Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Zapach octu z nawiewów przy uruchomieniu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=321511)

barkmar 28-06-2021 13:13

Zapach octu z nawiewów przy uruchomieniu silnika
 
Cześć wszystkim,
problem dotyczy FF MK3 po lifcie z 2017.

W tamtym tygodniu byłem na odgrzybianiu klimy i po paru dniach przy odpalaniu silnika gdzieś przez 30 sekund z nawiewów leci odór kwasu, taki jakby ocet. Dzieje się to tylko wtedy, jak ogrzewanie działa. Przy odpaleniu klimatyzacji zapach od razu ustaje. Na początku myślałem że to środek do odgrzybiania tak pachnie, i że z czasem zwietrzeje. Niestety tak się nie stało, a 1,5 h był na odpalonym na max ogrzewaniu po praniu tapicerki. Czy spotkał się ktoś z Was z taką sytuacją? Spartolona robota serwisu? Ozonowanie bez włączonej klimy by pomogło?

Na pewno mi się płyn chłodniczy nie wylał, oraz nie zauważyłem jego ubytków w zbiorniku. Odpływ też raczej sprawny bo konkretna kałuża była pod samochodem po suszeniu tapicerki

lukeros 28-06-2021 15:15

Odp: Zapach octu z nawiewów przy uruchomieniu silnika
 
Miałem to samo w tym roku dwa razy ozonowałem i nic to nie dało dopiero znajomy polecił mi to i jak ręka odjął. Oczywiście po tym zabiegu nowy filtr kabinowy. WURTH ŚRODEK DO DEZYNFEKCJI KLIMATYZACJI 300 ml.

wasi69 28-06-2021 19:31

Odp: Zapach octu z nawiewów przy uruchomieniu silnika
 
Też przez ostatnie upały czułem taki zapach nieprzyjemny i nie mam bladego pojecia skąd się wziął.. kupilem ozonator, posprawdzam kanały i wszystko inne, bo pierwszy raz w życiu mam coś takiego i dziwne że kilka innych osób również

arturmsi 28-06-2021 21:58

Odp: Zapach octu z nawiewów przy uruchomieniu silnika
 
Na to potrzebny jest produkt typu wyżej wspomniany WURTH, który kilkukrotnie aplikujemy na chłodniczkę w miejscu filtra powietrza, trochę gimnastyki, ale efekt jest na długo ;)
do tego trzeba sprawdzić, czy kilka minut po pierwszym "pianowaniu" pod spodem auta, na wysokości właśnie umiejscowienia filtra, skrapla się ciecz, musi tak być aby potwierdzić drożność odpływu.

luckyboy 28-06-2021 23:12

Odp: Zapach octu z nawiewów przy uruchomieniu silnika
 
Alkohol izopropylowy robi to samo co Wurth, a kosztuje ułamek kwoty.

karloss 29-06-2021 05:12

Odp: Zapach octu z nawiewów przy uruchomieniu silnika
 
Cytat:

Napisał luckyboy (Post 3352753)
Alkohol izopropylowy robi to samo co Wurth, a kosztuje ułamek kwoty.

Tylko jest drobna różnica. Ten Wurth (polecam również CRC) jest w postaci piany, ktora się rozpreza i wchodzi w zagłębienia.
Raz się skusilem na ozonowanie i też po tym smierdzialo. Od lat używam tylko tych pianek co wyżej również do klimy w mieszkaniu i nie mam żadnego problemu z nieprzyjemnym zapachami. Dobra rada aby przed zatrzymaniem wyłączyć chłodzenie na 2-3 minuty żeby osuszyć wymiennik.

luckyboy 29-06-2021 06:05

Odp: Zapach octu z nawiewów przy uruchomieniu silnika
 
1 załącznik(i)
Miałem Wurtha i żadna piana z niego nie powstawała...[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

barkmar 29-06-2021 06:47

Odp: Zapach octu z nawiewów przy uruchomieniu silnika
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 3352765)
Od lat używam tylko tych pianek co wyżej również do klimy w mieszkaniu i nie mam żadnego problemu z nieprzyjemnym zapachami.

Tak z ciekawości, lecisz tylko na piance i wcale nie ozonujesz? Czy hybrydowo?

Cytat:

Napisał lukeros (Post 3352635)
Miałem to samo w tym roku dwa razy ozonowałem i nic to nie dało dopiero znajomy polecił mi to i jak ręka odjął. Oczywiście po tym zabiegu nowy filtr kabinowy. WURTH ŚRODEK DO DEZYNFEKCJI KLIMATYZACJI 300 ml.

Dzisiaj lece do sklepu po Wurtha, bo się akurat składa że ich sklep mam pod domem i zobaczymy, oby pomogło, dam znać za kilka dni :)

hindus 29-06-2021 07:05

Odp: Zapach octu z nawiewów przy uruchomieniu silnika
 
Mi ozonowanie nic nie pomogło. Dopiero CRC AIRCO CLEANER PRO rzeczywiście usunął ten syf który się tam rozwijał.

karloss 29-06-2021 11:55

Odp: Zapach octu z nawiewów przy uruchomieniu silnika
 
Cytat:

Napisał barkmar (Post 3352772)
Tak z ciekawości, lecisz tylko na piance i wcale nie ozonujesz? Czy hybrydowo?

Raz ozonowałem kilka lat temu, potem śmierdziało w aucie i nic to nie dało.

Cytat:

Napisał hindus (Post 3352775)
Mi ozonowanie nic nie pomogło. Dopiero CRC AIRCO CLEANER PRO rzeczywiście usunął ten syf który się tam rozwijał.

Potwierdzam, tej piany używam najczęściej od ponad 12 lat. Nigdy nie miałem problemu z klimatyzacją. Jedna puszka wystarcza na dwie aplikacje.
Pianę nakładam na parownik + w kanały. Przed skończeniem jazdy polecam wyłączać chłodzenie na 2-3 minuty i nic nie powinno śmierdzieć, jeżeli filtr jest w dobrym stanie i odpływ drożny.

Bump:
Cytat:

Napisał luckyboy (Post 3352767)
Miałem Wurtha i żadna piana z niego nie powstawała...[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przyznaję, że się pomyliłem z tym Wurthem, gdyż używam jeszcze innej ich chemii i źle skojarzyłem. Ta piana to CRC, która jest dostępna m.in. w InterCars i to mogę w pełni polecić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.