Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] montaż czujnika ciśnienia opon tpms (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70627)

telix1 25-05-2009 13:52

montaż czujnika ciśnienia opon tpms
 
Witam wszysktich użytkowników forum i posiadaczy fordów.
Wkrótce będę miał nowe mondeo MK4 titanium. Czy jest możliwe doinstalowania czujników ciśnienia w oponach w przypadku jak ta funkcja nie była montowana fabrycznie ?

Karlito 25-05-2009 14:00

Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms
 
Jest tego kupa na allegro chyba ze chcesz oryginał wtedy najprawdopodobniej trzeba kupic czujniki i dograć softa bo same czujniki sa chyba radiowe albo na BT. Ale zawsze mozesz miec np cos takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dizel1982 30-10-2016 10:09

Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms
 
Witajcie,
Chciałbym pociągnąć temat ponieważ na forum nic konkretnego nie odnalazłem. Myślę że będzie to pierwsza modyfikacja którą chciałbym przeprowadzić w swoim aucie. Poprzedni mój samochód miał takie czujniki i uważam je za bardzo przydatne. Może Jeszcze zależy od auta ale w Insigni działały one naprawdę sprawnie i nie przekłamywały. Trochę szperałem w sieci i na pewno będą potrzebne mi czujniki. Dodatkowo moduł BCM musi je obsługiwać ale z tego co mi się udało wyczytać, nie wiem na ile to prawdziwe dlatego liczę na Waszą pomoc, moduły z wersji Titanium są rozszerzone i posiadają taką funkcję. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. Czego potrzebuję jeszcze aby takie czujniki dołożyć?

aurerum 30-10-2016 10:18

Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms
 
Cytat:

Napisał dizel1982 (Post 2684156)
Czego potrzebuję jeszcze aby takie czujniki dołożyć?

Wiązki ,czujniki, 4 anteny i trzeba aktywować w kompie

dizel1982 30-10-2016 10:19

Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms
 
A jest szansa że wiązki już mam? Jak to ewentualnie można sprawdzić i co to za wiązki są? :) No i oczywiście jak zweryfikować czy mój moduł BCM obsługuje czujniki czy też czeka mnie wymiana.

aurerum 30-10-2016 10:26

Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms
 
może tak być ,że wiązki już są. Pasowało by ściągnąć nadkole i zobaczyć , a jak masz pdc to zobaczy ile przewodów masz w tylnej wtyczce.Jak poszukasz na forum to gdzieś jest opisane jakie bcm posiadają tą funkcję

dizel1982 30-10-2016 10:55

Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms
 
Tak, mam pdc przód i tył, fabryczne. Gdzie tą wtyczkę można zlokalizować?

aprox99 30-10-2016 11:00

Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms
 
Mam ,pytanie a po co te czujniki?Wypas?

aurerum 30-10-2016 11:01

Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms
 
Cytat:

Napisał dizel1982 (Post 2684181)
Tak, mam pdc przód i tył, fabryczne. Gdzie tą wtyczkę można zlokalizować?

tylna wtyczka z prawej strony zderzaka

dizel1982 30-10-2016 11:04

Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2684182)
Mam ,pytanie a po co te czujniki?Wypas?

Choćby po to aby kontrolować ciśnienie w oponach. W tak dużym samochodzie jako mondeo, prawidłowe ciśnienie jest bardzo istotne. Oczywiście, można jeździć i sprawdzać na stacji albo kupić sobie ręczny manometr ale po co jeśli jest system który może robić to za mnie i zasygnalizuje mi nieprawidłowe ciśnienie w kole? Miałem taki system w poprzednim aucie i spisywał się rewelacyjnie a wartości które podawał pokrywały się z wartościami na manometrze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.