Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274625)

Rurek5000 28-07-2021 16:40

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cześć, jestem świeżym posiadaczem fiesty mk7 2012 przed liftem, seria 30 czyli z tego co udało mi się znaleźć wersja trend. Niestety jeszcze nie mam do niej dostępu dlatego pytam forumowiczów o jakie dodatki kompletny laik może wzbogacić swoją fiestę? Niestety nie znam się na elektryce i mechanice więc przy jakimkolwiek grzebaniu w kablach będę potrzebował pomocy. Czy ktoś posiada wersję trend i może się wypowiedzieć na temat np slotów na żarówki w schowku?

jackrzec 05-09-2021 19:28

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Siemka.
Mam pytanie - czy nagrzewnica (w sensie cała obudowa ze wszystkim co w środku) z Fiesty poliftowej pasuje do przedliftowej?

metmusic 24-02-2023 21:59

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
3 załącznik(i)
Cytat:

Napisał arturek (Post 2911406)
4) schowek na okulary
a) w podsufitce => z użyciwem schowka od Kugi / S-Maxa
ważne: w zestawie ze schowkiem musi być metalowa ramka

Kupiłem schowek od S-max ale okazuje się że "wszystko nie tak". Stopki na śruby są dłuższe o co najmniej 1cm i odstaje, otwory montażowe w tych stopkach są w innych miejscach. Czy na pewno to jest p&p?

Antej 24-02-2023 22:13

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Nie jest.
Leżą u mnie różne konsole podsufitki i nie są zamienne właśnie ze względu na różnicę w mocowaniach na śruby.

metmusic 24-02-2023 22:21

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3446310)
nie są zamienne

No właśnie, przy czym ze zdjeć autora postu wynika że dopasował idealnie. Zastanawiam się w jaki sposób. Ucięte mocowania czy może "naciągnięta" podsufitka żeby zeszła nieco niżej...

arturek 25-02-2023 07:29

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał metmusic (Post 3446312)
No właśnie, przy czym ze zdjeć autora postu wynika że dopasował idealnie. [..]

Witam

Cały opis ze zdjęciami jest na forum klubu Fiesty => nie ja jestem autorem montażu czy zdjęć

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

metmusic 25-02-2023 09:34

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Tak, tez już tam trafiłem. Tak czy inaczej okazuje się ze są dwa typy tych konsol ze schowkiem na okulary i lusterkiem - z niższym i z wyzśzym mocowaniem. W smax i Mondeo sa zawsze z wyższymi, w c-max i z wyższymi i z niższymi, w kuga zawsze z niższymi. To oznacza ze w c-max musza być dwie różne podsufitki. Lusterko występuje tylko w S-max i C-max ale z S-max nie pasuje do Fiesty. Oczywiście mówię o konsolach przedliftowych i tylko ze schowkiem / lusterkiem.

Konkluzja jest taka że jeśli ktoś chce zamontować konsole ze schowkiem to może wziąć z kugi lub niższy typ z c-max i po powiększeniu otworu w podsufitce podejdzie p&p. Jeśli ktoś chce z lusterkiem to musi to być konsola z c-max z niższymi mocowaniami lub zrobic hybrydę - wsadzić samo lusterko w konsole z kugi lub c-maxa z niższymi mocowaniami.

1680570 - S-max, Galaxy, Mondeo, C-max - konsola ze schowkiem (wysokie mocowania)
1639557 - S-max, C-max - konsola z lusterkiem (wysokie mocowania)
1708278 - Kuga, C-max - konsola ze schowkiem (niskie mocowania)
1476721 - C-max - konsola z lusterkiem (niskie mocowania)

Antej 25-02-2023 10:12

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Może dzisiaj sprawdzę czy mam lusterko z niskim mocowaniem.

metmusic 25-02-2023 10:22

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3446339)
Może dzisiaj sprawdzę czy mam lusterko z niskim mocowaniem.

Byłbym wdzięczny, ewentualnie ze schowkiem na okulary z niskim mocowaniem. Wtedy zrobię hybrydę. Co prawda ten wariant jest mniej korzystny bo podwaja koszt. I jeśli uda Ci się dzisiaj / max jutro też byłoby dobrze bo muszę ewentualnie zwrócić to które kupiłem z wysokim mocowaniem

Antej 25-02-2023 12:36

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
4 załącznik(i)
Cmax krótki ma wysokie mocowanie
Mdo Mk4 ma wysokie mocowanie
FF2 króki ma niskie mocowanie
FieMk7 ma niskie mocowanie

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie znalazłem żadnej dużej konsoli z niskim mocowaniem, a spodziewałem się że mam z Kugi.
Więc albo już ktoś ją dostał przy okazji, albo siedzi gdzieś głęboko w kartonach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.