Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81824)

roberts3003 26-10-2009 07:02

Jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?
 
Witam Wszystkich

Pytania może dziwne ale jednak muszę je zadać :
- jaki akumulator przewidziany jest do S-maxa z silnikiem 2,0 TDCI 140 KM,
- czy mozna taki kupić poza ASO? jakie musi mieć wymiary?
- czy zwykły laik może go zamontować bo wygląda na to że trzeba rozmontować pół komory silnika aby go wydostać? czy trzeba zdać się na ASO?

Pozdrawiam

maciekr7 26-10-2009 14:22

Odp: Jaki akumulator do S-maxa?
 
Parametry akumulatora pewnie masz w książce, zawsze możesz zajrzeć jaki masz aktualnie akumulator.
Do poprzednich samochodów używanych byłem zmuszony kupić akumulator. 2 razy kupiłem aku Centra Plus i były OK.
Kwestia taka, żeby A się zgadzały.

andree74 26-10-2009 14:30

Odp: Jaki akumulator do S-maxa?
 
5 załącznik(i)
1. Parametry akumulatora mozna odczytac z pierwszej fotografii pojemnosc akumulatora to 80 Ah a prad rozruchu to 700 A
2. Jelsli chodzi o rozmiar akumulatora to widac to na zdjeciu nr. 2
3. Na pytanie odnosnie wymiany : ...to da sie zrobic samemu, lecz musze dodac ze nie jest to taka szybka wymiana jak w innych samochodach.
Ja dostalem sie do niego wymontowywujac filtr powietrza oraz odkrecajac zbiorniczek z plynem hamulcowym na fotkach mozna zobaczyc jak to wyglada po rozebraniu.

roberts3003 26-10-2009 16:57

Cytat:

Napisał maciekr7 (Post 1273157)
Parametry akumulatora pewnie masz w książce, zawsze możesz zajrzeć jaki masz aktualnie akumulator.
Do poprzednich samochodów używanych byłem zmuszony kupić akumulator. 2 razy kupiłem aku Centra Plus i były OK.
Kwestia taka, żeby A się zgadzały.

Przeczytałem ksiązkę chyba całą i jedyna wzmianka o akumulatorze jest o tym jak uruchomić auto za pomocą przewodów i akumulatora z innego auta

Cytat:

Napisał andree74 (Post 1273161)
1. Parametry akumulatora mozna odczytac z pierwszej fotografii pojemnosc akumulatora to 80 Ah a prad rozruchu to 700 A
2. Jelsli chodzi o rozmiar akumulatora to widac to na zdjeciu nr. 2
3. Na pytanie odnosnie wymiany : ...to da sie zrobic samemu, lecz musze dodac ze nie jest to taka szybka wymiana jak w innych samochodach.
Ja dostalem sie do niego wymontowywujac filtr powietrza oraz odkrecajac zbiorniczek z plynem hamulcowym na fotkach mozna zobaczyc jak to wyglada po rozebraniu.

Wielkie dzięki, zdjęcia dużo wyjaśniają!
Czyli jest szansa na samodzielną wymianę , bałem się tylko czy wymiary innych producentów aku bedą ok, bo tak tam ciasno między tymi zabudowami.
Planuję rozmontować podszybie będzie może jeszczelepszy dostęp

andree74 26-10-2009 18:00

Odp: Jaki akumulator do S-maxa?
 
...ja tez najpierw myslalem ze rozbiore podszybie,...ale szybko zrezygnowalem z tego pomyslu i postanowilem zrobic tak jak opisalem wczesniej...po prostu mniej zabawy moim zdaniem. Akumulatory innych producentow ? Ja znalazlem w ofercie centry o odpowiednich wymiarach i bardzo zblizonych parametrach, lecz w moim przypadku moj akumulator przeszedl regeneracje (odsiarczany byl) i dziala.

roberts3003 26-10-2009 18:45

Odp: Jaki akumulator do S-maxa?
 
Wydaje mi się że że będzie pasował BOSH Akum. S4, 80Ah, 740A, L- Numer katalogowy: 0092S40100 Cena detaliczna brutto: 553.88 zł

foxtrot 24-01-2010 10:11

jaki aku do esia?
 
no i stało się...
dziś, po kolejnej nocy pod chmurką i temp. -23 "Janek Wiśniewski padł"...
napiszcie proszę jakie są parametry aku w esiu i jakie są Wasze typy co do zakupu nowego

arczi_75 24-01-2010 10:19

Odp: jaki aku do esia?
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1341544)
no i stało się...
dziś, po kolejnej nocy pod chmurką i temp. -23 "Janek Wiśniewski padł"...
napiszcie proszę jakie są parametry aku w esiu i jakie są Wasze typy co do zakupu nowego

Szybko padła ta Twoja sztuka :-( No i niestety tu się odzywa problem tych kochanych bezobsługowych akumulatorków. Kiedyś jeszcze w Matizie padł mi do samiutkiego zera akumulator. Dolałem na full wody, naładowałem i jeździłem bez żadnych problemów jeszcze ponad 1,5 roku. Teraz nie bardzo się to da powtórzyć.

pxl 24-01-2010 10:23

Odp: jaki aku do esia?
 
Witam,
-ja kupiłem oryginał w dobrej cenie -2lata gw.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ale są zapewne lepsze.
pozdr!

foxtrot 24-01-2010 10:41

Odp: jaki aku do esia?
 
arczi_75;

rzeczywiście nawet "za szybko"...; nie mam pewności, że nie był podmieniony przed sprzedażą na jakiś starszy....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.