Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278124)

AstraC 11-04-2018 10:13

Odp: 1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98?
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2963040)
Jak najbardziej jest to możliwe. Co prawda mój diesel, ale na paliwie super premium made in JA teraz w tą pogodę mam 6,6 l/km w mieście.
Dawniej opel benzynowy na 98 oktanowej pracował ładniej, łaniej przyspieszał na 5 biegu i z moich wyliczeń palił 0,2 -03 L mniej.

Bump: Należało by się pochylić na zjawiskiem spalania stukowego, ile cykli pracy w silniku na ile obrotów to właśnie te spalanie stukowe, do niczego nie potrzebne i z punktu widzenia mechaniki silnika szkodliwe, niestety z energetycznego punktu taki przebieg procesu spalania mieszanki wpływa też niekorzystnie na indykowaną moc przez silnik. Więcej suwów pracy ze spalaniem stukowym w któryś tam cylindrach, tym indykowana moc jednostki mniejsza. Teraz pytanie, jeśli lejemy wyżej oktanową benzynę czym zapobiegamy stukowym cyklom spalania to czy silnik będzie sprawniejszy ? czy mniej sprawny ? Inna sprawa, że może tego nie poczujemy, nie wyczujemy :)

Jak to kiedyś koleżanka powiedziała "wszystko zależy od wszystkiego". ;)
Ale tak to jest prawda, trochę mnie tylko martwi wypowiadanie się speców, że trzeba silnik wystroić pod 98. :shock: Można silnik stroić na 98, wówczas zazwyczaj osiąga nieco wyższą moc, szczególnie w silnikach ekstremalnie tuningowanych (duże doładowanie, duży stopień sprężania) ma to znacznie. Ale jak i w Astrze tak i w Fordzie też ma to wpływ. W Astrze większy bo i silnik bardziej wysilony. Tak samo różnice w 1.5EB 182KM powinny być bardziej widoczne - nieco gładsza praca i niższe spalanie, choć to zależnie od warunków.

I dodatkowo - jeśli ktoś uważa, że redukcja spalania o 1.5l jak miałem w Astrze, czy 0.5 do 0.8l w Fordzie to nic, to jego sprawa.

mayor 11-04-2018 19:01

Odp: 1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98?
 
Cytat:

Napisał AstraC (Post 2963414)
I dodatkowo - jeśli ktoś uważa, że redukcja spalania o 1.5l jak miałem w Astrze, czy 0.5 do 0.8l w Fordzie to nic, to jego sprawa.

Ja nie uważam, że to nic, ja uważam, że zwyczajnie kłamiesz :) jeżdżę na 98 od początku, mam zrobiony program na 200KM i nie jest on robiony pod 98, tylko zwyczajnie na 98 jest bezpieczniej, bo wystrojony silnik pracuje bliżej limitów. Zalałem raz 95 przed chipem, różnica w spalaniu była żadna.

kumpel Fordzika 11-04-2018 20:13

Odp: 1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98?
 
Cytat:

Napisał mayor (Post 2963684)
Zalałem raz 95 przed chipem, różnica w spalaniu była żadna

Bo to żadny pomiar był, żadna powtarzalność i systematyczność. Tak się budują mity :( Zrobił byś 15 tys km na jednym paliwie i przez drugi rok 15 tys km na drugim paliwie.

AstraC 11-04-2018 20:16

Odp: 1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98?
 
Cytat:

Napisał mayor (Post 2963684)
Ja nie uważam, że to nic, ja uważam, że zwyczajnie kłamiesz :) jeżdżę na 98 od początku, mam zrobiony program na 200KM i nie jest on robiony pod 98, tylko zwyczajnie na 98 jest bezpieczniej, bo wystrojony silnik pracuje bliżej limitów. Zalałem raz 95 przed chipem, różnica w spalaniu była żadna.

No cóż przykro Ci, że zaprezentowałes brak wiedzy, rozumiem przykre, dodatkowo skończyły się argumenty.
No i co że twój program nie był robiony na 98? Odpowiedz jak będzie się zachowywał silnik na 95, kiedy go wystroisz na 98 (pisanie pod jest nieco bez sensu) na granicy możliwości, znam takich co tak wyzylowali silniki że nawet na 98 miał problem, a działał tylko na v-power 99+.
I nie życzę sobie od jakiegoś nedznego bytu internetowego wycieczek osobistych.

mayor 13-04-2018 16:20

Odp: 1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98?
 
Tak jest, to żaden pomiar, tak samo jak ten prezentowany powyżej przez "nędzny byt internetowy" (to jest dopiero wycieczka osobista, ja Ci tylko kulturalnie napisałem, że mijasz się z prawdą), który twierdzi, że na Pb98 ma spalanie mniejsze o 0,5l/100km, albo i więcej. Nawet producenci paliw premium takich kłamstw nie serwują w swoich reklamach.

AstraC 14-04-2018 23:47

Odp: 1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98?
 
Pisanie, że kłamie mimo ze mnie nie znasz i nie masz pojęcia o mnie i moim samochodem i warunkach, Ale osadzasz, więc kultury nie masz za grosz. Nie przypisuj sobie posiadania praw prawdy wylacznej i jedynej. Widać mało wiesz i tyle. I nie o paliwach premium piszę, jakbyś nie zauważył. Przeczytaj wątek jeszcze raz.

pacp 18-11-2019 15:18

Odp: 1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98?
 
Odgrzewam kotleta.

Jak to jest z tymi środkami czyszczącymi w paliwach premium? Udało Wam się dokopać do potwierdzonych informacji od producentów, jakie dodatki do np. takiej vervy są dodawane?

Matych 19-11-2019 23:10

Odp: 1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98?
 
Wiesz mój kolega ma wrażenie że kosiarka lepiej chodzi na 98,a tak na poważnie daj sobie spokój i lej co popadnie na renomowanych stacjach.Wszystkie testy pokazują różnicę równą z błędem pomiarowym.

pacp 20-11-2019 06:42

Odp: 1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98?
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3195082)
Wiesz mój kolega ma wrażenie że kosiarka lepiej chodzi na 98,a tak na poważnie daj sobie spokój i lej co popadnie na renomowanych stacjach.Wszystkie testy pokazują różnicę równą z błędem pomiarowym.

Błąd pomiarowy ilości środków czyszczących? Używam 98 bo te kilka złotych na baku nie sprawi, że będę biedniejszy a placebo mycia zostaje i czystość paliwa jest lepsza przez co lepiej kontrolowany jest wybuch. Mocy nie zauważyłem większej, jeśli chodzi o spalanie to tutaj właśnie odpowiednie określenie to granica błędu. Niektórzy nie uwzględniają wiatru i oporów z nim związanych. Trasa 100km pod wiatr będzie inna niż ta sama z wiatrem.

Uważam jednak, że kultura pracy silnika jest lepsza i jest (przynajmniej w odczuciu) ciszej, choć i tak przestanie lania Castrola dało dużo większe zmiany.

Chciałem się jedynie dowiedzieć czy przeciętny Kowalski ma dostęp do zestawienia tych detergentów lub ktoś z forum.

zon123 21-09-2023 21:23

Odp: 1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98?
 
Tankuje od 4 lat 98 i od razu zauważyłem chwilowe spalanie, które spadło 0,9/1,0. Na 95 chwilowe spalanie wynosiło 1,1/1,2. Lepiej wkręca się na obroty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.