Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Automatyczne światła - czy jest ok? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67125)

Kayu 13-04-2009 12:07

Automatyczne światła - czy jest ok?
 
Witajcie,

w moim s-maxie są światła halogenowe, opcja automatycznych świateł z pakietu GoldX oraz włączony tryb skandynawski świateł (przynajmniej tak zrozumiałem handlowca który wydawał mi samochód od dealera).
Kiedy przełącznik świateł jest w pozycji "0" i włącze zapłon to włączają się swiatła mijania, ale podświetlenie deski pozostaje wyłączone. W pozycji Auto (skrajna prawa) po włączeniu zapłonu włączają się automatycznie światła mijania i podświetlenie deski, ale włączenie św. przeciwmgielnych jest możliwe tylko w ciemnych warunkach (działa czujnik natężenia światła).
Działanie świateł przy włączniku w pozycji św.pozycyjnych i św. mijania jest naturalne i zgodne z logiką.
Czy takie działanie świateł jest takie samo jak u Was, czy jednak dealer czegoś nie dokonfigurował? Czy tryb skandynawski wyklucza możliwość całkowitego wyłączenia świateł podczas jazdy ?

tygrysex 13-04-2009 17:48

Odp: Automatyczne światła - czy jest ok?
 
Dokladnie tak jak piszesz... wszystko jest OK

ph71 14-04-2009 07:38

Odp: Automatyczne światła - czy jest ok?
 
Mam ksenony i kazałem wyłączyć automatyczne światła jeszcze przed odbiorem samochodu :wink:
W drugim aucie mam halogeny i serwis nie może tego zrobić, co skutkuje wymianą obu żarówek raz-dwa razy do roku :(
Wiem, automatyczne włączanie świateł to dla niektórych komfort bezdyskusyjny (bo nie zapominają), ale są sytuacje gdzie każdorazowe ich włączanie kłóci się z elementarną logiką i ekonomią :D Jeśli myślisz podobnie - pomyśl o przejściu na normal...

loop_77 15-04-2009 09:38

Odp: Automatyczne światła - czy jest ok?
 
Ja tak samo jadę do serwisu,żeby mi wyłączyli te automatyczne światła.
Przy okazji chce,żeby po ruszeniu automatycznie zamykały się drzwi.
Troszkę się zdziwiłem,ze nie ma tej opcji fabrycznie.

wit007 15-04-2009 10:09

Odp: Automatyczne światła - czy jest ok?
 
Ja bym sobie chetnie automat wlaczyl, ale taki madrzejszy - zeby zapalal swiatla w dzien tylko w pozycji "auto", a na "0" zeby swiatel nie bylo. Ale to chyba nie w ASO ;)

tygrysex 15-04-2009 11:48

Odp: Automatyczne światła - czy jest ok?
 
loop_77 - zdaj relacja z tego automatycznego zamykania drzwi, bo ja uzyskalem odzpowiedz - se neda :(

loop_77 15-04-2009 13:39

Odp: Automatyczne światła - czy jest ok?
 
Jestem zapisany na piątek do serwisu odnośnie krzywej kierownicy i powiedzieli,że mi te zamykanie drzwi ustawią.
Mam nadzieje,że się nie okaże w piątek tak jak piszesz- ...się nie da :( ...
A z tymi światłami ,tak jak pisze wit007,chce,żeby w pozycji 0 żadne światła się nie paliły.
Mam nadzieje,że jest to wykonalne :?:

tygrysex 15-04-2009 16:15

Odp: Automatyczne światła - czy jest ok?
 
Czekam z niecierpliwoscia na relacje z odzwiedzin w ASO... bo moze byc ciekawie i zabawnie rownoczesnie :D tzw full serwis :P

A jak sie okaze, ze sie jednak da (a mam wrazenie, ze TAK), to na nastepny dzien jade w Multeximie glowy ucinac ;)

ph71 15-04-2009 20:15

Odp: Automatyczne światła - czy jest ok?
 
Cytat:

Napisał wit007 (Post 1138982)
Ja bym sobie chetnie automat wlaczyl, ale taki madrzejszy - zeby zapalal swiatla w dzien tylko w pozycji "auto", a na "0" zeby swiatel nie bylo. Ale to chyba nie w ASO ;)

U mnie zrobili przed odbiorem tak:
Po wyłączeniu automatu, na "0" światła się nie zapalają.
Po ustawieniu "auto" światła się zapalają ale sprawdzałem to po zmroku.
Sprawdzę za dnia czy w położeniu "auto" światła się również zapalają czy też nie i dam jutro znać...:)

tygrysex 15-04-2009 20:56

Odp: Automatyczne światła - czy jest ok?
 
Czyli raczej usuneli tylko z programu tryb skandynawski i masz poprostu przelacznik dzialajacy jak fabryka przewidziala... czyli: 0, pozycyjne, mijania, i automatyczne mijania przez czujniki...

I tak tez musze zrobic... bo mnie ten tryb skandynawski doprowadza do szewskiej pasji... ale poczekam co zadzialaja z tym zamykaniem drzwi u loop_77 i zalatwie za jednym strzalem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.