Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Nie odpala tylko otwiera bagażnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310138)

Mathun 16-06-2020 20:27

Nie odpala tylko otwiera bagażnik
 
Cześć.

Mam taki problem:

Otóż auto przestało odpalać. Po przekręceniu klucza w stacyjce diody/ikonki zaświecają się dosłownie na sekundę i gasną.
Przy próbie odpalenia (tj. przy przekręceniu klucza bardziej) słychać jakby zamek pykał/stukał wielokrotnie (nic więcej się nie dzieje..no i nie jestem pewny czy to zamek).
Jeśli bagażnik jest zamknięty to się nawet otwiera. Dziwne to bardzo, bo normalnie bagażnik już dawno się nie otwiera normalnie, tylko od środka ręcznie muszę go otwierać.
Jeśli ktoś wie o co chodzi to będę bardzo wdzięczny.
pozdrawiam

wojtekjanus 16-06-2020 20:38

Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik
 
Sprawdź napięcie statyczne na akumulatorze, powinno wynosić co najmniej 12,4V.
Jezeli masz taką możliwość - włóż na próbę inny sprawny akumulator.

Mathun 16-06-2020 21:09

Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik
 
Nie wiem, czy o takie sprawdzenie chodzi, ale jak podłączę prostownik to pokazuje mi około 10,5-11, i bardzo szybko spada do ~8. Nie mam możliwości podłączenia innego.

wojtekjanus 16-06-2020 21:41

Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik
 
Musisz sprawdzić napięcie, by mieć pewność, czy kupić nowy akumulator.
Proste multimetry są tanie jak barszcz, niektóre kosztują w sieci nawet tylko 15 zł. W markecie kupisz już za 50 zł i na pewno jeszcze przyda się w przyszłości...
Najlepiej byłoby jednak wsadzić na próbę inny akumulator i sprawdzić - jeżeli silnik odpali - jakie napięcie ładowania ma alternator.

Mathun 16-06-2020 22:14

Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik
 
Mam nawet taki :)
na najtańszym multimetrze pokazuje 12,6V.

Dodam że sprawdziłem tak w razie czego zapasowy klucz i to samo. Mało tego jak włączyłem światełko przy suficie, to po zamknięciu auta nie zgasła, a wydaje mi się że zawsze gasła chwilę po zamknięciu.

wojtekjanus 17-06-2020 08:15

Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Mathun (Post 3259039)
Mało tego jak włączyłem światełko przy suficie, to po zamknięciu auta nie zgasła, a wydaje mi się że zawsze gasła chwilę po zamknięciu.

Poczytaj instrukcję jak działa wewnętrzne oświetlenie - prawdopopodobnie coś zmieniłeś.

Co do problemu podstawowego - chyba straciłeś gdzieś masę idącą do skrzynki bezpieczników wysokoprądowych, gdzie jest główny przekaźnik R1. Lub nie ma kontaktu któryś z głównych bezpieczników.
Zajrzyj też do skrzynki przyłączeniowej w komorze silnika, rusz wszystkie elementy.
Gorzej - jeżeli padł moduł BCM, ponoć często się coś w nich upala...

Mathun 17-06-2020 09:03

Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3259094)
prawdopopodobnie coś zmieniłeś.

a tak, rzeczywiście. Przełączyłem nie w tę pozycję co zwykle :)
Co to głównego problemu to wyczytałem gdzieś na necie że "padła jedna z cel akumulatora", co o tym myślisz? opisujący problem też miał ponad 12V po sprawdzeniu multimetrem

wojtekjanus 17-06-2020 10:08

Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik
 
Cytat:

Napisał Mathun (Post 3259105)
że "padła jedna z cel akumulatora", co o tym myślisz?

Dlatego pisałem, aby na próbę włożyć jakiś inny sprawny akumulator - też o tym myślałem.

Mathun 17-06-2020 14:44

Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3259115)
Dlatego pisałem, aby na próbę włożyć jakiś inny sprawny akumulator - też o tym myślałem.

...no właśnie nie mam nic w zamian. A może być jakiś mały od zwykłej osobówki? może uda mi się pożyczyć za piwo na chwilę :)


---------------------
Auto przetestowane przy użyciu odpowiedniego akumulatora. Nic się nie zmieniło. Jeszcze w razie czego podejde do znajomego (mechanika) przetestować swój akumulator, co by mieć pewność że to nie to.



.

wojtekjanus 17-06-2020 16:35

Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik
 
Cytat:

Napisał Mathun (Post 3259181)
A może być jakiś mały od zwykłej osobówki?

Może być, teraz jest lato i prąd rozruchowy jest o wiele mniejszy niż po postoju nocą na mrozie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.