Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   Dogrzewacz - kompendium wiedzy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29566)

Stefano 10-01-2019 21:22

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał morris71 (Post 3077081)
Pompka jest pod dźwignią hamulca ręcznego na 2 wężu licząc od strony kierowcy, wyjście pompki w kierunku silnika( na pompce jest strzałka, biegunowość pompki tez ok).

Jutro dokładnie to jeszcze sprawdzę.

Przy piecu też ok( piec wyszedł spod Twojej ręki i przez rok działał jako dogrzewacz)

Jedno pytanie z innej beczki.

Kontrolka działania pieca.

dioda + rezystor równolegle do pompki paliwa?


Nie chce, żeby piec w auto teście zobaczył jakieś głupoty.



Do pinu nr 4 zielony kabelek podpinasz w szereg diodę i rezystor 1 kohm i do masy.
Cytat:

Napisał krychul_k (Post 3078444)
Witam grono milosnikow, pytanie do ekspertow, czy do D5WZ bedzie pasowal Telestart t91/t100?


Obydwa pasują i wszystkie takie które mają na sterowanym wyjściu stały plus.

Tomasz Przybyła 26-01-2019 16:34

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Witram. Mam galaxa 2005 .Mój dogrzewacz wyzionął ducha w dziwny sposób.Po uruchomieniu silnka zaczął wyć na tyle głośno że wyłączyłem silnik.Dogrzewacz ponownie już nie ruszył.Szukałem tu na forum jakie mogą być przyczyny ale nic nie znalazłem.Druga sprawa temperatura wody dochodzi przy kilku stopniach mrozu do max 80C czy jest to wina termostatu czy nieczynnego pieca?

Stefano 27-01-2019 12:08

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Wina niesprawnego dogrzewacza. Dogrzewacz do naprawy.

lewy87r 26-03-2019 17:28

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Proste pytanie, dogrzewacz powinien się wyłączyć po osiągnięciu jakiejś temperatury w układzie chyba no nie?

Mam teraz tak: jak jest zimno to odpala dogrzewacz normalnie przy odpaleniu auta. Ale moge przejechać z 10-20km a on dalej działa. Oczekiwał bym by po zagrzaniu płynu do jakiejś tam temperatury się on wyłączył. Bo po co ma chlapać paliwko?

Ale jak zrobie mu myk taki,*że jak rozgrzeje auto i zrobie wyłącz dodatkowy dogrzewacz i zaraz od razu włacz dodatkowy dogrzewacz to się normalnie wyłącza i już nie włącza(tego bym oczekiwał).

taxidriver 26-03-2019 19:06

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Kurcze napisz jeszcze raz o co ci chodzi, czytam i czytam a nadal nie rozumiem. Jeśli chodzi o temp było miliony razy jak dojdzie do ok 80*-85* c wyłącza się. A włącznik jak pamiętam Janusz pisał chyba na 2 czy 3 stronie. Ja miałem na początku zamiast czujnika włącznik na przewodzie w kabinie uruchamiałem kiedy chciałem , a jak silnik był cieply piec milczał od początku.

lewy87r 26-03-2019 19:31

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Odpowiedziałeś mi na pytanie.

Bo się*nie wyłącza dogrzewacz (to jest kuga2 wiec wszystko elektronicznie sterowane).
Mogę przejechać 20km on mimo tego ze nagrzane jest wszystko to dogrzewacz pracuje dalej.
Mogę go ręcznie wyłączyć jak chcę i to działa. (poprzez wybór w menu).
Na rozgrzanym aucie nie włącza się więc teoretycznie jest ok.

Sprawdzę co na czujnikach jest przy rozgrzewaniu auta i do jakiej temperatury dochodzi chłodziwo. Może tu coś jest pier****te.
Piecyk był robiony w tym roku więc śmiga aż miło. Z tym, że idealnie by było gdyby wyłączał się*sam zaraz po rozgrzaniu chłodziwa czego nie robi. Tylko pije paliwko dalej.

mm32 26-03-2019 19:56

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał lewy87r (Post 3110655)
czego nie robi

Jesteś pewny ?
Sprawdzałeś przy pomocy np. Forscana.

taxidriver 26-03-2019 21:54

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Fakt nie doczytałem że to kuga ale czy dogrzewa.?

Stefano 29-03-2019 10:32

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał lewy87r (Post 3110655)
Odpowiedziałeś mi na pytanie.

Bo się*nie wyłącza dogrzewacz (to jest kuga2 wiec wszystko elektronicznie sterowane).
Mogę przejechać 20km on mimo tego ze nagrzane jest wszystko to dogrzewacz pracuje dalej.
Mogę go ręcznie wyłączyć jak chcę i to działa. (poprzez wybór w menu).
Na rozgrzanym aucie nie włącza się więc teoretycznie jest ok.

Sprawdzę co na czujnikach jest przy rozgrzewaniu auta i do jakiej temperatury dochodzi chłodziwo. Może tu coś jest pier****te.
Piecyk był robiony w tym roku więc śmiga aż miło. Z tym, że idealnie by było gdyby wyłączał się*sam zaraz po rozgrzaniu chłodziwa czego nie robi. Tylko pije paliwko dalej.

Nic złego się nie dzieje, piec TTV spali ci mniej niż pól litra na godz, a nie będzie się ci załączał jak temperatura na zewnątrz będzie powyżej + 5 st C.

DDiablo 09-12-2019 17:20

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Czy ktoś kto ma dobry multimetr testował pobór prądu przez dmuchawę po podaniu +12 na czerwoną kostkę t28c /20 pin climatronica? Czy dmuchawa w uruchamia się zawsze na max połowie obrotów i nie więcej? Czy jest sterowana w zależności od temperatury wewnętrznej? Jak to jest rozwiązane w przypadku postojówki?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.