Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Nie działa ogrzewanie przedniej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291123)

Namape 12-01-2021 19:18

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa
 
Czy komuś udało się rozwiązać problem z szybą?

fixmax 14-01-2021 23:43

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa
 
Cytat:

Napisał Namape (Post 3310558)
Czy komuś udało się rozwiązać problem z szybą?

Wszyscy mają taśmy wchodzące w szybę a Ty masz kable...
Wniosek z tego że nie chciało Ci się dokładnie sprawdzić, kable -owszem ,są ale od wtyczki jakieś 20 cm ,gdzie się kończą i zaczynają się taśmy.
Kilka postów wyżej opisałem w miarę dokładnie jak naprawiłem swoją, nie jest łatwo ale jeśli masz do wyboru wymianę szyby to warto spróbować, oczywiście możesz mieć uszkodzoną wewnątrz ale nie bardzo mi się chce wierzyć.

Hansolo 15-01-2021 08:39

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa
 
2 załącznik(i)
Tak to mniej więcej wygląda :

fixmax 15-01-2021 08:51

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3311266)
Tak to mniej więcej wygląda :

Widzę że się tym zajmujesz, da się dokupić nową, samą listwę? ,tą na dole szyby.

Hansolo 15-01-2021 09:04

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 3311267)
Widzę że się tym zajmujesz

Niestety nie zajmuje się tym. Fotki mam z zakładu znajomego , gdy mi wymieniał szybę. Mogę tylko dać trop. Nowa szyba przychodzi z nową listwą / przynajmniej moja tak przyszła/ , więc może gdzieś w zakładzie dopadniesz rozbitą szybę ze starą, ale całą listwą.

zenq 15-01-2021 09:15

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa
 
i to pod warunkiem ze jej nie poszarpią przy wycinaniu.

fixmax 15-01-2021 17:13

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa
 
Wiem że normalnie jest z szybą, wycięcie z potrzaskanej- dobry pomysł, tyle że nie znam nikogo kto wymienia szyby, ale dzięki za podpowiedź.

Namape 15-01-2021 19:00

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3311266)
Tak to mniej więcej wygląda :

Ok, tak głęboko nie zajrzałem. Dotarłem do wtyczki, sprawdziłem czy jest przejście multimetrem na szybie - było i nie zaglądałem dalej.

A ktoś dla słabszych może powiedzieć mi jak dokładnie i bez zniszczeń zdemontować całe podszybie?

Hansolo 15-01-2021 19:12

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa
 
Trzeba powypinać blaszki sprężynujące mocujące podszybie , zdemontować wycieraczki i plastik podszybia wypiąć z tej czarnej listwy na szybie. Z tego co pamiętam.

fixmax 15-01-2021 19:38

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa
 
Trzeba odrobinę wyczucia.
Klipsy na pewno zdejmowałeś, więc wiesz.
Na końcach podszybia masz kołki, trzeba je wyciągnąć albo ciągnąc za podszybie (końcówki są gumowe) umiejętnie odhaczyć.
Wycieraczki to pod zaślepkami klucz 15, ja mam na nie następujący sposób, przesuwam aż do słupka, odkręcam nakrętkę 15, chwytam za ramie i energicznymi ruchami szarpię w prawo i lewo, aż wieloklin puści .
Jak wycieraczki zdjęte ,to odpinasz wężyk od spryskiwacza w okolicy prawego kielicha.
Jeśli masz podgrzewane dysze to trzeba rozpiąć wtyczkę, pod podszybiem po stronie pasażera.
Teraz podszybie, z jednej strony na styku z szybą podważasz delikatnie , najbezpieczniej chyba palcem, starasz się je podnosić aż wyskoczy, później już idzie.
Składasz analogicznie, z tym że dokładnie czyszczę zatrzask ,można też go nasmarować np wazeliną żeby łatwiej wskoczył .
Powodzenia.
Ps. Może już najwyższy czas zrobić sobie jakiś ściągacz do ramion ,bo już dawno sobie obiecywałem :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.