Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Czy ten model ma DPF? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=203988)

meme 30-04-2014 15:32

Czy ten model ma DPF?
 
Dzień dobry,

Czytałem (w wielu miejscach), że silniki Ford Focus 1.6TDCi 90KM nie mają DPF, niemniej jednak zdziwiłem się gdy dzisiaj sprzedawca mi powiedział, że te z drugiej połowy 2010 roku mają? Akurat upatrzyłem sobie takiego z listopada 2010 ;/ Czy to prawda? Próbowałem coś wypatrzyć pod autem, ale w sumie nie bardzo wiedziałem czego szukać.

Dziękuję za pomoc.

majek32 30-04-2014 16:48

Odp: Czy ten model ma DPF?
 
vin auta podaj i się wyjaśni

meme 05-05-2014 14:53

Odp: Czy ten model ma DPF?
 
Cześć,

z bazy VIN wyszło coś takiego:

Marka: FORD
Model: FOCUS
Linia: FOCUS 2008-
Typ nadwozia: KOMBI
Seria: SERIA 32
Silnik: 1.6L DURATORQ CR TC (90PS) - DV6T
Skrzynia biegów: 5-BIEGOWA RęCZNA - MTX75
Emisja spalin: EMISJA ETAPU V
Typ napedu: LHD FWD
Kraj pochodzenia: NIEMCY
Pochodzenie podzespołów: COLOGNE, GERMANY (OWN ASSEMBLY)
Miejsce montażu: SAARLOUIS, LANGLEY

FlyBear 05-05-2014 15:30

Odp: Czy ten model ma DPF?
 
wejdz pod auto i zobacz czy mam dodatkowy zbiorniczek na plyn obok zbiornika paliwa ... i wszystko stanie sie jasne

pribina 05-05-2014 18:10

Re: Czy ten model ma DPF?
 
Wg. ETISa jest spełniona norma Euro V więc DPF powinien być. Ostatnie serie Focusów mają filtr suchy, który działa inaczej i nie ma w nim zbiorniczka na płyn. Ostatnio przerabiałem temat jak sprawdzić czy jest DPF w tym samochodzie i bardzo pomocny był post kolegi 1endzi z podforum Mondeo. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Od siebie dodam że jak otworzysz maskę to katalizator z filtrem DPF umieszczony jest pionowo w przedniej części komory (pomiędzy blokiem silnika i chłodnicą). Jest na nim osłona termiczna, ale przewody dobrze widać. Dwa niebieskie oraz jeden czarny w oplocie są mniej więcej u góry po lewej stronie, a dwie metalowe rurki do których są podłączone gumowe węże na samym dole z prawej strony.

meme 05-05-2014 20:42

Odp: Czy ten model ma DPF?
 
Cytat:

Napisał pribina (Post 2205965)
Wg. ETISa jest spełniona norma Euro V więc DPF powinien być. Ostatnie serie Focusów mają filtr suchy, który działa inaczej i nie ma w nim zbiorniczka na płyn. Ostatnio przerabiałem temat jak sprawdzić czy jest DPF w tym samochodzie i bardzo pomocny był post kolegi 1endzi z podforum Mondeo. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Od siebie dodam że jak otworzysz maskę to katalizator z filtrem DPF umieszczony jest pionowo w przedniej części komory (pomiędzy blokiem silnika i chłodnicą). Jest na nim osłona termiczna, ale przewody dobrze widać. Dwa niebieskie oraz jeden czarny w oplocie są mniej więcej u góry po lewej stronie, a dwie metalowe rurki do których są podłączone gumowe węże na samym dole z prawej strony.

Dziękuję.

Tak, sprzedawca powiedział, że jest to filtr bezobsługowy, bez płynu. Czym się on różni od typowych, czy rzeczywiście jest tak uciążliwy w użytkowaniu? Jechałem raz nowszym Mondeo z DPF i jak się włączył to myślałem, że samochód, gumy i plastiki się palą .. okropny zapach :-(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.