Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma? 1.8TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120964)

damiasek 02-02-2011 23:03

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Cytat:

Napisał storky (Post 1590980)
A jakie ma to znaczenie poza dobrym samopoczuciem kierowcy spowodowanym szybszym podnoszeniem się wskazówki temperatury? Bo jeśli nie jest to jakiś feler, to może igorować wskaźnik temp? Ostatecznie w Mitsu, którym też jeżdżę, takiego nie ma (ani żadnej kontrolki wskazjącej właściwą temp.)

Szybciej nagrzewa się silnik i szybciej leci ciepłe powietrze z nawiewu, a to już ma znaczenie.

maureliusz 02-02-2011 23:33

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Temat wałkowany ... milion razy. jest niemal identyczny inny o nie trzymaniu temperatury.
Tak jest niestety, że w FORDACH, powtórzę głównie w FORDACH kiepsko jest z trzymaniem temperatury. Ktoś powie, że ta taka super sprawność, jednak przy ich spalaniu, to ja bym to jednak nazwał FELEREM.
Nie ma na to rady i poprostu tak musi być i koniec. Można sobie zasłaniać chłodniczki kartonami jak w fiatach i polonezach, ale na trasie znowu będzie za ciepło.

damiasek 03-02-2011 09:57

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1591049)
Temat wałkowany ... milion razy. jest niemal identyczny inny o nie trzymaniu temperatury.
Tak jest niestety, że w FORDACH, powtórzę głównie w FORDACH kiepsko jest z trzymaniem temperatury. Ktoś powie, że ta taka super sprawność, jednak przy ich spalaniu, to ja bym to jednak nazwał FELEREM.
Nie ma na to rady i poprostu tak musi być i koniec. Można sobie zasłaniać chłodniczki kartonami jak w fiatach i polonezach, ale na trasie znowu będzie za ciepło.

Nie tylko fordy, poczytaj o peguotach czy volvo, mają podobnie. A jak sobie zasłonisz kartonem chłodnice to po pierwsze przy takich temperaturach jak teraz (do -10 oC) nie wiele to pomoże, a po drugie jak sie trochę ociepli i będzie sie klima włączać to możesz sobie uszkodzić sprzęgło i łożysko w kompresorze klimatyzacji.

ToMaSs1986 03-02-2011 10:00

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Nie no przecież ni ebędę specjalnie bawił się w jakieś dogrzewacze, jeżlei tak jest prawidłowo jak jest teraz. Poprostu dośc sozkujące zjawisko. Szczególnie jak reakcje współtowarzyszy podróży. I wielkie dziwienie się dlaczego tak spada temp? I pytania czy to nei termostat przypadkiem. ALe tera zjuż wsyztsko jasne, działa auto ok, a ta zauważalna zmiana temperatury, no cóż, skoro tak ma być niech będzie:)
Co do temperatury nagrzewania z nawiewów, na cąłe szczęście mam podgrzewanie przedniej syzby i podgrzewanie siedzieć:) I to mi rekompensuje:)
Pozdrawiam wszytskich i dzieki za rady:)

danynx 03-02-2011 10:07

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Cytat:

Napisał ToMaSs1986 (Post 1591179)
Co do temperatury nagrzewania z nawiewów, na cąłe szczęście mam podgrzewanie przedniej syzby i podgrzewanie siedzieć:) I to mi rekompensuje:)
Pozdrawiam wszytskich i dzieki za rady:)

i tego Ci zazdroszczę. Ja niestety mam okrojoną wersję bez ogrzewania przedniej szyby. Tylko tego właśnie mi brakuje :(

storky 03-02-2011 11:29

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1591183)
i tego Ci zazdroszczę. Ja niestety mam okrojoną wersję bez ogrzewania przedniej szyby. Tylko tego właśnie mi brakuje :(

Mnie też.
Sprawa ciepłego nadmuchu do wnętrza jest zimą istotna, zwłaszcza gdy samochód wychłodzony a masz zamiar jechać z dzieckiem...

syriuszsz 07-02-2011 16:10

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
A ja mam pytanie troszkę inne... jaka powinna być temperatura zimnego silnika po całej nocy. bo w moim focusie II 1.6 tdci rano w trybie serwisowym pokazuje engine temp 50stopni celciusza... może mi ktoś sprawdzić jak jest u was?? Z góry dzięki za pomoc

kawiecDIY 07-02-2011 16:50

Re: Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Cytat:

Napisał syriuszsz (Post 1594139)
A ja mam pytanie troszkę inne... jaka powinna być temperatura zimnego silnika po całej nocy. bo w moim focusie II 1.6 tdci rano w trybie serwisowym pokazuje engine temp 50stopni celciusza... może mi ktoś sprawdzić jak jest u was?? Z góry dzięki za pomoc

Z tego pamietam to u mnie jest podobnie chyba 52 s.C, podobno tak ma byc wiec nie zawracam sobie tym glowy :razz:

syriuszsz 07-02-2011 17:14

Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
aha czyli problemy przy paleniu wynikają z czegoś innego.. a myślałem ze ten czujnik jest padnięty i dlatego świece bardzo krótko grzeją bo komputer myśli ze auto jest cieple..

kawiecDIY 07-02-2011 17:27

Re: Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?
 
Cytat:

Napisał syriuszsz (Post 1594172)
aha czyli problemy przy paleniu wynikają z czegoś innego.. a myślałem ze ten czujnik jest padnięty i dlatego świece bardzo krótko grzeją bo komputer myśli ze auto jest cieple..

Nie wiem jakie masz problemy przy odpalaniu ale kiedy byly mrozy ( -6 -15st ) temp. silnika w trybie testowym wynosila u mnie okolo 50st.C i grzanie swiec bylo ok jak i rozruch.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.