Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Olej automatycznej skrzyni biegów 6F (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274886)

steell 10-01-2018 22:02

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Zakupiłem 5 kwaterek, jak dojdą to zaczynam. :) Jakieś dobre rady jak przeprowadzić wymianę i nic nie zepsuć :)

maximus1986 10-01-2018 22:03

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Ja u siebie mam od góry po prawej stronie silnika patrząc od przodu czary korek z napisem mercon lv korek jest wciskany nie odkręcany lub na jakiś klips jednorazowy jak w innych autach (Mercedes) :) A zimnym olejem bym się nie przejmował przy takiej temp. to chyba ze 100km by trzeba przejechać żeby olej w skrzyni się nagrzał :)

mik99 11-01-2018 09:49

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Ja za dwa tygodnie będę wymieniał olej w CVT połączonej z 2.0 EB. Planuję zakup oleju oryginalnego. Zastanawiam się nad wymianą dynamiczną. Jaki jest jest plus w porównaniu do klasycznej poza tym, że zleci mi prawie cały stary olej?. Kolejna sprawa auta ma 100 tys przebiegu czy czepiać się filtra oleju w skrzyni?.

steell 11-01-2018 13:23

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Jeżeli tak jak w fusionach filtru się nie wymienia to wymiana dynamiczna jest chyba mało sensowna. Jak masz mozliwość wymiany filtra to jak najbardziej wymieniać. Ja musiał bym zdejmować skrzynie do takiej operacji.

mik99 11-01-2018 15:30

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Nie wiem właśnie jak jest w 2.0 EB z dostępem do filtra. Czy skrzynię trzeba zrzucać z auta?. Ktoś coś wie na ten temat ?.

maximus1986 11-01-2018 15:48

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Na zagranicznych forach piszą że trzeba zdjąć skrzynie bo jest pomiędzy skrzynią a silnikiem.

steell 11-01-2018 23:41

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
I tak jest, dlatego nikt tego nie robi tylko zlewają olej i uzupełniają nowym. Nie do końca to dobre bo filtr w końcu sie zapcha na tyle że skrzynia przestanie prawidłowo pracować.

mik99 12-01-2018 11:05

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Wszelkie wątpliwości rozwiane. Ten film ukazuje położenie filtra w skrzyni.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bez jej zdjęcia nie ma opcji by tam dojść.

leszek 15-01-2018 18:06

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
filtra nie da się wymienić bez wyjmowania tylko przy naprawie skrzyni się wymienia
dynamiczna wymiana kosztuje 1350zł brutto z olejem i myślę że lepiej taka zrobić

Hrdcr_real 15-01-2018 18:58

Odp: Olej automatycznej skrzyni biegów 1,5 ECOBOOST
 
Cytat:

Napisał leszek (Post 2916966)
dynamiczna wymiana kosztuje 1350zł brutto z olejem i myślę że lepiej taka zrobić

a przy dynamicznej nie zabije sie filtra jeszcze bardziej opilkami?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.