Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Ogólne] LPG w Fusionie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=4557)

nocny 07-04-2005 20:41

LPG w Fusionie
 
Witam wszyskich użytkowników Forda Fusiona.

Mam mojego Fu od grudnia 2003.
Po pierwszym przeglądzie (20 tyś), założyłem instalację gazową z sekwencyjnym wtryskiem gazu - "Elisa"- kosztowała mnie 4800 zł.
Aktualnie zbliżam się do przebiegu 29 tyś. i na razie nie mam powodów do narzekań.
Moja instalacja dotatkowo zawiera "buteleczkę do smarowania zaworów" (lubryfikacji).
Gościu który zakładał mi instalację powiadział, że w przypadku tych silników dotatkowe smarowanie zaworów jest obowiązkowe. Podobno były wcześniej przypadki, że bez tego elementu silniki zacierały się. (Nie wiem po jakim przebiegu).
Dalej powiedział , że firma z którą współpracuje zainstalowała dwie instalacje w Fusionach które przejechały na gazie ok. 50 tyś i jest wszystko ok.
Dalej z tego co wiem, przy gazie koniecznie trzeba regulować zawory nie rzadziej niż co 20 tyś. (nie ma regulacji hydraulicznej).
Zużycie płynu do lubryfikacji wynosi ok. 1 litr (kosztuje 100 zł) na ok. 15 tyś km.

m-a-r-i-o 07-04-2005 20:44

jak wyglada bilans koszty / oszczednosci ?

chromol 11-04-2005 21:22

czyli zamontowałeś gaz nie patrząc na utratę gwrancji??

nocny 13-04-2005 07:41

LPG w Fusionie
 
Tak utraciłem gwarancję. Podjąłem tzw. świadome ryzyko. Wyszedłem z założenia, że jeżeli miało się coś zepsuć to stałoby się to po kilku tysiącach kilometrów na początku eksploatacji samochodu.
Jeśli chodzi o koszty i zwrot włożonych pieniędzy to przy moim przebiegu rocznym ok. 20-25 tyś. km, instalacja zwróci mi się po ok. 2,5 do 3 lat, jeśli oczywiście ralacja ceny benzyny do ceny gazu pozostanie taka jak teraz. Brałem pod uwagę koszty przeglądów instalacji gazowej, wymiany filtrów oraz dotatkowe regulacje zaworów.
Mam zbiornik w miejscu koła zapasowego (dojazdówki)- 48 litrów do którego wchodzi ok. 39 litrów gazu.

chromol 13-04-2005 08:13

Cytat:

Napisał nocny
Mam zbiornik w miejscu koła zapasowego (dojazdówki)

jeździsz z kołem zapasowym w innym miejscu czy nie masz go wcale w aucie?

Mateush 15-04-2005 09:15

Cytat:

Napisał nocny
założyłem instalację gazową z sekwencyjnym wtryskiem gazu - "Elisa"-

A jak z mocą samochodu jest mocniejszy czy słabszy !

I wogóle jak z kulturą pracy silnika są jakieś różnice ???

chromol 15-04-2005 19:34

wydaje się, że chyba każdy zagazowany samochód traci trochę na mocy (przynajmniej tak słyszałem od kumpli). nie inaczej będzie z FF.

Yotez 19-04-2005 08:53

Cytat:

Napisał chromol
wydaje się, że chyba każdy zagazowany samochód traci trochę na mocy.

Niekoniecznie! W zalezności od instalacji może stracić ale może nawet zyskać na mocy - to nie do końca tak.

Ford Fusion 20-04-2005 09:24

Po zagazowaniu silnika benzynowego moc spada, zuzycie gazu wzrasta (w porównaniu ze zuzyciem benzyny). A czy w Fordach można? Kolejny artykuł na ten temat: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]\992&file=mh_1534.xml
Jak widać, wszystko to trzeba "przekalkulować" uwzględniając niebezpieczeństwo szybszego zużycia silnika. I jeszcze jeden aspekt: nasz rząd z pewnością będzie robił wszystko, aby spory fragment tzw. "dziury budżetowej" załatać akcyzą na paliwa. I stąd należy się spodziewać, że ceny gazu mogą rosnąć szybciej od cen benzyny (bo na kupujących gaz można jeszcze "wycisnąć" podwyżkę akcyzy - patrz: zrównanie cen ropy i benzyny). W rezultacie po pewnym czasie relacja ceny gazu do ceny benzyny może się zmienić na mniej atrakcyjną i inwestycja w "gaz" (+ ryzyko zniszczenia silnika )może być nietrafiona.

PZDR Ford Fusion

[ Dodano: 2005-04-20, 10:41 ]
I jeszcze jeden ciekawy adres z informacją o lubryfikacji:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PZDR Ford Fusion

alchemik 27-04-2005 14:34

Witam wszystkich serdecznie.
Ja również wstawiłem gaz do mojego Fusion-ka i w prawdzie to początki, jestem zadowolony. Na szczęście instalacja kosztowała mnie sporo mniej niż kolegę, który zapłacił 4800, ja zapłaciłem 3090zł zwróci mi się odpowiednio szybciej, szczególnie że dużo jeżdżę. Odpuściłem sobie gwarancję bo na samym paliwie jestem w stanie zaoszczędzić rocznie ponad 3000zł co po dwóch latach da kwotę ponad 6000zł, jak dla mnie gwarancja nie jest tyle warta. Czas pokaże czy decyzja była słuszna i oczywiście mam nadzieję że tak będzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.