Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Światła do jazdy dziennej jak zamontować? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78178)

juri2069 04-07-2013 08:23

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Nie chciałem nikogo podburzyć tylko zapytałem o zalety tych świateł. Oczywiście , oryginalne wyglądają bardzo ładnie i świecą bardzo mocno i w zadnym stopniu nie oszpecają samochodu ale ja pytałem o dorabiane.
A dorabiane jak dla mnie nie mają żadnej zalety. Pobór prądu?? Aż tak się nie rozdrabniajmy że spali na baku paliwa 25 ml mniej....
Po prostu chciałem wam napisać że te światła bardzo oszpecają samochód. Nie rzucam nikomu przed nogi 2 nagich mieczy.
To wszystko. Możecie się obrazić ale chciałem to napisać co napisałem :):)

Pejotwroc 04-07-2013 10:44

Należę do zwolenników dokładania świateł dziennych. Pomijając kwestię widoczności i estetyki. Mnie najbardziej wkurza jak przy włączonych światłach mijania w dzień świecą się kontrolki, radio i conwers przygasa tak że nic nie widać. Natomiast przy trybie skandynawskim który miałem światła zapalają się jeszcze przed zapaleniem silnika, więc odpada słuchania radia na postoju, mój styl jazdy skutkuje niedoladowaniem akumulatora w zimie więc trafia mnie jak rano odmrażam auto które przez 10 minut bezsensowne świeci się jak choinka. I wreszcie działają mi automatyczne światła. Nie po to płaciłem duża kasę za tę opcję przy zakupie żeby mi to nie działało.
A do świateł dziennych używam modułu SD 2

berater 04-07-2013 11:14

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał Pejotwroc (Post 2039716)
światła zapalają się jeszcze przed zapaleniem silnika, więc odpada słuchania radia na postoju

A to dlaczego ?

juri2069 04-07-2013 11:16

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Pejotwroc - bardzo dobre argumenty.
Właśnie tylko jak to z zapalaniem swiateł przed zapaleniem silnika?? Odprowadzanie do domu?

EQR 04-07-2013 12:08

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO (Post 2039629)
Na spokojnie :-) Proszę, nie traktuj mojej wypowiedzi jako jakąkolwiek formę zaczepki czy pretekstu do wszczęcia "dymu", po prostu jestem głęboko przekonany, że zwyczajnie "nie da się" wprost przełożyć zderzaka poliftowego :-)
Jeżeli ktokolwiek pokaże zdjęcie, że się mylę, z pewnością odwołam i przeproszę :-)

PAFFCIO absolutnie nie zależy mi na "dymieniu" - szukam tutaj po prostu informacji od ludzi bardziej doświadczonych ode mnie w tym temacie. Wprawdzie nie jeden zderzak w swojej karierze zdjąłem i założyłem, ale nie przerabiałem takich ćwiczeń o jakich piszemy. Reasumując: nadal jest ciekaw opinii i/lub szczegółów użytkowników, którzy ew. dokonali takiej przeróbki aby zamontować światła drl. Wydawało mi się, że ktoś kto decyduje się na takie modyfikacje automatycznie powinien być użytkownikiem forum, chociażby po to żeby się pochwalić swoimi osiągnieciami. Zatem będę cierpliwie będę czekał - może ktoś się odezwie! :wink:
pozdr

MaXyM 04-07-2013 12:11

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Sorry ze OT ale taki polaczony temat.
Czy da sie zrobic aby xenony sie wlaczaly dopiero po uruchomieniu silnika?
Mam FordPower, DRLe (FL) i swiatla przelaczone w tryb automatyczny. W garazu jak wciskam przycisk startu silnika, to na chwile migna xenony by znow sie rozswiecic po uruchomieniu silnika.
I teraz pytanie czy to tak zawsze bedzie przy automatycznych swiatlach, czy moze pomoze wylaczenie skandynawskich?

To ze mam chyba wlaczone skandynawskie wnioskuje po tym, ze po aktywowaniu zasilania systemu (wcisniecie FordPower bez sprzegla), zaswieca sie mi LEDy a przy otwartych drzwiach "dzwoni" sygnalizator zaswieconych swiatel.

gloomy 04-07-2013 13:15

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
mam forda przed liftowego i u mnie to zjawisko nie występuje, mam światła skandynawskie + ksenon i gdy zapalam silnik (czyli sprzęgło i ford power) światła zapalają się jeden raz.

Pejotwroc 04-07-2013 15:46

Niestety tryb skandynawski w fordzie jest skopany. Na logikę powinno być tak że światła powinny się zapalac dopiero po uruchomieniu silnika. A jest tak że przekręcamy kluczyk w pozycję zapłon a tu już świecą się nam światła. Uruchamiamy silnik, światła gasną na kilka sekund po czym znowu się zapalają. Bardzo często zapominam złożyć lusterka po wyłączeniu silnika. Kilka sekund zagapienia i znów trzeba włączyć zapłon żeby składanie lusterek zadziałało. A wtedy pstryk i zapalają się nam się ksenonyi tylne światła. Pytam się po co?
To zapalanie się świateł po przekreceniu kluczyka to niestety nie żaden tryb odprowadzania do domu. Po prostu światła będą się świecić aż wyłączymy zapłon.
Natomiast zapalanie silnika na raz czyli wciskamy sprzęgło i przycisk start na dłużej ma jedną wadę. Czasami ksenony potrafią się zawiesić w dziwnej pozycji podczas swojej kalibracji. Zdarzyło mi się to kilka razy. Zresztą na forum jest cały wątek poświęcony temu problemowi.
Z tego co się orientuję tryb skandynawski dotyczy tylko zapalania się świateł mijania. Jak ktoś ma fabryczne dzienne ledy to autamatycznie jak jest widno zapalają się ledy a jak jest ciemno to świecą światła mijania. Jak się zapala silnik w garażu to dla samochodu jest to jak noc więc włącza światła mijania a nie dzienne ledy.

MaXyM 04-07-2013 16:03

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Czyli rozumiem ze rozwiazaniem jest wylaczenie skandynawskich i uzywanie przelacznika swiatel w pozycji AUTO? czy moze i w tym przypadku sie xenony zaswieca przed uruchomieniem?

Markoo 04-07-2013 17:06

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
A ja z nietypowym pytaniem, które z światełek LED, które montowaliście są rozbieralne i rokują nadzieje na naprawę ? Trochę ich widuję na ulicach... już zepsutych, chciałbym uniknąć ponownych wydatków po 2 latach jazdy, bo to mija się z celem.
Są jeszcze DRL na zwykłych żarówkach, ale one bardzo stylistycznie nie pasują.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.