Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] wyciek oleju ze skrzyni PowerShift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244282)

Dudi_81 30-03-2017 19:25

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Na razie zakupiłem uszczelniacz ( 1684808 ) za 950,- oraz olej z filtrem ( 7 litrów ) za 550,-. Teraz czekam na termin u mechanika, koszt od 600,- w górę, bo jest trochę roboty z wyjęciem, np. zawieszenie trzeba zrzucić.
Oczywiście nie mam pewności czy to wystarczy, a @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie zdał relacji jak to wygląda po dłuższym czasie.

tom_3000 30-03-2017 19:43

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Cytat:

Napisał Dudi_81 (Post 2778317)
Na razie zakupiłem uszczelniacz ( 1684808 ) za 950,- oraz olej z filtrem ( 7 litrów ) za 550,-. Teraz czekam na termin u mechanika, koszt od 600,- w górę, bo jest trochę roboty z wyjęciem, np. zawieszenie trzeba zrzucić.
Oczywiście nie mam pewności czy to wystarczy, a @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie zdał relacji jak to wygląda po dłuższym czasie.

A jak duży masz wyciek oleju ? u siebie musiałem dolać 1,5l oleju od ostatniej wymiany. (zrobione 18 tys km) Byłem dzisiaj u mechanika w Katowicach i jak powiedział mi cenę za wymianę uszczelniacza to prawie zasłabłem ;). 3,5 tys . Jeżeli uszczelniacz kosztuje 950 zł to 2,5 tys za robociznę to lekkie przegięcie.

Dudi_81 30-03-2017 20:06

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
No to ja już 2 litry dolałem, ale nie wiem dokładnie od kiedy mi cieknie. Jak jest ciepły to leci jak na filmiku w pierwszym poście. Jak zimny to właściwie niezauważalnie.

P.S. 2 tysie to zawołali w ASO za samą robociznę.

Dudi_81 03-05-2017 08:19

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Cytat:

Napisał tom_3000 (Post 2778304)
I jak u Ciebie został rozwiązany wyciek oleju. Co było przyczyną ? Jakie koszta. Bo mam u siebie podobną sytuację.

Jednak nastaw się na większe wydatki. Po zdjęciu skrzyni widać spory luz osiowy na sprzęgle. To on rozbija uszczelniacz. Skrzynia idzie do regeneracji.

Czarnecki 05-05-2017 18:07

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Dlatego ASO jak widzi taki wyciek to od razu zaleca wymianę skrzyni biegów, wymiana samego uszczelniacza daje spokój tylko na krótką chwilę, nie wiem jak z częściami na remont i jaki koszt?

Dudi_81 06-05-2017 08:12

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
No właśnie jak pisałem wyżej, ASO chciało wymienić uszczelniacz i koło zamachowe, nie sugerowali wymiany skrzyni. Całość wycenili na 6 tys, a jak się okazało problem by rozwiązali tymczasowo.
Regeneracja ma się zamknąć w 6,5 tys, do tego dojdzie robocizna mechanika no i 9l oleju (bo tyle wchodzi do suchej)

tom_3000 08-05-2017 16:56

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Cytat:

Napisał Czarnecki (Post 2797479)
Dlatego ASO jak widzi taki wyciek to od razu zaleca wymianę skrzyni biegów, wymiana samego uszczelniacza daje spokój tylko na krótką chwilę, nie wiem jak z częściami na remont i jaki koszt?

Trochę to chore, aby co 130 tys km wymieniać skrzynie za 23 tyś zł. Jeżeli są takie problemy to ford powinien zrobić akcję serwisową, bo z tego co się dowiadywałem to nie są to odosobnione przypadki.

Bump:
Cytat:

Napisał Dudi_81 (Post 2797733)
No właśnie jak pisałem wyżej, ASO chciało wymienić uszczelniacz i koło zamachowe, nie sugerowali wymiany skrzyni. Całość wycenili na 6 tys, a jak się okazało problem by rozwiązali tymczasowo.
Regeneracja ma się zamknąć w 6,5 tys, do tego dojdzie robocizna mechanika no i 9l oleju (bo tyle wchodzi do suchej)

W jakim warsztacie dokładnie robisz ? jakieś namiary.

wrzoch 08-05-2017 18:49

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Cytat:

Napisał Dudi_81 (Post 2797733)
no i 9l oleju (bo tyle wchodzi do suchej)

Do suchej wchodzi 7,5L nie 9.

Dudi_81 09-05-2017 13:49

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Info o 9l mam od kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] który niedawno sam wymieniał całą skrzynię. Z mojej skrzyni też widziałem ze zleciało więcej niż 7l. Ale zweryfikuję jeszcze tą informację po skończonej naprawie.

tom_3000 11-06-2017 19:41

Odp: 2.0 Ecoboost - wyciek oleju ze skrzyni PowerShift
 
Już jestem po wymianie uszczelniacza. Dodatkowo wymienione przewody co idą do filtra oleju, bo okazało się, że się pocą. Narazie wszystko ok, skrzynia sucha.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.