Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] 1.6 TDCI - Kontrolka ciśnienia oleju na zimnym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273283)

mateusz_bg 03-12-2017 09:07

1.6 TDCI - Kontrolka ciśnienia oleju na zimnym silniku
 
Witam
Od dwóch miesięcy jestem użytkownikiem Focusa mk3 1.6 TDCI. Przebieg 133 tys km. Wcześniej nie zwracałem uwagi na kontrolkę ciśnienia oleju przy odpalaniu silnika. Od pewnego czasu zaobserwowałem, że podczas uruchamiania silnika po dłuższym postoju (cała noc ) lampka ciśnienia oleju gaśnie dopiero po uruchomieniu silnika. We wcześniejszych moich autach lampka ta gasła jeszcze w momencie kręcenia rozrusznikiem. Później w ciągu dnia już ten problem nie występuje. Dodam, że Focus był na przeglądzie w ASO na wymianie oleju przy przebiegu 132 tys km. Uprzedzając pytania silnik nie bierze oleju - stan na bagnecie się nie zmienia.
Link do filmiku :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slawek-kali 03-12-2017 09:23

Odp: 1.6 TDCI - Kontrolka ciśnienia oleju na zimnym silniku
 
wszystko w normie.

STARRAD 03-12-2017 10:03

Odp: 1.6 TDCI - Kontrolka ciśnienia oleju na zimnym silniku
 
Też tak mam. Czym chłodniej tym kontrolka świeci się dłużej po uruchomieniu auta. Obecnie przy ok. 0st.C , 1-1,5 sek po zapaleniu.

mateusz_bg 03-12-2017 10:29

Odp: 1.6 TDCI - Kontrolka ciśnienia oleju na zimnym silniku
 
Właśnie też u siebie dzisiaj to zauważyłem - postawiłem auto na noc do garażu to kontrolka momentalnie zgasła. Widocznie im niższa temperatura tym olej gęstnieje i dłużej się świeci kontrolka ��

kumpel Fordzika 03-12-2017 11:47

Odp: 1.6 TDCI - Kontrolka ciśnienia oleju na zimnym silniku
 
Taka sytuacja w zdrowym sprawnym silniku nie może mieć miejsca. Przyczyny należy szukać, albo w źle dobranym oleju, albo zmienić dostawce filtrów oleju. Filtr niby prosta rzecz, ale ma zaworek zabezpieczający przed totalnym spadkiem ciśnienia, spłynięcia oleju z kanałów olejowych, a także otwierający się w sytuacji gdy powierzchnie filtrujące zostaną zapchane, wtedy zawór bezpieczeństwa obejściowy powinien zadziałać. Późne uzyskanie właściwego ciśnienia sygnalizowane zgaśnięciem lamki kontrolnej to coś jest na rzeczy. Po tygodniu postoju moje auto odpala i w mgnieniu oka lampa gaśnie.
Filtr oleju to ważne "urządzenie" nie powinien być byle jaki. Polecam filtry marki PURFLUX. Pierwsza klasa, pewne produkty.
W żadnym z 15 prywatnych aut i kilku służbowych tego zjawiska nie spotkałem, a temperatury miewam u siebie prawdziwie ujemne, a nie jak piszecie -1 czy + 1 :D i już na rozruchu za niskie ciśnienie smarowania.
Pamiętajcie dobry, bardzo dobry filtr oleju prawie ważniejszy niż sam olej, szczególnie do Forda :D ... ;)
ps.
Na jakich tam olejach jeździcie, pewnie na castrolach z bilbordów przebranych jakieś super formuły i zmieniane w ASO co 20 tys km ;)

PURFLUX wcale nie jest drogą marką dla porównania paliwowy:
ile trzeba kasy wywalić za znaną markę nawet gospodyniom domowym 65zł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a ile kasy za markę znaną tym co używają i chwalą 37zł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ps.
Boszszsze broń przed bzdurnymi płukankami, niż żałuj kasy na olej i na filtr

mateusz_bg 03-12-2017 12:50

Odp: 1.6 TDCI - Kontrolka ciśnienia oleju na zimnym silniku
 
Przed następna wymiana oleju myśle zrobić płukankę zobaczymy czy będzie różnica

daaro 03-12-2017 19:09

Odp: 1.6 TDCI - Kontrolka ciśnienia oleju na zimnym silniku
 
Purfux np siedzi w filtrze paliwa mahle.
Oryginalny filtr paliwa fomoco,rowniez ma element filtrujacy purflux.

Autopros 03-12-2017 19:43

Odp: 1.6 TDCI - Kontrolka ciśnienia oleju na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2896129)
Boszszsze broń przed bzdurnymi płukankami, niż żałuj kasy na olej i na filtr

No tu bym polemizował, bo te silniki od początku produkcji miały zalecenie producenta, żeby płukać układ przy każdej wymianie oleju. Podobnie jest gdzieś w serwisówkach wzmianka o przewodzie doprowadzającym olej do turbosprężarki. Polecam tę małą Liqui Moly nr kat. 2640.

Co do filtra, masz rację. Te silniki potrafią mieć problemy ze ściekaniem oleju przez wspomniany przez Ciebie zaworek, jeśli mechanik włoży wkład filtrujący w pokrywkę i zacznie go wkręcać w obudowę. Ten "pipek" na dole wkładu potrafi nie trafić w swoje miejsce, filtr się zgniata i puszcza bokami. Oczywiście na zewnątrz wszystko jest szczelne, ale filtr nie działa prawidłowo.

kumpel Fordzika 03-12-2017 20:19

Odp: 1.6 TDCI - Kontrolka ciśnienia oleju na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał daaro (Post 2896312)
Oryginalny filtr paliwa fomoco,rowniez ma element filtrujacy purflux.

To całkiem możliwe, że Ford zamawia u Purfluxa filtry do sowich aut. Ford branduje je FomoCo i jest git. Niemniej akurat ten przykład co podałem z filtrem paliwa ON to tzw oryginalny FomoCo jest jeszcze droższy od Bosch. Czyli jeśli wiemy, że warto kupować Purfluxa to można też z ich logo za mniejsze pieniądze.
Od niepamiętnych czasów jak kupuje filtry do aut czy motocykli to zawsze Purfluxa, czasem czegoś tam nie mają w ofercie, to wtedy Man.
Szczególnie dobrze wykonane filtry Purfluxa to filtry powietrza zasysanego czy kabinowe do obiegu w kabinie.
Wiem od znajomego mechanika który grzebie się w Peugotach, że tam purfluxy idą na pierwszy fabryczny montaż.

Bump:
Cytat:

Napisał Autopros (Post 2896326)
Podobnie jest gdzieś w serwisówkach wzmianka o przewodzie doprowadzającym olej do turbosprężarki. Polecam tę małą Liqui Moly nr kat. 2640.

Ja nie uznanie dodatkowego płukania, dobry olej załatwia temat, a jak ktoś jeździł na cholera wie czym i silnik zalakowany wewnątrz jak stara lokomotywa to takie płukanki mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Rozpuszcza się to wszystko odkleja, złogi w postaci płatków skamieniałych dosłownie kawałów laku poolejowego wędrują najpierw do filtra oleju, który się zapycha i potem działa zawór obejściowy i te drobinki syfu idą w kanały, kanaliki smarowania silnika. Potem się dziwimy że kiedyś rozrząd chodził cicho a teraz na zimnym bardziej klekocze. Jak to przecież nowy lepszy oklej zalany wiec rozrząd powinien ciszej chodzić. Niestety to rozrząd od razu o sobie daje znać, bo smarowanie przez wąskie kanaliki zorganizowane, a i najwyżej olej ma do dotarcia stąd zdarzyć się może, że taka płukanka coś nabroiła i przytkała jakąś drobinką odklejoną. Nie musi, ale może :) Mi się to kiedyś zdarzyło w motocyklu :(
Moim zdaniem te płukanki mają jedno jedyne przeznaczenie.
Służą do sprzedaży :)

Autopros 03-12-2017 20:40

Odp: 1.6 TDCI - Kontrolka ciśnienia oleju na zimnym silniku
 
Dlatego płukankę robi się przed zlaniem starego oleju. A jeśli przyjechało coś, co ma tak czysty silnik, że boisz się wlać płukankę, to wygoń to od razu do kogoś innego, nie ryzykuj dotykania się.

Ja swoje samochody płuczę od zawsze, siostry 1,6 HDi w Berlingo też. Zawsze jeżdżone na dobrych olejach, serwisowane na czas, filtry Purflux, Mahle lub Mann.

Powiem więcej. Stosuję również płukanki układu wtryskowego Liqui Moly i uważam to za słuszne rozwiązanie. Przy wymianie filtra paliwa zamiast ON z kanistra wlewam płukankę, odpalam, a co się nie zmieściło to chlup do zbiornika. Oczywiście w Focusie to chlup jest trochę wnerwiające do wykonania, ale czego się nie robi dla swojego ulubieńca :wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.