Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Kolejny raz zajechana turbina (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268556)

lukaszooo 22-08-2017 08:27

Odp: Kolejny raz zajechana turbina
 
Nie wiem jak jest w twoim silniku ale w każdym dieslu którego znam odma jest za turbina i nie ma nic wspólnego z żywotnością turba.
Olej w dolocie w silnikach diesla zawsze był i będzie a to ze cieknie to znaczy ze masz dziurę w dolocie.

wloczykijek 22-08-2017 08:30

Odp: Kolejny raz zajechana turbina
 
Za bardzo się nie znam, ale rurki są nowe, a cieknie przy cybantach. Cały czas są dokręcane, ale to i tak nic nie daje.
Spec od turbo powiedział, że jest nieszczelność w odmie. Niby jakiś klient ostatnio miał to samo. Wymienił, i jest ok.

lukaszooo 22-08-2017 08:56

Odp: Kolejny raz zajechana turbina
 
Napisałem ci na początku ze zaczyna się od testu szczelności a następnie komputer.

wloczykijek 22-08-2017 09:09

Odp: Kolejny raz zajechana turbina
 
Ok zaraz podjadę do znajomego mechanika, może będzie miał czas żeby to sprawdzić. Od razu podepnę się pod komputer.

luckyboy 22-08-2017 09:28

Odp: Kolejny raz zajechana turbina
 
Jak turbo przepuszcza olej to leje się z węży dolotu.

lukaszooo 22-08-2017 15:58

Odp: Kolejny raz zajechana turbina
 
Znajdź diesla który ma suchy dolot. Jeśli olej się sączy to znaczy ze dolot nie jest szczelny. Jeśli dolot nie jest szczelny to turbina przykladowo zamiast łapać 70 tys rpm lapie 100 tys rpm i dużo dużo szybciej kończy życie. Dodatkowym minusem jest zbyt uboga mieszanka czyli dymienie i zawalanie wydechu i ekologi.

RAFIXX 22-08-2017 17:21

Odp: Kolejny raz zajechana turbina
 
A wyrzuciłEś pospolite sito ze śrubki przewodu olejenia? Same otwory w śrubie mogą być zaTKane

wloczykijek 22-08-2017 19:30

Odp: Kolejny raz zajechana turbina
 
Cytat:

Napisał RAFIXX (Post 2847882)
A wyrzuciłEś pospolite sito ze śrubki przewodu olejenia? Same otwory w śrubie mogą być zaTKane

Sitka nie miałem już wcześniej, ktoś wcześniej musiał je prawdopodobnie wyrzucić. Wymieniłem dzisiaj całą pokrywę zaworów (odma) i silnik jakoś lepiej pracuje. Będę obserwował czy dalej będzie puszczał olej za turbo.
Rozmawiałem z tym znajomym mechanikiem, i powiedział żeby właśnie zacząć od wymiany tej odmy.

ryba884 22-08-2017 19:35

Odp: Kolejny raz zajechana turbina
 
A co dokładnie pada w Twoim turbo? Jeśli łopatki masz przygrzane (nadtopione) to bardzo prawdopodobne, że wtryski leją. Odnośnie odmy to pewnie da się ją wyczyścić.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

wloczykijek 22-08-2017 20:23

Odp: Kolejny raz zajechana turbina
 
Cytat:

Napisał ryba884 (Post 2847971)
A co dokładnie pada w Twoim turbo? Jeśli łopatki masz przygrzane (nadtopione) to bardzo prawdopodobne, że wtryski leją. Odnośnie odmy to pewnie da się ją wyczyścić.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Wtryski były sprawdzane, i są dobre. W sumie to tylko gwizda, i rurki od intercoolera były z oleju.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.