Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] czujnik poziomu płynu spryskiwaczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138768)

marek ampulski 03-09-2011 14:15

Odp: czujnik poziomu płynu spryskiwaczy
 
Między zegarami,do tego przy każdym odpalaniu samochodu gdy jest bardzo mało płynu jeden sygnał dżwiękowy,żółta ikonka/coś jak mini dioda/i komputer wyświetla tekst ;mało płynu do spryskiwaczy.Po skasowaniu napisu nadal świeci się na żółto dioda,gaśnie po napełnieniu układu.

atwelp 03-09-2011 14:18

Odp: czujnik poziomu płynu spryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał marek ampulski (Post 1704125)
sygnał dżwiękowy w chwili,gdy jest go bardzo mało

co do sygnału dźwiękowego to zależy czy masz włączony czy wył. sygnalizowanie dźwiękowe

ale nie o to chodzi w tym temacie...chodzi o to jakie wersje mają te czujniki

piotr290 03-09-2011 14:46

Odp: czujnik poziomu płynu spryskiwaczy
 
ja mam informację na wyświetlaczu "niski poziom płynu...." i pali się żółta lub pomarańczowa kontrolka obok wyświetlacza.

Matych 03-09-2011 14:47

Odp: czujnik poziomu płynu spryskiwaczy
 
Ja mam bardzo bogatą ghia z listopada 2006 ale nigdy nie było info na wyświetlaczu ani diodą ,ciekawe czy mam uszkodzony (lub zabrudzony)czujnik czy w mojej wersji nie było w ogóle.Jutro zdejmuję nadkole i badam ciekawe czu jest kość w wiązce jak nie ma czujnika.Napiszę jak obadam sprawę-swoją drogą czego to się człowiek ciekawego nie dowie dwa lata jeżdziłem i nie wiedziałem że ff2 może mieć taką funkcję -głupi ja

piotr290 03-09-2011 15:06

Odp: czujnik poziomu płynu spryskiwaczy
 
a może nigdy Tobie nie brakło płynu i dlatego jeszcze się dioda nie zapaliła :)

Matych 03-09-2011 15:23

Odp: czujnik poziomu płynu spryskiwaczy
 
Nie wlaśnie kilka razy sie skończył nie informując mnie wcześniej,dlatego byłem pewien że takiej funkcji nie ma w focusie

atwelp 03-09-2011 15:30

Odp: czujnik poziomu płynu spryskiwaczy
 
no własnie, niektórzy nawet nie wiedzą że mają taki czujnik z racji tego że jest po prostu uszkodzony lub zanieczyszczony. wydaje sie że najlepiej sciagnac koło + nadkole i zobaczyć czy takowy czujnik posiadamy panowie. Są różne rzeczy o których kierowca nie wie o swoim samochodzie, ja jeżdże rok i co chwile doszukuje sie nowych rzeczy, a to żarówka gdzieś powinna być a nie ma a to czujnik tak jak w tym przypadku itd. ale od czego są fora ;)

piotr290 03-09-2011 15:50

Odp: czujnik poziomu płynu spryskiwaczy
 
no to jak tak mówimy o nowościach to odkryłem że mam podświetlenie podłogi i kierowcy oraz pasażera, wystarczyło włożyć tylko żarówki za całe 3 złote

piotr290 03-09-2011 15:51

Odp: czujnik poziomu płynu spryskiwaczy
 
a co do płynu to jest to fajna rzecz nigdy nie zostałem zaskoczony że w trasie brakło mi płynu zawsze dolewam jak tylko się pojawi komunikat

atwelp 03-09-2011 16:54

Odp: czujnik poziomu płynu spryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał piotr290 (Post 1704181)
no to jak tak mówimy o nowościach to odkryłem że mam podświetlenie podłogi i kierowcy oraz pasażera, wystarczyło włożyć tylko żarówki za całe 3 złote

tez nie dawno to odkryłem ;)

3 zł ? żarówke w5w kupilem za 0,70 gr, ok ale mniejsza,wróćmy do meritum...kto ma jeszcze taki czujnik płynu spryskiwaczy??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.