to dajcie znać.

Jedno mnie dziwi:) Ja gdy dowiedziałem się o tak długich czasach oczekiwania na samochód po prostu podzwoniłem trochę po salonach. W ten sposób sprzedawcy wiedzieli jakiego samochodu szukam, w jakiej opcji itp. Gdy znalazł się podobny egzemplarz od razu go kupiłem. Od momentu telefonu do odebrania samochodu minęły ok 2-3 tyg. Do tego dostałem spory rabat. Nie ma sensu tyle czekać.
Tak jak Pisałem tydzień temu w Radomiu stoją dwie Kugi gotowe do odbioru od ręki, ktoś wspomniał wcześniej jeszcze o innym mieście. Czemu nie skorzystacie lub nie podzwonicie po innych salonach? Na pewno znajdziecie wam odpowiadający model:)
Jako szczęśliwy użytkownik muszę stwierdzić że naprawdę warto ten samochód kupić, jest super. Nie zamieniłbym na żaden inny:D Naprawdę polecam.

Co do konkurencji to jeżeli naprawdę bym nie mógł wziąć Forda to wybrałbym Hondę CRV:) Rav4 to dobry samochód ale jakoś do mnie nie przemawia.

Prosiłbym o radę w sprawie przybicia gwoździa aby zamocować gaśnicę:D

slaweks
03-07-2013, 19:33
Nic tylko się cieszyć jeśli ktoś zdążył zamówić Kugę przed tą kompromitacją Forda i już nią jeździ.
Ja niestety nie mogłem tyle czekać i zrezygnowałem z zamówienia.
Wszystkim którzy już mają i przyszłym użytkownikom Kugi życzę bezawaryjności i wszystkiego dobrego.
Ja przenoszę się na forum Mazdy.

MarSz
03-07-2013, 19:56
Dziś byłem w salonie w Częstochowie na Jagiellońskiej.

Jak ktoś jest zainteresowany - to widziałem przynajmniej dwie kugi.
Obie w kolorze oliwkowym (ostatnio większość jakie widziałem na drodze to właśnie takie).
Jedna to titanium z dosyć bogatym wyposażeniem (ale nie miałem czasu analizować szczegółów). Do drugiej nie podchodziłem z bliska.

Może faktycznie warto - jak już ktoś pisał - podzwonić po salonach.

boncio
03-07-2013, 20:55
Nic tylko się cieszyć jeśli ktoś zdążył zamówić Kugę przed tą kompromitacją Forda i już nią jeździ.
Ja niestety nie mogłem tyle czekać i zrezygnowałem z zamówienia.
Wszystkim którzy już mają i przyszłym użytkownikom Kugi życzę bezawaryjności i wszystkiego dobrego.
Ja przenoszę się na forum Mazdy.

No właśnie każdy kto jeździ kupił bo nadarzyła się okazja. Już napisano o 6 sztukach dostępnych "od ręki".
Jak kupowałem auto, to dzwoniłem po różnych dilerach i wybrałem opcję najtańszą i z gwarantowanym czasem dostawy. Aż tak jesteście przywiązani do konkretnego salonu, czy leniwi, żeby pojechać do innego miasta? Wystarczy jedna wizyta - po odbiór.

Lep zobacz czy nie uda się umieścić gaśnicy obok koła zapasowego przy piankach. Ja tak zrobiłem w C-maxie.

Lep
03-07-2013, 21:16
Zerknę w Piątek może rzeczywiście uda się ją tam włożyć ale ostatnio jak tam patrzyłam to strasznie mało miejsca.

Dzięki Boncio:)

jankowalski973
03-07-2013, 21:20
Lep zobacz czy nie uda się umieścić gaśnicy obok koła zapasowego przy piankach. Ja tak zrobiłem w C-maxie.

niestety nie wejdzie, kombinowałem już - chociaż gdyby ją trochę poobcinać..., myślałem o włożeniu jej pod tylne siedzenia (dobre miejsce na parasole) ale nie sprawdzałem jeszcze, chyba będzie "wędrować" - trzeba sprawdzić.

Lep
03-07-2013, 21:39
Hmmmmm, ja próbowałem do schowka pod siedzeniem pasażera z przodu ale też kicha. Klapka odstaje i jest nieładnie. Chyba kupię jakiś masek na rzepy i jakoś przymocuje.

Marcin-Prezes
03-07-2013, 22:14
tak kugi są w salonach w wersjach demo do kupienia albo na placach, przeważa kolor czarny, ciemny popiel i oliwka. Jest z tego co się dowiadywałem ok 12 samochodów. Problem taki że nie zawsze jest w nich takie wyposażenie jakie sobie zamówił człowiek (albo inaczej nawet nie za bardzo zbliżone do tego zamówionego). Jak ma się pieniądze i nie mieć niż uszczęśliwiać się na siłe:). Jeśli komuś trafi się model że mu pasuje a jest od reki też bym brał a nie czekał. W moim przypadku niestety nie trafiłem na nic w miarę skomponowanego

piwkoo
03-07-2013, 22:18
Otóż to, ja zamówiłem z szyberdachem, z kamerą cofania i nawigacją w kolorze sterling grey i nie sądzę, aby taki był gdzieś w salonie. Po co mam brać coś gorszego w podobnej cenie? Jak mam wydać te powiedzmy 120tys to chcę mieć samochód jaki wybrałem, a nie jakieś golasy, których nikt nie chce.

Jakoob
04-07-2013, 11:20
Na otomoto stoi prawie nowych 80 Kug, gotowych do kupienia od ręki. Może akurat ktoś coś wybierze, patrzyłem że są benzyniaki i diesle, trendy, titaniumy, 2x4, 4x4... więc nie jest tak źle z dostępnością. Fakt, że jak ktoś koniecznie musi mieć indywidualną konfigurację to tu może być problem. Dodam, że nie każdy dealer wystawia więc wziąć coś z placu to dzisiaj nie kłopot. Poniżej link, może komuś się przyda a jak nie ma wymarzonego to zawsze można dzwonić po salonach praktycznie w każdym mają coś dostępnego.

http://otomoto.pl/osobowe/ford/kuga/?s=p&state=1

piwkoo
04-07-2013, 11:51
Dziś dostałem info że mój ma wbitą datę produkcji 15 listopad :) Samochód zamawiany dokładnie 5 kwietnia.

Marcin-Prezes
04-07-2013, 21:31
piwko to super. teraz śmigaj do dealera o zadośćuczynienie za takie opóźnienie. 15 listopad produkcja to grudzień zaraz przed świętami odbiór ewentualnie. nie daj się tylko zbyć jakimś ochłapem jako rekompensata

piwkoo
04-07-2013, 21:51
Jutro jadę po kasę ;) nie ma takiej siły żebym tyle czekał :)
Oczywiście mogę brać od ręki benzynkę, która stoi w salonie, w dobrej cenie, ale to golas :( nawet radio ma to zwykłe a nie sony :/

vpw
05-07-2013, 08:08
Jutro jadę po kasę ;) nie ma takiej siły żebym tyle czekał :)
Oczywiście mogę brać od ręki benzynkę, która stoi w salonie, w dobrej cenie, ale to golas :( nawet radio ma to zwykłe a nie sony :/

Jeśli chodzi o radio, to zwykłe jest nawet ładniejsze niż Soniak. Ta sama funkcjonalność a nie ma paskudnego czarnego lakieru i sposób obsługi jest o niebo lepszy. Szkoda tylko że pewnie podstawowa wersja napędu. Jeździłem benzynką i daje radę nawet przy 150 KM.

jacektp
05-07-2013, 08:42
Odebrałem przedwczoraj swój samochód i co mogę powiedzieć odnosząc się do wcześniejszych uwag na forum.
1) mały wyświetlacz nawigacji, brak ekranu dotykowego (sterowanie przyciskami nawigacją to jakaś masakra) - ekran ma 5" i jak dla mnie jest wystarczający. Co do sterowania przyciskami - jest to zrobione bardzo dobrze i wygodnie, w czasie jazdy można ustawiać wszystkie parametry (przy ekranie dotykowym i jeździe po nierównej drodze trafić we właściwy punkt na ekranie nie jest łatwo). Nie dotykasz ekranu i nie masz też problemu odciskami palców. Jak dla mnie jest to plus.
2) sterowanie radiem i telefonem przeniesione na kierownicę - na kierownicy można ustawiać tylko głośność i przełączać stacje/utwór a dla bluetooth rozpocząć i zakończyć połączenie i włączyć głosowe komendy (nawiasem mówiąc rozpoznawanie wpisów w książce tel. działa rewelacyjnie). Wszystkie funkcje radia i BT są również na panelu radia.
3) rzeczywiście mało schowków we wnętrzu (jak dla mnie)
4) brak oświetleń nad kierowcą i pasażerem (są tylko w lusterkach) - u mnie są dwie lampki wnętrza (z przodu i z tyłu) - może nie w każdej wersji są te lampy

Opisuję wersję Titanium z silnikiem benzynowym 1,6 180KM 4x4

jankowalski973
05-07-2013, 09:12
dla mnie podstawowe radio wyglądało tandetnie więc domówiłem soniaka ale jeszcze przed zamówieniem szukałem radia dedykowanego, ponieważ jest to nowy model więc jeszcze czasu trochę minąć musi zanim coś ciekawego się ukażę, jeżeli kupowałbym samochód od kilku lat produkowany to fabrycznego (nawet sony) bym nie brał pod uwagę. Za przykład podam radio dedykowane dla Focusa - http://r.twenga.pl/g3.php?pg=VDsyMTIwMDE5MTk2OTE1MTE1OTYxOzM2NTE1NjE7 aHR0cDovL3d3dy5hdXRvZHJpdmUucGwvcmFkaW8tZ3BzLWFjcy 1kZWR5a293YW5lLWZvcmQtZm9jdXMtbWszLTIwMTItcC0yMjU4 Lmh0bWw7ZWVjMmFhOGEzMmZjMzc2OGZjM2I0ZGIxMWZjNTkyM2 Q%3D&dac=0

jacektp
05-07-2013, 11:45
dla mnie podstawowe radio wyglądało tandetnie więc domówiłem soniaka ale jeszcze przed zamówieniem szukałem radia dedykowanego, ponieważ jest to nowy model więc jeszcze czasu trochę minąć musi zanim coś ciekawego się ukażę, jeżeli kupowałbym samochód od kilku lat produkowany to fabrycznego (nawet sony) bym nie brał pod uwagę. Za przykład podam radio dedykowane dla Focusa - http://r.twenga.pl/g3.php?pg=VDsyMTIwMDE5MTk2OTE1MTE1OTYxOzM2NTE1NjE7 aHR0cDovL3d3dy5hdXRvZHJpdmUucGwvcmFkaW8tZ3BzLWFjcy 1kZWR5a293YW5lLWZvcmQtZm9jdXMtbWszLTIwMTItcC0yMjU4 Lmh0bWw7ZWVjMmFhOGEzMmZjMzc2OGZjM2I0ZGIxMWZjNTkyM2 Q%3D&dac=0

Na aliexpress.com jest już dostępnych kilka modeli np. http://www.aliexpress.com/item/8-Car-DVD-Player-for-Ford-KUGA-2013-with-GPS-Car-Radio-Entertainment-SD-USB-ATV/896657183.html

Kupowałem u nich wiele razy i zawsze wszystko OK. Dostawa do miesiąca.

Marcin-Prezes
05-07-2013, 14:03
Piwko nie daj się im, przy odbiorze samochodu w grudniu/styczniu (produkcja listopadowa) to chyba zżarty sobie z Ciebie, mnie i innych robią !!!!

piwkoo
06-07-2013, 16:42
hehe zrezygnowałem z samochodu, bez sensu jest takie czekanie.
W poniedziałek wszystko się okaże, czy wezmę dostępną benzynę czy jednak zdecyduje się na zupełnie inne autko, chociażby CRV

Marcin-Prezes
06-07-2013, 21:37
a co to za benzynka, wiesz cos o niej już? czekać to można ale nie za słowa "przepraszam", wymaga to chyba więcej wysiłku ze strony importera

piwkoo
06-07-2013, 22:45
Wersja w miarę ok bo w kolorze takim jak chciałem czyli sterling grey, dodatkowo ma elektryczną klape, radio sony, ksenony, alarm, czujnik ciśnienia, pakiet style, pakiet park itp. więc to już nie taki golas jak proponowano mi na początku.
Z uwagi, że to benzyna liczę na rabat większy niż normalnie bym dostał z uwagi na czekanie to raz, dwa chcę aby ten rabat w jakimś stopniu zrekompensował mi wyższe zużycie paliwa. Jak będzie to się okaże w poniedziałek, ale póki co wygląda to obiecująco, ale jeszcze daleko od ideału.

Ogólnie jestem troszkę w kropce, bo dostałem jeszcze 2 oferty na CRV które są naprawdę bardzo dobre, o wiele niższe od cen rynkowych i mocno się zastanawiam. Żona chce CRV :)

kuga2013
07-07-2013, 09:41
Ogólnie jestem troszkę w kropce, bo dostałem jeszcze 2 oferty na CRV które są naprawdę bardzo dobre, o wiele niższe od cen rynkowych i mocno się zastanawiam. Żona chce CRV :)[/QUOTE]

Witaj Piwkoo. Powiem ci bylem tez w tej sytuacji, z tym, ze nie czekalem tak dlugo. Salon nie pofatygowal sie nawet poinformowac mnie o zwloce z dostarczeniem auta wiec zrezygnowalem i tez wskoczylem w crv executiva. Przejechalem juz 1000 km i powiem, ze jestem milo zaskoczony bo wykonczenie crv moim zdaniem jest lepsze niz kugi a poza tym dla milosnikow elektroniki i gadzetow jest ich sporo. Wiem jak trudno sie przestawic z tego co wybrales na cos innego i to w krotkiej chwili ale powiem, ze warto, gdyz raczej na wielkie upusty nie ma co liczyc poza tym samochod prawie rocznikowo o rok bedzie starszy niz mial byc. Podpowiadam od siebie nie zwlekaj. Szerokiej drogi.
P.S. moja zona tez mi powiedziala, ze wolala od samego poczatku crv i jest zadowolona z obrotu sprawy - jest to tak zwana cena spokoju hihihi.

piwkoo
07-07-2013, 22:26
Cześć kuga2013
Tak naprawdę to ja już nie czekam bo w tamtym tygodniu odebrałem zadatek i zerwałem umowę.
Teraz "łowy" zaczynają się od nowa i jedna z propozycji to Kuga, którą opisałem wyżej. Jutro się dokładnie okaże co wybiorę.
Po selekcji wyszło: czerwony crv lifestyle albo Kuga i póki co nic innego nie biorę pod uwagę :)

Pitek S.
14-07-2013, 13:10
jak tak czytam wasze problemy z zamówieniami, to widzę, że ford chyba trochę delikatnie mówiąc "olewa" polski rynek; u nas jeszcze ani razu nie widziałem nowej kugi na drodze, natomiast od tygodnia jestem z rodziną na wakacjach we Włoszech i widziałem już kilka

b@rth
14-07-2013, 17:11
jak tak czytam wasze problemy z zamówieniami, to widzę, że ford chyba trochę delikatnie mówiąc "olewa" polski rynek; u nas jeszcze ani razu nie widziałem nowej kugi na drodze, natomiast od tygodnia jestem z rodziną na wakacjach we Włoszech i widziałem już kilka

... slabo sie rozgladasz... ja juz w lutym mijalem sie z nowa na drodze, a od poczatku roku troche juz tego na drogach jest... tyle ze jak pierwsza generacja sie z tlumu wyroznia, to druga troche ginie i nie tak latwo ja wypatrzec...

Marcin-Prezes
25-07-2013, 14:48
jakieś nowinki o terminach odbiorów?

vpw
26-07-2013, 21:34
jakieś nowinki o terminach odbiorów?

Można tak powiedzieć: produkcja pod koniec sierpnia, odbiór pod koniec września. Zamówienie z początku marca :(

b@rth
27-07-2013, 10:33
Można tak powiedzieć: produkcja pod koniec sierpnia, odbiór pod koniec września. Zamówienie z początku marca :(

... optymista :027:

RafałB
27-07-2013, 10:43
W salonie ostatnio widziałem gotową od ręki do odbioru Trend+lakier met za 92kzł...1.6 EB 150KM.

Swoją drogą potaniała ostro już w cenniku od 89kzł....gut prajs mister ;)

b@rth
27-07-2013, 12:44
W salonie ostatnio widziałem gotową od ręki do odbioru Trend+lakier met za 92kzł...1.6 EB 150KM.

Swoją drogą potaniała ostro już w cenniku od 89kzł....gut prajs mister ;)

Tyle ze jak dobrze pamietam trend ma nawet klime manual, a nie auto...
I wg mojej opinii... ten silnik bardziej nadaje sie do fiesty, a nie do tego auta... ale to jest tylko moje zdanie...

Atlis
27-07-2013, 15:55
kuga jest ciezka i lepiej do niej wybrac diesla - nawet 140KM jest slaby. albo stroic 1.6EB na 200KM i olac ceny paliw...

vpw
27-07-2013, 16:02
... optymista :027:

Eh. Optymizmu to się wyzbyłem w maju jak się dowiedziałem, że termin czerwcowy to był żart. To, że w tej chwili mam VIN i datę produkcji na sierpień to po prostu pierwsza informacja podparta jakimś konkretem. Mam czym jeździć, kuga wygląda ok a czy będę wierzył w tą datę czy nie, to efekt będzie taki sam: odbiorę samochód kiedy dojedzie do salonu. 8 miesięcy oczekiwania pozwala nauczyć się pokory. Po tym czasie nie umiem się dziwić gdy czytam o kryzysie w branży motoryzacyjnej. Nawet piekarze by mieli kryzys gdyby tak traktowali klientów.

b@rth
27-07-2013, 20:53
kuga jest ciezka i lepiej do niej wybrac diesla - nawet 140KM jest slaby. albo stroic 1.6EB na 200KM i olac ceny paliw...

... nie zrozumiales... :027:
... jak dla mnie nie moc, a sama pojemnosc nie nadaje sie do tego auta... ale jak mowie, ja sie nie znam, ale mam takie zdanie...
... niech to nawet bedzie mialo 220 KM z 0.9 litra, z 3 sprezarkami, to bede zdania ze nie nadaje sie dla takiego auta jak kuga... wg mnie to 2 litry to minimum w tym aucie, bez wzgledu na to czy benzyna czy diesel...
... i prosze nie ciagnac tematu co bedzie lepsze i nie popierac zadnymi faktami... takie moje zdanie i go nie zmienie...:619:

... 8 miesięcy oczekiwania pozwala nauczyć się pokory...

... pokora jest podstawa funkcjonowania w dniu dzisiejszym

tomaszjan31
27-07-2013, 21:23
Popieram zdanie mojego przedmowcy....czas zweryfikuje zachowania tego motoru w tym pojezdzie..... Moze dlatego w tym silniku nie montują napędu na dwie osie?

piwkoo
27-07-2013, 22:11
Ja tam od 2 tygodni ciesze się CRV i powiem szczerze jestem mega zadowolony :) Nie miałem zamiaru czekać dalej na Kuge.

Atlis
27-07-2013, 22:15
b@rth - zrozumialem bardzo dobrze. nie zamierzam nic ciagnac dalej. sam bym 1.6eb do tego auta nie kupil. co nie znaczy, ze nie widze powodu, czemu nie mialby sobie w kudze poradzic. tak jak sobie radzi 1.0eb w focusie, poradzi sobie wiekszy eb w kudze.

jankowalski973
29-07-2013, 09:34
Wyjazd na wakacje nad morze zaliczony (650 km). Poruszacie temat "radzenia" sobie silnika 1.6 więc tak, cała rodzina 2+2 z pełnym bagażem, auto przyspiesza bardzo dobrze i nie ma większych problemów z wyprzedzaniem nawet grupy karawaniarzy ale jak ktoś ma aspiracje Kubicy to niech się rozejrzy za czymś innym, jeśli chodzi o spalanie to jazda A1 z tempo matem ustawionym na 150 - średnio 10l. jazda pomorskimi drogami (przykładowo odcinek Bydgoszcz - Koszalin) średnio 7,5l. W sumie średnia całego przejazdu w/g własnych obliczeń 8,6l. Podczas szybkiej jady przeszkadzał trochę szum wiatru. Narzekał ktoś wcześniej na schowki - dla mnie wystarczy ( w drzwiach dwie cole i red bul a w konsoli dwie kawy, w tyle dwa Kubusie w podłokietniku i zabawki w kieszeniach foteli i drzwi).
Sprzedaż nowych samochodów w kraju nie jest chyba zbyt duża bo jak dotąd nie widziałem jeszcze nowej Kugi na drodze, poza swoją :-) ale uważam, że warto poczekać na to auto.
Ponieważ samochód jest nowy więc dopiero z czasem wiele mankamentów wychodzi na jaw. Podczas sprzątania zauważyłem małą fuszerkę, plastykowa osłona pod tylnym fotelem została uszkodzona i prowizorycznie przyklejona taśmą dwustronną.

RafałB
29-07-2013, 09:34
Tyle ze jak dobrze pamietam trend ma nawet klime manual, a nie auto...
I wg mojej opinii... ten silnik bardziej nadaje sie do fiesty...
Tak klima manual, ale jaka cena ;)

Bez przesady ten silnik powinien dać rade, sądząc po katalogowych wynikach, tylko spalanie będzie inne...

kuga jest ciezka i lepiej do niej wybrac diesla .

Z tym się oczywiście zgadzam i mówiłem tak od razu ale za 90kzł nie kupisz diesla...

Marcin-Prezes
31-07-2013, 17:17
witam po urlopie bez Kugi niestety. Z najnowszych informacji samochód w produkcji IV kw ale pociecha tego roku haahhaah. Miło słyszeć że niektórzy mieli to szczęście pojechać na urlop swoim nowym samochodem. Jak pozostali oczekujący cos się udało dowiedzieć? pozdrawiam i dużo słońca życzę na urlopach

Zizzy
31-07-2013, 23:48
Nie miałem zamiaru czekać dalej na Kuge.

To czas zedytować info forumowicza, tam masz Kugę...:p

vpw
01-08-2013, 15:54
Tak klima manual, ale jaka cena ;)

Bez przesady ten silnik powinien dać rade, sądząc po katalogowych wynikach, tylko spalanie będzie inne...



Z tym się oczywiście zgadzam i mówiłem tak od razu ale za 90kzł nie kupisz diesla...

Jeździłem trochę paskiem z silnikiem 1,4 160 KM. Normalnie jeżdzę 2.0 TDi 140 KM. Nie widziałem różnicy. Spalanie podobne ;). Jedyny dylemat, to jak szybko ta benzyna będzie się nadawała do wymiany na nową. Ale patrząc na awaryjność diesli, to chyba nie będzie odstawać od średniej. Miałem tez jazdę testową kugą w słabszej benzynie i jedna rzecz rzucała się w oczy: cisza w środku. Diesel pomimo wyciszenia - dudni jak to diesel.

Bolec
02-08-2013, 10:42
Zamówiłem wczoraj Kugę Titanium 4x4 diesel 163 km. Jeździłem wcześniej dwa dni testówką z takim samym silnikiem i spodała mi się. Realizację dealer potwierdzil mi na 6-9 miesięcy ale nie spieszy mi się. Dowiedziałem się za to czemu dla Polski jest taki mały przydzial samochodów i dlatego tak długo się czeka. Dealer Forda powiedział mi że podobno w Polsce Kuga jest najtańsza z całej europy i ze względu na najmniejszą marżę nie chcą nam dać więcej aut. Obecnie jeżdżę S-maxem - ostatnia wersja po lifcie. Kuga w porównaniu oczywiście jest znacznie mniej przestronna i ma nieco gorsze plastiki w środku. Poza tym jednak prowadzi się podobnie i jest o dziwo lepiej wyciszona (też mam diesla 163 km).

Atlis
02-08-2013, 13:39
9 miechow? Gruuubo.

kasjopeja
03-08-2013, 20:40
ja jeżdże od maja 163 titanium i jest sporo rzeczy które mnie się podobają w Kudze ale np. siedzenia mają za krótkie pod udami. silnik diesel, prawie go nie słychać w porównaniu do Mondeo >2007. Trochę za dużo pali, przy intensywnej jeździe w trasie tez siedem litrów. miasto 7.5.

piwkoo
04-08-2013, 10:57
To czas zedytować info forumowicza, tam masz Kugę...:p

Kuga też stoi na podjeździe ;)

... a tak przy okazji, dzwonił do mnie diler forda z 2tyg temu, że moja zamówiona Kuga przesunęła się z listopada na sierpień, więc panowie, może u Was będzie podobnie, czego serdecznie życzę.

boncio
05-08-2013, 08:28
... moja zamówiona Kuga przesunęła się z listopada na sierpień

Oczywiście tego roku? ;) A tak poważnie to podobnie jak kiedyś pod koniec roku robi się coraz lepiej i terminy się skracają.

Atlis
05-08-2013, 08:45
pewnie w fabryce przerwa wakacyjna byla. a ze hiszpanie nie sa demonami pracy...

boncio
05-08-2013, 12:10
Przy ponad 50% bezrobociu, to chyba jednak pilnują pracy i starają się, bo na ich miejsce jest wieeeelu chętnych ;) Choć potwierdzę, że pracowici to oni nie są ;)

MaXyM
06-08-2013, 22:01
No wlasnie staraja sie dbajac aby praca za szybko nie szla a wiec zeby mieli zapewniona te prace na dluzej ;)

Qga
19-08-2013, 20:52
Czy ma ktos z Was zdjecia lub linka do zdjec nowego Forda Kuga w wersji Titanium Plus???
Chcialbym zobaczyc jak wyglada Kuga z pelnym pakietem stylizacyjnym.
Jak dotad nie mozna nic znalezc na oficjalnych stronach Forda choc jest w ofercie od miesiaca.
Od dealera dostalem jedynie jedno male zdjecie Forda Escape ale nie widac na nim za duzo.

vpw
20-08-2013, 13:37
Nie wiem czy to titanium plus ale widziałem dyskusję nt. Titanium X sport i trochę zdjęć koledzy z UK zamieścili.

http://www.kugaownersclub.co.uk/forum/titanium-x-sport_topic8622.html

Qga
20-08-2013, 16:33
Dzieki za linka.

Wlasnie dzisiaj pierwszy raz mozna zobaczyc nowego Forda Kuge Titanium Plus na polskiej stronie Forda.
Cos jak w poprzedniej wersji z pakietem MS Design.
Mnie sie podoba.

vpw
20-08-2013, 16:57
Może zrezygnuje ze swojego i zamówię takie cudo. Tylko te 8 miesięcy czekania od początku. Aż się robi gorąco na samą myśl ile można byłoby się znowu cieszyć myślą, że to ten czas tak szybko leci ;)

b@rth
20-08-2013, 20:29
Sa gusta i gusciki...
Dla mnie lipa...
Po pierwsze zmiany sa kosmetyczne, malo widoczne...
Po drugie wyglada to jakos tak... kurde wiejsko...
Kazdy moze miec swoje zdanie, ja wyrazam swoje...

Pierwowzor Vertrec mial ikre, auto ktore wypuscili zgrzecznialo i wtopilo sie w tlum, a dodatkowo to co widac na linku w zaden sposob nie robi auta bardziej wyrozniajacego sie...

jankowalski973
21-08-2013, 08:19
pomalowano wszystkie czarne plastykowe elementy przez co samochód wydaje się większy, chyba lepiej wygląda z większym tylnym spoilerem, ciekawe co zmieniono w środku. Na drogach szybko go nie zobaczymy, rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem Forda który powiedział że na chwilę obecną nie gwarantują terminu odbioru Kugi, niektóre zamówienia z marca jeszcze są nie zrealizowane, klienci nie zamawiają bo nie mają zamiaru czekać bez końca i przeważnie udają się do konkurencji.

vpw
21-08-2013, 14:24
pomalowano wszystkie czarne plastykowe elementy przez co samochód wydaje się większy, chyba lepiej wygląda z większym tylnym spoilerem, ciekawe co zmieniono w środku. Na drogach szybko go nie zobaczymy, rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem Forda który powiedział że na chwilę obecną nie gwarantują terminu odbioru Kugi, niektóre zamówienia z marca jeszcze są nie zrealizowane, klienci nie zamawiają bo nie mają zamiaru czekać bez końca i przeważnie udają się do konkurencji.

Muszę potwierdzić. Ja czekam na zamówienie z marca. Prawdopodobny termin produkcji: koniec sierpnia. :(

dream4you
21-08-2013, 14:27
Witajcie,
Kupiłem Kugę 2 z silnikiem 2.0 tdci 160 KM i na 5 i 6 biegu przy delikatnym przyspieszaniu lub gdy próbuję utrzymać stałą prędkość słychać metaliczny dzwięk takie dzdzdzd, jak wcisnę gaz mocniej znika i przyspiesza. Generalnie wszystko działa ok ale jeździłem wieloma dieslami hdi, tdci i pierwszy raz to słyszę ( pierwszy Ford ) - czy to normalne ? Generalnie silnik fajnie wygłuszony ale ten dzwięk się przebija i mnie niepokoi. aa i raczej nie jest to nic z seri obciążony silnik /zły bieg bo to słychać przy różnych obrotach i prędkościach ale najbardziej gdy tylko delikatnie przyspieszamy.

Atlis
21-08-2013, 14:38
Klekot jest u diesli zupelnie naturalnym dzwiekiem ;) Jechalem dwoma Kugami z tym silnikiem, jest to normalne. Poprostu normalny klekot jest w kabinie wyciszony do "cykania".

boncio
21-08-2013, 15:17
pomalowano wszystkie czarne plastykowe elementy przez co samochód wydaje się większy, chyba lepiej wygląda z większym tylnym spoilerem, ciekawe co zmieniono w środku. Na drogach szybko go nie zobaczymy, rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem Forda który powiedział że na chwilę obecną nie gwarantują terminu odbioru Kugi, niektóre zamówienia z marca jeszcze są nie zrealizowane, klienci nie zamawiają bo nie mają zamiaru czekać bez końca i przeważnie udają się do konkurencji.

Generalnie Titek plus dostał tzw. pełny pakiet stylizacyjny nadwozia, ksenony, większe fele i trochę pierdółek z wyposażenia, więc o ile na zewnątrz się różni, to w środku prawie wcale, poza (standardowym wreszcie) radiem Sony i kolorem nitek do przeszycia kierownicy, czy dywaników :shock: Poza tym w środku nie ma zmian.
Ale biorąc pod uwagę różnicę w cenie, to oferta warta przemyslenia jeśli ktoś chce pakiet stylizacyjny. Jeśli nie, to taniej wyjdzie doposażyć zwykłego Titka.
Ale czemu plus a nie X jak innych modelach?

Miraks
21-08-2013, 16:05
Kuga 2 miała wyglądać tak jak na fotce, a wyszło to co wyszło ...

Atlis
21-08-2013, 16:51
Miraks - bredzisz. to na zdjeciu jest iosis, ktory byl tylko konceptem i wskazywal kierunek stylistyczny pierwszej kugi. nic wiecej.

Miraks
21-08-2013, 17:25
Ups! No to się nie popisałem. Tak czy siak uważam, że nowa Kuga jest nijaka i dla mnie odpada. Dopóki nie przejdzie jakiegoś solidnego liftingu to będę celował w inne auto przy wymianie mojej "1".

boncio
21-08-2013, 20:09
A kiedyś czytałem o pomyśle Kugi2 w wersji coupe. To były jakieś wymysły dziennikarzyny, czy ktoś coś też słyszał w tej kwestii?

dream4you
21-08-2013, 20:22
Klekot jest u diesli zupelnie naturalnym dzwiekiem ;) Jechalem dwoma Kugami z tym silnikiem, jest to normalne. Poprostu normalny klekot jest w kabinie wyciszony do "cykania".
to nie klekot tylko cykanie, brzęczenie takie dzdzdzdz metaliczne, przypomina mi dzwięk zaworów ( jak w starych fordach gdzie się jeszcze rególowało zawory ) ale to nowe auto, przebieg 8 tyś km

Atlis
21-08-2013, 20:29
dream4you - tak, wszystko jest ok ;)

dubik77
26-08-2013, 14:00
Koledzy tak toszkę po omacku błądze po forum szukając informacji o nieznanej mi Kudze. Analizuje teraz nawigację. Tyle co o niej wiem to że mówi po polsku (fajnie) i że ma mały ekran (mniej fajnie). Jak rozumiem nie jest to ekran dotykowy, zatem czy łatwo się wpisuje adresy, jakie ma pokrycie w polsce i europie, czy ją się aktualizuje ? Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi na temat nawigacji zamontowanej w Kudze 2.

Atlis
26-08-2013, 16:19
Ekran jest mniejszy, ale w dobrym miejscu - nie przeszkadzalo mi. Ogolnie jest nawigacja wolna, co mi przeszkadzalo. Z pokryciem problemow nie bylo.

boncio
26-08-2013, 17:10
W przypadku Focusa ekran 5" jest jeszcze rozsądnie blisko, ale zarówno w Kudze jak i C-maxie (ten sam kokpit) jest już dosyć daleko, ale i tak chyba bliżej niż nawigacja na szybie. Aktualizacja to zakup karty SD, aktualnie po ok 300pln.
Adresy wklepuje się strzałkami i przyciskiem ok. Do wyboru są 2: zwykła i z Sony.

b@rth
27-08-2013, 19:07
... Analizuje teraz nawigację. Tyle co o niej wiem to ... że ma mały ekran (mniej fajnie)...

Moim zdaniem z nawigacja dali ciala strasznie... VW od kilku lat ma ekran dotykowy, a tu nie dosc ze dali malutki ekran, umiejscowili go daleko, to jeszcze nie jest to dotykowy...
Generalnie rozwiazanie radia sony + navi uwazam za nieudane rozwiazanie (nie mowie o polaczeniu firmy + navi) mowie o rozwiazaniu audio i ekranu...

boncio
27-08-2013, 22:29
Sama nawigacja jest w ekranie, dół w Sony ma jedynie lepszy wzmacniacz i oczywiście inny panel przedni, ale obsługa jest identyczna. Większy ekran nie byłby problemem.

A jest nawigacja z dotykowym ekranem w Kudze i reszcie (Ford MyTouch), tyle tylko, że nie w Europie...

jankowalski973
28-08-2013, 12:54
proponuję wziąć to co w standardzie i poczekać na coś dedykowanego, ja dopłaciłem do sony a z navi korzystam w telefonie, ale kiedyś może pomyślę nad zmianą

dubik77
28-08-2013, 14:17
Dzięki Koledzy za porady. Co doradzicie ... aby zrezygnować z Navi oraz kamery cofania ? Podobno czujniki parkowania dobrze się sprawują, jednak czy tak zabudowanym autem da się dzieki nim bezproblemowo parkować. Teraz w QQ mam kamerke i bardzo pomaga przy parkowaniu, a "pipkaczy" nigdy nie miałem.
Szczerze powiem że to czarne świecące radio Sony nie celuje w moje gusta. Bardziej podoba mi się ten panel standardowy co ma radio i bluetooth. Mozna go mieć tylko w konfiguraci bez navi i kamery. Ale czy rezygnować właśnie z tych dodatków.

vpw
28-08-2013, 14:36
Ja taką opcję wybrałem. Od lat jeżdżę na czujnikach i sobie chwalę (ważne: przód i tył). Co do kamery, to mam w innym samochodzie ze wszystkimi bajerami, liniami i odległościami ale nie daje rady na tym parkować, gdyby nie czujniki to bym poległ.

Jedyny problem ze standardowym radiem to: mniejsza liczba głośników (chociaż nie zauważyłem aby gorzej grało) i inny wyświetlacz (chociaż co do wyświetlacza nie mam pewności. Widziałem na zdjęciach/youtube Kuge z wyświetlaczem mono przy standardowym radiu jak i z takim samym jak w SONY). Ja jednak tego fortepianowego plastiku nie mogłem znieść i wolałem zamiast radia kupić inne rzeczy.

jankowalski973
28-08-2013, 15:20
Czujniki z przodu były tylko z asystentem parkowania, dopłaciłem bo zawsze to wygodniej, sygnały dzwiękowe dochodzą do kierującego przez głośniki z kierunku danego czujnika, dzięki temu mamy lepszą oriętację co i gdzie.
A zamiast radia - keyfree

vpw
28-08-2013, 16:37
To ja podobnie zrobiłem. Key Free i auto klapa oraz zestaw czujników zamiast pięknego Sony i kamery. Chyba niestety te czujniki informują tylko dźwiękiem ale jeśli są podłączone do szyny to może jakiś update zrobi również wizualizację. Tak było w VW: przy firmowych czujnikach po upgradzie softu pojawiała się wizualizacja na ekranie nawigacji. Ja mam w tej chwili tylko dźwiękowe i są wystarczające.

jankowalski973
28-08-2013, 17:11
nie, no na wyświetlaczu też info wyświetla (radio sony)

dubik77
29-08-2013, 08:00
W weekend pojeźdze wersja titanium to zobacze co ta navi jest warta, a dwa czy oko się przyzwyczai do (jak to nazwał vpm) fortepianowego koloru radia.

Ile macie cierpliwości ? ... jeszcze troszkę będzie ?

Od czerwca w cenniku jest wersja titanium plus. Dodany, jak zapewne wiecie ma pakiet stylistyczny. Nigdzie w salonie nie mozna tego zobaczyć, zatem co sądzicie. Dodatkowe nakładki wyglądaja na zdjęciu fajnie, ale czy standarowo czarne wykończenie dolne drzwi, plastiki przy nadkolach i doły zderzaków pomalowane w tutnium plus w kolorze karoseri są praktycznie.
Teraz w QQ ma to czarne i ma to urok w tego typie autach. Te elementy narażone sa na drobne ryski (odbijające się kamienie, gałązki itp). Czarne się tak nie rysuje, a jak już to tego nie widać. Kolorowe może ładne ale wszystko będzie widać.

jankowalski973
29-08-2013, 09:15
czy oko się przyzwyczai do (jak to nazwał vpm) fortepianowego koloru radia.

Teraz w QQ ma to czarne i ma to urok w tego typie autach. Te elementy narażone sa na drobne ryski (odbijające się kamienie, gałązki itp). Czarne się tak nie rysuje, a jak już to tego nie widać. Kolorowe może ładne ale wszystko będzie widać.

moim zdaniem wygląda to lepiej niż szary element pośrodku deski rozdzielczej,
odnośnie lakieru to przecież większość samochodów jeżdżących po drodze jest tak pomalowana, chyba że potrzebujesz auta w teren to co innego

boncio
29-08-2013, 16:53
Co do radia Sony to według mnie gra zdecydowanie lepiej niż to standardowe, nawet pomijając 9 głośników. Dodatkowo jest kolorowy wyświetlacz, który pokazuje stan każdego czujnika parkowania. Pikania też nie da się przeoczyć, bo ścisza się radio. Standardowe radio jak ma kolorowy wyświetlacz, to znaczy, że ma navi.
Więcej info i zdjęcia macie w dziale Focusa i C-Maxa. Natomiast zgadzam się, że dopłata do nawigacji Sony to przegięcie, nawet biorąc pod uwagę kamerę.
I potwierdzę sama kamera bez czujników niewiele daje, bo widzi tylko do tyłu.

Zizzy
02-09-2013, 12:02
Mam wątpliwości czy nowa jednostka jaką jest 1.6 EB 150 KM jest opcją, która nie "żyłuje" się przy tej masie.

Przecież to 400 kg wagi różnicy z Focusem mk3 a motor i jego osprzęt ten sam. Użytkownicy: czy odczuwacie czasami niedostatki mocy, etc??

Proszę o obiektywne opinie :027:

jankowalski973
02-09-2013, 12:48
Kuga 1,6 150ps waży 1580kg, nawet załadowanym na wakacje samochodem nie jest się zawalidrogą, fabryczne dane 9,7s są realne do uzyskania. Nie zauważyłem braku mocy, to może bardziej kwestia doboru odpowiedniego biegu w danej sytuacji, moment obrotowy 240Nm przy 1600-4000obr/min – od niskich obrotów silnik ciągnie i jeżdżąc miejsko można jeździć nie przekraczając 2000tys.obr/min
Podobnie można myśleć o Focusie 1.0

Atlis
02-09-2013, 13:13
Zizzy - mocy ma ta Kuga ciut wiecej niz twoj Focus, wiec odpowiedz chyba jasna.

Zizzy
02-09-2013, 14:02
Zizzy - mocy ma ta Kuga ciut więcej niż twój Focus, wiec odpowiedz chyba jasna.

Ha...:p no właśnie!! Dlatego logiczne, że mam pewne wątpliwości o ten motor do tej budy.
Nie jestem specem w auto-mechanice i jestem otwarty na nowe technologie lecz stos. niskie spalanie przy tej masie odbije się żywotnością silnika. Turbina jaka by nie była, to ona tu pracuje do czerwoności dla dynamiki, i to ona jest narażona...

Znamy USA i ich preferencje do wielkości silników... ale na ich stronie jest Escape (czyt. Kuga) z 2.0 EB o mocy 240 ps - to to rozumiem :diabelek: W EU nie ma (na razie) tej jednostki... a do Edge'a w ogóle nie oferują 1.6 EB :027: i... uwaga: nie ma dla Kugi 1.6 EB 150 ps... jest tylko 1.6 EB 178 ps...

Co mi z tego, że paręnaście PLN więcej wybulę na 100 km bo ciut więcej spali jak 2.0 EB więcej pożyje/przetrzyma i nie mówiąc o innych turbo-doznaniach...mylę się...??

P.S. Nie ma co też snuć X teorii - 3a się wybrać na jazdę próbną i się przekonać...

jankowalski973
02-09-2013, 14:56
Właśnie osobistych wrażeń cudze słowa nie zastąpią

vpw
02-09-2013, 15:46
Jest też kilka testów na youtube z 1.6 ecoboost i wygląda na to, że silnik da się lubić. Jak na razie nie znam nikogo z Kuga z tym silnikiem ale za jakiś miesiąc sprawdzę ;).

Marcin-Prezes
02-09-2013, 17:52
witam. z tego co czytałem kuga 150 ps ma mase wlasna 1505 kg. focus o ile się nie myle 1300 kg z tym silnikiem. jezdzilem focusem i silnik bajka chodzi. Czy poza kolega Jankowskim jeździ ktoś kuga z tym silnikiem (jakie wrazenia) ?

Atlis
02-09-2013, 19:36
Zizzy - pamietaj o tym, ze to "tylko" 150KM silnik w SUVie. To nie jest dla ludzi, ktorzy chca rozgrzewac turbine do czerwona. Jezeli chcesz tak jezdzic, to wybieraj zupelnie inny samochod. Kuga zawsze bedzie autem dla spokojniejszego kierowcy z rodzina...

Chcesz mocno grzac za podobne pieniadze? Kup Focusa ST.

dubik77
02-09-2013, 19:59
No to przy okazji, bo koszty zakupu podobne. Silnik 2.0 TDCi 163 KM z manualną skrzynią w zestawieniu z omawianym 1.6 w automacie. To automat starszego typu, nie znam jego plusów i minusów. Ogólnie możecie coś doradzić względem tych dwóch silników ?

Zizzy
02-09-2013, 21:11
z tego co czytałem kuga 150 ps ma mase wlasna 1505 kg. focus o ile się nie myle 1300 kg z tym silnikiem.

Ku..ga!! :wink: Poprawka różnica pomiędzy Kugą a Focusem 1.6 EB jest 250 kg (Kuga 1580 kg - Focus 1333 kg, wg oficjalnych danych katalog.). Jest to ćwierć tony więcej przy tym samym osprzęcie!! :shock: Nie ma cudów, fizyki nie oszukasz, Kuga nie zbierze się tak samo jak Focus (oba z 1.6 EB 150 ps)... i dlatego (min.) 1.1 s przewagi Focusa wg katalogu.

Jak wcześniej, Amerykańcom już wcześniej to nie podpasowało. Czekamy na 2.0 EB w Kudze...

jankowalski973
02-09-2013, 21:23
strasznie się czepiasz i szukasz dziury w całym, pozatym niewiem po co ci Kuga jak masz zapał Kubicy jak dla ciebie sekunda w przyspieszeniu to taka wielka różnica.
Idź do salonu i sprawdź jak będą stały obok siebie :P

Atlis
02-09-2013, 22:47
Zizzy - jak ci jest malo 150KM z 1.6EB, to robisz to co ja i masz ~210KM. W czym problem?

Zizzy
03-09-2013, 07:51
strasznie się czepiasz i szukasz dziury w całym, pozatym niewiem po co ci Kuga jak masz zapał Kubicy jak dla ciebie sekunda w przyspieszeniu to taka wielka różnica.
Jest to zrozumiałe, że zaciekle będziesz bronił swojego wyboru jako jedyny słuszny. Lecz napisałem gdzieś o obiektywne opinie gdyż to przewidziałem. Wkuga mnie to, że Ford robi fajnego SUV-a kreatywną księgowością. Dużo osób pisało na Forum, że ten silnik będzie się męczył w tej budzie... Czyt. brak tej opcji mocy (150 ps) w USA :027:

Napiszę po jeździe próbnej - nie zależy mi na ściganiu, tylko jak trzeba będzie coś przeciągnąć pod górę czy awaryjnie odsadzić kolegów na drodze to potrzebuję pokładów mocy drzemiących pod maską, a nie motorynki, która udaje że da radę... Reasumując: downsizing wyjdzie nam bokiem, jak ecologia w autach Diesel'a :027:

Zapału Kubicy to ja nie mam, no może Ken'a Block'a...g:DD

Bump: jak ci jest malo 150KM z 1.6EB, to robisz to co ja i masz ~210KM. W czym problem?

Atlis, a co Ty?! Wyciągnąłeś ze 150-tki 210:?::!::shock:

Pochwal się jak się do tego zabrałeś... :619:

Atlis
03-09-2013, 08:07
normalnie, pojechalem do grzecha z gcstuning, dokonalem wplaty i po kilku godzinach wyjechalem z nowym softem. ;)

Zizzy
03-09-2013, 08:18
normalnie

Rozumiem, że miałeś startowo 150 ps? Koszt?

Atlis
03-09-2013, 08:22
Tak, startowo mialem 150KM. Koszt nie powinien przekroczyc 2tys. Ale to juz musisz sobie ustalic sam z Heko (poszukaj tu na forum).

jankowalski973
03-09-2013, 08:57
Jest to zrozumiałe, że zaciekle będziesz bronił swojego wyboru jako jedyny słuszny.

Jeździłem różnymi samochodami i wiem że nie ma ideału. W żadnym poście nie wychwalam auta w niebiosa. Gdyby nie silnik benzynowy to Kugi na pewno bym nie kupił (rozważałem jeszcze Mazdę CX5 ale różnica w cenie zaważyła na wyborze).

Dużo osób pisało na Forum, że ten silnik będzie się męczył w tej budzie... Czyt. brak tej opcji mocy (150 ps) w USA :027:

Poczytaj o tym silniku w innych modelach i będziesz miał częściową odpowiedź na pyt. czy ten silnik się będzie męczył bo chyba jeżdżą ludzie na wakacje załadowanymi autami.

Druga sprawa to porównujesz dwa różne rynki, w USA nikt z paliwem się nie liczył ale to się pomału zmienia czego efekt widzimy nie tylko w przypadku Forda.


Zapału Kubicy to ja nie mam, no może Ken'a Block'a...g:DD

Ken czy Robert co za różnica? a no tak inaczej wyglądają :P

A jeżeli tak dokładnie porównujesz dane to licz stosunek mocy do masy.

boncio
03-09-2013, 11:51
Masa masą, ale weźcie też poprawkę na wysokość Kugi, która jest jeszcze wyższa od C-maxa, a ten mimo prawie identycznej masy jak Focus ("tylko" 52 kg więcej) ma gorszy start do setki o 0,8s. Kuga FWD cięższa o kolejne 200kg już tylko 0,3s wolniejsza od C-maxa, więc tu raczej gabaryty mają większe znaczenie.
Kugę 1,6 AWD spowalnia automat, bo ma ten sam czas sprintu ;)

Zizzy
03-09-2013, 12:50
Ponadto, irytujące jest to, że w Europie nie ma do wyboru Kugi 182 ps FWD :(
Oferuja nam, 182 ps tylko z 4x4, które jest jeszcze cięższe i katalogowo ma takie przyśpieszenie jak FWD 150 ps.

Ciekawi mnie czy jest różnica w turbinie czy innych podzespołach silnika pomiędzy Kuga 150 a 182 konną ?? Tylko soft..?:wink:

Jankowalski973, w USA ktoś potestował, policzył i stwierdził, że 150 hp to za mało i kropka. U nas w taką opcję wciskają i mamy tylko 2 opcje na benzynę, i to jest duża lipa dla Klienta!! Zmuszają część użytkowników przez to do chipowania, ale nie możemy bo gwarancja, i... teoretycznie tracą część potencjalnych Klientów... jaki problem dla Nich zrobić 3 opcję FWD 182 ps, mały, albo żaden.

Atlis
03-09-2013, 12:53
Zadna roznica, tylko soft.

Nikt cie do kupna 150KM nie zmusza Zizzy, to twoj swobodny wybor poniewaz to, ze cos jest w cenniku nie znaczy, ze trzeba to kupowac. BTW biorac pod uwage czas oczekiwania na nowa Kuge, o klientow nie musza sie bac.

Zizzy
03-09-2013, 13:03
Nikt cie do kupna 150KM nie zmusza Zizzy, to twoj swobodny wybor poniewaz to, ze cos jest w cenniku nie znaczy, ze trzeba to kupowac.

Zmusza mnie instynkt posiadania lepszego auta:wink: oraz właśnie aktualna oferta, gdyż 4x4 nie chcę i ich automatu... Czyli: jestem "zmuszony" na słabą/nieodpowiadającą moim oczekiwaniom (moja opinia, jednak nie oparta na praktyce, ale logika i liczby dużo mi mówią) opcję 1.5 EB 150 ps.
Reasumując: problem jest taki, że nie ma 1.6 EB 182 ps lub 2.0 EB 240 ps FWD.

P.S.
Ciekawe jakie Kugi są w EU i PL najczęściej wybierane?? (Jankowalski973, tylko nie pisz, że 1.6 EB 150 :roll: :D)

jankowalski973
03-09-2013, 13:48
Ciekawe jakie Kugi są w EU i PL najczęściej wybierane?? (Jankowalski973, tylko nie pisz, że 1.6 EB 150 :roll: :D)

Nie mam bladego pojęcia ale na pewno mi powiesz

Atlis
03-09-2013, 14:19
Zizzy - a Kuga to lepsze auto? Bo jak dla mnie to tylko nadmuchany Focus za cene wyzsza od Mondeo obecnie... Z reszta tak jak wszystkie SUVy obecne na rynku (RAV4, CR-V, CX5, Tiguan itp.) Pozatym jezeli chcesz mocniejszego SUVa, nikt cie nie zmusza do kupna Kugi. Mozesz przeciez kupic naprzyklad Tiguana 2.0TSI 210KM i zaczipowac na ~250KM+.

No i tak jak napisalem, jezeli koniecznie ma to byc Kuga, kupujesz 150KM wersje i czipujesz na 210KM. I masz moc i FWD.

Co do sprzedazy Kugi - obstawiam 2.0TDCi 140KM.

robson3231
03-09-2013, 15:17
Czesc mam przyjemnosc jezdzic Fordem Escape SE 2.0L 240KM automat , za 2 miesiace bede miał Escape 1.6 182 KM automat wczesniej mialem Qashaja 1.6 115KM do qashaja to niema porównania jedyny bol ze w miescie pali 12 litrow ale na biegowca juz bym nie przeszedł.Dzisaj pierwszy raz widziałem Nowa Kugę na drodze strasznie mało ich jeżdzi,a w sprzedazy są od marca.

Zizzy
03-09-2013, 15:28
2.0L 240KM:one:

b@rth
03-09-2013, 18:28
...Dzisaj pierwszy raz widziałem Nowa Kugę na drodze strasznie mało ich jeżdzi,a w sprzedazy są od marca.

Ja naprawde nie wiem gdzie Wy jezdzicie...
Jezdzi tego od groma... ja w tygodniu widze przynajmniej 3-4 szt. i to nie te same sztuki...

...Kuga to lepsze auto? Bo jak dla mnie to tylko nadmuchany Focus za cene wyzsza od Mondeo...

Jak dla mnie to jednak "lepsze" auto... jak kazde auto za takie pieniadze... (chyba porownanie sprzedanych ilosco focusow do Kugi mowi samo za siebie...)

Gostek_
03-09-2013, 22:09
Ja też uważam, że SUV ma swoje właściwości i jest lepszy. Jeżdżę sobie do pracy ostatnio obrzeżami miasta, a w zasadzie okolicznymi miejscowościami i teraz mam zamknięty kawałek drogi. A więc zamiast długi objazd i korek jadę polną i rozjeżdżoną drogą i dziurą na dziurze. W aucie ostatnio myję same reflektory, reszta jest cała w błocie. "Zwykłe" osobówki też próbują tak jeździć ale zajmuje im to co najmniej 3 razy tyle czasu...
Co do silników to na takie 250KM w wersji dla lubiących dynamikę bym się nie obraził.

Atlis
03-09-2013, 22:12
a co robi kuge lepsza od aut za takie same pieniadze?

Lep
03-09-2013, 22:44
W czym Kuga jest lepsza od konkurencji? To zależy od tego co chce. Jedni chcą wjechać wszędzie i biorą suzuki gran vitarę na ramie ze stałym napędem. Inni chcą wygodnie podróżować i od czasu do czasu podjechać na narty, do lasu itp i do tego jest Kuga.

Według mnie jest ładniejsza i bardziej elegancka od Hondy Crv i Toyoty Rav 4. Honda jest za to większa. Zależy kto na co patrzy:)

Ja wybrałem kuga bo dobrze się prowadziła, ładnie wyglądała, miała całkiem niezłę materiały w środku. W hondzie mnie wkurzał silnik który trzeba było wkładać na wysokie obroty aby mieć moc oraz jakimś zamsz w środku, toyota mi się nie podobała w środku podobnie jak suzuki. Nad mazdą się zastanawiałem ale jak zdobyła nagrodę najlepszy kobiecy samochód to dałem sobie spokój:D

Kuga jest naprawde dobrym autem oby tylko sie nie psuła i na pewno nie zamienie przez nastepne 10 lat:)

Pozatym popieram przedmówcę, SUVy są fajne:) W porównaniu z sedanami kombiakami itp są po prostu wygodniejsze. Może się nimi nie poszaleje ale nie po to są. Nawet na głupi krawężnik w mieście się nie boję wjechać i to jest fajne:)

Pozdrawiam

Atlis
04-09-2013, 07:00
Nie pytalem w czym jest Kuga lepsza od konkurencji. Jak bym cos takiego chcial wiedziec, napisze do dzialu marketingowego Forda. ;)

Interesuje mnie, w czym jest Kuga lepsza od aut za te same pieniadze - przyklad Kuga vs Mondeo. Bo jak dla mnie Kuga nie jest ani lepiej wyposazona, ani lepiej nie jezdzi i nie jest w niej wiecej miejsca, gama silnikow jest gorsza... I tak mozna powiedziec nie tylko o Kudze, ale rowniez o jakimkolwiek SUVie w tej klasie - Tiguan vs Passat, CX vs Mazda 6...

Krawezniki? W czym problem. Wystarczy nie kupowac 18-19" felg, tylko 16-17" z relatywnie wysokim profilem i tak samo nie jest kraweznik zadnym problemem. I tu wlasnie dochodzimy do sedna - po co ci SUV w miescie? :) Jedynym racjonalnym wytlumaczeniem jest to, ze sie poprostu podoba. Innego nie ma. No i potem jest mniej/wiecej 5% wlascicieli, ktorym sie naprawde ciut wyzsze auto przyda (btw ostatnia CR-V nie byla wyzsza od zwyklego kombi - f&%k logic).

jankowalski973
04-09-2013, 07:45
Jedynym racjonalnym wytlumaczeniem jest to, ze sie poprostu podoba

to właśnie wygląd decyduje o zakupie danego samochodu i ponieważ Suv-y się podobają każdy producent robi wszystko aby go w swej ofercie mieć, są drogie a i tak się dobrze sprzedają. Nawet Fiat przerobił 500-tkę na ala suv-a.

Atlis
04-09-2013, 07:56
No i dlatego mowie, ze to nie to, ze SUVy sa lepsze od innych aut, bo nie sa, decyduje o ich sprzedazy, lecz to, ze ludziom sie chce doplacac do czegos takiego. :)

jankowalski973
04-09-2013, 08:18
No i dlatego mowie, ze to nie to, ze SUVy sa lepsze od innych aut, bo nie sa, decyduje o ich sprzedazy, lecz to, ze ludziom sie chce doplacac do czegos takiego. :)

nikt nikomu do talerza nie powinien zaglądać:p

Atlis
04-09-2013, 08:23
alez ja nikomu nie bronie kupowac suvow, to tylko moja reakcja na komentarz, ze suvy to lepsze auta. :)

jankowalski973
04-09-2013, 08:26
alez ja nikomu nie bronie kupowac suvow, to tylko moja reakcja na komentarz, ze suvy to lepsze auta. :)

z tym się zgadzam

Jakoob
04-09-2013, 11:50
Porównanie czy SUV jest lepszy od kompakta/klasy średniej jest tak samo trafne jak zestawianie piwa z coca colą. Te produkty są inne.

MaXyM
04-09-2013, 12:25
a ze popyt wplywa na cene, to ta jest taka a nie inna. wyzsza cena nie musi oznaczac lepszej jakosci itp

Lep
04-09-2013, 17:42
Dokładnie nie można porównywać SUVa z kompaktem...
W moim przypadku muszę mieć wyższe auto z 4x4 bo inaczej nie dojechałbym w zimę do domu:) Poza tym częste wypady na narty dyskwalifikują każdy kompakt nawet te z 4x4. Liczy się jeszcze prześwit:)

vpw
04-09-2013, 18:07
Dokładnie nie można porównywać SUVa z kompaktem...
W moim przypadku muszę mieć wyższe auto z 4x4 bo inaczej nie dojechałbym w zimę do domu:) Poza tym częste wypady na narty dyskwalifikują każdy kompakt nawet te z 4x4. Liczy się jeszcze prześwit:)

Ta wypowiedź dla mnie jest kwintesencją. Jak porównywać to, że kuga ma cenę mondeo. Jeśli potrzebuję szybkiego samochodu na długie trasy to kugi nie wezmę. Jeśli chcę spokojnie w zimie dojechać przez pole do asfaltu to raczej mondek wisiałby już dawno i uroczo kręcił przednimi kołami.

Ale dyskusja jest urocza i umila czas oczekiwania na odbiór samochodu. Ponad pół roku minęło. Samochód się wyprodukował i jeszcze musi dojechać do PL i przejść proces rejestracji. Tak z miesiąc lub coś koło tego liczę.

I nie ma znaczenia, że nie ma kontrolki poziomu płynu w spryskiwaczach i że nie pokazuje nazw piosenek odtwarzanych przez bt. Nic to, że plastiki na podszybiu mogą uciąć palec a podsufitka w okolicach przednich lampek zwisa jak w maluchu. Po takim czasie oczekiwania to będzie cudo że będzie.

Gostek_
04-09-2013, 20:07
A ja już się z SUV-a nie chcę przesiadać. Kupiłem częściowo przypadkiem bo przez to mam większy kredyt ale nie żałuję. Może nie jest tak pojemny jak Mondeo, pali też pewnie ciut więcej ale za to po wertepach śmigam aż miło. Na polskie drogi taka opona to skarb. I akurat ja się nie boję, że rozwalę sobie jakiś plastik pod spodem.

Miraks
05-09-2013, 08:41
Ja do Kugi przesiadłem się z mondeo mk4 i bynajmniej nie czuję dyskomfortu w czasie jazdy - wręcz przeciwnie, Kugą jeździ mi się lepiej, lepsza pozycja za kierownicą, jest zwinniejsza, zwrotniejsza. Jedyny minus to taki, że wnętrze mondeo było wykonane z lepszych materiałów i było dużo ładniejsze. Bagażnik w Kudze mały fakt, ale dwa razy do roku 3- osobowa rodzina się pakuje bez problemu. Dla większych rodzin, fakt potrzeba auta co najmniej klasy XC60 czy CX7.

Atlis
05-09-2013, 08:52
Dokładnie nie można porównywać SUVa z kompaktem...
W moim przypadku muszę mieć wyższe auto z 4x4 bo inaczej nie dojechałbym w zimę do domu:) Poza tym częste wypady na narty dyskwalifikują każdy kompakt nawet te z 4x4. Liczy się jeszcze prześwit:)

Prześwit:

Kuga - 170mm
CR-V - 165mm (poprzednia tylko 155mm)
RAV4 - 184mm

Skoda Superb 4x4 - 174mm (nie ma co porownywac kompaktow, bo sa wyraznie tansze)

Pytania Lep?

Miraks - Kuga nie ma lepsza pozycje za kierownica niz Mondeo MK4 - siedzi sie w niej wyzej, i to jest zupelnie inna sprawa.

Marcin-Prezes
05-09-2013, 09:14
Witam. Jada do nas jakies zamowione kugi? Ma ktos jakies info bo jeszcze troche i facelifting nas obejmie haha

jankowalski973
05-09-2013, 11:17
Bagażnik w Kudze mały fakt, ale dwa razy do roku 3- osobowa rodzina się pakuje bez problemu. Dla większych rodzin, fakt potrzeba auta co najmniej klasy XC60 czy CX7.

bagażnik w nowej troszkę urósł więc czteroosobowa rodzina na wakacje pakuje się bez problemu - przetestowałem:p

Prześwit:

Kuga - 170mm
CR-V - 165mm (poprzednia tylko 155mm)
RAV4 - 184mm

Skoda Superb 4x4 - 174mm (nie ma co porownywac kompaktow, bo sa wyraznie tansze)



poprawka - Kuga ma 192mm prześwitu

jeżeli ktoś lubi Forda to Mondeo z większym prześwitem nie znajdzie, Ford już to na pewno przekalkulował:>

Atlis
05-09-2013, 11:54
mierzyles? sprawdz. mozesz sie zdziwic.

Mondeo nie ma 4x4, wiec to nie konkurencja dla Kugi w porownaniu sedan/kombi vs SUV.

Miraks
05-09-2013, 12:00
bagażnik w nowej troszkę urósł więc czteroosobowa rodzina na wakacje pakuje się bez problemu - przetestowałem:p


Moja uwaga odnośnie małego bagażnika dotyczyła starej Kugi, bo taką jeżdżę. Większy bagażnik to niewątpliwie jedna ze zmian na plus w nowej Kudze. Podajcie co jeszcze uważacie za zmianę na plus w Kudze II, bo dla mnie na plus zmieniło się wnętrze tego auta.

Atlis
05-09-2013, 12:13
- lepiej wyciszone wnetrze
- nieporownywalnie lepiej wykonane wnetrze
- wiecej miejsca z tylu
- wiekszy bagaznik do ktorego latwiej wkladac rzeczy
- aktywny tempomat

jankowalski973
05-09-2013, 12:18
mierzyles? sprawdz. mozesz sie zdziwic.

Mondeo nie ma 4x4, wiec to nie konkurencja dla Kugi w porownaniu sedan/kombi vs SUV.

1. przynajmniej podałem dane fabryczne
2. co niektórzy porównują dzięki czemu dokonują wyboru

Atlis
05-09-2013, 12:57
a ja ci podalem dane z pomiaru.

nowe mondeo ma byc 4x4, wtedy mozna go brac pod uwage. drugie pytanie, ile razy potrzebujesz 4x4? sam go nie masz...

boncio
05-09-2013, 13:38
I nie ma znaczenia, że nie ma kontrolki poziomu płynu w spryskiwaczach i że nie pokazuje nazw piosenek odtwarzanych przez bt. Nic to, że plastiki na podszybiu mogą uciąć palec a podsufitka w okolicach przednich lampek zwisa jak w maluchu. Po takim czasie oczekiwania to będzie cudo że będzie.

No bez przasady, czujnik jest, ale nie w każdej wersji. Na pewno jest przy ksenonach.
Nazwy piosenek przez BT pokazuje w Sony, nie wiem jak przy standardowym, poza tym to jest też zależne od telefonu.
A co chcesz od plastików to nie wiem, choć tutaj to mam wrażenie lekkiej ironi :)

Prześwit Kugi to od 191,2mm przy 2,0 FWD do 198mm przy 1,6 AWD. Całkowicie obciążony tył to odpowiednio 130,2mm i 147,1mm. Wersje AWD mają większy prześwit z obciążeniem - diesle 2,0 mają po 150-154mm prześwitu. Najgorzej wypada 1,6 FWD, bo tylko 123,9mm.

Lep
05-09-2013, 16:16
Prześwit:

Kuga - 170mm
CR-V - 165mm (poprzednia tylko 155mm)
RAV4 - 184mm

Skoda Superb 4x4 - 174mm (nie ma co porownywac kompaktow, bo sa wyraznie tansze)

Pytania Lep?

Miraks - Kuga nie ma lepsza pozycje za kierownica niz Mondeo MK4 - siedzi sie w niej wyzej, i to jest zupelnie inna sprawa.
---------------------------------------------------------------------------
HAHAHAH to się uśmiałem:D
Nie wiem skąd wziąłeś dane ale coś Ci się pokręciło:D

Każdy SUV ma większy prześwit niż kompakt tej samej marki (Passat vs Tiguan, Mondeo vs Kuga itp), inaczej nie byłyby SUVami:D

A co do przewagi wystarczy w ostrą zimę po śnieżycy zobaczyć co z rana jeździ poza miastem gdzie jeszcze nie odśnieżono. Gdy posiadałem wcześniej Suzuki Grand Vitarę to po takiej śnieżycy na drogach byłem ja, Navara, RAV4, CRV, i inne Jeepy itp. Zbierałem tylko ludzi z przystanków i podwoziłem do miasta. To jest zaleta SUVów przewaga nad zwykłymi kompaktami w gorszych warunkach z uwagi na większy prześwit i napęd 4x4.

Pozostałe zalety to:
- bezpieczeństwo- porównując samochody o podobnym wyposażeniu to zawsze auto cięższe ma jest bezpieczniejsze. Czysta fizyka i nie da się tego przeskoczyć a tak się składa że SUWy są często cięższe od kompaktów. Zobacz testy ADAC czy EURO-NCAP to się przekonasz.
http://www.youtube.com/watch?v=cu95gB04VC4
- przestronność w kabinie- SUVy mają więcej miejsca nad głową co powoduje większy komfort.
- pozycja za kierownicą- SUVy są wygodniejsze, widzę wszystko na drodze z powodu większej szyby, większych lusterek i wyższej pozycji za kierownicą niż w kompaktach. Poza tym sama pozycja jest wygodniejsza (siedząca a nie leżąca jak w niższych kompaktach, jest to związane z wysokością samochodu także jest to czysty fakt)
-4x4 - auto lepiej wychodzi z poślizgów chyba nie trzeba do tego nikgo przekonywać.

A do pytania jak często korzystam z 4x4... Co zimę, co dziennie!!! Za każdym razem gdy dojeżdżam do domu (droga nieutwardzona,rzadko odśnieżana, podjazd ostro pod górkę bez możliwości rozpędu). Sąsiedzi po śnieżycy w południe zostawiali samochody 200 metrów od domu i z buta wracali. Dzięki 4x4 nie martwię się o wyjazd i powrót z pracy. 4x4 w połączeniu z większym prześwitem po prostu ułatwia życie. Czy to na narty, czy wyższy krawężnik, dziura, droga nad jezioro, dla mnie nie ma problemu po prostu jadę:)

Przepraszam za wypracowanie i chwała temu kto dotarł do końca ale wkurza mnie jak pseudo znawcy wypisują pierdoły i próbują wmawiać innym że kompakt jest tak samo dobry jak SUV. SUV i kompakt to zupełnie inne pojazdy, każdy ma wady i zalety i tyle. Każdy kupuje to czego potrzebuje i na co go stać.

Co do wad SUVów:
- wyższa cena
- większe zużycie paliwa (większa waga)
- są po prostu wolniejsze (szczególnie na zakrętach) z uwagi na masę i wyżej położony środek ciężkości. Po prostu fizyka, nie oszukasz tego i już!!!

Pozdrawiam:D

Bump: - lepiej wyciszone wnetrze
- nieporownywalnie lepiej wykonane wnetrze
- wiecej miejsca z tylu
- wiekszy bagaznik do ktorego latwiej wkladac rzeczy
- aktywny tempomat

Z tym się mogę z tobą zgodzić. Ford naprawdę podwyższa poprzeczkę z każdym modelem. Nowy Mondeo też dobrze się zapowiada, naprawdę ładne auto.
Każda nowa generacja to spory krok do przodu (szczególnie jeśli chodzi o materiały w środku).

Atlis
05-09-2013, 17:23
Lep, po pierwsze dane mam z pomiaru a nie z palca wyssane (lub jeszcze gorzej - z materialow promocyjnych marki), poniewaz testowalem Kuge zima w odroznieniu od ciebie bo twoja Kuga raczej snieg jeszcze nie widziala. Po drugie SUVy, prawdziwe SUVy maja przeswit wyzszy od normalnych aut - ale pseudoSUVy takie jak Kuga maja bardzo podobne przeswity jak naprzyklad wlasnie przeze mnie wspomniany Superb 4x4 z pakietem na bezdroza (btw moj Focus ma dokladnie taki przeswit co CR-V). Po trzecie, pytanie ile razy kto wykorzystuje 4x4 nie bylo do ciebie, tylko do kolegi jankowalski, ktory ma pseudoSUVa z napedem na przod - jaki to ma sens? Po czwarte - bede sie powtarzal, ale pseudoSUVa mozna porownywac z kompaktem tylko pod wzgledem przestrzeni wewnetrznej - poniewaz zazwyczaj stoja na tej samej plycie podlogowej (Kuga-Focus, Tiguan-Golf), ale jezeli w chodzi najwazniejszy parametr - cena, porownanie znosi tylko i wylacznie z klasa srednia, czyli Mondeo, Passat itp - i taka walke pod wzgledem komfortu (od kiedy miejsce nad glowa jest wyznacznikiem komfortu? nie mowimy przeciez o coupe 2+2), wlasciwosci jezdnych, ekonomii, dynamiki poprostu pseudoSUV przegrywa w kazdej mozliwej dziedzinie. To sa fakty kolego. :) Rozumiem, ze kupiles nowe autko i ktos ci na niego pluje, to sie wsciekasz, ale tak jak napisalem wczesniej. W 99% pseudoSUV jest poprostu kaprysem, nie racjonalnym wyborem. :) Aha a co do bezpieczenstwa - no to pamietaj, ze sedan sredniej klasy wazy praktycznie tyle samo co twoja szafa. ;)

A ze by nie bylo. Mi sie Kuga podoba, przyjemnie mi sie nia jezdzilo, ale stojac przed wyborem Kuga vs Mondeo czy Tiguan vs Passat itp - wybor bylby jasny... ;)

vpw
05-09-2013, 18:16
No bez przasady, czujnik jest, ale nie w każdej wersji. Na pewno jest przy ksenonach.
Nazwy piosenek przez BT pokazuje w Sony, nie wiem jak przy standardowym, poza tym to jest też zależne od telefonu.
A co chcesz od plastików to nie wiem, choć tutaj to mam wrażenie lekkiej ironi :)

Prześwit Kugi to od 191,2mm przy 2,0 FWD do 198mm przy 1,6 AWD. Całkowicie obciążony tył to odpowiednio 130,2mm i 147,1mm. Wersje AWD mają większy prześwit z obciążeniem - diesle 2,0 mają po 150-154mm prześwitu. Najgorzej wypada 1,6 FWD, bo tylko 123,9mm.

Czujnik przy xenonach jest, ale przy zwykłym samochodzie ze spryskiwaczami już go nie ma. BT sprawdzałem w testówkach którymi jeździłem właśnie na radio SONY i pokazywał napis BT playing czy coś takiego.

Co do plastików to staram się oddać swoje odczucia, bo po prostu jest mi żal ładnego samochodu, w którym ktoś zaoszczędził kilka EUR na drobiazgach. Zobacz spasowanie okolic radia w miejscu gdzie łączą się płaszczyzny plastiku. Wciśnij okolice lampki z przodu a zobaczysz że podsufitka ma kilka cm luzu.

Jeździłem kugą po kilku drogach, którymi mój kompakt ani inne osobówki po prostu nie mogły nawet myśleć. Prześwit to jedna rzecz, ale przy dołkach liczą się również zwisy i kąty natarcia a tego nie da się w superbie czy innym podwyższonym kompakcie zmienić. Nosem albo tyłkim na pewno zawadzi.

Prawdę mówiąc to ze 2 miesiące zastanawiałem się co wziąć przy wymaganiach: 4x4, automat. Nic w podobnej cenie jak Kuga nie znalazłem. Superb - droższy lub golas przy podobnej cenie. Inne marki SUVów niestety odstają cenowo.

Wspomnienia z jazdy Kugą spowodowały, że czekam 7 miesięcy i jeszcze jeden przede mną. Sądzę, że warto.

Lep
05-09-2013, 18:19
Lep, po pierwsze dane mam z pomiaru a nie z palca wyssane (lub jeszcze gorzej - z materialow promocyjnych marki), poniewaz testowalem Kuge zima w odroznieniu od ciebie bo twoja Kuga raczej snieg jeszcze nie widziala. Po drugie SUVy, prawdziwe SUVy maja przeswit wyzszy od normalnych aut - ale pseudoSUVy takie jak Kuga maja bardzo podobne przeswity jak naprzyklad wlasnie przeze mnie wspomniany Superb 4x4 z pakietem na bezdroza (btw moj Focus ma dokladnie taki przeswit co CR-V). Po trzecie, pytanie ile razy kto wykorzystuje 4x4 nie bylo do ciebie, tylko do kolegi jankowalski, ktory ma pseudoSUVa z napedem na przod - jaki to ma sens? Po czwarte - bede sie powtarzal, ale pseudoSUVa mozna porownywac z kompaktem tylko pod wzgledem przestrzeni wewnetrznej - poniewaz zazwyczaj stoja na tej samej plycie podlogowej (Kuga-Focus, Tiguan-Golf), ale jezeli w chodzi najwazniejszy parametr - cena, porownanie znosi tylko i wylacznie z klasa srednia, czyli Mondeo, Passat itp - i taka walke pod wzgledem komfortu (od kiedy miejsce nad glowa jest wyznacznikiem komfortu? nie mowimy przeciez o coupe 2+2), wlasciwosci jezdnych, ekonomii, dynamiki poprostu pseudoSUV przegrywa w kazdej mozliwej dziedzinie. To sa fakty kolego. :) Rozumiem, ze kupiles nowe autko i ktos ci na niego pluje, to sie wsciekasz, ale tak jak napisalem wczesniej. W 99% pseudoSUV jest poprostu kaprysem, nie racjonalnym wyborem. :) Aha a co do bezpieczenstwa - no to pamietaj, ze sedan sredniej klasy wazy praktycznie tyle samo co twoja szafa. ;)

A ze by nie bylo. Mi sie Kuga podoba, przyjemnie mi sie nia jezdzilo, ale stojac przed wyborem Kuga vs Mondeo czy Tiguan vs Passat itp - wybor bylby jasny... ;)

1. Miejsce nad głową jest również wyznacznikiem komfortu, człowiek siedzący w samochodzie po prostu lepiej się czuje niż gdy dotyka głową podsufitki. Przynajmniej ja wolę jak mam wokół siebie miejsce:)
2. Zgodzę się że Kuga nie jest tak dobra w terenie jak Vitara, Navara, Pajero itp ale nie po to ona jest. Także można ją nazwać pseudo SUVem, jak chcesz. One po prostu są czymś pośrednim pomiędzy kompaktami a terenówkami. Mimo to jestem przekonany że lepiej sobie poradzi od Mondeo czy też nawet wspomnianej skody Superb (podobna cenowo do Kugi z 4x4) w terenie. Jeżeli chodzi o prześwit to naprawdę każdy mm się liczy.
Co do Twoich pomiarów:D Jak ktoś wspomniał wcześniej, to zależy od modelu ale też od tego jak ktoś mierzy. Uwierz mi że producent nie może napisać że samochód ma te 190mm gdy tak naprawdę ich nie osiąga. Pewnie odwróciłeś linijkę w złą stronę a tam jest skala w calach.
Ponadto tak jak vpw wspomniał kąty natarcia i zjazdu są bardzo istotne.
3. Podobnie jest z kilogramami, każde 10 kg więcej daje Ci przewagę. SUVy są większe od kompaktów a więc więcej ważą i mają większe strefy zgniotu. To nie jest coś wymyślonego przeze mnie. Wystarczy trochę poczytać. Naprawde polecam stronę NCAP można sporo się dowiedzieć.
Moja Kuga waży (z orurowaniem itp) ok 1650kg, wspomniany Superb jest pewnie min 150 kg lżejszy a więc zapraszam do zderzenia:D
4. Co do dynamiki i właściwości jezdnych się zgodzę SUVy zawsze będą gorsze (fizyka)

Podsumowując Kuga nie jest w moim tak jak w wielu innych przypadkach kaprysem. Sa wady i zalety jak wszystkiego.

Pozdrawiam i mrygaj jakbyś chciał żeby Cię wyciągnąć ze śniegu:D

Atlis
05-09-2013, 18:56
Lep - az na wyjatki takie jak CLA, w zadnym kompakcie nie dotykasz glowa podsufitki. a juz w ogole nie na przednich siedzeniach. nie mowiac o klasie sredniej. co do pomiaru, nie martw sie, bylo w centymetrach. a taka skoda superb outdoor 4x4 2.0tdi wazy 1600kg - co jest jeszcze w miare malo. passat alltrack wazy nie cale 1700kg a taki opel insignia st biturbo 4x4 country tourer wazy ponad 2000kg.

btw tak wyglada alltrack w terenie - chcesz powiedziec, ze do domu masz gorsza droge? (przeswit marne 165mm)

http://4x4suv.pl/wp-content/uploads/2013/04/DSC_1217-e1365699382727.jpg

jankowalski973
05-09-2013, 19:05
A on czasami nie zawiesił się na progach:619:

Lep
05-09-2013, 19:34
Lep - az na wyjatki takie jak CLA, w zadnym kompakcie nie dotykasz glowa podsufitki. a juz w ogole nie na przednich siedzeniach. nie mowiac o klasie sredniej. co do pomiaru, nie martw sie, bylo w centymetrach. a taka skoda superb outdoor 4x4 2.0tdi wazy 1600kg - co jest jeszcze w miare malo. passat alltrack wazy nie cale 1700kg a taki opel insignia st biturbo 4x4 country tourer wazy ponad 2000kg.

btw tak wyglada alltrack w terenie - chcesz powiedziec, ze do domu masz gorsza droge? (przeswit marne 165mm)

http://4x4suv.pl/wp-content/uploads/2013/04/DSC_1217-e1365699382727.jpg

Hehe gorszej nie mam:D Ale jak pojadę czasem na narty to się zdarza. Suzuki wcześniej dawało rade wjechać prawie pod stok, oby Kuga chociaż do połowy i będzie super:D
A 165 mm na zdjęciu to nie dużo:) Nie zgodzę się z pomiarami które przedstawiłeś. Wystarczy stanąć przy innym samochodzie zerknąćpod podwozie i na oko widać że Kuga jest wyższa od Mondeo (to z nim porównywałem). Także tu się po prostu nie zgodzę.

Tą insygnią mnie zainteresowałeś, wcześniej nie patrzyłem na opla nie sądziłem że mają 4x4:) Fajne autko ale z wagą troche przesadziłeś:D. Mimo to i tak wybrałbym Kugę:P
Podawać dane zawsze można NissanXtrail ponad 1700 kia sorento 1900 podobnie jak volvo xc60.:D Sama kuga (nie pewne dane od sprzedawcy gdy kupowałem) może ważyć między 1700 a 1800 zależy jaki silnik i co wybierzesz:)

Z podsufitką to był mały żarcik. Po prostu więcej przestrzeni dookoła powoduje że czuję się wygodniej i to zapewnia mi kuga:D

Jedyne kombi jakie brałem pod uwagę gdy kupowałem Kugę to było Audi AllRoad z uwagi na prześwit i kąty natarcia:)

I powtórzę ostatni raz i już skończmy temat bo to głupota:D Każdy rodzaj samochodu ma swoje wady i zalety. Dla jednych to dla innych tamto gdyby było inaczej to wszyscy jeździlibyśmy tym samym:)
Nie da się zrobić z kompakta auta w teren i odwrotnie z SUVa wyścigówki:D

Oooooo jeszcze jedna zaleta SUVów:D Wygodnie się do nich wsiada:D Starsze osoby doceniają gdy je wożę:D

jankowalski973
06-09-2013, 16:04
Pokusiłem się po tej dyskusji na temat co lepsze SUV (4x4, FVD) czy compact, sprawdzić na wiki czym faktycznie jeżdżę.
Co to jest SUV? Po przeczytaniu tego http://pl.wikipedia.org/wiki/SUV doszedłem tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Crossover_(samoch%C3%B3d)
Wniosek – Kuga błędnie nazywana jest SUV-em (nie mówiąc o pozostałych wymienionych w ostatnich waszych wypowiedziach samochodach a zwłaszcza 4x4)

a ja ci podalem dane z pomiaru.


W jaki sposób mierzyłeś prześwit bo chętnie skoryguję dane fabryczne osobiście

Po trzecie, pytanie ile razy kto wykorzystuje 4x4 nie bylo do ciebie, tylko do kolegi jankowalski, ktory ma pseudoSUVa z napedem na przod - jaki to ma sens?



W mojej pracy jeżdżę Mercedesem G (rocznik 85) lub Mitsubishi L200 II, więc wiem co auto 4x4 potrafi. Pseudo SUV-em jak mówisz wcześniej nie jeździłem i na ten temat się nie wypowiadam ale ponieważ mam Fusiona który ma wyżej położoną podłogę wiem że jest to duży atut ponieważ nieraz zimą mnie żona woziła do pracy bo moja Astra z miejsca nie ruszyła, zresztą na osiedlowych uliczkach dopóki nie odśnieżono oprócz naszego Funtka poruszały się przeważnie „wysokopodłogowce”. Dlatego też Kuga bez napędu na wszystkie koła był moim wyborem. Dopłacając około 20tys. (tylko benzyna)uważam za zbędny wydatek (w moim przypadku). Przyjemność zajmowania miejsca lub wysiadania z Kugi jest nie porównywalna z sedanem z którego stojąc jeszcze przy wyższym chodniku trzeba się było „wygramolić”. Jeżdżę dużo na krótkich odcinkach (często wsiadam i wysiadam) i przeważnie miejsko i raczej „niskopodłogowca” już nie kupię. To chyba ma sens prawda?

Wyrażam swoje zdanie które może pomoże innym przy wyborze swojego samochodu.

Atlis
06-09-2013, 16:39
Nie ma jasnej definicji czym sa auta takie jak Kuga. Mozna je nazywac crossoverami lub kompaktowymi SUV.

Ford Fusion nie jest SUV / mini SUV. Fusion jest mini MPV.

Niestety musze cie wyprowadzic z bledu - auta takie jak MPV nie maja podwyzszona podloge. Maja z 99.99% podwyzszone fotele. Musisz zrozumiec podstawowa rzecz - auta takie jak Kuga sa zbudowane na bazie kompaktowych hatchbackow i w nich nie jest duzo miejsca. Nawet podniesieniem przeswitu Kugi o 4 cm nie bedziesz siedzial w niej o 20cm wyzej niz Focusie, prawda? A juz w ogole bys nie mial wiecej miejsca na razbudowana deske rozdzielcza i wiecej miejsca dla pasazerow z nikad, bo ogranicza cie plyta podlogowa. A wiec producenci stosuja wlasnie ten bardzo ciekawy i prosty zabieg - poprostu siedzisz jak na kiblu. Jezeli chcesz sie o tym przekonac, to nastepnym razem jak pojdziesz do Forda wsiadz najpierw do Focusa, potem do C-Maxa i nakoniec do Kugi i zobacz pod jakim katem masz zgiete kolana. No i na koniec przejedz sie do Mercedesa i sprobuj Eklase, gdzie ma sie wrazenie, ze nogi ma sie wyzej od dupy... I tak samo jest przypadku Fusiona - on jest przeciez od Fiesty wyzszy chyba tylko o 2 centymetry... Takie sa ekstra te twoje wysokopodlogowce. :)

Ale masz racje, jak siedzisz na kiblu to widzisz wiecej niz kiedy siedzisz na podlodze. :P No ale jak kto lubi. :) Do miasta naprzyklad jest taka pozycja fajna.

Aha - pomiar miarka.

jankowalski973
06-09-2013, 19:56
Z kibla to chyba to piszesz.
Szkoda że przed zakupem mi nie doradziłeś bo przecież mogłem w Oplu zamienić fotel na krzesło a tu tyle kasy poszło żeby wyżej siedzieć.
Panie wszechwiedzący co ma płyta podłogowa do przświtu?
Masz silnik po tuningu to prawdopodobnie obniżałeś zawieszenie ale jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to (idąc twoim tokiem rozumowania) zamień fotel na nocnik to też będziesz niżej siedział i kasy zaoszczędzisz.
Aha - po miarce nigdy nie jeżdżę

Atlis
06-09-2013, 20:41
Moze ci sie nie podobac jakich slow uzylem, mozesz sie wsciekac ile chcesz, ale takie sa fakty. Pojedziesz na pierwszy przeglad, bedziesz mial czas, to sobie posiedz w wyzej wymienionych samochodach, zobacz jakie sa fotele i jak wyglada ich mocowanie, jak siedzisz i sam sie przekonasz. :)

A co do twojego wyboru - to twoj wybor. Jezeli jestes zadowolony, to wszystko jest najlepszym porzadku. ;)

PS - zawieszenie mam seryjne. ;)

jankowalski973
06-09-2013, 20:57
Pas.

Atlis
06-09-2013, 21:05
Ach janiekowalski, czasami warto posluchac ludzi, ktorzy moga wiedziec o czym mowia...

obrazek 1. Focus, obrazek, 2. C-Max, obrazek 3. Kuga

http://img189.imageshack.us/img189/4223/e6p2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/e6p2.jpg/)

http://img10.imageshack.us/img10/7100/x4gv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/10/x4gv.jpg/)

http://img30.imageshack.us/img30/4791/9zge.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/30/9zge.jpg/)

Gostek_
06-09-2013, 22:53
Ja mam porównanie foteli Forda (np. mojego z Kugi I) z innymi markami np. Vectrą C. Generalnie w Kudze fotele fajnie trzymają, choć nie wiem jak by to było dla kogoś o wadzie 100+, może się nie zmieścić wygodnie.
Co do pozycji za kierownicą itp. to specjalnie Kugi I do II nie da się przyrównać, jest po prostu inaczej. Tym bardziej porównywanie do innych aut nie ma sensu.

b@rth
07-09-2013, 18:57
Ach janiekowalski, czasami warto posluchac ludzi, ktorzy moga wiedziec o czym mowia...


Maryyyyyyyjaaaaaan czy Ty nas wogole kochasz?
Ja mam wrazenie ze cokolwiek nie padnie za odpowiedz i tak wiesz lepiej...

Poczytaj to co napisali inni, wybierz z tego 10% ktore jestes w stanie przyjac za argumentacje i daj spokoj...

Dodam tylko: zjezdzilem focusem ponad 100 tys. w kudze przekrecam wlasnie 280 tys. jezdzilem "kilkoma" zastepczymi ze stajni forda i tez zawsze to bylo pare km i ja widze roznice...
Focus zawsze bedzie focusem, bez wzgledu ile wladujesz w niego pieniedzy i co za motor w niego wsadzisz, mondeo zawsze bedzie autem o klase wyzszym - jak dla mnie komfort jazdy jest tu wystarczajacym argumentem, a kuga bedzie jeszcze inna, fakt jest taki ze ma mniej miejsca niz mondek, ale wskocz za kierownice podczas deszczu i smignij autostrada - bedziesz wtedy wiedzial czym sie takie auta roznia i moze wtedy zaskoczysz czym ludzie sie kieruja przy wyborze takiego auta...

... autor powyzszego tekstu jest osoba niezrownowazona psychicznie, nie przyjmuje slow krytyki, a jak takowe padna to i tak ma je gleboko w powazaniu... niestety, jest swiadomy tego co napisal...

Atlis
07-09-2013, 19:19
kocham was. :)

Marcin-Prezes
09-09-2013, 14:26
Panowie az milo czytać to wszystko wiedząc że ktoś już ma swoja Kuge:) i może cokolwiek o niej pisać i wypowiadać się.

Atlis
09-09-2013, 15:37
a twoja kiedy bedzie? :)

Marcin-Prezes
09-09-2013, 18:30
tego nikt nie wie:) to jest fenomenalne. A zamówione w marcu

Bump: otwieram punkt recyclingu pozbieram troszkę złomu będzie na karoserie, pozbieram plasitki przetopie będzie na wnętrze itp. to poskładam na grudzień :)

Atlis
09-09-2013, 18:48
na twoim miejscu bym zerwal umowe i poszedl do konkurencji... ;)

Marcin-Prezes
09-09-2013, 19:05
czekam do końca roku i zobaczę co będzie się działo, może face lifting mnie złapie jeszcze ahahahah

kuba0005
09-09-2013, 19:09
zamowiona koniec marca, wyprodukowana 21.08. w tym tygodniu odbieram

jankowalski973
09-09-2013, 19:36
Wiecie co, żenada. Najdłużej czekałem pięć miesięcy na nowe auto ale rok???

Atlis
09-09-2013, 19:38
nie no do roku jeszcze troche zostalo ale i tak... to nie jest aston martin do cholery. :)

Marcin-Prezes
10-09-2013, 19:44
Kuba 0005 oby Ci służyła swą niezawodnością i dawała radość z jazdy. Gratuluje

Zizzy
12-09-2013, 16:32
Co się stało z kolorem lakieru Ice White do wyboru na stonie www Forda?? :shock:Oglądałem Kugę w tym kolorze i do teraz mi się "ona" śni...:wink:

Qga
13-09-2013, 13:55
ice white nie ma w ofercie chyba od miesiaca jak sie nie myle
teraz kuga dostepna jest w frozen white oraz w nowym (bialym) white patinum

Marcin-Prezes
14-09-2013, 11:43
w fabryce wzięli się chyba po wakacjach do roboty bo wczoraj dotarly pierwsze kugi z zamowien składanych na początku roku. Moja jeszcze nie weszla do produkcji, może SW Mikołaj mi przytacha ja:)

Miraks
14-09-2013, 13:31
W grudniu zwykle już są wyprzedaże rocznika i upusty, bo przecież samochód z grudnia traci najwięcej na wartości z nowym rokiem - walczcie dobre rabaty.

Marcin-Prezes
14-09-2013, 14:52
dokładnie tak mając to na uwadze prowadziłem rozmowy i nie mogę skłamać jest oki z tą gratyfikacją.

kuba0005
18-09-2013, 19:25
Zapłaciłem 09.09 zarsjestrowany, OC I AC wykupione, miał być do odbioru 12.09 ale Ford Polska wstrzymał wydawanie bo ' nie bo nie" lub " tak zarządziła fabryka " nie wiemy dlaczego". Samochód stoi w serwisie.Idę na wojnę do sądu.

Lep
18-09-2013, 19:37
Jak to wstrzymał wydawanie? :D Przecież to są jaja:D
Tak to jest jak się zapłaci. Ja płaciłem godzinę przed odbiorem to latali wokół mnie jak nigdy:)

b@rth
18-09-2013, 19:51
Zapłaciłem 09.09 zarsjestrowany, OC I AC wykupione, miał być do odbioru 12.09 ale Ford Polska wstrzymał wydawanie bo ' nie bo nie" lub " tak zarządziła fabryka " nie wiemy dlaczego". Samochód stoi w serwisie.Idę na wojnę do sądu.

A nie masz czasem diesla 2.0 163 konie?
Wlasnie slyszalem cos o wstrzymaniu wydania... ale nie bylo wiadomo co i jak...

kuba0005
19-09-2013, 07:20
163 km i nie chcą nic powiedzieć dlaczego i do kiedy

b@rth
19-09-2013, 08:28
163 km i nie chcą nic powiedzieć dlaczego i do kiedy

... no to widzisz...
... to nie chodzi o auto, tu chodzi o silnik z tego co mi wiadomo... jednak szczegolow nie znam...

Miraks
19-09-2013, 12:42
Ciekawe jak zachowa się diler po załatwieniu sprawy i wydaniu auta, jeśli to kwestia kilku dni to pół biedy, gorzej jak to kwestia tygodni. Cała sytuacja jest chora.

vpw
19-09-2013, 15:01
Kurczaki. Mój kumpel zamówił Kugę razem ze mną w marcu. Zrezygnował w lipcu, kiedy dowiedzieliśmy się, że trzeba czekać do Października i dzisiaj odebrał Tiguana a ja się dowiedziałem, że może moja Kuga przyjedzie w ciagu 1-2 tygodni. To jest nienormalne. Nawet te 2 miesiące w VW to jakaś paranoja przy tej NIBY-zapaści rynku. Ale to co odwala Ford to jest naśmiewanie się z klientów.

Sądzę, że w normalnym kraju już by się PIH tym zajął albo organizacje konsumenckie. Próbowałem Panów z Tok FM tym zainteresować, bo tak wychwalają forda, że aż się płakać chce, ale kompletnie to olali.

No cóż, wiem że samochód jest wyprodukowany i jedzie do PL więc pewnie za 2-3 tygodnie się przekonam czy czekanie 8 miesięcy na auto było warte przyjemności jazdy nim.

Miraks
20-09-2013, 12:12
kuba0005 może daj cynk do programu Turbo Kamera - tam jeszcze takiego przekrętu nie było, żeby diler sprzedał nowe auto, wziął pieniądze i nie chciał wydać samochodu, ba nawet nie chciał powiedzieć dlaczego nie wyda auta.

jankowalski973
20-09-2013, 12:19
...tam jeszcze takiego przekrętu nie było, żeby diler sprzedał nowe auto, wziął pieniądze i nie chciał wydać samochodu, ba nawet nie chciał powiedzieć dlaczego nie wyda auta.

za to był przypadek bodajże we Fiacie, że klient kredyt załatwił, rejestracje, ubezpieczenie a gdy przyszło odebrać kluczyki okazało się że auta :shock: nie ma

FordDrive
20-09-2013, 14:31
Zapłaciłem 09.09 zarsjestrowany, OC I AC wykupione, miał być do odbioru 12.09 ale Ford Polska wstrzymał wydawanie bo ' nie bo nie" lub " tak zarządziła fabryka " nie wiemy dlaczego". Samochód stoi w serwisie.Idę na wojnę do sądu.

Po pierwsze witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj.

Po drugie sam czekam na Kugę od lipca i staram się nie myśleć ile miesięcy jeszcze to będzie trwało (oficjalnie do grudnia)

Po trzecie, może ford znalazł jakieś pierwsze usterki fabryczne i serwisy muszą je już w sprzedanych samochodach najpierw usunąć. W zachodnim forum czytałem coś że soft auto-alarmu nie działa prawidłowo i teraz musi być wgrany update.

vpw
20-09-2013, 14:43
Fakt. Jest problem z oprogramowaniem czujnika monitorowania wnętrza i kilka innych drobnych, które są usuwane jeszcze w etapie przedsprzedaży.

Myślę, że już sporo samochodów z początku roku przyjechało. Są tez sytuacje nadzwyczajne kiedy samochody zamówione w czerwcu-sierpniu pojawiają się - ale pewnie pochodzą z sytuacji gdy inny klient zrezygnował. Ja jeszcze ze 3 tygodnie mam czekania.

24 tygodnie od zamówienia do produkcji i jakieś 6-7 do pojawienia się u dilera. Daje to 31 tygodni czekania na samochód czyli 7 miesięcy. Gdyby nie to, że to mój służbowy, to pewnie byłby wściekły. Tak jest mi przykro, że zdecydowałem się na Forda.

robo007
20-09-2013, 19:08
Witam
Jest problem z oprogramowaniem Kugi - w mojej po zmianie softu (w zeszłym tygodniu) komputer zaczął źle przeliczać paliwo, a zestaw audio wali głupotami że szkoda gadać. W przyszłym tygodniu ma być nowa wersja softu, która ma podobno te błędy naprawić.
Informacja dla osób które się zastanawiają czy jeszcze czekać na spóźniony odbiór auta - warto poczekać - jeździłem wieloma autami, ale kuga prowadzi się rewelacyjnie :)

kuba0005
20-09-2013, 19:15
Samochód jest i stoi u dealera ale Ford Polska zabronił wydawani. Dzwonie 3 razy i pytam dlaczego i mówią że oddzwonią i powiedzą ale nie dzwonią. Więc dzwonię znów ja i pytam dlaczego a oni mówią,że nie bo nie i że nie wiedzą dlaczego. Pieniądze dostali 9.09.2013r. samochód ma zarabiać a nie stać w salonie więc chcę zastępczy a oni że nie. Jak za 121.000 zł robią łaskę to Sąd im pomoże. Jak wiedzą że trzeba zmienić soft to niech to zrobią a nie od dwóch tygodni kombinują.Wynająłem samochód zastępczy - kuga I - i jak wydadzą to prześlę rachunek./ 250 zł dziennie/ :p Jak nie wypłacą to dla zasady pójdę do Sądu.

C0RLE0NE
20-09-2013, 20:45
Informacja dla osób które się zastanawiają czy jeszcze czekać na spóźniony odbiór auta - warto poczekać - jeździłem wieloma autami, ale kuga prowadzi się rewelacyjnie :)

W 100% potwierdzam. Dzis odebralem swoja Kuge (miesieczne opoznienie - zamawialem w marcu na 18 sierpnia, a jest dzis).

Prowadzenie i przyjemnosc z jazdy na najwzszym poziomie - to Kuga 1.6 150KM Titanum Panther Black z kilkoma dodatkami. Dla mnie moc w sam raz, ale po 1 dniu wydaje sie slabsza niz Mondeo 1.8 TDCi, ktorym jezdzilem przez ostatnie 3 lata.

Gostek_
20-09-2013, 22:26
Jak jeździłeś TDCi a teraz masz benzynę to po 1 dniu nie da się określić czy jest słabsza czy nie. Tu zupełnie inaczej się jeździ i nie masz turbodziury...

C0RLE0NE
21-09-2013, 08:10
Pewnie masz racje, to tylko subiektywne odczucie po 1 dniu. Na pewno wydaje sie mocniejszy od C-Maxa, ktorym jezdzi zona (1.8 Duratec 125 KM).

grzefu
22-09-2013, 12:17
Witajcie.
To mój pierwszy post na forum Forda. Przymierzam się do zakupu nowej kugi (rozważałem też tiguana, cx-5, crv ). Za Kuga przemawia świetny design, nowoczesne wnętrze i dużo lepsze wyposażenie niż w Tiguanie za tą samą cenę. Moim ostatnim dylematem jest wybór silnika. Jeżdżę sporo po mieście, trasy 1-2 razy w miesiącu i koniecznie chce mieć automat.
O Powershift słyszałem wiele dobrego, niestety martwi mnie DPF, filtry, etc.
Z kolei Ecoboost ma większą moc (w automacie) i liczę na jego tańszą eksploatacje (w częściach). Niestety kompletnie nic nie wiem o automacie w tym silniku.
Czy komuś zdarzyło się jechać takim egzemplarzem (nie koniecznie Kugą)? Jakie wrażenia ? Liczę się ze spadkiem dynamiki, ale czy ten automat posiada np ręczną zmianę przełożeń, i/lub tryb sportowy ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Mam nadzieję, że już wkrótce dołącze do grona Forda :)

Pozdrawiam

jacektp
22-09-2013, 13:44
Ja kupiłem w lipcu Kugę benzynową z automatem i mówiąc krótko sobie chwalę. Co do dynamiki jest jak najbardziej OK (wg. danych fabrycznych 9,7 do setki i to czuć). Przejechałem już ok. 5 tys. km ale ręcznie (przyciskami) zmieniłem biegi może raz czy dwa (z ciekawości) - nie ma takiej potrzeby. W skrzyni jest tryb sportowy, który zmienia biegi na wyższe przy wyższej prędkości - polecam jego używanie jeśli chcesz sobie "poszaleć".
Wcześniej jeździłem Hondą Civic VIII (140 KM) i subiektywnie Kuga dużo lepiej przyspiesza i lepiej trzyma się drogi.

Atlis
22-09-2013, 15:54
Wcześniej jeździłem Hondą Civic VIII (140 KM) i subiektywnie Kuga dużo lepiej przyspiesza i lepiej trzyma się drogi.

:027: jaja se robisz?

mikiikim
22-09-2013, 17:06
Po obejrzeniu filmów na YT mam wrażenie ze ta skrzynia "zabija" ten silnik, szkoda ze nie ma wersji 182 KM EB 4x4 w manualu.

vpw
22-09-2013, 17:42
Po obejrzeniu filmów na YT mam wrażenie ze ta skrzynia "zabija" ten silnik, szkoda ze nie ma wersji 182 KM EB 4x4 w manualu.

No właśnie. Testy lub filmy na yt wskazują, że ta skrzynia niszczy radość z jazdy wersją benzynową. Natomiast informacje z forum i od użytkowników, którzy odebrali już samochody, świadczą o wręcz odwrotnych odczuciach. Mam nadzieję, że za 2-3 tygodnie sam się przekonam. Na pewno opinie użytkowników by się przydały. No i może jakiś własny filmik i kilka słów o tym, jak to jeździ.

Miałem już kilka samochodów ze zwykłymi automatami oraz jeden ze zautomatyzowaną dwusprzęgłówką i różnica jest, ale nie na tyle istotna aby się tym przejmować. Jakoś sądzę, że automat forda - standardowy, to jeden z lepszych na rynku.

jacektp
22-09-2013, 21:25
:027: jaja se robisz?

Honda też była z automatem (sedan) - a mówię poważnie

Atlis
22-09-2013, 22:35
Dynamika ok, ale prowadzenie nie mozliwe. Nawet kiedy Civic sedan jest bardziej komfortowy niz hb.

jankowalski973
23-09-2013, 20:29
Fakt. Jest problem z oprogramowaniem czujnika monitorowania wnętrza i kilka innych drobnych, które są usuwane jeszcze w etapie przedsprzedaży.

Również potwierdzam. Dziś otrzymałem wezwanie. Ford przeprowadza akcję serwisową - aktualizacja oprogramowania modułu sterującego układami nadwozia który steruje czujnikami ruchu we wnętrzu pojazdu systemu alarmowego.

Gostek_
25-09-2013, 20:42
Super, najpierw czekasz 8 miesięcy, potem nie chcą wydać, a tych, co mają wzywają na serwis. Uważajcie żeby Wam przy okazji nie wynaleźli paru rzeczy, które trzeba wymienić a dziwnym trafem nie podlegają gwarancji...

Atlis
25-09-2013, 21:57
Kuga jest w sprzedazy od poczatku roku. Nie ma samochodu, ktory nie bylby na gwarancji. A jezeli wzywaja do serwisow, to chyba dobrze nie?

kuba0005
26-09-2013, 07:49
Kuga wczoraj odebrana po ponad 2 tygodniowej wojnie z dealerem i Ford Polska. Telefonicznie mówili że nie bo nie i nie wiadomo kiedy mają coś sprawdzić ale nie wiedzą czy muszą, nie wiedzą co mają sprawdzić i nie wiedzą kiedy więc we wtorek godz. 12.00 zjawiam się u dealera z telewizją TVN Turbo. Wszyscy nabierają wody w usta i nic nie wiedzą i nie wiedza kiedy wydadzą. Pytamy się kto jest właścicielem od 2 tygodni samochodu więc mówią że ja, więc proszę o oddanie samochodu a oni że nie bo nie.Z telewizją nie chcą rozmawiać. Ford Polska telewizji odmawia komentarz. Nie chcą wydać samochodu więc we wtorek po południu zgłaszam na Policji przywłaszczenie samochodu przez dealera za który ponad 2 tygodnie temu zapłaciłem, zarejestrowałem i ubezpieczyłem, mam protokół odbioru podpisany przez dealera że jest sprawny.Środa rano dzwoni dealer godz. 10.17 że mogę zabierać samochód.Pytam się co zrobili od wczoraj w samochodzie ale odpowiadają że coś robili pracownicy ale nie wiedzą co. Żarty chyba. Nie przeprosili nawet.Został jeszcze Sąd z dealerem o straty za 2 tygodnie i do przodu. Kuga jeździ.

Miraks
26-09-2013, 08:35
Brawo kuba0005! Z dziadostwem trzeba walczyć! Kiedy odcinek o dziadostwie jakie odstawia Ford w TVN Turbo? Informacja pójdzie w świat - może następnym razem ktoś w Fordzie się puknie w głowę, zanim tak potraktuje klienta. A autko niech ci dobrze służy.

jankowalski973
26-09-2013, 08:39
jeszcze nie byłem i aż boję się jechać, co jak mi auta nie oddadzą?

RafałB
26-09-2013, 09:11
jeszcze nie byłem i aż boję się jechać, co jak mi auta nie oddadzą?

Weźmiesz sobie ich jakieś lepsze, np. S-maxa czy Kuge na fullu :P

jankowalski973
26-09-2013, 09:30
albo wrócę... PKS-em:(

Atlis
26-09-2013, 10:00
jak cos, to daj znac, mam numer do rzecznika prasowego ;)

RafałB
26-09-2013, 10:04
Kij bejsbolowy to najlepszy argument....niekiedy :P

Marcin-Prezes
26-09-2013, 21:08
jak czytam to aż nie wierze.....21 wiek i proszę...teraz to nie wiem czy cieszyć się że jeszcze nie wyprodukowali mojego modelu kugi czy płakać :)

Atlis
30-09-2013, 12:30
napisalem do forda, potwierdzaja chwilowe wstrzymanie wydawania aut, ale na ta chwile wszystko juz powinno byc ok. powod wstrzymania nie podali, zapytalem, zobaczymy, czy odpowiedza. jak cos, to dam znac.

czasami sie zastanawiam, czy problem z komunikacja nie lezy po stronie klienta, skoro ja, bedac osoba zupelnie postronna, otrzymalem od Ford Polska odpowiedz w kilka godzin i to jeszcze z propozycja rozwiazania.

vpw
30-09-2013, 16:10
Ale dowiedziałeś się tyle samo co klienci, że nawet jeśli samochód jest to go nie wydają, bo nie wydają. To jest właśnie zarzut do forda, że dysponując samochodem, nawet przyjmując płatność za niego, nie chce go wydać, nie podając przyczyny.

Atlis
30-09-2013, 16:17
Ford nie wydaje samochody, samochody wydaje dealer. Ja wyslalem zapytanie bezposrednio do Forda, czy jest problem z wydawaniem samochodow udealerow, potwierdzili, ze tak bylo przez krotki czas, ale juz jest wszystko w porzadku. Nie jestem klientem, ktoremu auto nie chcial auto wydac, wiec jakos nie widze specjalnie powod do drazenia tematu, ale zakladam, ze bez najmniejszego problemu mozna by sie bylo dowiedziec, o co chodzi - sprawa kilku telefonow... Pozatym tak jak napisalem wczesniej, zapytalem o powod problemow z czystej ciekawosci i czekam na odpowiedz.

Marcin-Prezes
30-09-2013, 17:29
witam. Chyba cos drgnęło kugi przyjeżdżają do dealera i są wydawane na bieżąco. Moja podobno ma się wyprodukować w połowie października:)

vpw
30-09-2013, 17:50
witam. Chyba cos drgnęło kugi przyjeżdżają do dealera i są wydawane na bieżąco. Moja podobno ma się wyprodukować w połowie października:)

No nie uwierzę póki nie zobaczę. Moja ma w ETISie datę produkcji 6/9 i diler potwierdza, że już jest w PL. Jeszcze musi do niego dotrzeć. Ponoć w tym tygodniu. Po oczekiwaniu od marca, to jest jak z otwarciem POW. Jeden miesiąc w tą, jeden w tą już różnicy nie robi. Byle przed śniegami zdążyć.

kuba0005
30-09-2013, 19:07
Ford nie wydaje samochody, samochody wydaje dealer. Ja wyslalem zapytanie bezposrednio do Forda, czy jest problem z wydawaniem samochodow udealerow, potwierdzili, ze tak bylo przez krotki czas, ale juz jest wszystko w porzadku. Nie jestem klientem, ktoremu auto nie chcial auto wydac, wiec jakos nie widze specjalnie powod do drazenia tematu, ale zakladam, ze bez najmniejszego problemu mozna by sie bylo dowiedziec, o co chodzi - sprawa kilku telefonow... Pozatym tak jak napisalem wczesniej, zapytalem o powod problemow z czystej ciekawosci i czekam na odpowiedz.

No pewnie jestem debilem i 9.09 zapłaciłem sobie 121 tyż zł, zarejestrowałem tego samego dnia i wykupiłem OC i AC i jeszcze miałem śmiałość żądać od dealera aby wydał mi samochód 12.09. 2013r. a nie dwa tygodnie póżniej tj. 25.09.2013r. Pewnie to moja wina. Człowieku ogarnij się bo pewnie przez 2 tygodnie siedziałem w domu i dłubałem w nosie a cudowny dealer prosił mie codziennie abym odebrał samochód.

Marcin-Prezes
30-09-2013, 22:26
VPW to gratuluje. Ciebie śnieg nie dopadnie ja tez mam taka nadzieje ze zanim śnieg i sól zagoszczą na drodze pośmigam sobie nią. Czy ktoś zakładał lub zamawiał do kugi owiewki na przednie szyby?

Qga
30-09-2013, 22:50
Czy problem z wydawaniem samochodow (nowa Kuga) dotyczyl/dotyczy wszystkich dealerow w Polsce? Czy to co spotkalo uzytkownika kuba0005 jest jedyny przypadek?

kuba0005 jezeli to nie tajemnica to napisz jaki dealer tak potraktowal Ciebie.

Marcin-Prezes
03-10-2013, 22:39
dziś kolejne Kugi wyjechały z salonu

Atlis
04-10-2013, 06:56
Dostalem odpowiedz od Forda - problem podobno dotyczyl tylko jednej sztuki, mialo chodzic o usprawnienie do ruchu (czytaj usterke), ale okazalo sie, ze wszystko jest ok i ta sztuka i inne Kugi sa wydawane na biezaco.

kuba005 - wcale nie twierdze, ze jestes debilem.

kuba0005
04-10-2013, 07:01
A ja z przesłuchania na Policji pracownika forda dowiedziałem się ,że Ford Polska wstrzymał wydawanie 180 sztuk fordów nie tylko Kug, a tym cudownym salonem co bierze pieniądze i przez 2,5 tygodnia nie chce wydać samochodu to Planet Car w Siedlcach.

jankowalski973
04-10-2013, 07:05
Dostalem odpowiedz od Forda - problem podobno dotyczyl tylko jednej sztuki, mialo chodzic o usprawnienie do ruchu (czytaj usterke), ale okazalo sie, ze wszystko jest ok i Kugi sa wydawane na biezaco.


Taa, pewnie nie wiedzieli która to sztuka i wstrzymali wszystkie, masło maślane.

Ja po zmianie softu, na razie ok. Jedynie co zauważyłem to bagażnik można otworzyć pilotem nawet przy włączonym alarmie.

dziś kolejne Kugi wyjechały z salonu

Kiedy Twoja wyjedzie?

Atlis
04-10-2013, 07:11
kuba005 - jakies szczegoly? bo jezeli klamia, to trzeba ich pocisnac.

jankowalski - twierdza, ze chodzilo o jedna sztuke, i chyba wiadomo o ktora. pozatym pytalem tylko o kugi. alarm masz dorabiany? bo jak jest fabryczny, to zawsze mozna bagaznik otworzyc z pilota.

pozatym nadal tragedii nie widze. jezeli sie okazalo, ze jest jakas usterka lub jakas podejrzewaja, ktora moze zagrazac zyciu, to bardzo dobrze, ze wsztrymali wydawanie samochodow. inna sprawa, ze powinni poinformowac klientow, o co kaman. niestety komunikacja z klientami ogolnie w polsce lezy...

jankowalski973
04-10-2013, 07:13
fabryczny i przedtem się nie otwierał

Lep
04-10-2013, 20:51
fabryczny i przedtem się nie otwierał

Ja mam dorabiany w Fordzie i też mogę bagażnik otworzyć bez wycia.

jankowalski973
04-10-2013, 21:02
Zapraszali Cię na akcję serwisową?

Lep
04-10-2013, 21:43
Zapraszali Cię na akcję serwisową?

Nie, na razie nic nie dostałem

Marcin-Prezes
05-10-2013, 08:02
Taa, pewnie nie wiedzieli która to sztuka i wstrzymali wszystkie, masło maślane.

Ja po zmianie softu, na razie ok. Jedynie co zauważyłem to bagażnik można otworzyć pilotem nawet przy włączonym alarmie.



Kiedy Twoja wyjedzie?


Moja ma się wyprodukować w polowie października. Ciekawe w ile dotrze do dealera w polsce

Atlis
05-10-2013, 08:47
3-4 tygodnie.

b@rth
05-10-2013, 10:40
3-4 tygodnie.

Ja sie zastanawiam czemu nie pracujesz w centrali Forda w Polsce (a moze wlasnie pracujesz)...
Jestes nieziemsko zorientowany w kazdym temacie ktory dotyczy Forda, bez wzgledu na model...
Zreszta w kazdym innym temacie takze... :diabelek:

Z tego co mi mowili to sam transport z fabryki na centralny parking to miesiac...

Atlis
05-10-2013, 14:09
Ale do glowy ci nie przyszlo, ze moglbym byc zorientowany dlatego, ze motorizacja to moj konik? Pozatym Fordy kupowalem nowe dwa, wiec chyba moge wiedziec, ile mniej-wiecej trwa dostawa od wyprodukowania prawda? Moje auto zostalo wyprodukowane 15.04.2011 (wedlug Etis), do Szczecina przyjechalo 9.05.2011 (chcesz zdjecie?), odebralem go 12.05.2011 (tez mam zdjecie jak cos).

Z Fordem nie mam nic wspolnego, pracuje w Szczecinie w firmie handlowej, ktora w ogole nie ma z motorizacja nic wspolnego.

kuba0005
05-10-2013, 18:12
Moja wyprodukowana 21.08.2013r. w Walencji ok 9.09.2013r. była w salonie

boncio
07-10-2013, 09:54
Moje auto zostalo wyprodukowane 15.04.2011 (wedlug Etis), do Szczecina przyjechalo 9.05.2011 (chcesz zdjecie?), odebralem go 12.05.2011 (tez mam zdjecie jak cos).

A wziąłeś poprawkę na miejsce produkcji? Focus jeśli nie z Rosji to z Saarlouis jechał do polski drogą lądową, natomiast auta z Walencji płyną jeszcze statkiem. Przynajmniej tak było zawsze.

Moja wyprodukowana 21.08.2013r. w Walencji ok 9.09.2013r. była w salonie

I to jest realny termin, choć moim zdaniem minimalny dla aut z Hiszpani.

Atlis
07-10-2013, 10:56
boncio - od 21.08.2013 do 9.09.2013 jest ile tygodni? :) bo moj kalendarz mowi 2,5 a ja mowie o minimum 3-4.