Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] P0171, LPG, zbyt uboga mieszanka - gazownik rozkłada ręce... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274857)

gombalski 09-01-2018 22:13

P0171, LPG, zbyt uboga mieszanka - gazownik rozkłada ręce...
 
Problem chyba klasyczny, ale po paru wizytach u mechaników i gazowników nikt nie wie, co z tym zrobić...

Mondeo Mk3, 2003r., 1,8 benzyna+LPG. Cały czas zapala się check engine (tylko na gazie!), błąd P0171 - zbyt uboga mieszanka. Po pierdyliardzie wizyt u mechanika i gazownika, została wymieniona sonda lambda (pierwsza, przed katalizatorem), świece i kable. Do tego regulacja gazu robiona ze dwa razy. Za ostatnim (dziś) gazownik wymienił kominy (czymkolwiek są) i wyregulował od nowa. Przy okazji badał skład spalin - wszystko idealnie, wskazania z komputera jego zdaniem okej.

W końcu kupiłem kabel OBDII do kompa, mam zapis z jazdy i postoju (do programu FORScan: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ; w sekundach: 0-540: jazda Pb; 540-1000: postój Pb; 1000-1525: jazda gaz; 1525-2000: postój gaz) - w korekcie krótkoterminowej na Pb jest zwykle minus, w długoterminowej na postoju ok. +14%. Na gazie w krótkoterminowej wartości dodatnie, w długoterminowej ok, +24%. Gaz założony 8 miesięcy temu.

Jak żyć, co robić?

Bump:

Adept 09-01-2018 22:19

Odp: P0171, LPG, zbyt uboga mieszanka - gazownik rozkłada ręce...
 
Ogólnie to sonda lambda do wymiany.
i tu bym zajrzał
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gombalski 09-01-2018 22:28

Odp: P0171, LPG, zbyt uboga mieszanka - gazownik rozkłada ręce...
 
Niestety, była wymieniona. Zresztą może warto zajrzeć do wyników FORScana - tam są wartości podawane przez obie sondy - prawidłowe?

Cytat:

Napisał Adept (Post 2914031)
Ogólnie to sonda lambda do wymiany.
i tu bym zajrzał
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


tonik 10-01-2018 06:44

Odp: P0171, LPG, zbyt uboga mieszanka - gazownik rozkłada ręce...
 
Napisz jakie masz wtryski i reduktor, gdzie zamontowano wkrętki, jakie dysze. Najlepiej wrzuć zdjęcia spod maski. Te silniki jeżdżą bezproblemowo na gazie, a problemy wynikają z niewłaściwego montażu, regulacji lub niewłaściwych komponentów instalacji LPG. Jak będziesz słuchał rad jak powyżej, to lepiej od razu zmień auto. Wyjdzie taniej niż wymiana na raty.

Marek13 10-01-2018 07:19

Odp: P0171, LPG, zbyt uboga mieszanka - gazownik rozkłada ręce...
 
Polecam forum [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Znajdź polecanego gazownika z okolicy i umów się na wizytę.

gombalski 10-01-2018 07:32

Odp: P0171, LPG, zbyt uboga mieszanka - gazownik rozkłada ręce...
 
4 załącznik(i)
Zdjęcia poniżej:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z góry dziękuję za pomoc :)

tonik 10-01-2018 12:28

Odp: P0171, LPG, zbyt uboga mieszanka - gazownik rozkłada ręce...
 
Instalacja złożona z najtańszych części, wkrętki z pewnością w kolektorze (gdzie są klapki), a nie w głowicy. To nie wróży nic dobrego. Z pewnością check nie jest wywalany bez powodu. Podjedź do innego gazownika niech to obluka, bo ten który udziela Ci gwarancji z pewnością będzie wciskał ciemnotę, że wszystko jest OK. Moim zdaniem coś jest nie tak w ustawieniach sterownika (należałoby to pokazać), albo ten reduktor od turasów się nie wyrabia i z tego powodu masz spadki ciśnienia i ubogą mieszankę.

gombalski 12-01-2018 15:01

Odp: P0171, LPG, zbyt uboga mieszanka - gazownik rozkłada ręce...
 
Dzięki wielkie za pomoc, w przyszłym tygodniu idę do innego magika-gazownika, mam nadzieję, że pomoże. Dam znać.

stadar 14-01-2018 06:30

Odp: P0171, LPG, zbyt uboga mieszanka - gazownik rozkłada ręce...
 
Też pojawia mi się ten błąd.Pomimo wielu manewrów z instalacją lpg nadal się pojawia po kilkuset km od wykas.błędu.Wg mnie przyczyna jest banalna.Mam rozwalone (hałasujące) klapki w kol.dolotowym (odłączyłem cięgło ster.klapami)i w momencie kiedy przyśpieszam klapy powinny być w takim położeniu aby chwilowo wzbogacały mieszankę,a nie są i dlatego mieszanka w tym momencie jest uboga.U mnie też błąd na 1cyl.Pomijam fakt że wtryski gazu są wiercone i wkręcone akurat w okolicy klapek i ktoś mógł je uszkodzić przy montażu lpg.

setaszi 14-01-2018 07:55

Odp: P0171, LPG, zbyt uboga mieszanka - gazownik rozkłada ręce...
 
w jaki sposób klapki wzbogacają mieszankę ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.