Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Leje olejem kolo przepustnicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312864)

dżejms_bont 10-09-2020 08:33

Leje olejem kolo przepustnicy
 
Witam,

Problem z moja Foką plega na tym, że leje olejem kolo przepustnicy. Na łączeniu kolektora ssącego z przepustnicą pojawia się olej i zalewa napinacz paska i leje się w dół. Mechanik wymienił przepustnice ale dalej ten problem powraca. Twierdzi, ze uszczelnia jak tylko mógł i nic wiecej się zrobić nie da. Czy to moze byc wina przepustnicy czy oringu jaki naklada się na przepustnice? Czy tez moze jest to wina jakiejs uszczelki?

dzieki za pomoc

Fulara 10-09-2020 09:17

Odp: Leje olejem kolo przepustnicy
 
Kolego a dlaczego olej jest w przepustnicy. Dlaczego leczycie skutek a nie przyczynę.

Jak wam ścina opony to też wymieniacie opony czy robicie porządek z zawieszeniem ?

dżejms_bont 10-09-2020 09:18

Odp: Leje olejem kolo przepustnicy
 
Nie wiem dlaczego jest olej w przepustnicy. Nie jestem mechanikiem;/ A jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Turbo regenerowanie (przejechane moze 5 tyś km).

ratmed24 10-09-2020 12:20

Odp: Leje olejem kolo przepustnicy
 
Turbo puszcza olej, ktoś zrąbał robotę albo Cie oszukali i wstawili inną zajechaną używkę...lekki film olejowy to może być ale nie, że Ci kapie olejem z dolotu...

Fulara 10-09-2020 16:10

Odp: Leje olejem kolo przepustnicy
 
Cytat:

Napisał dżejms_bont (Post 3280423)
Nie wiem dlaczego jest olej w przepustnicy. Nie jestem mechanikiem;/ A jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Turbo regenerowanie (przejechane moze 5 tyś km).

dobrze że nie wiesz, bo nie jesteś mechanikiem

ale skoro twój mechanik na siłę uszczelnia opaskami tamto miejsce to nie ma pojęcia co robi

zajmij się turbiną

irosz 10-09-2020 16:47

Odp: Leje olejem kolo przepustnicy
 
Turbo jak pisali wyżej ale ja sprawdziłbym też odmę, w tym silniku to dosyć wrażliwy temat.

Fulara 10-09-2020 17:56

Odp: Leje olejem kolo przepustnicy
 
i lepiej zajmij się tym turbo, bo jak się rozbiega to pewnie będziesz latał naokoło auta i wyciągał kluczyki ze stacyjki albo odpinał węże z ropą a auto powie bye bye

EW1 10-09-2020 19:07

Odp: Leje olejem kolo przepustnicy
 
Dam 99% szans że masz problem z odmą i to jest przyczyna oleju w przepustnicy a dokładniej pęknięta membrana , ten 1% to wadliwa regeneracja turbiny. Ale na bank zmień mechanika a przynajmniej nie nazywaj tego dotychczasowego tym określeniem

dżejms_bont 07-10-2020 08:37

Odp: Leje olejem kolo przepustnicy
 
Membranka odmy wymieniona, lało dalej. Focusa sprzedałem. Nie mialem juz sily ani serca ciagle dokladac;/ Drobne sumy urosly do nieoplacalnych;/

Fulara 07-10-2020 13:13

Odp: Leje olejem kolo przepustnicy
 
Źle zregnerowali turbo a ty sprzedałeś auto. Spoko


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.