Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Dziwny dźwięk podczas jazdy. 2.0 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290638)

MrPollmann 09-01-2019 19:14

Dziwny dźwięk podczas jazdy. 2.0 TDCI
 
Witam, ostatnio występuje dziwne wycie spod maski, wycie te nasila się przy zwiększaniu obrotów silnika. Świeżo po wymianie rozrządu i paska od osprzętu, mechanik nie stwierdził problemów z rolkami.
Nagrałem ten dźwięk i wrzuciłem do odsłuchu.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy ktoś miał już z tym do czynienia?

Zbyniu123 10-01-2019 00:08

Odp: Dziwny dźwięk podczas jazdy. 2.0 TDCI
 
Cytat:

Napisał MrPollmann (Post 3077913)
Witam, ostatnio występuje dziwne wycie spod maski, wycie te nasila się przy zwiększaniu obrotów silnika. Świeżo po wymianie rozrządu i paska od osprzętu, mechanik nie stwierdził problemów z rolkami.
Nagrałem ten dźwięk i wrzuciłem do odsłuchu.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy ktoś miał już z tym do czynienia?

Serio takie auto oddal ci mechanik??, jak dla mnie to jakas rolka, albo za mocno napiety rozrzad

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

MrPollmann 10-01-2019 06:45

Odp: Dziwny dźwięk podczas jazdy. 2.0 TDCI
 
Ale ten dźwięk był jeszcze przed wymianą.

jack28 31-05-2019 21:25

Odp: Dziwny dźwięk podczas jazdy. 2.0 TDCI
 
podepne sie pod temat, bo innego odpowiedniego nie znalazłem zatem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzwiek niczym wąż grzechotnik ...dzwiek wydobywa się z okolic koła rozrządu. Jakieś sugestie panowie....przy dodawaniu gazu jeszcze bardziej słyszalny. Pacjent to mk3 focus 2,0 tdci

aprox99 31-05-2019 22:11

Odp: Dziwny dźwięk podczas jazdy. 2.0 TDCI
 
Trzeba zrzucić pasek klinowy i zobaczyć co będzie, tak z daleka coś grzechocze, może być rolka

Zbyniu123 01-06-2019 03:43

Odp: Dziwny dźwięk podczas jazdy. 2.0 TDCI
 
Cytat:

Napisał jack28 (Post 3137835)
podepne sie pod temat, bo innego odpowiedniego nie znalazłem zatem

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzwiek niczym wąż grzechotnik ...dzwiek wydobywa się z okolic koła rozrządu. Jakieś sugestie panowie....przy dodawaniu gazu jeszcze bardziej słyszalny. Pacjent to mk3 focus 2,0 tdci

U ciebie to jest lancuszek rozrzadu, jezeli przy dodawaniu gazu nie znika to jest do wymiany, swoja droga najglosniejszy lancuszek jaki w zyciu slyszalem, ile masz przebiegu?

Sent from my F8331 using Tapatalk

jack28 01-06-2019 08:00

Odp: Dziwny dźwięk podczas jazdy. 2.0 TDCI
 
Przebieg to 230tys i niby udokumentowany. Powiem tak ...mam jeszcze do dyspozycji focusa mk2 ze stara jednostka PSA i136PS. Tam kultura pracy silnika bije na głowę tą z mk3.,,,ze 163PS.
Aha.... ten stary focus mk2 z 136PS w porównaniu do focusa z 163PS to lata nie jezdzi. Zamienił stryjek siekierke na kijek.....po podłaczeniu do kompa wywala jedynie bład żeluzji. Czy ona może mieć, aż takie znaczenie w oddawaniu mocy....jednym słowem mk3 z motorem 163PS nie jedzie.

Zbyniu123 01-06-2019 10:08

Odp: Dziwny dźwięk podczas jazdy. 2.0 TDCI
 
Mozesz miec tak rozciagniety lancuszek ze zmienilo ci fazy zaworow.
Ja mam ten silnik w galaxy i powiem ci ze z dolu jest slabszy, ale powyzej 2.5 tys moge powiedziec ze leci bardzo dobrze.
Co do kultury pracy mam podobne doswiadczenia, najbardziej denerwuje mnie klekot przy ruszaniu i na zimnym

Sent from my F8331 using Tapatalk

jack28 01-06-2019 20:58

Odp: Dziwny dźwięk podczas jazdy. 2.0 TDCI
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3137902)
Mozesz miec tak rozciagniety lancuszek ze zmienilo ci fazy zaworow.
Ja mam ten silnik w galaxy i powiem ci ze z dolu jest slabszy, ale powyzej 2.5 tys moge powiedziec ze leci bardzo dobrze.
Co do kultury pracy mam podobne doswiadczenia, najbardziej denerwuje mnie klekot przy ruszaniu i na zimnym

Sent from my F8331 using Tapatalk

Niestety mozesz miec rację, to wygląda na łańszuszek. Z tgo co widziałem w zestawie nie wymienią się zębatek? w zestawie jest napinacz + łańcuch. Wymiana także nie jest taka prosta [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.