Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242290)

rojass 14-12-2018 14:08

Odp: Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył
 
Nie taniej byłoby kupić dobrej jakości uniwersalny zestaw ? Ja mam u siebie PDC od nowości ale mam już powoli dość tego, że działa kiedy chce. Czujniki wymienione, błędów brak, a czujniki raz działają poprawnie, a raz pokazują non stop przeszkodę. Przeszło mi przez myśl, żeby podmienić PDC na inne, uniwersalne.

elvis52 14-12-2018 19:43

Odp: Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył
 
1 załącznik(i)
Właśnie miałem uniwersalne i dlatego wymieniłem na Ori bo już mnie doprowadziły tamte do białej gorączki. Czy tak wyglądają koszyczki przednich czujników w grill ?

Giero 02-08-2019 16:50

Odp: Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył
 
Wiatm. Moj s-max. Z 2009 r. posiada tylko czujniki z tyłu, sprawdzałem pod lampą z przodu jest taka wtyczka na 6 pionów. Natomiast w bagażniku mam tylko 2 wtyczki 1 czarna 2 kremowa czyli wychodzi na to ze nie moge dołożyć czujnikow z przodu bo nie mam instalacji w srodku auta?

mm32 02-08-2019 17:15

Odp: Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył
 
Daj zdjęcia.

Giero 02-08-2019 18:16

Odp: Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył
 
4 załącznik(i)
Zdjecia modułu i kostki pd lampą. Czyli wychodzi na to ze muszę uzupełnić instalację w środku auta? Wiazka +czujniki w przeni zderzak .
Co będzie mi jeszcze potrzebe żeby pdc dzialalo jak należy i dało sie zrobic wizualizacje na convers+

Krisss123 27-12-2020 11:39

Odp: Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył
 
Witam. Odświeżający temat. Mam w swoim mondeo Mk 4 kostkę w zderzaku tył, mam 3 kostki w boczku bagażnika. Ale niestety nie mam kostki pod prawą przednia lampą. Nie wiecie może gdzie ta kostka z pod przedniej lampy się łączy ? Idzie bezpośrednio do bcm? Czy gdzieś łączy się z wiązka komory silnika? Będę wdzięczny za pomoc.

mm32 27-12-2020 12:00

Odp: Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył
 
Cytat:

Napisał Krisss123 (Post 3306072)
Idzie bezpośrednio do bcm?

Nie, idzie na złącze pośrednie C12 A/B

Krisss123 27-12-2020 14:15

Odp: Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył
 
Aaaa . Ok dzięki . W wolnej chwili zerkne .

marekxd99 16-06-2021 11:13

czujniki parkowania tył
 
Witam. Przepraszam z góry ,że zakładam temat znowu o czujnikach ale nie znalazłem odpowiedzi.

Kupiłem s-maxa/st bez czujników z tyłu, są tylko zaślepione dziury. Chciałem je dołożyć ale nie mam nawet sensora , ale wiązkę pod zderzakiem mam. Zadzwoniłem do aso i powiedział mi ,że orginalnie nie miałem ten instalacji i ktoś pewnie próbował dołożyć ale mu się nie udało.
1czy można dołożyć je teraz ?
2 jaki numer mają mieć
3 czy wystarczy założyć i będą działały

milo-23 13-04-2022 04:13

czujniki parkowania doposażenie
 
Witam,

Jak to jest w s-maxie z wiązkami jeżeli chodzi np o czujniki parkowania przód/tył ? W przypadku kiedy fabrycznie auto nie posiada tych czujników.

Są czy to zależy od wersji ?
Czy to ma znaczenie czy po lifcie czy przed ?
Trzeba doprogramować coś ?

Szukam auta ale dużo aut w przystępnej cenie nie ma czujników parkowania zwłaszcza przednich a zależy mi żeby były...

Dopytuje ponieważ moje doświadczenie jest takie auto ze stajni:
Renualt Megane - brak wiązek kup i przeprowadz sobie nawet do halogenów ale same włączniki były.
VW Golf - wszystkie wiązki były kupiłem halogeny i po podłączeniu po prostu działały

A jak jest z fordem ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.