Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162521)

technik08 05-01-2020 12:25

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Gdybyś mógł mi wytłumaczyć czym różni się aktywacja softu , od jego aktualizacji , będę wdzięczny .

Antej 05-01-2020 12:31

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
przeczytaj raz jeszcze co napisalem

picia78 05-01-2020 15:47

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3209635)

...przypominam ze nie wszystkie przedliftowe zegary z komputerem mają wyswietlanie chwilowki (mimo jej aktywacji) a nawet jesli uda sie ja wyswietlic to nie działa wtedy poprawnie...

Co masz na myśli, że nie działa poprawnie ?
W moim przypadku chwilowe działa wyświetla dobrze, z tym że tylko czasem ,bo przez większość czasu są poziome kreski. To według Ciebie jest działaniem nie poprawnym?
Bo według mnie, to wina lezy gdzies z dostarczaniem informacji do zegarów tylko pytanie gdzie i co przerywa te info.

mayak 07-01-2020 07:26

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
po założeniu do takiego ff2 nowszych zegarów to chwilowe spalanie jest dobrze wyświetlane, więc to wina zegarów, a nie złych danych z PCM

picia78 07-01-2020 09:53

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 3210271)
po założeniu do takiego ff2 nowszych zegarów to chwilowe spalanie jest dobrze wyświetlane, więc to wina zegarów, a nie złych danych z PCM

Czyli rozumiem, że jak ziemię zegary na poliftowe, to już nie będzie poziomych kresek ?
Niektórzy przecież pisza, że mają prawidłowe wyświetlanie w zegarach przedliftowych, więc o co tu chodzi bo już nie ogarniam ��

technik08 07-01-2020 13:18

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał picia78 (Post 3209702)
Bo według mnie, to wina lezy gdzies z dostarczaniem informacji do zegarów tylko pytanie gdzie i co przerywa te info.

Też odnoszę wrażenie , że problem tkwi w szynie CAN . Jak pisałem mam całkowitego przedlifta i wyświetlanie spalania chwilowego jest ok .

picia78 07-01-2020 16:22

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał technik08 (Post 3210343)
Też odnoszę wrażenie , że problem tkwi w szynie CAN . Jak pisałem mam całkowitego przedlifta i wyświetlanie spalania chwilowego jest ok .

No cóż mam nadzieję że się mylimy tym can, bo zamówiłem dziś zegary z polifta. Najwyżej bedzie metamorfoza wnetrza, która nadal nie ma chwilowego 8)

technik08 07-01-2020 19:57

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Jak wymienisz i pojeździsz , to napisz czy pomogło .

picia78 07-01-2020 20:31

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał technik08 (Post 3210499)
Jak wymienisz i pojeździsz , to napisz czy pomogło .


Oczywiście napisze napewno o rezultatach o ile nie uwale samochodu , podczas programowania zegarow:D

powernet 08-01-2020 20:04

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał picia78 (Post 3209356)
No ale wcześniej w związku z tym miałes problemy, z wyświetlaniem chwilowego spalania na starym sofcie ?

Niestety w 2011 nie miałem interfejsu i co gorsza świadomości że da się coś aktywować.

picia78 jaką masz wersję softu sterownika silnika PCM?

Tempomat aktywowałeś i poźniej wygrywałeś ponownie soft do sterownika silnika?

Bump:
Cytat:

Napisał technik08 (Post 3210343)
Też odnoszę wrażenie , że problem tkwi w szynie CAN . Jak pisałem mam całkowitego przedlifta i wyświetlanie spalania chwilowego jest ok .

U Ciebie w opisie jest 1.6 TDCI, może to tylko przypadłość 2.0TDCI.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.