Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Nie działająca klimatyzacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317943)

tomas12331 28-02-2021 17:57

Nie działająca klimatyzacja
 
Moi drodzy, mam palący problem.Zeszłego lata po wielu latach naprawiłem wreszcie klimatyzację.Wymieniłem chłodnicę i osuszacz, nabilem, odgrzybilem i wreszcie zaczęła działać. Teraz po zimie ponownie chciałem z niej skorzystać i...nie działa. Sprawdziłem - kompresor działa, chłodnica i przewody robią się zimne po włączeniu a/c, więc to raczej nie nieszczelność czy brak czynnika. Dmuchawa działa bez zarzutu, niezależnie czy z klimą czy bez. Z początku myślałem że może to kwestia klapy ciepłe/zimne, bo sterownik od niej działa jak chce, ale to też nie to bo nawet przestawienie jej ręcznie na skrajnie zimną pozycję powoduje, że wieje najwyżej zimne z zewnątrz, a nie schłodzone przez klimę. Jakieś propozycje w czym może być problem? Będę wdzięczny za pomoc.
Autko to Focus Mk1 kombi, polift z klimatronikiem, rok 2003.

sayamag 28-02-2021 20:42

Odp: Nie działająca klimatyzacja
 
Jak sprawdziłeś czy działa kompresor?
Klimę masz manuala czy klimatronic?
Tam nie ma żadnej filozofii więc jeżeli startuje kompresor to chłodzi -chyba że klimatronic ma uszkodzony termistor ...

tomas12331 28-02-2021 21:32

Odp: Nie działająca klimatyzacja
 
Kompresor się "kręci" i cyka, takie blaszki co ma na wierzchu się obracają, więc działa. Mam klimatronic.

Bump: Możesz coś więcej o tym "termistorze"? Co to jest, gdzie to jest jak wygląda? Jakieś jeszcze pomysły poza tym?

kluska123244 01-03-2021 14:46

Odp: Nie działająca klimatyzacja
 
ja w focus mk1 klimę robiłem sobie sam a nabijałem takim zestawem z allegro specjalny wężyk a gazy pół na pół R260 i R600a po 200 gram każdego.

Klimę rozebrałem kompletnie bo po spuszczeniu gazu i wyjęciu dyszy rozprężnej która jest przy podszybiu okazało się że było pełno opiłków i mimo że klimatyzacja mi działała a rurka robiła się zimna nawet bardzo to było to zbyt słabe aby chłodzić.

Wypłukałem wszystkie rurki i chłodnicę klimy benzyną ekstrakcyjną pod ciśnieniem takim ręcznym opryskiwaczem 5L i zamówiłem używany kompresor. Zalałem go 180ml olejem PAG46 i przykręciłem. Zestaw uszczelek nowy z allegro 7zł komplet i najważniejsze wszystkie uszczelki posmarowałem smarem sylikonowym i tak się robi ! tylko nie robią tego w serwisach bo nie zarobią na kliencie jak będzie za szczelne !

Osuszacza nie musisz wymieniać bo to bzdura, rozbierałeś kiedyś taki osuszacz ? w środku jest saszetka od butów taka z granulkami tylko że w materiałowym woreczku:D cały sekret osuszacza wystarczy dobrze próżnię zrobić na 40 min agregatem od lodówki.

Jak masz mało czynnika wypuść go albo jedź na odessanie i później mniej zapłacisz przy nabijaniu. sprawdź czy dysza rozprężna nie jest zapchana opiłkami jak jest to płukanie układu i drugi kompresor.

Rób klimę sam bo w tak starym aucie jest to nie opłacalne samo płukanie układu kosztuje tyle co połowa wartości auta. Złożyć możesz sam a na nabicie do serwisu

Fulara 01-03-2021 16:49

Odp: Nie działająca klimatyzacja
 
No to kluska znów zabłysnął. Ta wóda musi być dobra !

tomas12331 01-03-2021 20:25

Odp: Nie działająca klimatyzacja
 
Dziękuję za pomoc, pojechałem dzisiaj na serwis i...odessano 80 g gazu z 750 g który wchodzi do tej klimy. Czyli nieszczelność. Gość w serwisie mówił, że w stówce się zmieszczę ze znalezieniem tej nieszczelności a możliwe i że z naprawą. Temat do zamknięcia.

Fulara 01-03-2021 21:11

Odp: Nie działająca klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał tomas12331 (Post 3323862)
Temat do zamknięcia.

najpierw polać klusi:lol:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.