Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301685)

robert09d 08-10-2019 20:53

Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.
 
Witam
Mój problem polega na tym że po zaciągnięciu ręcznego, tłoczki w zacisku się nie cofają, dodam że zaciski były regenerowane, wszystkie nowe gumki, sprężynki itd. a tłoczki nadal się nie cofają. Co może być tego przyczyną?
Mondeo mk3 2002r. HB

darmodziej 09-10-2019 05:38

Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.
 
A po zwolnieniu cofają się?

matsen 09-10-2019 06:57

Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.
 
Cześć, przerabiałem ten problem w moim MK3, widzę że masz rocznik 2002 więc przedlift. W pierwszej kolejności wymień dźwignię hamulca na poliftową bez samoregulacji, np na taką:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pytanie czy sam regenerowałeś zaciski? ja kupiłem zestaw naprawczy za 40zł na Allegro i przyłożyłem się do tego rozbierając zacisk, czyszcząc wszystko dokładnie odrdzewiaczem i szczotką drucianą, potem duża ilość smaru i zaciski chodziły w palcach jak masło, nie miałem problemu przez 2 lata z ręcznym, łapał pięknie i wszystko się cofało potem sprzedałem Mondka. Ja dodatkowo zaciski zabezpieczyłem folią w płynie więc może to też dało taki efekt że woda nie dochodziła. Jak będziesz miał problemy z regeneracją to pisz bo ja na tym zjadłem zęby :)

robert09d 09-10-2019 17:33

Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.
 
Sam regenerowałem, wymieniałem linki od ręcznego i wszystko działało tak jak powinno i po pół roku ręczny przestał łapać. Zostało to zrobione i ręczny łapie już dobrze, samochodem nie ruszy, ale też od tego momentu już te tłoczki się nie cofają po zwolnieniu ręcznego, cofną się dopiero po paru minutach jazdy.

matsen 09-10-2019 18:26

Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.
 
Cytat:

Napisał robert09d (Post 3181527)
Sam regenerowałem, wymieniałem linki od ręcznego i wszystko działało tak jak powinno i po pół roku ręczny przestał łapać. Zostało to zrobione i ręczny łapie już dobrze, samochodem nie ruszy, ale też od tego momentu już te tłoczki się nie cofają po zwolnieniu ręcznego, cofną się dopiero po paru minutach jazdy.

Masz dzwignie z samoregulatorem?

Wygrawerowane na szkle.

robert09d 09-10-2019 20:07

Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.
 
Cytat:

Napisał matsen (Post 3181544)
Masz dzwignie z samoregulatorem?

Wygrawerowane na szkle.

Tak.

matsen 09-10-2019 20:09

Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.
 
To wlaśnie to jest powodem:) wymień to na poloftową, linki są tw same. Gdzieś w piwnicy chyba nawet mam taką dźwignię

Wygrawerowane na szkle.

robert09d 09-10-2019 20:12

Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.
 
Cytat:

Napisał matsen (Post 3181593)
To wlaśnie to jest powodem:) wymień to na poloftową, linki są tw same. Gdzieś w piwnicy chyba nawet mam taką dźwignię

Wygrawerowane na szkle.

Na pewno nie da się tego obejść jakoś i zostać przy tej dźwigni? Myślę że skoro tak było od nowości i jest z tym wszystko ok, ręczny trzyma to może coś z tym zaciskiem jest nie tak?

matsen 10-10-2019 07:21

Odp: Tłoczki nie cofają się po zaciągnięciu ręcznego.
 
Możesz jeszcze tył samochodu podnieść na koziołkach i spryskać zdrowo WD40 miejsca zaznaczone na obrazku poniżej:

https://s6.ifotos.pl/mini/38047400-_qsqnhrr.jpg

Potem uderzyć kilka razy młotkiem i postarać się rozruszać cały mechanizm, być może pomiędzy ruchomy element a zacisk dostałą się rdza i sprężyna nie jest w stanie cofnąć tłoczka. Żeby wykluczyć problem z samoregulacją ręcznego, musisz rozebrać tunel środkowy (4 Śruby w podłokietniku i po jednej w okolicach nóg po każdej stronie, reszta na zatrzaskach) i na dźwigni będzie taka sprężynka którą luzuje się linki, odepnij ją, i jeżeli tłoczki się cofną to wina jest w samoregulatorze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.