Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford EcoSport (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=195)
-   -   [EcoSport 2017- ] Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331887)

Lupia 14-11-2022 17:39

Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa
 
Witam, otóż kupiłem nie dawno forda ecosport’a z 2018r 1.0 z USA, ostatnio zauważyłem ze aktywna roleta nie działa. Przy zapaleniu silnika, na zimnym czy jak już się auto zagrzeje, roleta jest w pozycji otwartej. Przejrzałem bezpieczniki ale są OK. Auto oczywiście po szkodzie jak to z USA, jednak z tylu przód był nie ruszany. Nie widać żeby roleta była jakoś połamana itd ktoś miał podobny problem ? Może jest jakaś możliwość sprawdzenia samego silnika czy otwiera/ zamyka itd
Z góry dziękuje za info

tomao 14-11-2022 18:40

Odp: Aktywna roleta
 
Proponuję szukać tematów o aktywnej żaluzji chłodnicy.

Lupia 20-11-2022 16:13

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa
 
Nie wiem czy ta roleta ma wpływ, ale zauważyłem, ze teraz jak temperatury są ujemne, wskazówka od temperatury ledwo drgnie. Jakby auto się nie dogrzewało przez to ze roleta jest ciagle otwarta. Próbowałem wymusić na niej zamknięcie/otwarcie przez forscan jednak dostaje komunikat o braku połączęnia, jakby nie dostawała zasilania. Spróbuje dostać się do jakiejś wtyczki żeby zmierzyć czy dostaje napięcie ale obawiam się ze trzeba ściągać zderzak żeby się dostać do silniczka czy jakiejkolwiek wtyczki. Może ktoś próbował dostać się do wtyczek i wie z której strony najlepiej bez ściągania zderzaka?

tomao 20-11-2022 16:52

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa
 
Ja od jakiegoś czasu całkiem usunąłem żaluzję, a i wcześniej zazwyczaj wymuszałem jej otwarcie klimatyzacją i nie ma to zauważalnego wpływu na rozgrzewanie silnika.

Lupia 20-11-2022 17:05

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa
 
To może nie przez żaluzje, a może termostat, bo jak wyłącze nadmuch powietrza to odrazu widać ze wskazówka się podnosi.

tomao 20-11-2022 17:17

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa
 
Na pewno do sprawdzenia, jak wskazówka się podnosi to węże od chłodnicy powinny być zimne, jak od razu się robią ciepłe, to termostat otwarty stale.

Lupia 30-11-2022 16:50

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa
 
Problem z roletą rozwiązany, okazało się, ze uszkodzone były kable we wtyczce, natomiast problem z nie dogrzaniem rozwiązała wymiana termostatu.

smn 03-12-2022 01:04

Re: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa
 
u mnie tez temperatura dlugo sie podnosci mimo ze wymienilem termostat..miales jakies wycieki na termostacie?

Lupia 04-12-2022 09:10

Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa
 
Nie, wszędzie sucho. Wymieniony termostat na nowy i wszystko działa ok

Lupia 18-12-2022 15:37

Odp: Re: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa
 
Cytat:

Napisał smn (Post 3434927)
u mnie tez temperatura dlugo sie podnosci mimo ze wymienilem termostat..miales jakies wycieki na termostacie?

Jak tam kolego rozwiązałeś problem z długo nagrzewającym się silnikiem, tez teraz zauważyłem, ze mimo iż termostat wymieniony, gdy temperatury na zewnątrz minusowe to wskazówka od temp. ledwo się podnosi. Nie wiem już, może to normalne dla tych silników ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.