Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Błędy po odpaleniu z BOOSTERA - upałony PCM/ECU (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=240067)

koszka 06-03-2016 12:01

Odp: Błędy po odpaleniu z BOOSTERA - upałony PCM/ECU
 
Cytat:

Napisał przemo1871 (Post 2550770)
Lakierowane były prawe tylne drzwi, dla wygody pracy zdjęli je z auta i lakierowali na stojaku.
Przy składaniu wszystkiego w całość źle podłączyli zamek centralny. Auto nie dało się zamknąć, co za tym idzie świeciły się lampki wewnętrzne i oświetlenie na zewnątrz. Nie działał rygiel i alarm się nie włączał. Za każdym razem jak go przestawiali i zamykali i otwierali to światła świeciły dość długo i akumulator padł. Nie całkiem ale był na tyle słaby że bendiks w rozruszniku nie dał rady zakręcić silnikiem. Ot i cała historia....

A drzwi nie będą różniły się odcieniem skoro je malowali na stojaku nie cieniujac elementów obok?

Przemol1974 06-03-2016 12:21

Odp: Błędy po odpaleniu z BOOSTERA - upałony PCM/ECU
 
Połowa lakierników nie potrafi cieniować!

kordyl 06-03-2016 12:22

Odp: Błędy po odpaleniu z BOOSTERA - upałony PCM/ECU
 
Teraz to chyba najmniejszy problem;)

przemo1871 06-03-2016 20:33

Odp: Błędy po odpaleniu z BOOSTERA - upałony PCM/ECU
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2551419)
Sory,ale już kilka razy wymieniałem zamki w mk4 i wymieniałem instalację drzwi i uwierz mi nic tam nie da się odwrotnie/źle podłączyć,przewody są takiej długości i tak poukładane ,że nie ma szansy cokolwiek spaprać ...

... im się udało...

Bump:
Cytat:

Napisał kordyl (Post 2551594)
Teraz to chyba najmniejszy problem;)

W rzeczy samej...


Widziałem auto w świetle dnia i wygląda ok. Była robiona korekta lakieru na całości więc różnicy nie zauważyłem.

koszka 06-03-2016 20:39

Odp: Błędy po odpaleniu z BOOSTERA - upałony PCM/ECU
 
czym się przejmujesz skoro popsuli auto to teraz muszą je przywrócić do stanu taki jaki był nawet jesliby mieli wymienić wszystkie sterowniki i moduły.

tracer88 06-03-2016 20:44

Odp: Błędy po odpaleniu z BOOSTERA - upałony PCM/ECU
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 2552086)
czym się przejmujesz

Pewnie w cywilizowanym kraju warsztat wziąłby na siebie odpowiedzialność, pokrył koszty naprawy uszkodzonego auta oraz przeprosił za taką sytuację. Znając życie będą się wypierać i wymyślać dziwne historie. Dla mnie jest to niedorzeczne jak można tak nieodpowiedzialnie obchodzić się z cudzą własnością.

koszka 06-03-2016 20:45

Odp: Błędy po odpaleniu z BOOSTERA - upałony PCM/ECU
 
no bez przesady skoro popsuli to musza naprawić. Ja bym im nie odpuścił.

Przemol1974 06-03-2016 20:51

Odp: Błędy po odpaleniu z BOOSTERA - upałony PCM/ECU
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 2552086)
czym się przejmujesz skoro popsuli auto to teraz muszą je przywrócić do stanu taki jaki był nawet jesliby mieli wymienić wszystkie sterowniki i moduły.

Nie był bym taki pewien :)

przemo1871 06-03-2016 21:34

Odp: Błędy po odpaleniu z BOOSTERA - upałony PCM/ECU
 
Na razie trzymamy się wersji że naprawią i oddadzą mi sprawny samochód.
Poza tym strzelili sobie w kolano faktem że pozwolili mi podpiąć swojego ELM-a i odczytać błędy. Jest też druga sprawa której chcieli się dopuścić - nie mogę zdradzić szczegółów ale ma to związek z konkretnymi paragrafami z dwóch kodeksów.
Jutro Poniedziałek zobaczymy co przyniesie nowy tydzień....

przemo1871 17-03-2016 07:30

Odp: Błędy po odpaleniu z BOOSTERA - upałony PCM/ECU
 
Update co do zachowań warsztatu, auto dalej nie odebrane. Warsztat stwierdził że obciąży mnie połową kosztów naprawy.
Do sprawy musiałem powołać rzeczoznawcę i redakcję mojego ulubionego kanału motoryzacyjnego.
Planowany odbiór auta jutro - jeśli dalej będą żądać ode mnie kasy to będę musiał wezwać jeszcze policję.

Jeśli jesteście chętni mnie wesprzeć w sprawie to zapraszam jutro 18.03.2016 o 16:30 na ul Łopuszańską 34 - w grupie jest siła !! Prawda ??
Jeżdżę teraz zastępczym Mk4 na blachach CT....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.