Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Usterka tempomatu - nie działa, nie załącza się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=243704)

Muscron2000 09-03-2013 14:22

Złe działanie przycisków tempomatu
 
Od czasu jak pojawiła się zima mam taki problem z przyciskami na kierownicy +, -, reset. Chodzi o to że gdy jest w aucie zimno i nacisnę klawisz + lub - osiągam efekt jak przy naiśnięci OFF. Gdy temperatura wzrośnie + działa jak należy natomiast "-" cały czas wyłącza tempomat. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić, nadmienie że problem pojawił się wraz ze spadkiem temperatury.

jvc 09-03-2013 14:45

Odp: Problem z przyciskami tempomatu
 
Rozbierz przyciski i przeczyść styki, u mnie pomaga uderzenie pięścią w kierownice.
A na początek popraw tytuł tematu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kolopeter 31-03-2013 22:38

Odp: Złe działanie przycisków tempomatu
 
tak mi sie wydaje, że tam nie ma reset. tylko restore. Znaczy powrót do poprzednich nastaw

tedi_k 31-03-2013 22:43

Odp: Złe działanie przycisków tempomatu
 
Ale jest 'off-cancel', który wyłącza właśnie tempomat. Wszystko przyciski kodowane są rezystancyjnie i coś się porobiło z tymi rezystorami...

greegi 31-03-2013 23:33

Odp: Złe działanie przycisków tempomatu
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1987739)
...Wszystko przyciski kodowane są rezystancyjnie i coś się porobiło z tymi rezystorami...

A skąd takie info? Prawdę mówiąc pierwszy raz słyszę i klawiaturze kodowanej rezystancyjnie.

tedi_k 31-03-2013 23:47

Odp: Złe działanie przycisków tempomatu
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał greegi (Post 1987761)
...pierwszy raz słyszę i klawiaturze kodowanej rezystancyjnie.

No to kolega coś w ogóle mało słyszał o klawiaturach w samochodach...:wink:
Załączam kawałek schematu z FF2 / C-maxa bo taki akurat mam pod ręką. W S-maxie jest podobnie (choć wartości rezystancji mogą się różnić).

arkmyl12 01-04-2013 02:28

Odp: Złe działanie przycisków tempomatu
 
Dokładnie tak jak napisał Tedi K. Klawisze rezystancyjne mają tą zaletę że umożliwiają sprowadzenie sygnałów z wielu przycisków do 2/3 przewodów. Co w przypadku kierownic wielofunkcyjnych z poduszkami daje i tak sporą ich ilość.
A co do problemu, możesz mieć wilgoć w autku. Jak masz możliwość wjedź do ogrzewanego garażu i zostaw otwarte wszystkie szyby. Temat był wałkowany na forum mondeo, a pod tym względem nasze auta są identyczne. Zresztą pomaga też czyszczenie przycisków, naciskanie na środku itp

dikileiden 01-04-2013 06:56

Odp: Złe działanie przycisków tempomatu
 
Też miałem problemy z przyciskami na kierownicy , już byłem bliski wymiany , ale nowy soft zegarów wszystko naprawił.

tedi_k 01-04-2013 13:39

Odp: Złe działanie przycisków tempomatu
 
Cytat:

Napisał Muscron2000 (Post 1971873)
...natomiast "-" cały czas wyłącza tempomat. ...

Wygląda na to, że ten "-" po prostu zwiera do masy - na przykład z powodu wilgoci.

Muscron2000 01-04-2013 17:22

Odp: Złe działanie przycisków tempomatu
 
No właśnie chyba przyczyną jest wilgoć, auto jest cały czas garażowane ale na przykład wczoraj przycisk "minus" działał bez zarzutu. Oby do wiosny i większych temperatur.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.