Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Wibracje/drżenie wewnątrz auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262907)

wegorz-pwo 26-04-2017 06:39

Wibracje/drżenie wewnątrz auta
 
Help.
1. Opis problemu:
Podczas jazdy bez względu na prędkość wyczuwam drżenie kierownicy. Coś w rodzaju wibracji prawie niezauważalanych lecz stałych i o dużej częstotliwości drgań. Drgania są odczuwalne na kierownicy, gałce zmiany biegów. Wyczuwa się je na podłokietnikach i w zasadzie w całym wnętrzu pojazdu. To nie jest bicie lecz drżenie wibracje.

2. Badania i naprawy.
Wizyta na stacji diagnostycznej -
"Tak czuć wibracje podczas jazdy ale nic tu pod spodem nie widać. Zawieszenie jest sprawne" - to cytat pracownika. Dodano jeszcze " a poduszki wymieniane? Może poduszki..."
Myślałem że to tarcze. Przed wizytą na stacji były przetoczone 4 tarcze amerykańskim sprzętem na samochodzie. Wymienione klocki do 4 tarcz. Zmieniony płyn hamulcowy.
Wymienione łączniki stabilizatora.
Koła wyważone.

3. Objawy takie same na oponach zimowych i letnich. To samo przed i po wyważeniu. Po przetoczeniu tarcz delikatnie jakby lepiej - delikatnie.

Powiedzcie co mam robić? Nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei. Podobno to też nie przeguby... i nie dwumasa. To co? Skoro nie widać na stacji diagnostycznej to gdzie lepiej zobaczą? Ręce opadają.
Dajcie proszę jakiś cel.

no_fear 26-04-2017 09:14

Odp: Wibracje drżenie wewnątrz auta
 
na jakiej podstawie wykluczono dwumasę ?

wegorz-pwo 26-04-2017 10:04

Odp: Wibracje drżenie wewnątrz auta
 
Wykluczono na podstawie oględzin i jazdy testowej.

Padek23 26-04-2017 19:09

Odp: Wibracje drżenie wewnątrz auta
 
Miałem ten sam problem u siebie. To z czasem będzie sie zasilać i w moim przypadku był to prawy przegub wewnętrzny (ten od skrzyni). Niestety w miom przypadku niewymienialny osobno, także proponuję rozejrzeć się za półosią.

wegorz-pwo 12-06-2017 09:51

Odp: Wibracje drżenie wewnątrz auta
 
Oddałem półoś do regeneracji. Okazało się że przeguby są ok. Wymiana przedłużki i prostowanie połosi.
Zamiast płacić krocie za nowe półosie może warto naprawiać swoje oryginały?
Temat zakończony.

wegorz-pwo 20-06-2017 10:11

Odp: Wibracje drżenie wewnątrz auta
 
Temat powraca.
Półoś założona i daje to samo. Koła ponownie wyważone.
Gdzie szukać? Poduszki? Sprawdzone oprócz tej pod akumulatorem. Wymieniać? Sam dam radę? To olejowa poducha czy nie?
Help

mathiasc 26-12-2017 12:48

Odp: Wibracje/drżenie wewnątrz auta
 
Udało się usunąć drgania? mam ten sam problem. Wyczytałem w necie ,że może to być spowodowane piastą/łożyskiem koła

kojot10 04-01-2018 17:16

Odp: Wibracje/drżenie wewnątrz auta
 
Witam mam to samo u siebie. Mam wersję 1.9 tdi 150km. Przyczyna -przegub wew. prawy . Jeden raz już wymieniłem , było ok , teraz będzie druga wymiana.

Jazon71 04-01-2018 17:49

Odp: Wibracje/drżenie wewnątrz auta
 
Miałem taki objaw i okazało się że łożyska na podnośniku zero szumu .Jak rozebrałem to jedno się rozleciało na drobny mak a drugie miało luzy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.