Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Wycie pompy wspomagania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=321678)

floras333 25-05-2020 19:52

pompa wspomagania zatarła się
 
Witam, od dłuższego czasu mam problem z moim Focusem 1.6 100km. Przez ookoło rok wydobywal się z niego dźwięk jak na tym filmiku: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Po dłuższym czasie eksploatacji z tym dźwiękiem pompa wspomagania zatarła się, z powodu wycieku płynu przez kable. Zakupiłem kable do wspomagania (regenerowane) i nową pompę wspomagania. Przez około dwa dni Ford działał bez zarzutów, po 2 dniach dźwięk powrócił, lecz działał dalej, wycieku nie było. Kable wytrzymały 6 miesięcy i znowu cały płyn wyciekł.

Tym razem zdecydowałem się na kupno oryginalnych kabli do pompy. Samochód oddałem do innego mechanika, który wymienił mi kable i znowu przez około 2 dni ford działał bez charakterystycznego wycia, a potem wycie znowu wróciło...

Co może być tego przyczyną, że znowu przez 2 dni eksploatacji pompa działa bez zarzutów a potem ma jakieś problemy i znowu wyje? Czy może to być jakaś usterka osprzętu?

madamsz 25-05-2020 20:10

Odp: Niekończący się problem ze wspomaganiem
 
Jakie kable ?, jaka pompa ?. Jeżeli to jest 1.6 tdci to jest wspomaganie elektro-hydrauliczne i przy dodawaniu gazu pompa nie będzie tak wyła bo ma stały wydatek, który zmienia się dopiero z obrotami kierownicy.
Podaj dokładnie jaki silnik i jakie wspomaganie.

floras333 25-05-2020 22:48

Odp: Niekończący się problem ze wspomaganiem
 
Silnik 1.6 benzyna 100km, pompa, którą włożyłem to WRC DSP1285

konieczko5 26-05-2020 08:04

Odp: Niekończący się problem ze wspomaganiem
 
U mnie pompa wyła tylko przy maksymalnym skręcie kierownicy. Pomógł XADO Rewitalizant EX120. Niestety w drugim aucie nie było poprawy (rok temu był znacznie tańszy)

madamsz 26-05-2020 12:03

Odp: Niekończący się problem ze wspomaganiem
 
Czyli tylko hydrauliczne. Może być tak:
- nowa pompa byle jakiej jakości
- nieodpowiedni płyn w układzie (ale tak szybko by raczej nie padło - chyba że ...)
- układ wspomagania (maglownica) wyciera się i są opiłki w układzie
które uszkadzają pompę
- warto też sprawdzić czy jest osiowość paska wielorowkowego w stosunku do pozostałego osprzętu
(czy nie występuje ciągnięcie powodujące uszkodzenie łożyska w pompie)

Michał1982 05-07-2021 11:31

Wycie pompy wspomagania
 
Witam. Problemik z pompą wspomagania Focus mk2 1.6 115km, 2007rok. Tydzień temu podczas jazdy zaczęło wyć , gwizdać przy dodawaniu gazu i skręcie kierownicą nawet na postoju. Podjechałem na warsztat, stwierdzili uszkodzenie pompy. Po wymianie nadal wyje. Maglownica zregenerowana , przewody drożne. Olej zalany, odpowietrzone zrobione. I k... dalej nie ma poprawy. Macie może jakieś pomysły co jeszcze jest nie tak? Czy wadliwy może być zbiorniczek oleju?

hindus 05-07-2021 11:31

Odp: Wycie pompy wspomagania
 
Wymiana na nową czy zregenerowaną? Zamiennik, ori?

Michał1982 05-07-2021 12:08

Odp: Wycie pompy wspomagania
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3354006)
Wymiana na nową czy zregenerowaną? Zamiennik, ori?

Wymiana na nowa, ori

Fulara 05-07-2021 12:13

Odp: Wycie pompy wspomagania
 
nie możliwe że nowa pompa też wyje.

czy kierownica chodzi przy tym wyciu lekko czy ciężko ?

jeśli chodzi ciężko, coś musi stawiać jej cholerny opór. wypnij wąż powrotny od zbiorniczka, wcześniej zlej to ze zbiorniczka żeby był pusty i tak jak przy wymianie płynu kręć kierownicą i zobacz czy powrót zasila np butelkę olejem.

chyba że trafiłeś na drugą pompę walniętą. albo coś w maglownicy się zaciera i opiłki walą w pompę... generalnie wszystko do sprawdzenia

Michał1982 05-07-2021 12:49

Odp: Wycie pompy wspomagania
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3354016)
nie możliwe że nowa pompa też wyje.

czy kierownica chodzi przy tym wyciu lekko czy ciężko ?

jeśli chodzi ciężko, coś musi stawiać jej cholerny opór. wypnij wąż powrotny od zbiorniczka, wcześniej zlej to ze zbiorniczka żeby był pusty i tak jak przy wymianie płynu kręć kierownicą i zobacz czy powrót zasila np butelkę olejem.

chyba że trafiłeś na drugą pompę walniętą. albo coś w maglownicy się zaciera i opiłki walą w pompę... generalnie wszystko do sprawdzenia

Kierownicy chodzi lekko, maglownica po regeneracji jest


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.