Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Drastyczny spadek mocy po rozgrzaniu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218877)

Papryxxx 28-01-2015 21:15

Drastyczny spadek mocy po rozgrzaniu silnika
 
Witam serdecznie,

Mam nastepujący problem z moim 1.6 Ti-VCT:

Gdy silnik jest zimny wszystko jest w najlepszym porządu, auto zbiera się jak należy jest żwawe i dynamiczne, natomiast w miarę nagrzewania się silnik słabnie.

Po nagrzaniu do nominalnej temperatury jest już zamulony jakby miał na pokładzie 5 osób i bagaż, do tego stopnia, że podjechanie pod górkę przy 80km/h wymaga redukcji do 3 bo inaczej zwalnia !!!!

Tydzien temu sprawdzalem bledy na komputerze, wyszly 2: blad polozenia wlaka rozrzadu i uszk. grzałka sondy lambda za kat. Rozrząd ustawiony, czujnik położenia wałka dla św. spokoju też wymieniony, sonda lambda wymieniona. Po tygodniu bledow brak a objawy nadal te same. Co to moze byc?

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

miedzianek 29-01-2015 21:41

Odp: Drastyczny spadek mocy po rozgrzaniu silnika
 
filtr/pompa paliwa do sprawdzenia?

lub wtryski

Papryxxx 10-03-2015 07:01

Odp: Drastyczny spadek mocy po rozgrzaniu silnika
 
Problem rozwiązany. Przyczyną był uszkodzony zawór sterujący wariatora ssącego. Wymieniono zawór wraz z wariatorem i problem ustąpił.

Martino1988 23-03-2015 10:18

1.6 Ti-Vct Kiepsko przyśpiesza, muli , brak mocy
 
Witam

Koledzy mam problem, mój Focus strasznie muli postaram się objaśnić problem najdokładniej jak mogę, a mianowicie przy przyśpieszaniu w dolnym zakresie obrotów 1000-2000 nie ważne jaki bieg strasznie się zastanawia czy pojechać czy nie pojechać (odczuwalne nawet na 1), gdy przekroczy ponad 2000 to tak jakby coś go trzymało z przodu i nie pozwalało jechać, przyśpieszać równomiernie, często też delikatnie przyszarpuję.

Dodam jeszcze, że check się nie zapala, obroty nie falują.

Znajomy podłączył auto pod kompa bodajże program delphi i jedyne co daje do zastanowienia i co pamiętam to sonda lambda (zbyt uboga mieszanka) na pierwszym rzędzie cylindrów (mierzone podczas jazdy).

Jak narazie wymieniłem: cewkę, świece, kable zapłonowe. Olej wraz z filtrami na bieżąco.

Kostkę przy cewce też czeka wymiana bo miałem z nia chwilowy problem ale ale jak narazie daje rade :D

Czy walnięta sonda może powodować takie wariactwo ?

Może zmienne fazy ?

miedzianek 23-03-2015 12:15

Odp: 1.6 Ti-Vct Kiepsko przyśpiesza, muli , brak mocy
 
Może:) chociaż nie aż tak

fazy tez mogą być,z jakim poziomem oleju jeździłeś?

Martino1988 23-03-2015 13:03

Odp: 1.6 Ti-Vct Kiepsko przyśpiesza, muli , brak mocy
 
Olej poziom max, kiedyś przy odpalaniu fazy się odzywały ale od roku może dłużej żadnego dziwnego słyszalnego dźwięku.

miedzianek 23-03-2015 16:56

Odp: 1.6 Ti-Vct Kiepsko przyśpiesza, muli , brak mocy
 
Więc możliwe, że to one, raczej same się nie naprawiły;)

Martino1988 24-03-2015 06:31

Odp: 1.6 Ti-Vct Kiepsko przyśpiesza, muli , brak mocy
 
sam nie wiem ;/

nie ma jakiegoś magika, który po podłączeniu do kompa sprawdził by pracę fazatorów?

taurus2 19-03-2016 18:04

Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Witam wszystkich klubowiczów. Jestem Nowym użytkownikiem Forda. Moje poprzednie auto (dalej w moim użytkowaniu) na którym zęby zjadłem to Mitsubishi carisma 1.8 GDI. Fordzik w mojej rodzinie jest 1-wszy raz, i tu mam problem. Kupiłem Forda ok 3 tyg. temu, Jest to ford focus mk2 rok prod 2005 1.6 115 km kombi (wersja trend) z instalacją LPG Zenit. Wymieniłem już zbiornik wspomagania, wymiana filtrów i komp. ust. instalacji LPG, uszczelniłem lewy tylni słupek po trochę ciekło (dzięki forum). Nie daję mi jednak spokój to, że zaświecił mi się check po przegazowaniu autka, ale też to że jak na 115 km auto zachowuje się jak na najwyżej 90km brak mu mocy !. Kochani co powinienem zrobić, co sprawdzić, żeby obudzić foczkę do życia. Jestem mechanikiem amatorem i każda rzecz którą mogę zrobić sam napawa mnie dumą, więc naprawdę proszę wszystkich o propozycje i porady. Pozdrawiam taurus2

szkodnik85 19-03-2016 18:27

Odp: Nowo zakupiony i problemy z mocą
 
Witaj, skoro jestes mechanikiem amatorem to powinieneś wiedzieć że bez podłączenia go do jakiegoś komputera i sprawdzenia błędów to jak szukanie dziury w całym. Jeżeli nie masz dostepu do kompa to sprawdź czy w teście zegarów pokazuje jakis błąd. Wtedy bedziemy mogli Ci pomóc.

taurus2 19-03-2016 19:39

Odp: problemy z mocą
 
Witam i dzięki za odp.szkodnik85 Tak wiem (na innym forum dot. tego drugiego auta miałem dostęp do programu),pytanko czy na forum ktoś posiada taki program do focusa ??? mam kabel OBDII.

szafarek 19-03-2016 19:55

Odp: Brak mocy
 
elmconfig, forscan - oba znajdziesz w necie.
Poczytaj, na forum znajdziesz sporo informacji.

szkodnik85 19-03-2016 22:52

Odp: Brak mocy
 
Na początek zacznij od forscana. Elmconfigiem mozesz przez przypadek sobie krzywdę zrobić. Zmień jeszxze raz tytuł.

taurus2 20-03-2016 09:32

Odp: Brak mocy
 
Witam i dzięki za odpowiedzi. Czy tym Forscanem, mogę odczytać błąd i ewentualne go skasować ?? (Nie bardzo wiem jak wpisać temat, żeby wszyscy byli zadowoleni-może jakaś sugestia).

P.S gdzie mam szukać gniazda do podłączenia kabla??

Tarmas 20-03-2016 10:33

Odp: Brak mocy
 
Cytat:

Napisał taurus2 (Post 2560907)
Czy tym Forscanem, mogę odczytać błąd i ewentualne go skasować ??

Tak.

Cytat:

Napisał taurus2 (Post 2560907)
gdzie mam szukać gniazda do podłączenia kabla??

Szukaj pod wyłącznikiem świateł.

Inna kwestia, czy twój interfejs będzie kompatybilny (pewnie nie).

taurus2 20-03-2016 11:16

Odp: Brak mocy
 
Witam Tarmas Nie wiem czy będzie kompatybilny. Jestem świeżym użytkownikiem Forda i mało o nim wiem, więc jestem jak dziecko nocą, potrzebuję kogoś kto choć kawałek poprowadzi mnie za rączkę. Drażni mnie świecący Check i może mieć to coś wspólnego z utratą mocy, bo nie wierzę w to że auto ze 115km silnikiem potrafi tak mulić. Obroty idą ładnie i szybko, ale prędkość nie idzie z nimi w parze. Irytuję mnie to że nie wiem od czego zacząć jak mu pomóc i delektować się jazdą (świece wymienione).

tomimacko 21-03-2016 14:07

Re: Brak mocy
 
Kolego koła faz rozrządu i tylko to. Tez tak miałem 1.4 mnie objeżdżały nie miał ciągu to była jakaś masakra,na luzie obroty normalnie szły do końca. Zanim wymieniłem koła to wymieniłem pół silnika i nic nie dawało tylko efekt placebo miałem ooo!!! teraz to jedzie_guzik prawda nie jechał...A po wymianie kół rozrządu zrobiła się z niego "rakieta" 120 na 3 to był moment itd.
nie wierzyłem że 1.6 może tak jechać. Wymiana tylko dwóch kół.koszty są ale wrażenia bezcenne..po takiej zmianie mocy.pozdro

taurus2 21-03-2016 14:52

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Witam. To co rzekomo było robione w aucie to sprzęgło kompletne 192 tyś rozrząd 194 tyś i głowica 198 tyś aktualny przebieg to 209 tyś. Dzisiaj jak mi się uda to podepnę foczkę do kompa. Tak poza nawiasem, dzisiaj jadąc do pracy i wracając z niej, miałem wrażenie jakby go coś "puściło". Obroty w górę i prędkość adekwatnie też. Może nie jest to 100%, ale duuużo lepiej. Myślę sobie że przydało by się wymienić filtr paliwa, może paproch wpadł ?? Jak dam radę to napiszę co mi komputer pokażę

piotras31 21-03-2016 15:07

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
W tym modelu niema filtra paliwa-chyba że rozbebeszysz bak.Przegoń go powyżej 4000 obrotów,może to co pomoże.

taurus2 21-03-2016 17:14

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
No niestety, ale posiadam kabel VAG-KKL i forscan żąda ode mnie Elma. Popytam, może jakiś znajomy posiada, wtedy sprawdzę, no chyba że da się to jakoś w ustawieniach zmienić, ale przeglądałem i nic nie wskórałem.

Bump: piotras31 tak też uczynię może pomoże (widzisz nawet nie wiedziałem że nie ma filtra paliwa poza bakiem) Pozdro.

maniek750826 21-03-2016 21:07

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
jeżeli nie pokaże błędów sprawdz wężyk podciśnienia skrzyni korbowej u mnie były podobne objawy co prawda mam silnik 100 konny bez gazu ale może akurat będzie ów wężyk koszt około 50 zł i auto odżyło dodam tylko że mechanik z mojej ulicy stwierdził pierw przestawiony rozrząd a następnie chciał robić kapitalny silnika bo podejrzewał pierścienie kompresyjne koszt 2500 zł a okazało się że ów wężyk zasysał się na zgięciu i wytwarzało się zbyt duże ciśnienie w skrzyni korbowej proponował bym sprawdzić jeszcze kompresję ciśnieniomierz można kupić już za 50 zł a dużo powie o stanie silnika pozdrawiam.

taurus2 22-03-2016 06:50

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Witam maniek750826 Dzięki za podpowiedź, powiedz jeszcze gdzie mam szukać tego wężyka

taurus2 22-03-2016 21:40

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Witam. Drodzy forumowicze, dzisiaj znowu lipa. Chciałem przegonić troszkę foczkę i zonk. Czy to na benzynie czy na LPG efekt był podobny ok 120 km/h to max, pedał w podłodze i nic więcej 3200-3400 obr./min na 5-tym biegu ( na 3, 4 do 4000 dało radę) i koniec. Znowu załamka, ale pomyślałem sobie tak (jak się mylę to mnie poprawcie) 1-wszym właścicielem była firma i czy przypadkiem nie ma tam elektronicznego kagańca ???? (bo wiem że firmy zakładają blokadę na prędkość) i gość od którego kupiłem auto (czyli 2-gi właściciel), albo nie miał potrzeby jechać szybciej, albo myślał że tak ma być. Co o tym sądzicie ????

tomimacko 23-03-2016 13:23

Re: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Sprawdź w końcu błędy.

niko123 23-03-2016 13:37

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Może katalozator zapchany , ale komp powinien wywalić bląd sondy.
Jeśli dobrze odpala i np. na 2 czy 3 biegu fajnie się wkręca pod 5 tyś obr. to problem z katalizatorem odpada.

maniek750826 23-03-2016 19:20

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
u mnie w\w wężyk jest pod kolektorem widać go tylko kawałek i idzie do odmy bez zdejmowania kolektora można go wyczuć ręką czy nie jest uszkodzony

taurus2 23-03-2016 19:35

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Witam dzisiaj odczytałem takie błędy
P0016 i P0017 ( odczytane z torque)

P0016
Type: - Power - Fuel and air metering - ISO/SAE Controlled
Description: - Crankshaft Position - Camshaft Position Correlation
Location: - Bank 1 Sensor A

P0017
tu wszystko to samo za wyjątkiem Location: Bank 1 Sensor B

Z tego co wstępnie ustaliłem, chodź mogę się mylić to coś wspólnego z położeniem walu korbowego, ale proszę o szczegóły i pomoc

Dzisiaj na elektrodzie znalazłem coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], a facet od którego kupowałem auto wymieniał rozrząd , jest szansa że mam podobną sytuację ??? i gdzie się z tym zgłosić ???

masmed 24-03-2016 19:25

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Cytat:

Napisał taurus2 (Post 2563490)
Witam dzisiaj odczytałem takie błędy
P0016 i P0017 ( odczytane z torque)



Z tego co wstępnie ustaliłem, chodź mogę się mylić to coś wspólnego z położeniem walu korbowego, ale proszę o szczegóły i pomoc

Dzisiaj na elektrodzie znalazłem coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], a facet od którego kupowałem auto wymieniał rozrząd , jest szansa że mam podobną sytuację ??? i gdzie się z tym zgłosić ???

Witam. miałem podobny objaw błąd P0017 , wymieniłem koła zmiennych faz rozrządu, auto przed wymianą miało moc tylko na zimnym silniku po osiągnieciu właściwej temp. słabło i słabo przyspieszało, w okolicach 3-4 tys obrotów głośno buczało przy utrzymywaniu obrotów od 4 w góre w miare się zbierało. Czek po wymianie czasami sie swiecił czasami gasł, Rozrząd był założony poprawnie po wymianie termostatu(zostawiłem to na koniec) objawy prawie zupełnie ustały auto zbiera się ładnie. Nie do końca wiem czemu termostat miał taki wpływ na auto, może olej osiągał właściwą temp i dzięki temu sterował właściwie fazami rozrządu. Ważny też jest właściwy olej zgodny ze specyfikacją forda, jeśli wymiana kół zmiennych faz nie pomoże mogą też być do wymiany czujniki-zawory sterujące fazami (przy pokrywie rozrządu) cena ok 350 za szt. By lepiej zrozumieć ten silnik obejrzyj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. czasami czek mi się zapali (co nie wpływa na dynamikę auta) ale zauważyłem że im auto wiecej jeździ tym jest mu lepiej :)

taurus2 26-03-2016 09:05

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Witam, u mnie nie ma znaczenia silnik zimny, ciepły. Nie mam problemów z odpalaniem, obroty nie falują, auto samo nie gaśnie.Wszystko jest ok poza brakiem mocy. W aucie nic nie stuka, nie puka, silnik nie drży, nie skacze, nie trzęsie się. Silnik tak się zachowuje, jakby mu nic nie dolegało, tylko brak mocy. Jadąc w 4 osoby, to nawet fiaty 126p mają lepsze przyspieszenie (tak trochę żartobliwie)Już sam nie wiem, może rozrząd jest przestawiony ? może co innego. Sam raczej tego nie wybadam więc będę musiał auto oddać do jakiegoś czarodzieja, a wiadomo jak z nimi czasem bywa.


Życzę wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!

taurus2 28-03-2016 10:59

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Witam w ten świąteczny dzień. Dla wszystkich zainteresowanych, czekam dalej na sugestie w sprawie mojego problemu, może któryś z kolegów mieszka w pobliżu i w jakiś weekend ma ochotę pogrzebać w nie swoim autku, oczywiście odwdzięczę się. Gbdyby jednak tak się nie stało, to w pierwszych tyg kwietnia postaram się auto oddać do czarodzieja. oczywiście będę zdawał relację z poczynań.

taurus2 03-04-2016 14:39

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Witam. Dzisiaj umówiłem się z mechanikiem (na środę-czwartek) Więc pod koniec przyszłego tygodnia mogę wam napisać jak się sprawy mają, czy coś poważnego czy też jakaś błahostka.

taurus2 08-04-2016 19:06

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Witam. Dzisiaj odebrałem samochodzik. Chodzi jak rakieta, zrywny, ma przyspieszenie, po porostu nie to auto. Przyczyna - prosta, ktoś źle zrobił rozrząd, był najzwyczajniej w świecie przestawiony (lub pasek za luźny i przeskoczył) gość poprawił check zniknął sam (chociaż podepnę go pod kompa i sprawdzę) i auto ma nowe życie. Dziękuję wszystkim za porady i pomysły. Pozdrawiam.

damianisko5 09-04-2016 07:42

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
"Kość poprawił " - czyli założył nowy pasek ? nowy napinacz ? napisz coś więcej.

taurus2 10-04-2016 16:31

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Poprawione. Wszystko było nowe bo poprzedni właściciel robił gdzieś ten rozrząd. Mechanik powiedział, że prawdopodobnie ktoś to źle złożył czyli już przestawił przy składaniu. Poluzował go ustawił i skręcił tak jak powinno być używając klucza dynamometrycznego. odpalił silnik check się już nie zaświecił i pojechał na jazdę próbną. Przed tym posprawdzał wszystko jeszcze raz dla pewności. Przez przestawiony rozrząd wyskoczyły błędy z rozrządem i czujnikiem położenia wału korbowego. Faktycznie aż mi się twarzyczka cieszy kiedy teraz wsiadam do autka, bo w końcu czerpię radość z jazdy.

damianisko5 12-04-2016 07:44

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Taurus -to gratulacje z udanej naprawy.

taurus2 13-04-2016 16:22

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Dzięki bardzo. Trochę mi jeszcze została drobna kosmetyka autka.

ciafka 13-04-2016 18:10

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Naturalnie, bardzo się cieszę, że samochód już jeździ dobrze, albo przynajmniej tak ci się wydaje.
Co nie zmienia faktu, że mechanik nie ma zielonego pojęcia o wymianie rozrządu w Ti-VCT. Rozrząd w tym silniku ustawia się za pomocą blokad, i w żaden sposób tego nie zrobisz przy założonym pasku - nieważne co "poluzujesz".
Proponuję zatem poszukać kogoś kompetentnego, kto posprząta po swoich poprzednikach i zrobi ten rozrząd jak należy...

miedzianek 13-04-2016 18:56

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Cytat:

Napisał ciafka (Post 2576760)
Rozrząd w tym silniku ustawia się za pomocą blokad

Mój specjalista zrobił to poprawnie bez blokad;) Wystarczy wiedzieć jak i umieć sobie poradzić:)

ciafka 13-04-2016 19:58

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Pewnie chciałeś napisać "specjalista"... Umieć sobie poradzić to trzeba po takim "specjaliście", silnik remontując albo wymieniając...

miedzianek 14-04-2016 16:49

Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM
 
Cytat:

Napisał ciafka (Post 2576843)
Pewnie chciałeś napisać "specjalista"... Umieć sobie poradzić to trzeba po takim "specjaliście", silnik remontując albo wymieniając...

Jakoś po wizycie zniknął mi błąd rozrządu i samochód zaczął jeździć normalnie, spalanie spadło znacznie, nie dusił się i odzyskał moc:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.