Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Koło dojazdowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267052)

mariusz_w4 21-07-2017 15:52

Koło dojazdowe
 
Witam
w C-maxie mam zestaw naprawczy koła i postanowiłem kupić dojazdówkę i komplet do obsługi koła.W bagażniku jest miejsce (wytłoczka) na koło ale mamy różnicę w wysokości podłogi która chcę zniwelować.Różnica to jakieś 5-6 cm . Może ktoś ma już wypróbowane rozwiązanie ? Ja zastanawiam się nad pianką tapicerską o takiej grubości lub płytą styrodurową ( twarda pianka używana w budowlance do ociepleń ) .
Lewarek może tez tam się zmieści ale w razie czego może jeździć w bagażniku w skrzynce .
Proszę o jakieś sugestie i pomysły :)

grzechu913 21-07-2017 19:58

Odp: Koło dojazdowe
 
Ja u siebie wycinalem drutem oporowym w styropianie grubosci 5cm dwa takie wklady podobne do orginalow i jest spoko ,ale kiedys zrobie z 10 bedzie mialo takie trzymanie przy fotelach takjak fabrycznie jest. Ogolnie jestem zadowolny bo podnosnik jest przykrecony i kolo tez

Wysłane z mojego JDN-L01 przy użyciu Tapatalka

mariusz_w4 21-07-2017 20:44

Odp: Koło dojazdowe
 
Cytat:

Napisał grzechu913 (Post 2833641)
Ja u siebie wycinalem drutem oporowym w styropianie grubosci 5cm dwa takie wklady podobne do orginalow i jest spoko ,ale kiedys zrobie z 10 bedzie mialo takie trzymanie przy fotelach takjak fabrycznie jest. Ogolnie jestem zadowolny bo podnosnik jest przykrecony i kolo tez

Wysłane z mojego JDN-L01 przy użyciu Tapatalka

A na podnośnik miałeś jakąś wytłoczkę czy leży na kole ?

grzechu913 21-07-2017 20:57

Odp: Koło dojazdowe
 
W tych c maxach po 2015 jest na takiej cienkiej podkladce ze styropianu albo czegos podobnego jak TV pakuja i owijaja w pudelku ,ale ogolnie nie ma wytloczki tylko jest luzem przykrecone,kolo jest nad podnosnikiem i tez przykrecone. Ogolnie do mojego bylo ciezko cos dostac,nie wiem jak z wczesniejsza wersja.Zaluje ze nie zamowilem tego z samochodem tylko 250zl doplaty,mialem zakladac pelnowymiarowe i dlatego tak wyszlo,ale bagazik sie zmniejsza bardzo wiec darowalem to sobie i kupilem caly zestaw na allegro za 300. W ASO wolaja za kolo ok 1600 plus te styro z podnosnikiem 1300 wiec ceny z innej planety.

Wysłane z mojego JDN-L01 przy użyciu Tapatalka

mariusz_w4 21-07-2017 21:15

Odp: Koło dojazdowe
 
Cytat:

Napisał grzechu913 (Post 2833677)
W tych c maxach po 2015 jest na takiej cienkiej podkladce ze styropianu albo czegos podobnego jak TV pakuja i owijaja w pudelku ,ale ogolnie nie ma wytloczki tylko jest luzem przykrecone,kolo jest nad podnosnikiem i tez przykrecone. Ogolnie do mojego bylo ciezko cos dostac,nie wiem jak z wczesniejsza wersja.Zaluje ze nie zamowilem tego z samochodem tylko 250zl doplaty,mialem zakladac pelnowymiarowe i dlatego tak wyszlo,ale bagazik sie zmniejsza bardzo wiec darowalem to sobie i kupilem caly zestaw na allegro za 300. W ASO wolaja za kolo ok 1600 plus te styro z podnosnikiem 1300 wiec ceny z innej planety.

Wysłane z mojego JDN-L01 przy użyciu Tapatalka

Jak byś miał jakieś foty to chętnie zobaczę .Ja mam mało miejsca i lewarek się nie zmieści w kole bo moje leży powierzchnią z otworem centrującym do góry.Lewarek jakoś upcham w bagażniku ważne że koło jest i nie trzeba pchać w oponę tej masy uszczelniającej.

grzechu913 21-07-2017 21:36

Odp: Koło dojazdowe
 
Zrobie zdjecie jak to zrobilem u siebie ,ogolnie prawie jak orginal,podnosnik sie miesci pod kolem bez problemu,kolo jest nad nim otworem centr. Do gory,z boku kola nawet zmiescilem ten maly kompresorek z zestawu naprawczego ,moze jutro pstrykne foty

Wysłane z mojego JDN-L01 przy użyciu Tapatalka

djalvin83 21-07-2017 21:45

Odp: Koło dojazdowe
 
Pstryknij pstryknij sam jestem ciekaw jak to wygląda

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

mariusz1682 21-07-2017 22:04

Odp: Koło dojazdowe
 
Ogólnie to wygląda tak:
https://thumb.ibb.co/hEZ6Zk/RRtTyS.jpg

https://thumb.ibb.co/e5JdfQ/ndTbws.jpg

mariusz_w4 22-07-2017 07:21

Odp: Koło dojazdowe
 
No fajnie to wygląda , muszę poszukać oryginała jak nie znajdę to wytnę z dostępnych materiałów :)

grzechu913 22-07-2017 13:45

Odp: Koło dojazdowe
 
U mnie tak to wyglada,jak dostane kiedys orginal styro to podmienie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.