Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162521)

cassiner 27-07-2012 12:22

Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Witam!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem FOCUSA 2.0 TDCI 136 KM '05

Mam pytanie odnośnie komputera pokładowego. Czy jest możliwość zmiany softu bądź jego upgrade'u, żeby dostępna była opcja chwilowego spalania. Wiem, że w wersjach z białymi zegarami taka opcja już jest.

Pozdrawiam

Bro-car_pl 27-07-2012 13:04

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Witaj na forum. Jeżeli masz rocznik 2005,to powinna być możliwość aktualizacji softu do nowszej wersji,tak aby komputer pokazywał też spalanie chwilowe.

cassiner 27-07-2012 13:10

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Skoro jest mozliwość to w jaki sposób to zrobić??? Czy taką operację można dokonać kablem z allegro???

Matych 27-07-2012 21:10

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
trzeba wymienić zegary na poliftowe

tedi_k 27-07-2012 21:48

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał cassiner (Post 1857403)
Skoro jest mozliwość to w jaki sposób to zrobić??? Czy taką operację można dokonać kablem z allegro???

Wymianę softu w dowolnym module fordowskim jak na razie można zrobić praktycznie jedynie interfejsem serwisowym VCM za pomocą serwisowego oprogramowania IDS. Chińskie VCMy są na allegro, ale cena pomiędzy 1500 a 2000zł jak rozumiem nie skłoni cię do zakupu dla wymiany softu w zegarach:one:

Po pierwsze to można sprawdzić za pomocą interfejsu ELM327 zmodyfikowanego pod potrzeby rosyjskiego programu ELMconfig, czy nie da się po prostu uruchomić funkcji spalania chwilowego. Zdarza się, że funkcja jest jedynie nie uruchomiona a PCM i zegary potrafią ją realizować... Trzeba znaleźć kogoś obeznanego z wspomnianym programem - staje się on dla FF2/C-maxa podstawowym programem do własnej kustomizacji samochodu i sporo naszych kolegów z forum sprawnie się nim posługuje.

Jeśli funkcja nie da się uruchomić można spróbować upgrade softu zegarów. Wymiana softu za pomoca wspomnianego interfejsu VCM (oczywiście nie w ASO) to jakieś 150-200zł. Warunek jest jeden - faktycznie do twoich zegarów jest odpowiednia wersja softu. Trudno to zagwarantować bez podłączenia do kompa serwisowego.

Zegary poliftowe (z mniejszym wyświetlaczem) są dość łatwo dostępne - choć ich wymiana także wymaga podłączenia do kompa serwisowego i posiadania generatora kodów jednorazowych służących do parowania immobilizera (mieści się on w zegarach!) z modułem silnika PCM oraz ponownego zaprogramowania wszystkich kluczyków w immobilizerze. Cena takich zegarów to ok. 200zł, operacja wymiany drugie 200zł.

Zegary poliftowe (te z tubami) są o niebo ładniejsze od starych. Jak by co to sam mam takie zegary na zbyciu - pewne, sprawne, ze znanym przebiegiem (to też jest ważne, bo przebieg łatwo można zwiększyć, ale zmniejszyć umieją już jedynie magicy za dodatkowe 100zł....).

To tyle na temat co i jak w sprawie zegarów...

Grinch 28-03-2013 09:07

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Apropo spalania chwilowego to jak widać
tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Stare zegary przed liftowe a spalanie chwilowe jest :)

mixann 28-03-2013 11:04

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Tadeusz to który parametr trzeba sprawdzić za pomocą ELMConfiga aby się upewnić czy taka opcja jest w ogóle dostępna?

tedi_k 28-03-2013 11:27

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
1 załącznik(i)
Odczytać pierwszą stronę konfiguracji zegarów, zaznaczyć wskazaną opcję, zpisać do zegarów i zobaczyć co się stanie. Operacja jest bezpieczna i odwracalna, jeśli nic się nie pomyli.

mixann 28-03-2013 11:35

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Tadeusz jak zawsze można na Ciebie liczyć :) dzięki wielkie. Jak tylko wyzdrowieję to sprawdzę to u siebie.

erniio 28-03-2013 16:47

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
1 załącznik(i)
Potwierdzam , u mnie zadziałało Chwilowe Spalanie .

Dodaje zdjęcie na wyłączonym silniku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.