Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275532)

koszka 29-01-2018 20:05

Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
Ten typ tak nie ma.Mój chodzi normalnie

skans 29-01-2018 21:23

Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
Powinno brzmieć "ten typ często tak ma", bo wiele wątków na forum było na ten temat, nawet jest przyklejony jeden zahaczający o ten problem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Od czasu gdy przy wsiadaniu do auta wciskam na kilka sekund pedał gazu przed uruchomieniem, to nie gaśnie ani nie falują obroty po odpaleniu. A zdarzało mu się to raz na 10 odpaleń.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

noicd 29-01-2018 21:51

Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
Zdecydowanie ten typ tak nie ma. Odpala i pracuje normalnie. 142k km przebiegu, gaz od 15k km. Owszem na wolnych potrafi wibrować, ale z tego co się orientowałem to kwestia poduch silnika.

trooll3 29-01-2018 21:57

Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
Cytat:

Napisał skans (Post 2925222)
Powinno brzmieć "ten typ często tak ma", bo wiele wątków na forum było na ten temat, nawet jest przyklejony jeden zahaczający o ten problem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Od czasu gdy przy wsiadaniu do auta wciskam na kilka sekund pedał gazu przed uruchomieniem, to nie gaśnie ani nie falują obroty po odpaleniu. A zdarzało mu się to raz na 10 odpaleń.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Jutro potestuję. Ale przynajmniej u mnie, chyba nie ma reguły. Raz jak pszczółka, i czasami, rzadko ale jest - jak diesel.... Bez LPG.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

trooll3 29-01-2018 22:00

Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
A tak z ciekawości (wiem, pewnie było 1030 razy) ile wam spala?
Mi w mieście 10-12 Pb. Trasa 7,6.

PS: mój Jeep, około 20...... Pb... :D Tak dla odmiany...


Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

urbanex 29-01-2018 22:32

Odp: Samochód nierówno chodzi, gaśnie
 
Cytat:

Napisał skans (Post 2921279)
Mechanik poradził mi, by naciskać pedał gazu przed uruchomieniem auta (raz, nie pompować), bo to jest podobno taki urok tego silnika... coś z doprowadzeniem paliwa jest nie tak, ale szczegółów nie zapamiętałem.

Mi natomiast któregoś razu samochód zupełnie nie chciał zapalić. Kręcił, kręcił sekund naście i nic. W akcie rozpaczy przy kolejnej próbie kręcenia dodałem gazu i zapalił od strzała. Potem w ciągu całego roku podobna historia przytrafiła mi się ze 2 lub 3 razy z takim samym skutkiem. Dodanie gazu rozwiązuje problem. Ciekawostką jest to, że raz w kompie został błąd P2121 (P2121 - Zakres/jakość sygnału w obwodzie przełącznika/czujnika D położenia pedału/przepustnicy). Byłem z tym u lokalnych speców od Forda, wyczyścili przepustnice, egr, wg nich zawory na ucho pracują ok i nie ma co sprawdzać luzów, przebieg 205k. Auto jeździ normalnie, błędów brak, silnik jest dynamiczny, a rozgrzany pracuje równo, więc w końcu poddałem się i uznałem, że rzeczywiście ten typ tak ma i nie ma co kopać się z koniem ;)

trooll3 30-01-2018 21:37

Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
Dzisiaj po tankowaniu na Bp. Chciałem odpalić i odjechać.. Zacząłem kręcić, kręcić i nic... Jak już wyciągnąłem kluczyk odpalił, no i zgasł oczywiście, bo zapłon odciąłem. Potem odpalił z bólami. Odjechałem.
Później parę testów i normalnie odpalał.
Ech.. Dziwne.
I zauważyłem jeszcze dziwną rzecz. A mianowicie, pedał gazu - silnik - obrotomierz. Na postoju.
Wciskam i silnik, no i później obrotomierz reaguje z opóźnieniem w stosunku do wciśnięcia pedału gazu. WTF?
Podczas jazdy raczej nie zauważyłem.
Mam porównanie z autem z pedałem i przepustnicą na lince. No i jest różnica.
Miał ktoś może podobne zdarzenia?
Błędów brak.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

skans 01-02-2018 19:48

Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
Jeśli chodzi o spalanie, to jazda 100% po mieście = 12,1 Pb /100 km.

smn 01-02-2018 19:55

Re: Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
Cytat:

Napisał trooll3 (Post 2925852)
Dzisiaj po tankowaniu na Bp. Chciałem odpalić i odjechać.. Zacząłem kręcić, kręcić i nic... Jak już wyciągnąłem kluczyk odpalił, no i zgasł oczywiście, bo zapłon odciąłem. Potem odpalił z bólami. Odjechałem.
Później parę testów i normalnie odpalał.
Ech.. Dziwne.
I zauważyłem jeszcze dziwną rzecz. A mianowicie, pedał gazu - silnik - obrotomierz. Na postoju.
Wciskam i silnik, no i później obrotomierz reaguje z opóźnieniem w stosunku do wciśnięcia pedału gazu. WTF?
Podczas jazdy raczej nie zauważyłem.
Mam porównanie z autem z pedałem i przepustnicą na lince. No i jest różnica.
Miał ktoś może podobne zdarzenia?
Błędów brak.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

stawiam na uszkodzenie potencjometru w pedale gazu,, podmienic jesli jest mozliwosc

trooll3 01-02-2018 20:37

Odp: Re: Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
Cytat:

Napisał smn (Post 2927220)
stawiam na uszkodzenie potencjometru w pedale gazu,, podmienic jesli jest mozliwosc

Dzięki.
Tylko podmianka wchodzi w grę, czy da się może kompem sprawdzić?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.